Új Kelet, 1994. november (1. évfolyam, 189-214. szám)

1994-11-14 / 200. szám

10 1994. november 14., hétfő i : ....... UJ KELET Röplabda extra liga, férfiak A vesszőfutás folytatódik NYVSC—Csepel-Kordax 1-3 (13,-3,-11,-7) Nyíregyháza, Bujtosi Szabdaidő Csar­nok, 150 néző. V.: ifj. Kiss, Szekér. Nyíregyháza: Makai, Zádor, Pampuch, Szilágyi, Horváth G., Zajácz. Csere: Vi­téz, Horváth L., Izsai. Edző: Járosi János. Csepel: Szűcs, Liszi, Forgó, Nagy, Tor­ma, Fogl. Edző: Oláh János. A mérkőzés előtt búcsúztatták a távozó Lukács Lászlót, Parti József szakosztály- vezető adta át az emléknek szánt virágvá­zát, illetve virágot. Első játszma: A mérkőzés érdekesen kezdődött, egyik csapat sem bírt pontot csinálni, mind a két gárda teljesen úgy­mond körbeforgott. Ezt Horváth jó blokkja törte meg, s ezután beindult a hazaiak pontgyártása. Előbb Zajácz, majd Makai- Zádor jó összjátéka után 5-2-re alakult a szett állása a hazaiak javára. Ezután sem torpant meg az NYVSC, ismét Zajácz ve­zérletével elhúztak 7-2-re a Csepeltől. A vendég gárda edzője 10-3-as állásnál ki­kérte második idejét, de ekkor még ez sem segített. A hazaiaknál ekkor a szokásos „hullámvölgy“ pontosan érkezett, és a Csepel máris 11-8-ra szépítette az állást. Később a nyírségiek újra magukra talál­tak, és 13-10-re alakították a játszmát. Itt újabb megtorpanás következett a hazaiak­nál, és a vendég együttes kiegyenlített, 13­13. Végül is sok forgással, de az NYVSC- nek sikerült megszerezni a két pontot, ami a játszmagyőzelemhez kellett, 15-13. Második játszma: A nézőtéren minden­ki azt várta, hogy az NYVSC az első szett­hez hasonló indulást produkál. Sajnos csa­lódtak. Nem hogy pontot csináltak volna, hanem 9-0-ra elengedték a vendégeket. Ezután sem változott a játék képe, a Cse­pel irányított, a hazaiak pedig csak vergődtek. A játéktérről ugyan kihallat­szott a játékosok egymást biztatása, de ez sem segített, és a Kordax meglepően si­mán, 15-3-ra nyerte a szettet. Harmadik játszma: Ebben a játékrész­ben egy kicsit összeszedte magát a nyír­ségi csapat, mert kiegyenlítődött a játék, amit 6-6-ig a felváltott vezetés is muta­tott. Utána az NYVSC megugrott 9-6-ra majd 10-6-ra, amikor is fordulópont állt be a játszmában, mert a mieink újra össze­zuhantak, a szigetiek pedig, ezt kihasznál­va, 15-11-re győztek a harmadik játszmá­ban. Negyedik játszma: Újra az NYVSC ve­zetett 2-0-ra, majd ezt követően a Csepel fordított 6-2-re. Ekkor még Járosi edző próbálta felrázni a társaságot, hisz kikérte az első idejét. Sajnos, ez sem segített. To­vább folytatódott a vendégek pontgyártá­sa, ugyan még 6-4-re felzárkóztunk, de utána újra a budapestiek vették kezükbe az irányítást, és elhúztak 13-5-re. A későbbiekben láthatóvá vált, hogy a Cse­pel nem engedi ki a kezéből a győzelmet— bár a mieink még elértek két pontot —, és 15-7-re hozták ezt a játékrészt, s ezzel együtt a mérkőzést 3-1-re. Járosi János vezetőedző: — Ha Parti Józseffel, Máté Dezsővel, Dorogi László­val, Szabó Péterrel és a nézőtérről leho­zott két alkalmi nézővel álltunk volna ki, lelkesebb mérkőzést tudtunk volna produ­kálni! Győri Attila, a Csepel szakosztály- vezetője: — Nagyon fontos bajnoki mérkőzést nyertünk meg, amihez csak gra­tulálni tudok a játékosaimnak. Batai SÍI Kosárlabda NB I B w— Hutás keze nem remegett Nyíregyházi TK—Budafok OTP Ingatlan 90-89 (45-37) Nyíregyháza, bujtosi csarnok, 300 néző. V.: dr. Valovics, Aranyosi. Nyíregyháza: Kozma 19/3, Szeku- lovics 19, Borosnyai Sz. 5, Klisura 29, Jankovics 8. Cserék: Borosnyai B. 4., Hutás 6., Oroszvári. Edző: Hegedűs Fe­renc, Kovács Tibor. Budafok: Wéber 7, Banna 1, Kiss M. 8, Várszegi 30, Vámosi 10. Cserék: Pólik 23., Mészáros 4., Székely 6. Edző: Szóráth Emil. A mérkőzés úgy kezdődött, hogy nem kezdődött. Ugyanis az eredményjelző táb­la órája egy tapodtat sem mozdult, pedig már húsz másodperce folyt a játék. Ekkor megszakították a játékvezetők a meccset, rövid tanakodás után tovább folyt a játék, eredményjelzők, harminc másodperces óra nélkül. Az idő múlásáról Molnár Béla tájékoztatta a nézőket a hangosbeszélőn. Bizony rég történt ilyen. Az eredmény- jelző egyébként később sem javult meg, sőt, a végére már ki is aludt. A TK-sok szerezték meg a labdát, de az első két támadás sikertelen volt. Viszont az ellenfél sem tudott pontot szerezni. Az első kosarat Jankovics szerezte, s minden simán ment az elején. Úgy látszott, nem lesz semmi gond, Kozma például látvá­nyos passzal hozta helyzetbe Szekulo- vicsot, de nem sokkal később ugyanígy tett Jankovics, csak ő Klisurának adott lehetőséget, amivel mind a két szerb ko­saras élt is. Aztán több távoli sikertelen dobás következett, de végig tíz pont kö­rüli előnyünk volt a budafokiakkal szem­ben. Az első félidő végére maradt nagyjá­ból ez az előny, s mindenki nyugodtan várta a folytatást. Aztán a második félidő ötödik perce körül a vendégek ledolgoz­ták hátrányukat, sőt, a vezetést is átvették 54-56-nál. Ekkor sok rossz passz és gyen­ge védekezés jellemezte a TK-t, alig ju­tottak el az ellenfél palánkjához, az ellen­fél tizenegy pontot szerzett egyfolytában, míg ők egyet sem. Nemsokára újra öt pont­tal vezetett a hazai gárda, de aztán a má­sodik félidő közepétől már fej Jyi 1,11:7 fej mellett haladt a két ötös, s felváltva vezettek. Az utolsó percekre maradtak az izgalmak. Már csak másfél perc volt hát­ra, amikor Hutás duplájával 86-84 lett. Ekkor kétpontost, plusz egy személyit dobtak a budafokiak, s ők vezettek. Ezu­tán Klisura kosarával ismét a hazaiaknál volt az előny. Utána Hutás dobhatott két személyit. Nem remegett a keze, s mind a kettőt értékesítette. Ezzel három pontra nőtt az előny, s már csak három másod­perc volt hátra. Mindenki biztos volt a TK- sok győzelmében. Nem úgy az ellenfelek. Az utolsó pillanatban vagy tíz méterről há­rompontos dobással próbálkoztak, de Koz­ma blokkját szabálytalannak ítélték a játékvezetők, s így a vendégek három sze­mélyit dobhattak. Ebből csak kettő sike­rült nekik, így alakult ki a végeredmény. A hazaiak könnyebb győzelemre szá­mítottak, s mivel a mérkőzés elején min­den simán ment, talán kicsit kevésbé össz­pontosítottak a második félidőben. Ezzel magukra hozták az ellenfelet, s végül csak nehezen nyertek. A problémát elsősorban az okozta, hogy ezen az estén a távoli do­bások nem jöttek be a TK bedobóinak. Klisura újra majdnem harminc pontot do­bott, így teljesítette az elvárásokat. Szekulovicsnak ma egy kicsit kevesebb sikeredett. Borosnyai Szabolcs nem tudta megismételni pécsi, kiváló teljesítményét. Jankovics,.^ elején nagyon jól kezdett, látványosan játszott, aztán kiengedett. Kozma Tamás dobásokban is újra jó volt, s jól irányította a többieket. Hutás teljesít­ménye ellentétesre sikerült. Míg az első félidőben nem tudta felvenni a ritmust, amikor becserélték, addig az utolsó per­cekben nyújtott játékával nagy érdeme volt a győzelem megszerzésében. Hegedűs Ferenc: — A védekezésünk volt gyenge, ezért okoztunk nehéz perce­ket közönségünknek, de dicséretükre le­gyen mondva, ha nem ment igazán a já­ték, akkor biztattak a legjobban. Szóráth Emil: — Nagyon sajnálom, hogy kikaptak a fiúk, mert egy győzelem sokat lendített volna a csapaton. A nyír­egyháziaktól sokkal jobb játékot vártam. Révay Kézilabda NB I B férfiak Megszakadt a jó sorozat Lajosmizsei KC — Tiszavasvári Alkaloida 24-23 (12-12) Alkaloida: Medgyesy — Danes 3, Berényi 4, Fodor 5, Török 6, Lemák 4, Dobi. Csere: Flontás (kapus), Molnár 1, Vámosi. Edző: Váci Sándor. A második félidő nyolcadik percében Dobi végleg kiállítva. Nagyon készült erre a találkozóra a tiszavasvári legénység, hogy megtartsa vezető pozícióját. Talán a görcsös akarás is eredményezte, hogy a meghatározó já­tékosok túl sokat hibáztak, és ez a jó ké­pességű hazaiak javára döntötte el két pont sorsát. Az első félidőben kiegyenlített volt a játék. A második játékrészben jól kezd­tek Berényiék, már az elején két góllal is vezettek (13-15). A huszadik percben ki­egyenlítettek a hazaiak (20-20), aztán is­mét az Alkaloida vezetett a 25. percben (21-22). A mérkőzés utolsó percében dön­tetlen állásnál Berényi nem tudta góllal befejezni az akciót, így maradt az egygó- los hazai győzelem. HC Szarvas — Nyírbátor 30-19 (15-10) Nyírbátor: Bene — Bajna 1, Weibli 1, Molnár 3, Veres 3, Kiss 7, Tölgyes 3. Cse­re: Tóth (kapus), Szőke, Bujdosó 1. Hét­méteresek: 3/3 illetve 4/2. Kiállítások: 6 perc illetve 6 perc. Újbb nagyarányú vereségbe szaladt bele a nyírbátori gárda. A mérkőzés folyamán sajnos, csak néha volt egyenrangú partner a vendégcsapat. A Szarvas ilyen arányban is megérdemelten nyerte a mérkőzést. A második félidőben kiütköztek az erőnléti hiányosságok, aminek következményei a rossz indítások és technikai hibák lettek, és a fáradság jelei is látszottak a csapaton. El­gondolkodtató a csapat védekezési taktiká­ja (tudása), hiszen harminc gólt kaptak.-fali— Megyei I. osztály Otthonos vendégek Csenger—Fehérgyarmat 1-2 (1-1) Csenger, 200 néző. V.: Nemes. Csenger: Ács—Juhász P., Szilágyi M., Gyarmati, Juhász J. (Csontos), Osváth (Dob- ránszky), Szilágyi T., Juhász Zs., Eszenyi, Fe­hér, Becző. Edző: Anderkó Ottó. Fehérgyarmat: Bartha—Szűcs, Nagy, Já­vor, Magyar, Varga, Kondor, Gyüre, Kosán, Hadadi, Kocsis. Edző: Balogh Csaba. Gólszerzők: Dobránszky, illetve Hadadi, Kocsis. A játék képe alapján a döntetlen igazságo­sabb lett vona, de a hazaiak második félidei fölénye ellenére a taktikusabb vendégek sze­rencsés góllal nyertek. Jók: Becző, Gyarmati, Dobránszky, illetve Nagy, Bartha, Hadadi, Kondor. Fábián László Nyíregyházi Hardware—Nagyhalász 1-4 (1-1) Nyíregyháza, Vasutas-pálya, 100 néző. V.: Éva. Hardware: Vránszki—Kiss, Dubóczki, Vi­rág (Dankó), Minya, Lakatos, Mihályfalvi, Főfai (Barkóczi), Hajzer (Nagy), Papp, Len­gyel. Edző: Vránszki Péter. Nagyhalász: Hajdú—Borza, Ballai, Zákány, Sánta, Tanyi, Bihari, Budaházi, Oláh, Bárdi (Herman), Urbán (Vass). Edző: Szabó Sándor. Gólszerzők: Virág, illetve Tanyi 2, Ballai, Oláh. A második félidő alapján teljesen megérde­melt vendéggyőzelem. Jók: Vránszki, Mihályfalvi, illetve Tanyi, Oláh, Bárdi. Vránszki Péter Vásárosnamény—Záhony 2-2 (0-0) Vásárosnamény, 400 néző. V.: Szlo- moniczki. Vásárosnamény: Papp—Thuróczi, Varga, Bodnár, Sándor, Tőrös, Szécsi (Jáger), Tiva­dar, Smajda, Berettyán G., Balogh. Edző: Far­kas Béla. Záhony: Kovács—Szanyi, Hegedűs, Izajsz- kij, Ragány (Csernyu), Balázsi, Kacsur, Rácz, Kubányi, Andrapov (Onder), Pokol. Edző: Fülöp Sándor. Kiállítva: Csernyu (Záhony). Gólszerzők: Berettyán G., Tivadar, illetve Kacsur, Rácz. Nagy iramú mérkőzésen a hazaiak valami­vel közelebb álltak a győzelemhez. Jók: Varga, Sándor, Tőrös, illetve Kacsur. Kiss Pál Levelek—Tiszaszalka 1-1 (1-1) Levelek, 100 néző. V.: Márta. Levelek: Tuza—Burik, Svelta, Kapdos, Ta­kács I., Király (Nagy), Molnár, Takács II (Pál), Törő, Sitku, Forgony. Edző: Takács János. Tiszaszalka: Szimku—Migovics, Benedek, Rózsa, Liba, Súgta (Kozma), Bodnár (Diden­ko), Pintea, íjgyártó, Heczel, Ruszin. Edző: Eszenyi Dénes. Gólszerzők: Törő tizenegyesből, illetve Heczel. A mérkőzést mély talajú pályán játszották, s igazságos döntetlen született. Jók: Molnár, Svelta, illetve Szimku, Migovics. Terbócs László (Sinka Zs.), Tóth M., Sinka L., Kiss, Balogh L, Krekk, Zsuk J., Pazurik, Sinka Cs. Edző: Domokos János. Kisléta: Babicz—Magyar, Arezanu, Pénzes G., Nyisztor (Ancsák), Gyarmati, Őz, Árba (Herczku), Rézműves S., Földesi (Orosz), Réz­műves G. Edző: Czirbik Richárd. Kiállítva: Őz (Kisléta). Gólszerzők: Sinka Cs., illetve Rézműves G., Herczku. A lelkesen játszó vendégek megérdemelten nyertek. Jók: Balogh F., illetve Földesi, Rézműves G., Rézműves L. Pazurik István Ibrány—Baktalórántháza 0-3 (0-3) Ibrány, 150 néző. V.: Bodnár. Ibrány: Vattai—Nagy, Szilágyi, Balázsi, Szász, Bíró, Kató G. (Móré), Veres, Mészáros (Lehoczki), Mikhárdi, Szentesi. Edző: Kegye István. Baktalórántháza: Tóth A.—Tóth I. (HUse), Geda, Benkő, Bamucz, Németh, Kapin, Maries (Szőke), Gdovin, Sós (Virtás), Illés. Edző: Gajdos Gábor. Gólszerzők: Kapin, Illés, Maries. Kitűnő játékvezetés mellett a bajnokesélyes Bakta megérdemelten nyert a lelkes hazaiak­kal szemben. Jók: Vattai, Bíró, Szilágyi, illetve Németh, Kapin, Illés. Kakuk István Kemecse—Tarpa 2-4 (1-4) Kemecse, 150 néző. V.: Karácsony. Kemecse: Borsi—Kostyó, Müller, Balázs F., Kolozsi, Kovács, Bereczki (Makara), Sze­les, Sztojka, Mester (Balázs II.), Nagy. Edző: Tamás Antal. Tarpa: Hegyi—Csapó, Pál, Holp, Szabó F., Simon, Kovács, Veres, Földi, Szabó J., Szász (Filep). Edző: Nagy Elek. Kiállítva: Kolozsi (Kemecse). Gólszerzők: Kovács 2 (mindkettőt tizen­egyesből), illetve Veres, Földi, Szász, Kovács. A hazaiakat meglepte a vengédek bátor tá­madójátéka, s mire rendezték volna soraikat, a mérkőzés eldőlt. Jók: Kovács, Szeles, illetve Pál, Veres, Sza­bó J., Szász. Szabó Miklós Nyírkárász—Biri 1-1 (1-0) Nyírkárász, 300 néző. V.: Lőrincz. Nyírkárász: Kovács—Kapin (Végső/, Czető, Tóth L, Rácz, Jávor, Kontra, Lakatos (Matyi), Bilovári, Fecsku, Oláh. Edző: Jávor Pál. Biri: Cziotka—Rega, Vacsirja, Kiss, Pokigyko, Vass (Árki), Lővei, Tóth, Kapdos, Szilágyi (Oleg), Martinenko. Edző: Marti- nenko László. Gólszerzők: Fecsku, illetve Martinenko. Kiállítás: Tóth L. a 70. percben. Nagy iramú mérkőzésen helyzetei alapján a hazai csapatnak nyernie kellett volna. Jók: Rácz, Oláh, Bilovári, illetve Cziotka, Vacsirja, Pokigyko. Ragány Ferenc A bajnokság állása Tiszalök—Újfehértó 0-0 l.Baktalóránth. 15 13 _ 2 52-18 39 Tiszalök, 150 néző. V.: Kozma. 2. Záhony 15 10 3 2 48-19 33 Tiszalök: Szőllősi—Balázs, Szakács, Nagy, 3. Biri 15 10 2 3 27-17 32 Bóz, Marozs, Gál, Kerekes, Csatlós, Péntek, 4. Vásárosnam. 15 8 5 2 40-20 29 Barbócz. Edző: Gáli Sándor. 5. Újfehértó 15 8 3 4 24-11 27 Újfehértó: Garabko—Balázscsik, Kiszely, 6. Nagyhalász 15 7 3 5 28-25 24 Lácza F., Lácza J., Kranyik, Nagy, Kovács, 7. Tiszaszalka 15 7 3 5 33-31 24 Krasznai, Ötvös, Hajdú. Edző: Nyisztor Sán­8. Fehérgyarmat 15 7 2 6 21-20 23 dor. 9. Nyírkárász 15 6 2 7 27-25 20 Mindkét csapatra igaz, hogy nem elég a hely­10. Tarpa 15 6 2 7 21-29 20 zeteket kidolgozni, ki is kellett volna őket hasz­11. Kisléta 15 5 2 8 24-23 17 nálni. 12. Tiszalök 15 4 5 6 16-31 17 Jók: Szőllősi, Bóz, illetve Garabko, Balázs­13. Nyírlugos 15 5 1 9 21-29 16 csik, Ötvös. 14. Hardware 15 5 1 9 16-27 16 Csáki István 15. Levelek 15 4 4 7 16-29 16 Nyírlugos—Kisléta 1-2 (1-1) 16. Csenger 15 4 2 9 20-28 14 Nyírlugos, 200 néző. V.: Sándor. 17. Kemecse 15 2 4 9 16-39 10 Nyírlugos: Vrancsik—Balogh F., Tóth 1. 18. Ibrány 15 1 212 7-34 5 Megyei II. osztály Nagyecsed botlott Egy mérkőzés kivételével lezárult az őszi idény a megyei második vonalban. Az első csoportban hazai győzelmek születtek, csak a Volán és Demecser játszott döntetlent ide­genben. A bajnokság állása az élen nem vál­tozott, de Demecser előnye két pontra csök­kent. Zsurk megszerezte első győzelmét, de még így is ő az utolsó. A második csoportban a múlt héten Nyírcsaholyt verő Nagyecsed Balkányban vereséget szenvedett, s mivel Nyírcsaholy Nyírmihálydit gólözönnel fogad­ta, így újra, mint már annyiszor az őszön, Nyírcsaholy vezeü a táblázatot. Jánkmajtisnak nem volt módjában győzni, mert Gyüre ismét nem jelent meg az előadáson. A dolognak, most már egészen biztos, komoly folytatása lesz a fegyelmi bizottságnál, ugyanis a gyüreiek már másodszor csinálják ezt. Az sem elképzelhetetlen, hogy ezek után kizárják őket a bajnokságból. Egyébként a gyürei helyzetről a kilencedik oldalon olvashatnak beszámolót. A Vaja—Nyírmeggyes mérkőzést a jövő hét végén játsszák. Eredmények: 1. csoport Nyírtelek—Demecser 0-0, Ajak—Volán 2-2, Gávavencsellő—Nyíribrony 5-0, Tuzsér— Kálmánháza 2-1, Zsurk—Dombrád 3-1, Nap­kor—Kótaj 5-1, Anarcs—Fényeslitke 1-0. 2. csoport Kocsord—Túrricse l-0,Encsencs—Olcsva 2-0, Jánkmajtis—Gyüre elmaradt, Balkány— Nagyecsed 2-1, Kállósemjén—Nyírbéltek 2-0, Nyírcsaholy—Nyírmihálydi 9-1.