Váci Hirlap, 1937 (51. évfolyam, 1-95. szám)

1937-11-10 / 84. szám

Verekedtek a csepeliek a Reménység-pályán Vereség . . . vereség . . . I Kúria-étterem közlései Felkérem az igen t. közönséget, hogy ezt az állandó rovatomat kísérje figye­lemmel. Hétről-hétre nemcsak olyan je­lentéseket adok itt le, melyek kedves szórakoztatást fognak jelenteni, de párat­lanul olcsó áraim sok zsebbevágó kér­dést fognak elintézni 1 * > Minden vasárnap délelőtt sörö- zéshez zóna pörkölt 20 fillér! November 13-án, szombaton este Jótékony - nőegyleti szinelőadás és bál. Kérem nagybecsű pártfogásukat: Radányi Ede a Curia vendéglőse 342)1937. vght. sz. Árverési hirdetmény Dr Stern Lajos váci ügyvéd által képviselt Budabesfti Ásványolajgyár rtt. javára, végrehajtást szenvedő elleni 369 P04f tőke és több követelés járulékai erejéig, amennyiben a követelésre idő­közben részletfizetés történt, annak be­számításával a rétsági kir. járásbíróság 1930|344|3 sz. végzésével elrendelt kielé­gítési végrehajtás folytán végrehajtást szenvedőtől 1930. évi május hó 10. napján lefoglalt, felülfoglalt 3100 P-re becsült ingóságokra a vámosmikolai kir. járás­bíróságnak fenti sz-imú végzésével az ájverés elrendeltetvén, annak az 1908. évi LXI. t.-c. 20. §-a alapján akövelkező megnevezett: Qr Meissner János ügyvéd által képviselt Váci Takarékpénztár rt. javára 2586 P 65 f, dr Toffler Arthur ügyvéd által képviselt Steaua Kőolaj rt. javára 500 P, dr Bergmaön Mihály ügy­véd által képviselt Nagymaros és Vidéké Hitelszöve kezet javára 1600 P, dr Schmid! Dávid ügyvéd által képviselt Nyirbogdá nyi Petróleumgyár javára 537 P 28 f, dr Léderer Imre ügyvéd által képviselt Első Magyar Gazdasági Gépgyár rt. javára 5958 P 18 f, dr Fejér Endre ügyvéd által képviselt Adria Bizt. Társulat javára 168 P 80 f, dr Toffier Arthur ügyvéd által képviselt Steaua Kőolaj rt. javára 236 P 52 f, dr Fehér József ügyvéd által kép­viselt Neuwirth és Társa javára 32 P50 f, dr Lindner Oszkár ügyvéd által képviselt Vacum Oil. Company javára 104 P 22 f, továbbá a foglalási jegyzőkönyvből ki nem tűnő más foglaltatók javára is, — az árverés megtartását elrendelem, — de csak arra az esetre, ha kielégítési joguk ma is fennáll és ha ellenük halasztó ha­tályú igénykereset folyamatban nincs, a végrehajtást szenvedő lakásán, üzletében: Nagymaroson, Meinzi-utca 22. sz. alatt Govorkcvics József lakásánál leendő meg­tartására határidőül 1937. évi novem­ber hó 26. napjának d. u. 2 órája tűzetik ki, amikor is a biróilag lefoglalt benzinmotor, csőplőszekrénz, traktor kettős ekével és egyéb ingóságokat a leg­többet ígérőnek, de legalább a becsár részéért, készpénzfizetés mellett el fogom adni, még akkor is, ha a bejelentő fél a helyszínen nem jelenne meg, ha csak el­lenkező kívánságot írásban nem nyilvánít. Vámosmikola, 1937 november 2-án. Cserba Ödön s. k. kir. jb. végrehajtó. LEGUIflBB: Sötétkék sajátgalléros férfi télikabátok Zilzernél Vasárnap mindkét nagycsa­patunkat elhagyta a szerencse. A nagyobb teljesítményt a VSE nyújtotta ez alkalommal, pedig eddigi balsikerei után féltettük ezt a csapatot, mert hiszen Er­zsébettel játszott, az egyik leg­erősebb e lenfelével s idegenben. Úgy látszik, a VSE-nél a válság mutóban, mert a nagyobb ará­nyú vereség helyett majdnem meglepetést csinált s csak egy góllal kapott ki. A Remény itt­hon játszott Csepel ellen s el­döntetlen félidő s verekedés után hat gólt kapott s egyet sem adott. Hihetetlenül összeroppant ez a csapat vasárnap, eddigi szép eredményei után! Erzsébet—VSE 3:2 {2:1). Baj no ki Budapesten. Vezette: Lehel Az első félidőt a honi csapat fölénye indítja s már a 9. perc­ben gólt kap a VSE, sőt két perc múlva védelmi hibából újabbat. 2:0. A 25. percben Zen­iéi visszamegy posztjára közép- csatárnak, Virág középfedezet­nek s máris jobban megy a já­ték. Állandóan támad a VSE s perceken belül kapu előtti ka­varodásból Drobny eredményes. Lövését az ellenfél csak még job­ban besegíti. 2:1. A második félidőt a VSE nagy fölénye indítja. Nagy helyzetek adódnak, de nincs szerencse. Ezután feljön rövid időre az Er­zsébet is, de a hires váci védet­ni i háromszög Eckhard Ital az élen kitűnő s mindent ment. Még egy Erzsébet-lerohanás s szerenr csétlenül gól lesz belőle. 3:1. Ezután még intenzivebb a váci rohamok ereje, de csak egygóiig jut el az utolsó porcben Zentel bombájából. 3.2. Csepel—Reménység 6:0 {0.0). Bajnoki a Reménység-pólyán. Vezette : Auspűz. Csepeli támadás indítja a já­tékot, de hamar feljön a váci csatársor. Azonban a két csepeli védelem sziklaszilárd. Ritkán lát­tunk ilyen jó hátvédpárt Vácon. Kiegyensúlyozott játék folyik ez­után, fölény nincs sehol. A 31. percben a keményen játszó el­lenfél Hegyes nevű játékosát a játékvezető után rúgás címén (túlkeményen ítélve) kiállítja. Felborul a rend, a csepeliek nem nyugszanak bele, a közönség be­fut a pályára s a rendőrök csi­nálnak rendet. Most a Remény támad lendületesen s egyik tá­madása során Kovács nagy iramban fut bele az ellenfél hát­védjébe, amiért a kiállitós ked­vében lévő játékvezető őt is ki­állítja. Persze teljesen indokolat­lanul! Erre nagy botrány tesz. Nem is a váci közönség1 kezde­ményezésére! A pálya vasutfe- 1 öli oldalán a csepeli intéző gyomron rúgta az egyik nézőt. Persze erre többen nekirohanlak a csepeli intézőnek s a további »vita« már a földön folytatódott. A játék azonban folyt tovább. Mert éppen a Remény-kapu előtt volt a támadás, a csepeli kapus kirohant a pályáról (szabály sze­rint ezért kiállítás jár, amiről a játékvezető megfeledkezett!) és az egyik rendőr akarta vissza­parancsolni őt, mire a csepeli kapus a rendőrnek is nekiment s azt tettleg inzultálta. Erre a játékvezető lefújta a meccset 8 perccel a félidő befejezése előtt. A játékosok bevonultak az öltö­zőkbe s mindenki várta, mi lesz. A bíró körül folyt a kapacitálás, a kapust a rendőrség igazoltatta s végül 10 perc múlva újból meg­indult a mérkőzés, de a hátra­lévő nyolc perc eredménytelen. Szünet után Csepel hihetetlen potyán ér el két gólt. A harma­diknál a váci kapus megsérül és ettől kezdve a váciak teljesen de­moralizálva játszanak. Talán há­romszor kerülnek az ellenfél ka­puja elé, de gólt lőni nem tud­nak. Ellenben Csepel még há­rom góllal terheli a váci kaput. Természetesen a gólarány túl­ozott s alaposan benne van a já­tékvezető ! VSE b.—Fóti SE 2:1 {1:0) Baj­noki Foton. Vezette: Paulinyi. Megérdemelt győzelem. A vá­ciak góljait Meissinger lőtte. Esztergom—Törekvés 1.0 {1:0) Bajnoki Vácon. Reménység—Fóti SE II. 7:1. Bajnoki Vácon. Dunakesziről hozták haza a holttestét Napok óta tragikus szeren­csétlenségről beszélnek a város­ban. Azt hiresztelték, hogy a Deákváron lakó Markó Ferenc cipészmester Julianna leánya or­szágúti szerencsétlenség követ­keztében meghalt. Az asszony), aki férjétől már régebben elválj barátjával vasárnap itt járt Vá­con, Motorkerékpáron voltak itt és amint kiderült, bizony, egész déluLán borozhattak. Késő este ültek vissza gépükre, Markó Ju­lianna az oldalkocsiba. Egész Dunakeszi - M űheiy telepig nem történt semmi. Itt a ímiotorvezető férfi kezéből kicsúszott a kor­mány és az éjszakai sötétségben a rohanó motorkerékpár neki­ment az útszélen álló kőoszlop­nak. A motorkerékpár kettévált: Markó Julianna kibukfencezett a kocsiból, fejjel rá az útszéli kőre, a férfi pedig gépével be, az árokba. Nemsokára autósok figyelmeztették a dunakeszié két, hogy segítséget kell küldeni az országúira, mert két test fekszik olt mozdulatlanul. A mentők ki is mentek értük, de már csak a férfiban volt élet, Markó Juli­anna koponyaál api törést szen­vedett és a helyszínen meghalt. Holttestét bevitték a dunakeszi hullaházba, ahova kiszállt a pest- vidéki törvényszék vizsgálóbíró­ja és felboncolták a holttestet. Boncolás után a szülők enge­délyt kaptak, hogy szerencsétle­nül járt leányuk holttestét Yácra szállíthassák. Temetése pénteken délután ment végbe a középvá­rosi temetőben. Az ulitárs neve Csendes István, ki különös mó­don csupán a térdén és a vállán szenvedett kisebb sérüléseket. Hirdessen a Váci Hírlapban Készítette a Pestvidéki Nyomda Vácon — F. v.: Bénik Gyula Mennyílik a §zü! ök iskolája November 15-én, hétfőn dél­után 5 órakor nyitja meg a Szü­lők Iskoláját a Városi Filmszín­házban Ínczédy-Meiszner János polgármester. Az előadó Bodnár László áll. isk. tanító, ifjúsági iró lesz. Az első előadásának ■cinre: »A gyermek testi és lelki kibontakozása a csecsemőkortól az ifjúkorig. A hét jellegzetes életperiódus.« Az előadás végén az előadó a szülők nevelésbevágó kérdéseire készséggel válaszol. Belépődíj a páholyokban 10 fil­lér, a többi helyekre a belépés, díjtalan. Ba&sa&flcs&SBffiBBQiiaflB —TgTYTrrrtimim Ingyen KözöljüK annak hirdetését, ili állást és munkát ad és ezzel Ke­nyeret Kínál embertár­sánál! ! Ifj LAKÁS — ÜZLET fjj 3 szoba összkomfortos lakás azonnal kiadó. Egyházmegyei Takarék K©csmah«Sység berendezéssel azon- nalra kiadó. Király utca 17. sz. Érdeklődni Weisz Miksánál lehet Sarok épület szép telekkel a Király- u. 23. sz. eiadó. Bővebbet ugyanott. Összkomfortos modern adómentes családi ház, Beniczky-u. 5. sz. alatt eladó. Görgei- és SCossuth>utca sarkán 106 EJ -öles telek eladó. Bővebbet Kovács József Galcsek-u. 2 ELÁSOK Jó karban levő szabó varrógép eladó, Kovács József Galcsek-u. 3. Zongora rövid kereszthúros, vaspán- céltőkés és egy Íróasztal eladó. Cim a ki­adóban. Bélyeggytljtők Schwaneberger nagy­világalbuma (Kaiser-Ausgabe) egy kötetben, alig használt. bélyegekkel negyedárbac megvásárolható. Cim a kiadóban. fÜ ALKALMAZÁS Perfekt szakácsnőt keresek. Cim a Siketnémaintézetben. Alkalmaznék vidéki 25—30 éves nőtlen munkást, ki mindenféle munkára vállalkozik. Bemutatkozás esetén szóbeli megegyezés. Weisz nyersbőr és ócskavas­kereskedő. Vác, Szent János-utca 3. H VESZEK tÜ Libamájat a legmagasabb napi áron vásárol Franklélelmiszerüzlet,Széchenyi-.u3. Őznizőgépet— használtat — veszek cipészektől. Cim a kiadóban. Használt bélyegeket tömegben, borí­tékon és bélyeggyüjteményeket, készpénzért vásárolok Cim a kiadóban. Apró krumplit keresek megvételre disznóknak. Cim a kiadóban Vennék jó állapotban levő használt kétkerekű taligát, esetleg újat. Botond-u. 10. Uradalmak, vBdászbérlŐk, mészárosok és privárok tudomására adom, hogy beteg­ségemből felgyógyultam és megkezdtem a nyersbőr és ócskavasak vételét. Levelezőlap hivásra házhoz megyek. A legmagasabb napi árat fizetem. Weisz Jenő, Szent Já­nos-utca 3, KÜLÖNFÉLÉK K Warrógépjét csak szakképzett mes­ternél javítássá. Alkatrészek raktára. Nagy József Széchenyi utca 32. Zongora. harmonium javítás,! hangolást garancia mellett vállal, Schaefer Gusztáv Horváth Mihály-u. 17. Vatta és pehely paplanok készítését új és régi anyagból vállal, ismert úriasszeny, Kálvin-u. 5. Megnyílt a babaklinika Vácon Csem- niczkinél Kossuth-u. 26. férfifodrászüzlet.