Váci Hirlap, 1933 (47. évfolyam, 1-97. szám)

1933-09-27 / 74. szám

vaa i88rläp Autón hozták haza Kokoväy preláfuisí Kokovay János prelátus, a felsővárosiak népszerű plébáno­sa hétfőn reggel lement Buda­pestre. A nyugatinál felszállt egy 7-es kocsira, de csak a lépcsőn maradt, mert azt mondták, rossz helyre szállt fel, a kocsi nemso­kára megáll. így történt, de csak egy pillanatra (nem volt még a megállónál,) mire a pre­látus lelépett. Egyik lába még a lépcsőn volt, mikor a villamos már indult s ekkor oly szeren­csétlenül lépett le, hogy egyik lába meghibbant s egész testé­vel végigzuhant a kocsi mellett. Rögtön segítségére siettek, felse­gítették a villamosba, melyből a Császárfürdő előtt szállt le. Itt az orvos azt tanácsolta, hogy a prelátus a fürdőben maradjon néhány napig, de ő erről halla­ni sem akart és taxit hozatott, mellyel (retúrjeggyel a zsebé­ben) hazajött Vácra. Itt rögtön ápolás alá vették és megállapí­totta Hajagos dr. főorvos, hogy törés a lábfejen nincs, de erős inzúzódások miatt hetekig fog tartani, míg a népszerű plébá­nost hívei templomban láthat­ják. Reftdki&iiSi a wác-i Hor*gé33£ak-egg3#esüleiésíéS A váci h o rg ás z o k -e gye s ü le te szeptember 27-én este V29 óra­kor rendkívüli közgyűlést tart a Stangl-féle vendéglő helyisé­gében. Felkérjük tagjainkat, mi­nél számosabban megjelenni szí­veskedjenek. Vezetőség. Áüaivásárt tartanak a Tenyésztek Vác és vidéke Faj állattenyész­tőinek egyesülete i933 október 1-én a Stangl-vendéglő udvarán faj állat-vásárt rendez. Az egye­sület vezetősége felliivja tagjait, hog\r eladandó állatjaikat a tit­károknál, vagy a helyiségben elhelyezett ivén jelentsék be. A vásáron csak egyesületi tagok vehetnek részt, mint eladók. Fel­hívjuk városunk állattartóit, hogy tenyészállatokat most vá­sárolják meg, annál is inkább, mert egyes fajok szakértői és az egyesület vezetői a helyszínén tanácsaikkal és szakvéleménnyel rendelkezésre állanak. HBHBHHHBÍ®HB8BSi0E8S®a,EEBa3E5ía!SB!a Aa szükségletének beszerzése előtt kérjen árjegyzéket Nyugodt, édes álom Önre csak akkor vár, Ha ágya fejénél Ruzicska-wecker jár V'AlCi ÓM ÉS ÉHSZERKfiZ Ruzicska Vilmos, Vác Itt vásároljon Balassagyarmaton győzött a VSE A VRE döntetlent ért el Vasárnap Balassagyarmaton játszott a VSE-VAC I. csapata. Nehéz dió a balassagyarmatiakat otthon legyőzni, annál szebb, hogy sikerült. A B. csapat itt­hon játszott Fót ellen s biztosan győzött. Az ifjak barátságos meccsen érlek el eldöntetlent. A Reménység nehéz küzdelmet vi­vőit Csepelen s egy megnyert félidő után meg kellett elégednie az eldöntetlennel. A váci siket­némák csapata legyőzte Kisoro­szit. Csupa jó váci eredmény! VSE - VÁC— Balassagyarmat 2:1 (1:0). Bíró : Mikotovics. Nagy küzdelem árán szerez­ték meg mieink a bajnoki pon­tokat. A drukkerhad mintha megérezte volna: és két zsúfolt teherautóval mintegy 60 váci rándult tel Balassagyarmatra. Szép közönség előtt a VSE ál­landóan ostromolta a gyarmati kaput. A gyarmatiak is átvették az iramot és az egyik támadá}- sukal a 19. percben siker ko­ronázta. A gól után Gyarmat tó- inad. Szünet után a túl hangos gyar­mati közönség további gólok elé­résére biztatja csapatát, de a váci drukkerhad sem hagyja magát. Mieink lendülnek állan­dó támadásba és a 6. percben Drajkó beadását Zentel küldi a hálóba. Az iram fokozódik. A 24. percben Zen tel kapura iveit labdáját a csatársorba húzódó Drobni a kapus kezei közül a hálóba fejeli. Balassagyarmat ve szelycs támadásokkal felel a gólra, de csak egy kapufalövést érnek el. Reménység FC — Csepel 3 :3 (1:3). Biró: Fenichel. 700 néző. A csepeli pokolból hozott el egy pontot a Reménység csapa­ta. S ha felbőszült tömegnek a terrorja nem fél említi meg e mérkőzést vezető bírót, úgy a Reménység gólokkal nyeri a mérkőzést. A bíró sípjelére a Reménység szél és nap ellen kezd. A csepeli csapat átveszi a támadást és tiz percig oly nagy iramot diktál, hogy eláll a lélegzetük. De nincs baj a váci álprofik körül. Mikor a csepeli csapat már nem bírja, a halisor átveszi az irányítást és támadásba dobja a Remény­ség csapatát. Ennek dacára Cse­pel ári el az első gólt. A váci fiúk fikozzák az iramot és Ur- bán révén kiegyenlítenek. Az el­ső félidő Urbán és Tóth góljá­val befejeződik. Második félidő a közönség terrorjával kezdődik. A megfé- lemlitett biró 11-est ilél a Re­ménység ellen, majd Mezeit tel­jesen indokolatlanul kiállítja. Molnár megy be védeni. A 11-est kapufának lövik. A csapat ka­pus és centerhalf nélkül küzd tovább a közönség, a biró és az ellenfél ellen. Ue azt nem tudta megakadályozni, hogy Csepel ki ne egyenlítsen. VSE- VAC II.—Fóti SE 4:0 (3:0) II. oszt. bajnoki a pokoli pályán. Biró: Fogarasy. A váci csapat gólra törő já,L léka különösen az 1. félidőben hozta meg a megérdemeli ered­ményt. A 11. félidőben a tömö­riilt fóti védelem ellen tehetet­len volt a küzdőképes csatársor. Góllövők: Mészáros (2), Kiss és Csáky. Reménység — Fóti Testvériség 2:1 (1.0). Biró: Gulik. Lehetetlen rossz talajon, lel­kes játékkal Jnscsák két góljá- val győz a Reménység. Váci siketne m ők — Kisoroszi 4:2 (1:1) Biró : Schein der J. A mindjobb formát játszó vá­ci fiúk megérdemelten győzték le kemény ellenfelüket. VSE-VAC ifj. — TLSC 4:4 (2:3) Főgimnázium—VfíE ifi 4:0 (2:0). Sok biztos tipp a IV. fordulóban A IV. forduló mérkőzéseinek eredményei a következők: Balassagyarmat — VSE-VAC 1:2 (1:0). Szolnoki AK—Rákoscsaba 3:1 (l:l). Dorog—Szolnoki MÁV0:2(0:1). Sashalom—Dunaharaszti 3 : 3 (3 : 2). Rákoskeresztúr—Tokod 2 • 0 (1:0). * VSE-VAC II—Fóti SE 4:0 (3:0). Fóti Testvériség—Reménység 1:2 (0:1). * Csepel—Reménység 3:3 (1:3). A beküldött tippek feltűnő sok jó eredményt tartalmaznak. /. dijat, egy töltőtollat nyert: Kiss Dénes, Csávolszky-u. 6. i0 ponttal, 2 telitalálattal, esy gól- arány és két győzelemtalálattal. II. dij, egy könyv nyertese: Romák Béla. Nagylaktanya. 10 ponttal, 2 telitalálattal, egy gól- arány és két győzelemtalálattal. Kilenc pontosok: Ifj. Bajna Tibor, Gyurkovics Tibor, Pan- csur Ottó, Patkón József, Smárik István, Wetzel Vilmos. Tip-versenyünFT” FoTdufóját inához egy hétre hirdetjük, mert október i.-e általános szabadnap. Püí*s£>f*©s est iesaE Sxődh ügetem e templomaiéprs A sződligeli evangélikusok e hó 30-án nyolc órai kezdettel a vasúti vendéglőben, templom­alapjuk javára tánccal egybe­kötött műsoros estélyt rendez­nek. A program ez: i. Sommer Gyula lelkész megnyitója. 2. »Ri- goletto« Duett: Éneklik nápolyi utcai gyermekek, Antonetta di Napoli e il Compaguo Rodolfo. 3. Szaval: Sommer Etelka taní­tónő. 4. Vándormadár előadja: Holly Toncsi. Sír a Tisza, sír a Duna. Kárpátokban. Éneklik: Holty Toncsi és Holly Rezső. 5. Kurucnóták. Előadja: Holly Re­zső tárogató művész. 6. Piros bugyogó. Éneklik: Holly Toncsi és Holly Rezső. Magyar tánc. Előadja: Holly Toncsi. 7. Saxo­fon duett. Előadja: Szenczi Ottó és Szabó Marcel szaxofonművé­szek. 8. Hurrá Budapest. Előad­ja: Holly Toncsi és Rezső. Stepp Akrobatáim táncolja: Holly Ton­csi. 9. Himnusz. Ütána tánc lesz reggelig. Ifi § ivathozzon jLJL vásárlásainál lapunkra Ha családjában haláleset fordulna el forduljon bizalommal temetkezési vállalkozóhoz Gróf Csákját (Hitelszöv. épület) aki egyszerű és legdíszesebb temetest, halottszállitást, exhu­málást olcsón és kegyelettelje­sen rendez. Raktáron tart: érc-, tölgy- és díszes koporsókat, selyem- és egyszerűbb szem­fedőket, sir- es fejkoszorúkat, nagy választékban! SBHBaiBSMQiaaianaaMaCBQSBRBBBB HOLDANKÉNT 10 KILÓ VETŐMAGOT TAKARIT MEG ARZOPAC • P0RZ01* II HANTI N PORPACOIASSAL ÖSZŐGMENTESSÉG TERMÉSTÖBBLET LESZÁLLÍTOTT ÁRON BESZEREZHETŐ VIGYÁZZON A NÉVRE-MÁSSAL NEM HELYETTESÍTHETŐ S&AK EREDETI GYÁRILAG LEZÁRT DOBOZBAN VAIŐOI l na fillérért közölheti hirdetését ebben a rovatban mindenki. Széchenyi-utca 2. sz. alatt azon­nal kiadó két kirakatos, raktár és pincével közvetlen kapcsolatos üzlethelyiség egész­ben vagy elosztva. á Gr. Csáky-út 14. sz. alatt egy üzlethelyiség azonnal kiadó. á Zcngoratanitás havi tiz pengőért,, gyakorlással házon kívül és vidékre is megy. Jelentkezés 3—4. Vác, Konstantin-tér 8 sz. fsz. ajtó l. 6 Csincsilla, helgaóriás, vasderes- óriás nagy választékban eladó. Damjanich- utca 3, Lovass Béla tanitónál. 3 Eladó három szobás családi ház fürdő­szobával, teljes komforttal Budapesti-főút 11. sz. alatt a járásbíróság mellett. Bőveb­bet ugyanott. áv Francia követségnél volt titkár, jutányos áron francia orakat ad. Cime : Ta- báu-utca 21 ss. A B. Cipész stoppológép teljesen jó­karban levő — olcsón eladó. Érdeklődni lehet Soós János cipészműhelyében, Kossuth- utca 18. Viilalakás a város közepén, Szent István-tér 1 7/a szám alatt, azonnal kiadó 5 szoba hal as összkomfort ts lakás. Értekezni lehet a Váci Fa- és Csertermelő Kereske­delmi rt-nál. 4 Fűszer és vegyeskereskedés 30 éve hogy fennáll, jó forgalmas helyen, szép be­rendezés használatával együtt, — azonnal kiadó. Vác, Budapesti-főút 41. sz. _________2 Elegáns, gumiráfos nyitott, és csukott négyüléses üveges hintő eladó. Rákóczi- utea 4. sz ______________________________2 Must literenként 60 fillér a Káptalan- sorházban. 2 Fsata?, ügyes, jómodorú úrileányt ke­resek Budapestre sajt, vaj, cukorka-üzletbe. Fizetése: 20 százalék haszonrészesedés és tel­jes ellátás. 130 pengő kaució kell. Személyes jelentkezés azonnal Dunakeszin, Rév-utca 2 szám. _______________________ Ügyes eladó férfi jól jövedelmező keresethez juthat. Címét adja le a kiadóhi­vatalban »Ügyes« jeligére. Asztali takaréktüzhely és Premier­kályha nagyon jó állapotban eladó. Szé- chényi-utca 8., özv. Franki Vilmosné^ 2 Találtak egy fémkeretes szemüveget. Igazolt tulajdonosa a kapitányságon átveheti. Készítette a I*CHtvi«Jéiki Jjjnniita VAeo»« — A nyomdáért Bénik Gyula felelős