Új Szó, 1996. március (49. évfolyam, 51-76. szám)

1996-03-11 / 59. szám, hétfő

6 ] ÚJ SZÓ KÜLFÖLD - HIRDETES 1996. március 8. Már a bajnok Slovan a listavezető I. LABDARÚGÓLIGA. 18. FORDULO: EPERJESEN DÖNTETLENEZETT A NAGYSZOMBATI SPARTAK Szombaton nem éppen Jó talajon bonyolították le az I. labdarúgóli­ga 18. fordulójának mérkőzéseit. Helycsere történt az élen, mégpe­dig azért, mert a listavezető nagyszombati Spartak csak dön­tetlenezett Eperjesen, a bajnok Slovan viszont nyerni tudott Bárt­fán. így a címvédő került az első helyre. A várakozásnak megfe­lelően három jjontot szerzett a DAC a nyltraiak elleni összecsa­páson. A bajnokesélyes kassal FC újabb pontokat vesztett, a po­zsonyi pasienkyi stadionban csak döntetlenezett az Interrel. Kas­sán gólokban gazdag mérkőzé­sen a vendég homonnalak mind a mai napig nem tudják, hogyan kaptak kl a Lokomotívától... DAC-GEMER-FC NITRA 2:0 (1:0) A bajnokság állása: t. Stat 18 12 5 1 49.12 41 2. Trnava 18 12 4 2 3717 40 3. FC Košice 18 11 1 6 37:25 34 4. B. Bystrica 18 9 5 4 27:18 32 5. Prešov 18 ip 4 6 24:19 28 6. üardejw 1$ 9 1 8 23;20 28 ?. lotoirÄ 18 8 0 10 23:26 24 8. Humenné 18 6 3 9 32:30 21 9. Inter 18 5 4 i 23:32 19 10. DAC 18 6 1 11 26:4? 19 11. Nitra 18 3 3 12 17:40 12 XI. Priewte 18 m 3 13 11:43 9 GÓLLISTA - 16 gólos: Semenník (FC Košice); U gólos: Németh Szilárd (Slo­van); 8 gólos: Simon (Trnava); 7 gólos: Ujlaky (Trnava), Hrivnák (Bardejov), Tittel (Slovan), Bari (DAC). Szombaton játsszák a 19. forduló mérkőzéseit DAC-Lokomotiva. Nitra-Bar dejov, Tmava-lnter, FCKošice~B. Bystrica, Prievidza-Humenné, Slovart-Prešov. U] Szó-tudósítás Sokáig nem tudtak kibontakozni a ha­zaiak (még mindig az eltiltott Trutz nél­kül; a beteg Szikora vezetőedzőt Grajcár Antal másodedző helyettesítette a kispa­don), mert az ellenfél temérdek apró sza­bálytalansággal, taktikai faulttal igyeke­zett széttördelni a játékot (ezt a harcmo­dort későn kezdte büntetni a bíró sárga lappal), s mivel amúgy is sok volt a pon­tatlanság a támadásaikban, alig-alig lát­tunk folyamatos akciót. Két-három át­adás után elhaltak a kezdeményezések. Az első helyzet Oremus előtt adódott, de ahelyett, hogy egyből lőtt volna, této­vázott, és kapu fölé küldte a labdát. A DAC kezdeményezett többet, s amikor negyedénél tartott a hajtós, de csak köz­epes színvonalú meccs, egy látványosra sikeredet gyors támadás pazar gólt ered­ményezett: a régi erényeit csillogtató, örökmozgó és határozott Kianek elfutott a jobb oldalon, a rendkívül aktív Barihoz továbbított, aki az alapvonaltól elegán­san középre adott, Rimanovský pedig még elegánsabban, belsővel kapásból küldte a hálóba a labdát. Már csak ezért a momentumért is érdemes volt végigül­ni az első 45 percet... Persze volt még más minden is. Lát­hattunk a nyitraiak „tüskeosztogatását" (ahány párharc, szinte annyiszor szabály­talankodtak, a faultok aránya szünetig 2:16 volt), a hazaiak ideges, pontatlan já­tékát (Greguška, Chytil). A 42. percben a meglehetősen gyengélkedő Chytil a kapu előterében ugyan mellel lekezelte Pavlík szép ívelését, aztán elügyetlenkedte a helyzetet. Térfélcsere után Halász Šanta kezébe fejelte a labdát, Kollár mellé; utána jöt­tek a vendéglátók. Pontosabban a nagy kedvvel futballozó, fáradhatatlan Bari. Egyszerűen nem tudták tartani, minden labdát megjátszott - és minden helyzetet kihagyott. A 69. percben egy begyakorolt támadási figurát követően (Pavlík-Rima­novský) a kapu torkában nem érte el a labdát, később fölé durrantotta. Nem úgy Rimanovský, aki a második félidőre na­gyot javult Pavlík átadását kapásból to­vábbította a kapuba. Bombagól! Megérdemelten nyert a DAC. Színei­ben több kimagasló teljesítményt láthat­tunk (Bari, Prokop, Pavlík, Kianek, Rima­novský), ellentétben a nyitraiakkal, akik szürke, jellegtelen csapat benyomását keltették. Hiába no, jó egyéni produkció nélkül nincs érdemleges együttes. Góllövő: Rimanovský (23. és 87.). Já­tékvezető: Zvolánek, 1700 néző. Sárga lap: Oremus, Halász, Antalovič. Kapura tartó lövések 4:1, mellé 4:3, szögleta­rány 7:4, szabálytalanságok 10:28. DAC: Šanta-Schulcz-Prokop, Lérant-Kianek, Pavlík, Greguška, Balaška-Bari, Chytil (79. Kaľavský), Rimanovský. FC NITRA: Peško-Hipp-R. Hrnčár, Antalovič-E. Hrnčár, N. Hrnčár (46. HalászJ, Oremus, Barborík, Molnár-Kollár (70. Sevčík), Ka­nás (85. Prohászka). TOMI VINCE Schmucker, a kassaiak kapusa Mráz elől kaparintja meg a labdát... (Eugen Vojtíšek felvétele) INTER BRATISLAVA-FC KOŠICE 1:1 (0:0) U] Szó-tudósítás A jelenlévők meglepve vették tudomá­sul, hogy ennyien már régen voltak a pasi­enkyi stadionban. No nem „dőlt meg a vi­lágcsúcs", de azért közel háromezer szur­koló volt kíváncsi a bajnokjelölt(?) kassai FC pozsonyi produkciójára. És ez az Inter­pályán - akárhogy is vesszük - nem min­dennapi esemény. Az ötvenéves jubileu­mát ünneplő Rudolf Janček Inter-mene­dzser nem titkolta, a privigyei balsikert kö­vetően győzelmet vár a sárga-feketéktől. Sokan meglepődtek, amikor a lelátón összefutottak az egykori Inter-edzőkkel, Jozef Adameccel, valamint Ladislav Pet­rášsal, akik nem a páholyban foglaltak he­lyet... Már a 9. percben vezetést szerezhetett volna az Inter, ám a kassai védelem nagy nehezen felszabadított egy szabadrúgást követően. Négy perccel később a pozsonyi kapu forgott veszélyben: Labant lőtt for­dulásból, ám Susko kapus résen volt. A 16. percben ismét Susko volt a fősze­replő, Zvara 18 méteres, jól helyezett sza­badrúgását hárította. Nem sokkal ezután Ján Kozák, a kassaiak (eltiltott) edzője ­talán azért, mert fázott - távozott a lelátó­ról... Zvara, a vendégek legjobbja alig lőtt mellé, majd a másik oldalon a pozsonyiak osztrák idegenlégiósa, Landerl közeli, ka­pu közepébe tartó lövését védte Schmuc­ker. A hazai szurkolók egyre türelmetle­nebbek lettek, ki tudja miért, éppen Pintét „cikizték", akitől azt kérdezték, mit keres a pályán... Való igaz, alig lehetett őt látni (a 62. percben le is cserélték). Három perc­cel a szünet előtt majdnem megszerezte a vezetést az Inter: Gostič fejesét a gólvonal előtt Karásek „stoppolta le". Fordulás után rákapcsolt az Inter, előbb Landerl lőtt futtából mellé, majd Kuna ügyetlenkedett el egy ziccer a kelet-szlová­kiaiak kapuja előtt. És ilyen már a futball: Jozef Valovič edző alig, hogy pályára küld­te Luhovýt, máris vezetést szerzett a ház­igazdáknak: Mráz beadását fordulásból a léc alá bombázta. Nyolc perccel ezután Landerl 10 méterről, kapásból az égbe lőtt, pedig nyugodtan levehette volna a labdát. Hét perccel a befejezés előtt - les­gyanús helyzetből - az ugyancsak cserejá­tékos Lapšanský kiegyenlített. A szét­esően futballozó kassaiak nem érdemel­ték meg az egyik pontot. Góllövők: Luhový (63. p), illetve Lapšanský (83. p). Játékvezető: Gádoši; 2500 néző. INTER: Susko-Schulz, Chvíla, Valachovič, Kratochvíl-Ševela, Mráz, Ku­na, Pinte (62. p Luhový)-Gostič (79. p Pro­kop), Landerl (71. p Malatinský). FC KOŠICE: Schmucker-Kozák, Karásek, Kráľ, Hornyák-Vágner (79. p Sovič), Ľalík, Zvara, Labant-Medveď, Semeník (57. p Lapšanský). (zsigárdi) DUKLA B. BYSTRICA-PETRIMEX PRIEVIDZA 2:0 (1:0) Szép, napos idő fogadta a játékosokat, ám a besztercebányai stadion gyepszőnyege igen­csak csúszós volt. A mély talajon sokáig egymás hibáiból éltek ajátékosok. Az unalmas játék­nak a 24. percben a házigazda Dikacz vetett véget, aki megszerezte a Dukla vezető gólját. A vendégek továbbra sem jelentettek veszélyt a katonák kapujára. A besztercebányaiak öt perccel a befejezés előtt bebiztosították győzelmüket Góllövők: Dikacz (24.), Bochnovič (85.). Játékvezető: Bezák, 2000 néző. Sárga lap: M. Bažík, Kitka. B. BYSTRICA: Ondruška-Poljov­ka, Zátek, Gunda-Strelec (74. Helbich), Mir. Bažík (59. Mar. Bažík), Tóth, Slobodník, Bochno­vič (86. Babnič)-Toman, Dikacz. PRIEVIDZA:Gregor-Bendala (46. Holmik), Halaška, Ondráš, Kitka-Kuna, Hoksa, Kraus, Homák (46. Boskovič)-Galo, Majerník (71. Jakubis). LOKOMOTÍVA KOŠICE-CHEMLON HUMENNÉ 3:2 (0:1) Felettébb szerencsés mérkőzést játszottak a kassai vasutasok, akik 16 perccel a mérkőzés vége előtt még 2:0-ás vesztésre álltak. A 77. percben szépítettek, majd 4 perccel később kiegyenlítettek. Az 1000 néző közül csak kevesen gondoltak arra, hogy pár másodperccel a hármas sípszó előtt a győztes gólt is megszerzik. Góllövők: Mihálik (77.), Ungvölgyi (81.), Popovec (89.), ill. Valkučák (42.), Tomovčík (73.). Játék­vezető: Ligocký, 1000 néző. Sárga lap: Prusák, Mati. LOKOMOTÍVA: Rodák-Po­lomský, Ondrík, Ištók, Mihálik-Matulaj (46. Belanský), Diňa, Urban, Ungvölgyi-Šimčo (46. Popovec), Onofrej (71. Staš). HUMENNÉ: Pilip-Boljat, Dzúrik, Hane, Sivý-Prusák (69. Súkenník), Valkučák, Tomovčík, Sovič-Ljubarszkij, Mati. APRÓHIRDETÉS KÖSZÖNETNYILVÁNÍTÁS Ezúton fejezzük ki köszönetünket mindazoknak, akik feb­ruár 9-én elkísérték utolsó útjára a libádi temetőbe a szere­tett, dolgos kezű édesanyát, nagymamát, dédmamát, ük­mamát és rokont, BOGNÁRNÉ PÁPAY TERÉZIÁT, aki életének 93. évében, rövid betegség után hunyt el. Kö­szönjük a helyi önkormányzatnak, a község lakosságának és az ismerősöknek a koszorúkat, virágokat és részvétü­ket, amivel kifejezték tiszteletüket és szeretetüket felejthe­tetlen halottunk iránt. A gyászoló család v-55i MUNKÁT KERES-KÍNÁL • Virágtermesztők figyelem! Szlovákiában ügyintézést és for­galmazást vállal az Agro Turany termékeire: szegfű-, gerbera-, aszparáguspalántákra. Tel.: 0709/526 808, 8-tól 18 óráig, 524 384,18 óra után. V-542 ADÁSVÉTEL • Cseh és szlovák részvényeket vásárolunk, azonnal fizetünk. Tel.: 0709/923 852. V-390 •» • • Eladó amerikai mogyorómag ültetésre. Ára 2 korona/db. Cím: Slávik Imrich, Pod Lipami 69, 940 01 Nové Zámky. KN-189 • Eladó Somorja mellett (Po­zsonyhoz közel) nagy atipikus családi ház úszómedencével. Vállalati reprezentációs szék­helynek is megfelel. Tel.. 0708/625 001. V-510 • • • Nemesócsa központjában, a 601-es házszám alatt eladó csa­ládi ház melléképületekkel és 948 m 2 telekkel. Az utca gáz- és vízvezetékkel ellátott. Ár meg­egyezés szerint. Érdeklődni le­het személyesen: Községi Hiva­tal, Zemianska Olča. VS-247 • • • Építkezési telkek eladók Do­borgazon. Tel.: 0708/623 622. VS-269 • <r • Építkezési telek eladó (1 666 m 2) Úszoron. Tel.: 0708/ 623 622. VS-270 •> •> • SECOND HAND - ruhák darab­ra! Tel.: 0819/977 472, 20 óra után. KN-206 • Eladó Škoda 120 LS piros színben. Motor és karosszéria komplett generáljavítás után. Műszaki vizsga 1997-ig. Ár 50 000 korona vagy megegye­zés szerint. Tel.: 0818/32 51. KN-207 • • • Eladó stíl ülőgarnitúra.Tel.: 0866/250 58, este. KN-208 • •:• • Kárpótlási jegyet vásárolok. Tel.: 0810/85110. KN-209 • •> • Lakást veszek Somorján, egy­vagy kétszobás garzont. Tel.: 0708/626 021. V-548 • • • Eladók Briant, Goldman, Alt­cha karfiolpalánták szabadföldi kiültetésre. Cím: Nagy Imre, 929 01 Kútniky 68. Tel.: 0709/ 524 676. V-555 • Eladó élelmiszerüzletbe való teljes felszerelés (hűtő, pénztár­gép, pultok, regálok stb.). Tel.: 0706/945 17. KN-210 • Eladó Škoda Coupe érvényes műszaki és emissziós vizsgával. Tel.: 0819/50 56. KN-213 <• • • KÁRPÓTLÁSI JEGYET VÁSÁRO­LUNK MAGAS NAPI ÁRON, azon­nal készpénzzel fizetünk. Pro­cent Hungária Értékpapír Rt. Győr, Bajcsy-Zsilinszky u. 44. Tel.: 0036/96-316 289, 0036/96 317 518,117-es mel­lék. VS-154/4 VEGYES • Szőnyeg- és kárpittisztítást vállalok. Méhes Zoltán, Nyékvár­kony. Tel.: 0709/520 374. V-91 KÖZLEMÉNY • Az MKDM-napok keretében szervezett lakossági fórumon 1996. március 11-én 18 órai kezdettel Jókán, az öregotthon (a volt zárda) épületében Bugár BAŔDEJOV-SLOVAN 1:2 (0:2) A mély talaj mindkét csapatjá­tékosainak sok gondot okozott. A bajnok magabiztosabban futballo­zott, s csak idő kérdése volt, mikor szerzi meg a vezetést. Egy perccel a szünet előtt Vilim a saját kapujá­ba továbbította a labdát, majd nem sokkal ezután Németh Szi­lárd kapáslövéssel növelte a baj­nok Slovan előnyét. Fordulás után rákapcsoltak a bártfaiak és a 47. percben Chrenko beadását Urblík a hálóba továbbította. A szép szá­mú közönség hiába várt az egyen­lítő gólra, a pozsonyiak jól véde­keztek, s taktikusan futballoztak. A Slovan győzelme teljesen meg­érdemelt. Góllövők: Urblík (47.), ill. Vilim (44. - öngól), Németh Szilárd (45.). Játékvezető: Michel', 9000 néző. Sárga lap: Jurčák, Németh, Faktor, Tittel, Nigro. BARDEJOV: L Lukáč-Jurčák (60. Hrivnák), Fu­tej, Šuchančok, Vilím-Stoják (72. Tyč), Chrenko, Daňko, Pavlík, J. Lukáč-Urblík. SLOVAN: L. Mol­nár-Stúpala, Tomaschek, Tittel, Pecko-Juriga, Slovák (75. Nigro), Faktor, Demo­Németh (87. So­boňa), Gomes (61. Mužlay). PREŠOV- TRNAVA 1:1 (0:1) Régen voltak ennyien bajnoki labdarúgó-mérkőzésen Eperje­sen. Ez annak köszönhető, hogy az éllovas nagyszombati együttes vendégszerepelt a Tatran-stadion­ban. A Spartak enyhe mezőnyfö­lényben játszott, ám igazi helyze­tet nem tudott kidolgozni. A 23. percben aztán megszerezte a ve­zetést a listavezető: Ujlaky sza­badrúgását Simon a hálóba bólin­totta. A gól felhozta a házigazdá­kat, és állandóan a vendégek ka­puja előtt tanyáztak. Kočiš lövését követően már mindenki gólt kiál­tott. A másik oldalon is voltak hely­zetek, mégpedig Ujlaky és Simon lövését követően. Már mindenki elkönyvelte a nagyszombati győzelmet, amikor az utolsó pilla­natokban Nenadics fejjel kiegyen­lített. Góllövők: Nenadics (90.), ill. Si­mon (23.). Játékvezető: Ihring, 8000 néző. Sárga lap: Nenadics, Gabriel, Hrabal. PREŠOV: Seman-Varga, Hluško, Sečen (46. Dorď), Ge­rich-Jantek, Špilár, Chihuri, Hö­ger-Kočiš (65. Nenadics), Haj­dučko. TRNAVA: Fišan-Čmiľanský, Hrabal, Karhan, Fiľak-Bališ, Kost­ka, Simon (83. Tibenský), Gabri­el-Mačák (90. Radványi), Ujlaky (74. Formanko). Béla, az MKDM elnöke találko­zik az érdeklődőkkel. K-79 UTAZÁS NYARALJON A SOMORJAI ALEXTOURRAL! MÁSODIK ÉVE SLÁGER: KORFU REPÜLŐVEL 7 998-8 998, ÚJDONSÁG: RODOSZ SZIGETE REPÜLŐVEL 9 998, BALATON 998, KANÁRI SZIGETEK 17 998, EGYIPTOM 17 998 koronáért! Telefon: 0708/623 551, 624 318. V-549 Hirdetésfelvétel magánszemélyektől: Komárom, Kertész u.l *.. .. i jij jaL n. ii (a szemes zeu KiiniKa mellett az emeleten) tel: 0819/50 56