Váci Hirlap, 1937 (51. évfolyam, 1-95. szám)

1937-09-01 / 64. szám

Egyik legerősebb ellenfelét győzte le a VSE Jól indult Vác bajnokcsapatá­nak az őszi futballsziezőn. A múlt évi lista második helyezett­je, Csepel ellen aratott fölényes győzelmet. A csapat a rövid pi­henő után is nagy játékerőt képi­visel, amire különben jelleímző a csepeli intéző kijelentése: A VSE meglepett Iminket. Öt látom ed­dig legnagyobb ellenfelünknek ! — A Remény rosszul kezdett. Szombathelyre ment, hogy az ot­tani Haladás, a múlt évi orszáf- gos amatőr-bajnok s igy első li­gabeli csapattal mérje össze ere­jét. Súlyos vereséget szenvedett a teljesen szezoneleji formát ki­játszó csapat. A VSE b. csapata a Törekvéstől szenvedett súlyos vereséget. A VSE a Kölaszban ezzel a csapattal akar reprezen­tálni s az első osztályba bejutni. A ma látottak alapján valljuk be: Kevés reménnyel! VSE—Csepel 4:1 (2:0). Ve­zette: dr Juhász. (1500 néző). Kezdés után VSE nagy lendü'- lettel támad, Zentel fut a labdár val, már jó helyzetben rúgni akar kapura, mikor megszólal a játékvezető sípja: Gömöri I. les­re futott. Később újabb nagy helyzet: Gömöri I.-nél a labda, bead Zentelnek, de gyönge a lö­vés és igy a kapus zsákmánya a labda. Most Csepel veszi át az iramot, már Takácsot is leszere­lik, de helyrehozza hibáját és partra ment. Ezután ismét VSE diktálja az iramot. Gö;mlöri I. kapja a bőrt, beadja Zentelnek!, lő, gól (9 perc). Közvetlen utána A Váci Hírlap tipversenyének II. fordulója Szeptember 5 A következő eredményeket tippelem: II. OSZT. PROFILIGA; VAC-VSE -------------------------------­Reménység—Erzsébet-------------------­Tokod—Szolnoki MÁV ---------------­Diósgyőr—Simontornya ---------------­Vasas -Droguisták-----------------------­Csepel—Alba Regia -------------------­Salgótarján—Haladás -------------------­I. B. OSZT. AMATŐR-BAJNOKSÁG: VSE—Érd --------------------------------­Reménység—Alag -----------------------­Pilisvörösvár—Törekvés ---------------­II. OSZT. AMATŐR-BAJNOKSÁG; MTK-VSE -------------------------------­Név: .. Lakás;­megint Robinál a labda, tisztán áll, már lőhetne, de a csepeli bekk gyorsabb és szereli őt. Ez­után a csepeliek majdnem ön­gólt rúgnak. Majd Zentel gyö­nyörűen játszik Csörgőhöz, (aki az első félidőben kissé ideges) de róla partra irattan. Csepel tá­mad. Korúért ér el, de ered­ménytelen. Nagy gólhelyzete van még Csepelnek, ugyanis Eckhardt kiejti a labdát közvetlen a kapu előtt, de a Takácsék mentenek. Utána VSE támad. Zentel kitör, fején viszi a labdát, majd lábra helyezi, rúg: gól (2:0). Utána Csepel támad, sarokrúgásig jut. A végén kiáll a csepeli balhátf véd. A II. félidő első támadását a VSE vezeti. Zentel kap jó lab­dát, átadja Csörgőnek, aki véd- hetetlen gólt lő a 2. percben (3:0). Csepel támad, szabadrú­gást ér el, amely a sorfalról le­pattan és máris VSE veszi a labr dát, de az hamar Csepelé leszés ismét szabadrúgást érnék él. Hadrévi áll neki és a VSE sorfa­la között bombája utat talál a kapuba (3:1). Majd Csörgő kap jó labdát s nehéz szögből védha- tetlen gólt lő. (17. perc.) A végén még több jó helyzetet hagy ki a VSE. Változó fölény fejezi be a mérkőzést. Szombathelyi Haladás — Re­ménység 6:1 (4:1). Bajnoki Szombathelyen. Vezette: Koch. Az először találkozott két csa­jkát kezdés előtt kis ünnepség keretében zászlót cserél. Erős váci támadások indítják a [mér­kőzést, mely 'meglepi a szombat- helyieket s percekig a váci csa­pat van fölényben. Kapu előtt azonban a váci csatárok tétová­zók. Az 5. percben kajkja a Re­ménység az első gólt, mely után azonban továbbra is támad, de szerencse nem kiséri támadá­sait, sőt még három gólt lő a Haladás a váci kapuba. A 40. percben szabadrúgásból lövi Ko­vács a Reménység egyetlen gól­ját. A második félidőben még ve­szélyesebb a Reménység, játéka nem lankad, de csak egy meg nem adott gólig jut. A Haladás itt újabb két góllal terheli a váci hálót. VSE III.—Cinkotai TK 7:4(6:1). VSE fölénye uralta mindkét félidőt. Az első percekben Lett szerzi meg a vezetést, utána Kra,- viár 3 gíólt rúg, mire eggyel fe­lelnek a cinkotaiak. Ezután még keltőt rúg Kraviár. A II. félidő­ben 6:4-re javítanak a cinko­taiak, mire Szabó felel (7:4). Törekvés— VSE II. 3 :2 (1:1). A VSE góljait Vargadi lőtte. A VSE II. csapat a gyenge szerepé lésével nem sok biztatót igér az őszi szezonra. Elnapolták az Iritz-ügy tárgyalását Hétfőn reggel nagy izgalom volt a járásbíróság folyosóin. Erre a napra volt ugyanis kié tűzve a Váci Cserfatermelők Rt. ügye, melyben vádlottként Iritz Soma pénztáros szerepel. Ren­getegen jöttek el, hogy ezt a szenzációsnak ígérkező bűnügyet végighallgathassák. A tárgyalást post kilenc óra­kor nyitotta meg dr Hórányi Ist­ván királyi járásbiró. Az új já- rásbiró alig kezdhetett a bűnügy tárgyalásához, mikor WeUacha Károly dr ügyészi megbízott vádkiterjesztési indítványt tett. Eejelentette az ügyészi megbí­zott, hogy Vaiser Ferenc, ifj. Vince Lajos, Vacó József, Kataf- lin Mihály és Rák József kocsi­sokkal szemben is vádat emel és vádolja őket tettestársi minőségi­ben. A vádkiterjesztés után fel­állóit dr Grósz Ármin ügyvéd és kérte a tárgyalás elnapolását, hogy a védelem kellőképen elő­készülhessen., hiszen új vádlot­tak szerepelnek a bűnügyben. Dr Korányi István kir. járásbi­ró helyt adott az indítványnak és az Iritz-ügy fő tárgyalását új­ból elhalasztotta. Az új fő tárgya­lási nap szejDtember 28-án dél­előtt 9 órakor lesz. Megszűnik egy régi váci szokás Ä kenyérért nem jön a pék! Az iparügyi miniszter rende­letben eltiltotta, hogy a sütőipa­rosok házról-házra járva, szedjék össze sütés végett a nyers tészta­féléket, kalácsokat, kenyereket, barkheszt stb. A közegészségügyi hátrányok elkerülése érdekében a rendelet kiköti, hogy a sütő­iparos, vagy alkalmazottja nyers­tésztát sütés végett csak műhe­lyében, vagy műhelyével egy ház­ban lévő üzletében vehet át. Más helyen a nyerstésztának sütés vé­gett való átvétele tilos. A ren­delet áthágói kihágást követnek el és pénzbüntetéssel büntetik. A vihar Nagymaroson áldozatot követelt Nagymaroson, a vasárnapi nagy zivatar után, búcsúcsónaé kázásra indult a Visegrádon nyaraló Székely alezredes két felnőtt fia. Az egyik 16, a másik 20 éves. Átjöttek a marosi ol­dalra s leeveztek a kikötőnél ál­ló »Erzsébet királyné« hajó rhelj- lett. Ideérve, eltörik az egyik evező s az amúgy is megáradt s sebesfotyású viz a hajóhoz csap­ta a könnyű csónakot, mire az! felfordult, a két csónakázó pedig! a Dunába esett. Az idősebbik ki­úszott, a fiatalabbik azonban,laki a kedvezőtlenebb oldalra, a hal- jó felé bukott ki, a hajó alá sod­ródott s hiába minden mentési kísérletnek, a vízbe fúlt. Hirdessen a Váci Hírlapban Megbízható, magánjellegű __Bj ERAUT0 K a rendelhetők 100-aS TELEFONON, BÓRMELY IDŐBEN flz értesíti nb. vevőit, hogy idei savanyi- tású vizes, ecetes uborka, paprika már kapható mér­sékelt árban. Téli eltevésre papriká­hoz, uborkához és különféle salátákhoz való üvegeket még augusztus hóban elfogad. — Ugyan­ott az ecetgyárban eredeti FRKXGS- rendszerű képzőn gyártott kitűnő minőségű ecet­szesz kapható! Apró hirdetések Egyszeri hirdetés díja (12 szóig) hatvani fillér, kétszer egy pengés L Ä ÜZLET konstant in-tér £8 alatt 3 szobás összkomfortos lakás és egy üzlethelyiség kiadó. Egyházmegyei Takarék. Két szoba bútorozva, vagy bútor nél­kül kiadó. Budap sti-főút 9. Négy szebás komfortos lakás azon- nalra kiadó. Ugyanott nagy raktár helyiség kiadó. Gyadán rét eladó. Csáki-út 25. Két szobás komfortos dunaparti la­kás november 1-re kiadó. Bővebbet Széc- henyi-utca 20., az emeleten. m HÁZ — FÖLD m Termo gyümölcsös, 3éves ültetés, 1239 öles, Deákvár felett, olcsón eladó. Felvilágosítás az Iparbankban. Háromholdas gyümölcsös közei szőlők, szántók, tanyásbirtokok minden nagyságban jutányosán. Tóth, Konstantin- tér 18. L Ä D OK ü Építők figyelmébel Borovi-ablakok és ajtók készen kaphatók. Állandó raktár! Épületasztalos-üzem, Ers«ébet-uica 9 Villatelket és házhelyet a volt Hen­germalom telkén és Deákváron, csak az Iparbankban vásárolhat olcsón. Örökös champion Szikra-Borcsa alom­ból származó 2 drb 6 hetes magyarvizsla szuka drbonként 40-pengőért eladó. Gróf Serényi Vácduka. 15 holdas váci gazdaságomba szőlő­éi gyümölcstermelésben jártas felesbérlőt keresek. Bővebbet: Kálmán fűszeresnél. 6-8 középiskolát végzett fiút ta­nulónak felvesz a Schumacher drogéria, Vác M VESZEK H Veszek szőlősajtót, kádat, hordót. Surmann István, Új-Sződ, Fő-út. KÜLÖNFÉLÉK B Sürgöny! Olcsóbb lett a gimnazista,, polgarista egyensapka, tornacipő, glottnad- rág és torna-trikó! Heksch Imre divatüzleté­ben, Gr. Csáky Károly-út 1. Német társalgást és nyelvórákat ad özv. Ritter Jenőné Csányi-út 8. Találtak augusztus 13-án 1 drb. 1 kg­mos, 1 drb. l/j kg-mos, 1 drb. 20, 1 drb. 10 és 1 drb. 5 dekás súlyokat. Augusztus hó 15-én 1 drb. pénztárcát különféle pénzek­kel. Augusztus 25-én 4 drb pisztolyt külön­féle kaliberrel. Igazolt tulajdonosa a rend­őrkapitányságon átveheti. Készítette a Pestvidéki Nyomda Vácon — F. v.: Bénik Gyula