Új Szó, 1995. november (48. évfolyam, 253-277. szám)

1995-11-06 / 256. szám, hétfő

6\ Ú J SZÓ SPORT 1995. november 7. VÍZILABDA LEN KUPA Nem sikerült Beigazolódott a papírforma a ví­zilabda LEN Kupa nyolcaddöntőjé­nak kassai csoportmérkőzésein. A házigazda ŠKP ugyan két ízben is megszorította a favoritokat, ám nem sikerült pontot szereznie a háromnapos tornán. EREDMÉ­NYEK: ŠKP-Sabadel Barcelona 8:10 (2:3, 1:1, 3:4, 2:2). A kassai­ak góldobói: Gergely, Bačo és Kedro 2-2, Kalinka és Fabíny. Az ŠKP a 16. percben még 5:4-re ve­zetett, aztán rákapcsoltak a spa­nyolok. Becsej-RN Savona 12:7, Savona-ŠKP 11:4 (3:2, 2:1, 2:0, 4:1); a kassaiak góldobói: Gergely 2, Bačo és Kertész. Az első „félidőben" még úgy ahogy ellen­álltak a házigazdák, aztán össze­roppantak. Becsej-Barcelona 8:5, Becsej-ŠKP 10:7 (1:2, 3:2, 3:2, 3:1). Az ŠKP gólszerzői: Ger­gely és Kertész 2-2, Fabíny, Bačo, Kramár. Jól kezdtek a kassaiak, 2:0-ra is vezettek, de amikor a horvátok megindultak, sorozat­ban dobták a gólokat. A torna végeredménye: 1. Be­csej 6, 2. Savona 4, 3. Barcelona 2, 4. ŠKP 0 pont. Veretlenül jutott a LEN Kupa legjobb nyolc csapata közé a Sze­ged, hazai medencében, mindhá­rom ellenfelét fölényesen legyőzte. A pescarai csoport­mérkőzések zárónapján az FTC 12:6-ra verte a Düsseldorfot, s ez­zel a zöld-fehérek az olasz Pesca­ra társaságában szintén a ne­,gyeddöntőbe kerültek. (zsi) Bajnokverés A tévéközvetítés miatt pénte­ken késő este ért véget a jégko­rong Extraliga 14. fordulójának rangadója, a Košice-Trenčín talál­kozó. A trencséni Dukla-győzelmet követően a bajnok otthonában is diadalmaskodtak a katonák... KOŠICE-TRENČÍN 0:2 (0:1, 0:1, 0:0), gólütők: Pukalovič (8.), Kontšek (38.). A vendégek az első perctől kezdve átgondoltabban, veszélyesebben hokiztak, s meg­érdemelten nyertek. A kassaiak ugyan küzdöttek, helyzeteket is ki­dolgoztak, ám a kapu előtt tehe­tetlennek bizonyultak. A mérkőzés hőse Murin kapus volt, aki fél tucat gólnak látszó lövést is hárított. A 4500 néző az utolsó gongszót követően hatalmas füttykoncertbe kezdett. Ez a „ze­ne" nem a győztes trencséniek­nek szólt.. 1. Trenčín 14 10 2 2 57:33 22 2. Martin 14 9 1 4 48:36 19 3. Poprad 14 8 2 4 50:32 18 4. Slovan 14 8 1 5 47:43 17 5. L. Mikuláš 14 7 1 6 52:54 15 6. Košice 14 6 2 6 50:40 14 7. Dubnica 14 5 3 6 33:42 13 8. Nitra 14 5 1 8 30:35 11 9. Prešov 14 2 2 10 26:62 6 10. B. Bystrica 14 2 1 11 29:45 5 (sr) I. LABDARÜGÓLIGA - 13. FORDULO: MEGSZEREZTE ELSŐ GYŐZELMET A SEREGHAJTÓ PRIVIGYEI CSAPAT Hat még (homonnai) gombócból is sok 1. Trnava 2. fC Košice 3. Slovan 4. B. 5. 6. Prešov 7. Lokomotíva 13 5 ítéletidőben játszották az I. labda­rúgóliga 13. fordulójának mérkőzé­seit. Éppen ezért meglepő, hogy va­lamennyi helyszínen sok gólt látha­tott a didergő közönség. Alaposan leszerepelt a DAC: a szerény képes­ségű homonnai csapat otthonában kapott fél tucatot. Kitett magáért a Slovan, 5:2 arányban diadalmasko­dott a kassai FC otthonában. Meg­szerezte első győzelmét a privigyei gárda, ám továbbra is utolsó. Foly­tatás két hét múlva (november 18.): Slovan-Trnava, Nitra-FC Košice, Prešov-B. Bystrica, Barde­jov-Humenné, Lokomotíva-lnter, DAC-Prievidza. Holnapután játsszák a Slovan-Nitra elhalasz­tott mérkőzést. FC KOŠICE-SLOVAN BR ATISLA V A 2:5 (1:2) 13 10 13 8 12 6 13 6 13 13 2 0 6 5 6 4 7 1 6 3 8. Inter 9. Humenné 10. Nitra U. OAC 12. Prievidza 1 32:13 32 5 26:20 24 1 24:9 23 3 20:16 22 5 14:15 22 4 16:12 21 0 8 17:18 15 18:24 15 22:19 14 14:20 12 3 6 2 7 3 3 3 6 4 0 9 21:36 12 1 3 9 10:32 6 G0LLISTA - 14 gô/os: Semeník (FC Košice); 7 gólos: Ujlaky (Trna­va); 6 gólos: Šimon (Trnava); 5 gó­los: Németh Sz. (Slovan), Radvá­nyi (Trnava), Popovec (Lokomotí­va), Urblík (Bardejov), Bari (DAC). ÚJ Szó-tudósítás Szombaton délután sokan kételkedtek abban, hogy lesz-e mérkőzés, tudniillik Kas­sán erősen havazott, majd havas eső esett, s a pályáról nem takarították ie a havat. A szokatlan külső feltételek ellenére is játszot­tak a csapatok. Hóban, sárban, narancssár­ga labdával. Villanyfénynél. A tévéközvetítés azonban elmaradt. (A VTV a Humenné-DAC találkozót közvetítette felvételről!). A további érdekesség az volt, hogy a hazai együttesből hiányzott Ondruška, Weiss és Gostič. Még a cserepadon sem kaptak helyet. Az újabb vá­ratlan dolog a mérkőzés 7. percében érte a tisztességes eredményre számító FC-tábort. Faktor jobb oldali szögletrúgásából Tomas­chek gólt szerzett. Egy perccel később Tittel becsúszásakor Daňko elesett, és a megítélt büntetőt Semeník értékesítette. A Slovan két perc múlva Tittel révén - ezúttal bal olda­li sarokrúgást követően - ismét megszerez­te a vezetést. Ez szemlátomást letörte a házigazdákat. A 35. percig nem jutottak el Molnár kapujáig, s a mezőnyben is csak vergődtek, sokkal körülményesebben kezel­ték a labdát a csúszós talajon, mint ellenfe­lük. Nem sokkal a szünet után a stadionban kialudtak a reflektorok fényei, s 13 percig szünetelt a játék. Aztán továbbra is a pozso­nyi csapat irányított, ám egy gyors kassai el­lentámadás végén Molnár kapus megmoz­INTER BRATISLAVA-TATRAN PREŠOV 3:2 (2:1) A csúszós, havas pályán hosszú idő után sikerült nyernie a pozsonyi csapatnak, igaz el­lenfele, az eperjesi Tatran már az 5. perctől tíz emberrel futballozott. A sajtóiroda jelentése szerint Zvolánek játékvezető nagyot tévedett, amikor kiállította az eperjesi csatárt, ugyanis Chihuri nem buktatta Ševelát. A piros lapot követően a színes bőrű futballista nem éppen nyomdafestéket tűrő szavakkal kommentálta a bíró ítéletét. Az emberelőnyben játszó házi­gazdák a 25. percben szereztek vezetést: a 18 éves újonc Czinege távoli lövését a figyel­metlen Seman kapus bevédte. Ezt követően - nem kis meglepetésre - fölénybe került a Tatran, s a 44. percben kiegyenlített. Nem sokkal ezután ismét a rossz formában lévő Se­man volt a főszereplő - újabb potyagólt kapott. A második félidőben is jobb volt az eperje­si gárda, ám helyzeteit rendre elpuskázta. A másik oldalon az első valamirevaló akció gól­lal végződött. Tíz perccel a befejezés előtt egy gólra csökkentette hátrányát a vendégcsa­pat, ám egyenlítenie nem sikerült. Góllövők: Czinege (25.), Luhový (45.), Landed (73.), ill. Kočiš (44.), Hajdučko (81.). Játékvezető: Zvolánek, 600 néző. Sárga lap: Chvíla, Kuna, Ru­pee, Höger, Kočiš, Gerich. Piros lap: Chihuri (5.). INTER: Hýll-Timko, Rupee, Chvíla, Kuna, Ševela (13. Kožuch, 83. Tomko)-Greguška, Obšitník, Czinege-Luhový, Malatinský (53. Landerl). PREŠOV: Seman-Kentoš, Hluško, Varga, Gerich-Hajdučko, Skalka, Kocúrek, HÖ­ger-Chihuri, Kočiš (76. Kurek). dulásáért újabb tizenegyest ítélt a bíró. Se­meník ezúttal sem hibázott. Dušan Galis edző tiltakozásul kivonult a stadionból, majd csakhamar visszatért... Éppen akkor, ami­kor Tittel előretört és Benko lába között a há­lóba gurította a labdát. Majd Cifranič szerelé­sét büntette tizenegyessel Stredák játékve­zető, ám Kinder lövését a kassai kapus kiü­tötte. Szöglet következett, s a beívelt labdát Tittel a hosszú sarokba bólintotta. A szét­esően játszó hazaiakon a cserék sem segí­tettek, a kegyelemdöfést Rusnáktól kapták a 82. percben. Minden tekintetben jobb volt a bajnok Slovan, ilyen arányban is teljesen megérdemelten győzött Kassán. Hogy a két csapat szurkolóinak „összecsapásán" ki volt a jobb, arra nem derült fény. Tény viszont, hogy a rendőröknek akadt dolguk a találko­zó után... Góllövők: Semeník 2 (8., és 62. - mind­kettőt 11-esből), ill. Tittel 3 (12., 64., 71.), Tomaschek (7.), Rusnák (82.). Játékvezető: Stredák, 2600 néző. Sárga lap: Hornyák, Bugár, Faktor. FC KOŠICE: Benko-Kozák, Vágner (67. Janočko), Cifranič, Hor­nyák-Daňko (82. Diňa), Kráľ (79. Móder), Zvara, Bugár-Pančík, Semeník. SLOVAN: Molnár-Tittel, Pecko, Tomaschek, Kin­der-Stúpala, Faktor, Juriga, Demo-Mužiay (84. Boskovič), Németh Sz. (32. Slovák, 81. Rusnák). (gazdag) Az eperjesi Seman kapus nagyon gyengén védett a szombat délutáni inter-Prešov I. ligás mérkőzésen (3:2). (Fotó: Eugen Vojtíšek) CHEMLON HUMENNÉ-DAC 6:0 (2:0) A havas pályán nagy lendülettel kezdtek a homonnaiak, s végig tartani tudták az álta­luk diktált iramot A dunaszerdahelyiek na­gyon gyengén futballoztak, a játékosok kö­zül csupán Pavlík és Bari teljesítménye érde­mel említést. A többiek igencsak formán kí­vül játszottak. Pinté felettébb fegyelmezet­len volt: a 4. percben előbb kihagyott egy százszázalékos helyzetet, majd nem sokkal ezután teljesen feleslegesen megütötte az ellenfél egyik középpályását, s mehetett zu­hanyozni. Ez a kiállítás alaposan megzavar­ta a vendégeket akik az egész mérkőzésen alárendelt szerepet játszottak. A hazaiak gólzápora a 11. percben kezdődött. Majd a 37. percben következett a második homon­nai találat: Dzúrik bombája a bal felső sarok­ban kötött ki. A játék képe alapján kétszer ennyi gólt rúghatott volna a Chemlon. Szár­nyaszegetten kezdte a második félidőt is a DAC, mégis szépíthetett volna, ám Chytil elü­gyetlenkedte a lehetőséget. Ezután már csak egy csapat volt a pályán. Góllövők: Hanc (11.), Dzúrik (37.), Ljubarszkij (51. ­11-esből), Prusák (57.), Tomovčík (67.), So­ták (90.). Játékvezető: Ligocký, 3000 néző. Sárga lap: Sovič, Šanta, Chytil, Pavlík. Piros lap: Pinté (4.). HUMENNE: Kerekeš (10. Buček)-Sivý, Dzúrik, Hanc-Sovič, Vaikučák, Súkenník, Tomovčík (74. Soták), Kriv­jančin-Kiss (51. Prusák), Ljubarszkij. DAC: Šanta-Blahušiak (87. Klempa), Lérant, Trutz, Végh-Csoknay, Pavlík, Rimanovský (24. Bari), Fieber (65. Kráľ)-Pinte, Chytil. DUKLA BANSKA BYSTR ICA - BAR D EJ O V 3:0 (2:0) A tabella harmadik helyezettje gyengén futballozott, csupán egy helyzetet dolgozott ki. A Dukla, ha jobban erőltette volna a támadásokat, nagyobb arányban nyeri meg a mérkőzést. Góllövők: Daňko (15.), Bochnovič (30.), Sovič (90.). Játékvezető: Gádoši, 1500 néző. Sárga lap: Dikacz, Vilim, Ľ. Lukáč. B. BYSTRICA: Schmucker-Poljovka, Karásek, Zá­tek, Daňko-Strelec, Sovič, Tóth, Bochnovič (90. Slobodník)-Dikacz (78. Babnič), Toman (63. Lapšanský). BARDEJOV: L Lukáč-Futej, Prúčny, Šuchančok, Vilím (78. Kav­ka)-Chrenko, Jacko (60. Jurčák), J. Lukáč, Daňko-Hrivňák (60. Tyč), Ĺalík. SPARTAK TRNAVA-LOKOMOTÍVA KOŠICE 3:1 (1:0) Tovább tart az éllovas nagyszombatiak vasutasok a vereség ellenére dicséretet ér­veretlenségi sorozata. Ezúttal azonban a vártnál jóval nehezebben szerezte meg a három pontot a Spartak. Radványi vezető gólját követően mindenki azt hitte, könnye­dén nyer a listavezető. A vendégek azonban jól megszervezték védelmüket, s gyors kontrából a 67. percben egyenlítettek. Az utolsó negyed órában azonban a nagy erővel rohamozó nagyszombati gárda a ma­ga javára fordította a mérkőzést. A kassai demelnek. Góllövők: Radványi (13.), Kar­han (75.), Formanko (78.), ill. Šimčo (67.). Játékvezető: Michel', 13 000 néző. Sárga lap: Štecák. TRNAVA: Baláž-Čmiľanský, Pavlús (90. Rybnikár), Karhan, Hrabal-Ba­liš, Kostka, Šimon, Ujlaky-Mačák, Radvá­nyi (71. Formanko). LOKOMOTÍVA: Ro­dák-ištók, Ondrík, Štecák, Kunzo-Jantek (85. Lesniak), Kiss, Soltís (81. Staš), Ungvöl­gyi-Šimčo, Popovec. PETRI M EX PRIEVIDZA-FC NITRA 3:1 (1:1) Teljesen megérdemelten szerezték meg első győzelmüket a privigyeiek. Hosszú idő után ismét vastaps csendült fel a bányászváros futballstadionjában... Góllövők: Nigro (10.), Plevka 2 (57., 75. - a másodikat 11-esből), ill. Barborík (30.). Játékvezető: Benedik, 3500 néző. Sárga lap: Molnár, Antalovič, Ševčík. PRIEVIDZA: Gazzaniga-Slaný, Trungel, Kit­ka-Halaška, Holmik, Nigro (74. Jakubis), Kraus, Schulcz(45. Mikušj-Lazorík, Plevka (85. Hepner). NITRA: Hrdina-Hipp, M. Hrnčár, Antalovič, R. Hrnčár-Šándor, Ševčík (66. Ondro­vič), Molnár (79. Vrábel), Bédi-Barborík, Špak. LABDARÚGÓ NB I - 13. FORDULÓ: MA ESTE FERENCVÁROS-BVSC „TÉVÉS" RANGADÓ AZ ÜLLŐI UTON MTK: egyszer fenn, másszor lenn Már pénteken este elkezdődött a magyar labdarúgó NB 113. for­dulója. A sereghajtó Haladás nem kis meglepetésre 1:0 arányban legyőzte a Kispestet Szombaton délután aztán már szinte min­den találkozón papírforma-eredmény született. Talán csak azzal számítottak kevesen, hogy az egy héttel korábban brillírozó MTK ötös „zakóval" távozik a csepeli stadionból. Elszenvedte harma­dik vereségét az Újpest, továbbra sem megy a Győrnek és a Fe­hérvár Parmalat FC-nek. A Békéscsaba értékes ponttal távozott a Fáy utcából. A 13. forduló ma ér véget: a bajnok Ferencváros ott­honában a listavezető BVSC lép pályára. A 19.00 órakor kezdődő derbit élőben közvetíti a TV 2. A14. forduló párosítása - novem­ber 17., péntek - 17.00: Haladás-Fehérvár PFC, november 18., szombat - 13.00: Kispest-Vasas, Békéscsaba-Vác, Debre­cen-Csepel, MTK-Stadler FC, Pécs-FTC; 16.00: Újpest-Győr, no­vember 19., vasárnap -13.00: BVSC-Zalaegerszeg STADLER FC-PECS 3:1 (3:1). Góllövők: Resko (11.), Nyicsen­ko (13.), Jeremejev (25.), ill. Dár­dai (30. - 11-esből). Játékve­zető: Kincses, 1000 néző. Piros lap: Nyicsenko (76.). Kezdettől fogva jóval többet kezdemé­nyeztek a kiskőrösiek, s a látot­tak alapján teljesen megérde­melten nyertek. A pécsiek az utolsó negyed órában ember­előnyben futballoztak, ám hely­zetet képtelenek voltak kidol­gozni. VASAS-BÉKÉSCSABA 1:1 (1:1). Góllövők: Jessy (15.), ill. Kulcsár (17.). Játékvezető: Kiss G, 3000 néző. Piros lap: Szenti (73. - Békéscsaba). A Vasas sokkal közelebb állt a győzelem­hez, de rossz helyzetkihasználás miatt nem tudott diadalmaskod­ni. A csabaiak nagyon örültek en­nek az értékes döntetlennek. CSEPEL-MTK 5:0 (2:0). Gól­lövők: Vancsa (30.), Jakab 2 (45., 59.), Bárányi 2 (46., 63.), Játékvezető: Vágner, 1500 néző. A „szigetiek" remek, oly­kor szórakoztató támadójáték­kal szétzilálták a kékek védel­mét. Szinte hihetetlen, hogy egy héttel korábban az újonc nyolc gólt lőtt a Győrnek. GYŐR-DEBRECEN 1:3 (1:1). Góllövők: Miriuta (28.), ill. Arany 2 (44., 71.), Sándor T. (90.). Já­tékvezető: Molnár _/., 2000 néző. Piros lap: Lantai (76. ­Győr). A hazai csapat küzdeni akarásával nem volt baj, a pont­szerzéshez a helyzeteket vi­szont be kell rúgni. VÁC-ÚJPEST 1:0 (0:0). Gól­lövő: Vojtekovszki (51.). Játékve­zető: Tóth V., 1500 néző. A végig határtalan lelkesedéssel futbal­lozó dunapartiak rászolgáltak a győzelemre. A sok hibával játszó újpestiek örülhetnek, hogy csak egy gólt kaptak. FEHÉRVÁR PFC-ZALAEGER­SZEG 1:2 (0:0). Góllövők: Jago­d/'cs (88.), ill. Fújsz (49.), Hor­váth J. (80.). Játékvezető: Puhl, 2000 néző. Ezen a mérkőzésen is hadilábon álltak a szerencsé­vel a székesfehérváriak. Hiába dolgoztak ki fél tucat helyzetet, nem és nem tudtak a kapuba találni. A játék képének a dön­tetlen jobban megfelelt volna. 1. BVSC 12 9 2 124;10 29 2. FTC 11 9 0 2 23:9 27 3. Újpest 13 7 3 3 22:13 24 4. Debrecen 13 7 3 3 17:13 24 5. Csepel 13 6 3 4 27:18 21 6. Vác 13 6 2 5 23:19 20 7. Vasas 13 5 5 3 16:14 20 8. MTK 13 5 3 5 25:20 18 9. Kispest 12 4 4 4 16:11 16 10. Stadler FC 13 3 7 3 18:18 16 U. ZTE 13 4 3 6 17:23 15 12. Győr 13 3 4 6 17:26 13 13. Békéscsaba 13 3 3 7 17:24 12 14. Haladás 13 2 3 8 11:28 9 15. Pécs 13 3 2 8 13:20 8 16. Fehérvár PFC 13 2 1 10 12:32 7 A Ferencváros-Kispest koráb­ban elhalasztott mérkőzést novem­ber 30-án játsszák az Üllői úton. GÓLLISTA - 7 gólos: Szarvas (Békéscsaba), Vincze I. (BVSC), Bárányi (Csepel); 6 gólos: Jakab (Csepel), Arany (Debrecen), Nyi­csenko (Stadler FC), Jenei (Új­pest). Jelzálog Akasztón Stadler József, az NB l-ben érde­kelt Stadler FC tulajdonosa szom­baton késő este nyilatkozott az MTI munkatársának a vele összefüggő hírekkel kapcsolatban: - Megtartottuk a pécsiek elleni bajnoki meccset. Az APEH képvi­selői nem jelentkeztek, bár számí­tottamjövetelükre, küldtem is a ka­puhoz húsz tiszteletjegyet. A stadi­onlefoglalással kapcsolatban annyi igaz, hogy az APEH illetéke­sei biztosítási megfontolásokból minden vagyonúnkra rátették a ke­züket, azaz jelzáloggal terhelték meg a stadiont is. így aztán lehetet­len helyzetbe hoztak, egyszerűen képtelen vagyok üzleti partnereim­mel érdemben tárgyalni. A héten házkutatást tartottak, s tüzetes vizsgálatnak vetették alá vállalko­zásainkat. Tiszta a lelkiismeretem, bárkinek bátran a szemébe merek nézni! Bármire hajlandó vagyok, élő adás keretében akár a tévé nyilvánossága előtt is vállalom a szembesítést.