Váci Hirlap, 1937 (51. évfolyam, 1-95. szám)

1937-10-20 / 78. szám

Eldöntetlenül végző­dött a nagy izgalom! Nem váltak be a szenzációt keresők jóslásai Akárcsak a lóversenyen: itt is a bukmékerek nyertek. A ma- gánfogadásokban nem nyert sen­ki! A VSE—Reménység vasár­napi nagy összecsapásának ered­ménye eldöntetlen. Mindkét csa­pat lőtt egy-egy gólt. A kezde­tén még volt izgalcím, szólt a haj­rázás, a tempózás, (még liangtöl- cséreken is, de később ez is el­halkult. Érdekes volt nézni a kö­zönség megoszlását: lent egy cso­portban a Reménység nézőkö­zönsége, feljebb ugyancsak tö­mörülve a VSE gárdája, ők már | (zászló alatt. Itt volt a feltűnő túlsúly, de ha biztatni kellett, a kisebb Reménység - közönség jobb torkúnak bizonyult. A csapatok teljesítőképességét a következő kép adja: a Re­ménység csatársora feltétlenül jobb volt. Lelkes, tetszetős, kom- binativ játékkal szerepelt végig. A VSE csatársora az utóbbi mérkőzésekhez hasonlóan nem volt sehol! Különösen áll ez a balszárnyra. A kapu előtt tehetetlenek. A támadó, gólra- törő, a kombinációkat kihagyó [módszer mim válhatik be, ha nincs, akik beváltsák! A fedezet- sorok közül a VSE-é volt a sok­kal jobb. Virág a mezőny kima­gaslóan nagy játékosa volt, mel­lette Kovács, ez a tehetséges csa­tár, nem élt. Minden labdát (ma- gasbanyulóan elfejelt előle. A Reménység fedezetsora is (meg­tette a magáét. A védelem m ind­két oldalon majdne|mi hibátlanul működött. A két kapus közül Eckhardt klasszissal győzött. A gólról nem tehetett, annál job­ban Kemencsik! A nagy (mérkő­zésekhez szokott Szigeti itt is ki­tűnő játékvezetőnek bizonyult. Általában a játék fair volt ! Semimi feltűnő durvaság! Végig erős mérkőzés, mindkét lel tel­jes gőzzel nyerni akart. Az első félidő inkább a VSE-é. Szórványosan, de ekkor komo­lyan támad a Relménység is. Pál faultja miatt Kőbl lőhetne gólt, de mellémegy. Utána Fizi van hasonló helyzetben. A 10. perc­« KÚRIA KÖZLÉSEI Felkérem az igen t. közönséget, hogy ezt az állandó rovatomat kisérje figye­lemmel. Hétről-hétre nemcsak olyan je­lentéseket adok itt le, melyek kedves szórakoztatást fognak jelenteni, de párat­lanul olcsó áraim sok zsebbevágó kér­dést fognak elintézni! * i Minden vasárnap délelőtt sör j$> zéshez zóna 20 fillér! Október 23-án szombaton és 24-én vasárnap rendezek, melyre mindenkit tisztelettel meghívok. Friss lövésü nyálból jó nyúipaprikást készítek. Adagja SO fillér. Kérem nagybecsű pártfogásukat: Radányi Ede a Curia vendéglőse ben szögletet ér el a Reménység Eckhardt bravúros védéséből. A 15. percben Illés szédületes bom­bát küld kapura, de kapufáról pattan vissza. Öt perc múlva is­imét a kapufa védi a Reménység kaput, most Gömöri I. szögleté­ből. A 35. percben jön fel a Re­ménység s komoly támadásokat vezet, de igen erős a VSE-véde- lem. Az utolsó percek a VSE-é. Szegő lő a kifutó kapus mellett hálóba, de Pál a kapuvonalról vágja ki. A második félidőt a Remény­ség kezűi s máris gólt ér el. Egy hazaadott labdát Takács fejjel továbbit s így kerül az Nagyhoz, uki a lesen álló Kovácshoz pasz- szol, ki már nejm' tétovázik, be­vágja. 1:0. A gól felvillanyozza a VSE-t, támadást támadásra (vezet s a 8. percben Illés 30 mé­teres bombáját a kapus még csak biztosítja. 1:1. Most a Re- ménység is ostrojm'ol, de csak a 25. percig bírja, amikor a VSE veszi át a vezetést s máris Gö­möri I. áll biztos helyzetben a kapu előtt, de a kapus bravúrral szedi le lábáról a labdát. Gö­möri I. lövése újból kapura megy, de Pál — bár reflexmoz­gással kézzel akadályozza a labdát. A hangosan reklamált 11-es elmarad. A játékvezető rá­lőtt labelát látott. VSE-támadás- sal ér véget a mérkőzés. Megbízható, magánjellegű BÉRAUTÓK rentielhefSk 100-aS TELEFONOK, IÁRMELT IDŐBEN Női íélikah áíoTa ^ e@yes fasúnoK ^ nemes sző Z.I£Z£K rufiaSfckszában Tokod, II.—Törekvés 4:0 (2:0). Bajnoki Tokodon. Vezette: Mátrai VSE II.—Felsőgöd 4 : 2 (1:0). Bajnoki a szigeten. Vezette: Seemann. (melynek lapjaiban: a »Brassói Lapok«-ban, »Kolozsvári Füg­getlenség «-ben, »Erdélyi Hirlap«- ban és »Erdélyi Nép«-ben fog­nak megjelenni. Eelsőgöíjl már 2:l-re vezetett, amikor nagyon feljött a VSE. Góllövők: Szerényé Meiszinger és Kőbl III. (2). Reménység—Magyarság II. 4:2 (2:1). Bajnoki Vácon. Vezette: Kecskemétiig. Góllövők: Paulik (2), Preszler és Moys, 11-esből. VSE III.—Mogyoród 4:1. Baj­noki Mogyoródon. A II. liga állása: 1. Csepel 7 5 1 1 24:9 11 2. Saig. BTC 7 5 — 2 23:11 10 3. DVTK 7 3 3 1 10:8 9 4. Sz. MÁV 6 3 2 1 23:ö 8 5. VSE 7 3 2 2 19:15 8 6. Erzsébet 7 4 — 3 19:18 8 7. Tokod 6 2 3 1 13:9 7 8. Álba Régia 7 3 1 3 13:10 7 9. Sím. BTC 7 2 2 3 19:21 6 10. Reménység 7 2 2 3 14:27 6 11. Drogislák 7 2 2 3 9:21 6 12. Haladás 6 2 1 3 15:13 5 13. Vac FC 7 1 1 5 15:23 4 14. Vasas 6 — — 6 6:29 — *Fe8hi^áís sas Orion s'ádíó-ltMlajtíc nosokhoz! Szombaton déiután 6 óra 25 perctől a magyar rádió bemutatja a rádió fejlő­dését és a modern rádiókészitésí. Termé­szetes, hogy Magyarország legnagyobb gyárából, az Orion-gyárból lesz a közve­títés. Minden Orion rádió-tulajdonos büszke lehet rádiójára, mert az Orion rádiók nemcsak Magyarországon, de az egész világon a legjobbak! Százezer példányban megy a világ minden részébe az Orion rádió. Vácon az Orion rádiókat Kunschner képviseli. Ö adja el a legtöbb rádiót Vácon, sőt Budapestre és vidékre is szállít. Harídiót akar venni, forduljon Kunschner gyári lerakatához, az állomás mellett. 100%-ig tisztességesen ki lesz szolgálva. Apró hirdetései: Ingyen RözöljüR annaR hirdetését, Ki állást és munKát ad és ezzel lie* nyeret Kínál embertár* sánaK ! A Váci Hírlap fipversenyéitek Vili. fordulója Október 24 A következő eredményeket tippelem: II. OSZT. PROFILIGA; Salgótarján—VSE —---------------------­Reménység—Tokod --------------------­Droguisták—Alba Regia ----------------­Simontornya—Csepel --------------------­Szolnoki MÁV—Vac FC----------------­Erzsébet—Vasas -----------------------­Haladás -Diósgyőr-------------------------­I. B. OSZT. AMATŐR-BAJNOKSÁG: VSE—Ercsi ----------------------------­Tövekvés— Kisalag ________________ II. OSZT. AMATŐR-BAJNOKSÁG; VSE—Kisalag -----------------------------­Gödöllő—Reménység --------------------­Név: -----------------------------------------­Lakás:------------------------------------------­SS LflU§ — ÜZLET 1 Konsfanfin-tér 18 alatt egy üz­lethelyiség kiadó. Egyházmegyei Takarék. 3 szobás, összkomfortos, kifogástalan utcai lakás november 1-re kiadó. Kossuth- utca 28. fiSsógödün a biciklista nagy» vendéglő moziteremmel november 1-re kiadó. Bővebbet Paikovics Pál fűszerkeres­kedésében. D O K Épületasztalos munkák ajtók, abla­kok készen raktárból kaphatók. Épület­asztalos-üzem Erzsébet-u. 9. sz. Eladó a bácskai dűlőben 2243| | -öl szőlős és gyümölcsös. Deákváríól 10 perc. Cim: Csányi-út 24. Mahagóni sza'ongarnitúra plüss be­vonással kifogástalan állapotban jutányos árban eladó. Suna-violetí kisautó uj gum- mikkal üzemképes 300 P., árúkihordásra is alkalmas. Vác, Káptalan-u. 18. 2 drb fűrészporkáípha jutányosán eladó, Neumann ecetgyár Hattyú u. 28. Fehér szobabútor, komplett, és egyes bútor-darabok jutányosán eladók. Érdeklődni lehet Drajkő fűszerüzletében, Konstantin-tér. VESZEK Utazás a nkisőcséifiimeg(( magvas* tájakon Nemzeti apostol ima az az új­ságíró, aki megszállott területe­ken magyar véreink reményeit táplálja és vigasztalásaival az el- csüggedéstől menti m g őket. A napokban itt járt egy ilyen nem­zeti apostol, neve Raclnai Osz­kár, ki 23 éve Erdélyben teljesít szolgálatot. Négy magyar napi­lapnak munkatársa és fájdalmas szívvel látja, mint pusztul nap- ról-napra Erdélyben a magyar. Arra a gondolatra jött, hogy nemzeti dicsőségünk tételevenilé­sével erőt önt a csüggedőkbe. Át­jött a csonka hazába és itt be­járta a történelmi nevezetességű helyeket és kis unokaöccsének ad magyarázatot a magyar nemzet dicsőségéről. Szent István alapí­totta három püspökségről: Esz­tergomról, Székesfehérvárról és Vácról ir hosszabb értekezési. Beszélt Tragor Igliáccal. Vác véráztatta múltja fog megeleve­nedni az erdélyi magyarságelőtf Libamájat a legmagasabb napi áron vásárol Franki élelmiszerüzlet, Széchenyi-.u3. Libamájat a legmagasabb árban vesz Lebovics sajtüzlet, Széchenyi-u. 8. sz. Oznizogépet— használtat — veszek cipészektől. Cim a kiadóban. Használt bélyegeket tömegben, borí­tékon és bélyeggyüjíeményeket, készpénzért vásárolok. Cim a kiadóban. Uj S&ÖLCInFÉILÉK H Megérkezett a csengődi édes must. Literje uccán át 48 fillér, Törzsöknél. Varrógépjét csak szakképzett mes­ternél javítássá. Alkatrészek raktára. Nagy József Széchenyi-utca 32. Varrógépjét kerékpárját Káptalan­utca 20, sz. alatt Lisszkovszky Dániel mű­szerésznél javíttassa. Alkatrészek raktáron. Modern bútorszövet rongyszőnyeg, ruhaanyagok olcsó és pontos kiszolgálása Dankó Józsefnél, Vetés-utca 6. Nemes füzvessző eladó, vagy feles kosárfonásba kiadó. Floch Reyhersberg Sződrákos n. p. Sződliget. Szobákat keres a színtársulat no­vember elejére. Ajánlatokat a Kúriára kér­jük. Zongorát, vagy pianinót bérelne ma­gányos. Cimet bérigényléssel „Zongora" jeligére a kiadóhivatalba. Készítette a Pestvidéki Nyomda Vácon — F. v.: Bénik Gyula