Új Kelet, 1994. november (1. évfolyam, 189-214. szám)

1994-11-14 / 200. szám

■ II LABDARÚGÁS ír UJ KELET ...-..■—­NB III Tisza-csoport Mátészalka padlóra küldte Encset 1994. november 14., hétfő 11 Mátészalka — Encs 6-2 (3-1) Mátészalka, 300 néző, V: Vilmányi Mátészalka: Gere—Simák, Kocsány (Fazekas), Papp. Szender, Bíró (Szűcs), Sira, Oláh, Király, Kosa (Illák), Szeles. Edző: Vojtkó István. Góllövők: Sira 3, Oláh, Kocsány, Illák, illetve Kalmár 2 (egy büntetőből). 7,p.: Egy ártalmatlan vendég támadás során a hazaiak késlekedtek a közbelépés­sel, s miközben egymásra vártak, Kalmár a hálóba küldte a labdát. 0-1. 22. p.: Kosa szerzett labdát a saját ti­zenhatosánál, megindult a felező irányá­ba, majd a labdával a bal oldalon futó Kocsányi indította. A szélső kitűnő beadá­sát a középen érkező Sira mintegy nyolc méterről vágta a hálóba. Mintaszerű ak­ció volt. 1-1. 41. p.: Oláh futott a labdára, de a kapus hamarabb érkezett, s a kipattanót ismét a szemfüles Sira lőtte a kapuba. 2-1. 43. p.: A gól után a szálkái együttes to­vább veszélyeztette a vendégek hálóját. Kocsány beadását Oláh közelről lőtte a hálóba. 3-1. 47. p.: Oláh vette át sarokkal a labdát, beadását a hosszú sarokra érkező Sira közelről a bal kapufa mellé lőtte. Ezek után szinte a kapujához szegezte a vendégeket a mátészalkai együttes. 55. p.: Oláh lőtt kapura közelről, a ki­pattanót ugyancsak Sira helyezte a háló­ba. 4-1. Sényő—Nyírbátor 1-1 (0-0) Sényő 1000 néző V: Ficze Sényő: Krizsanovszki—Tóth, Szikszai, Herman, Torda, Lelt, Horváth (Mónus), Balogh. Domokos, Rubóczki, Knoblok (Majchrovics). Edző: Rubóczki Tibor Nyírbátor: Varró—Szegedi, Erdősi, Szilágyi, Lukács, Balogh (Lengyel), Savu, Szilvási, Lőrincz (Czimbalmos), Darai, Tóth. Edző: Unchiás Demeter Gólszerzők: Domokos ill. Herman (öngól). 20.p: Szilvási baloldali beadását az adása megtalálta a túloldalon fedezetlenül előrelopakodó Szilágyi fejelte fölé. 37.p: Lelt két csellel tisztára játszotta magát, s kisodródott helyzetből a jobb kapufára emelt. Erdősi István 40.p: Lelt szöktette a bal oldalon kiug­ró Horváthot, a középpályás erős beadá­sát Domokos a kapu torkából fölé bólin­totta. 58.p: A nyírbátori Tóth kevergetett a bal oldalon, visszagurított az üresen érkező Savu elé, aki tizenhat méterről lőtt, ám Krizsanovszki elvetődve hárított. 62.p: Balogh végezhetett el szabadrú­gást a bal oldali szögletzászló mellől. Be­Nagykálló—Tiszafüred 1-1 (1-0) Nagykálló 200 néző V: Tassy Nagykálló: Pók—Kígyósi, Horváth, Lizák, Balogh, Boda, Polonkai, Spisák, Szilágyi (Sinka), Vágó (Kaszab), Balázs (Ónodi). Edző: Kaszab István, Vass Mik­lós Gólszerzők: Boda ill. Bale. 35.p: Vágó szögletét Boda élesen a kapu közepébe fejelte. 1-0 83.p: A csereként beállt Bale élesen a kapu jobboldalába lőtt. 1-1. Egyperces gyászszünettel kezdődött a mérkőzés, a hazai játékos, Boda napok­ban elhunyt testvérének emlékére. A ta­lálkozó első szakaszában a mélytalajú pá­lyával s egymással ismerkedtek a csapa­tok. Nagykálló kapott hamarabb lábra, veszélyesebbnél veszélyesebb támadáso­kat vezettek, ami a félidő hajrájában gólt eredményezett. A második félidőben a vendéglátók ráültek az eredményre, s a látogatók a befejezés előtt nem sokkal egyenlítettek. Ellentétes félidők után a pontosztozkodás bármilyen fájó, igazsá­gosnak mondható. Nagy Tamás Rakamaz—Vámospércs 0-2 (0-1) Rakamaz 200 néző V: Bukovics Rakamaz: Vitkai—Komlósi, Sipos, hagyott Szikszóit, a hátvéd fejesét Varró ujjheggyel tolta a kapu fölé. 66.p: A vendégek szabadrúgása után a hazai Tóth lába között elgurult a labda, amely így névrokonához került, de a bátori labdarúgó tizenkét méterről ajtó-ablak helyzetből a kapusba rúgta a labdát. 70.p: Balogh a jobb oldalról a kapu elé ívelte a labdát, Varró alászaladt a beadás­nak, így Domokos zavartalanul fejelhetett öt méterről a jobb sarokba. 1 -0. 76.p: Savu öles léptekkel hozta fel a lab­dát, Szilvási elé tálalt, ő egy higgadt csel­lel elfektette őrzőjét, középre gurított, s a kétségbeesetten menteni igyekvő Herman lábáról a hálóba pattant a játékszer. Ön­gól! 1-1. 85.p: Domokos eldönthette volna a mérkőzést. A csatár kilépett a védők kö­zül, kicselezte a kifutó Varrót, de az üre­sen tátongó kapu helyett éles szögből a bal kapufára emelt. Nagy várakozás előzte meg a tabella éllovasainak összecsapását. A hazaiaknál Kegye idegbecsípődés miatt nem tudta vállalni a játékot, ugyanakkor Domokos társaival tartott a pályára. A vendégeknél Erdősi szereplése volt sokáig bizonytalan, de végül ő is szerelést öltött. Két jól fel­készített csapat találkozóját szemlélhettük az első félidőben. Nyírbátor alaposan meg­szervezte védekezését, játékosai sok futás­sal fűszerezve letámadással próbálkoztak. Mindez hatásos fegyvernek bizonyult, a listavezető támadásait már csírájában el­fojtották. A játékvezető három sárga lap Csorna, Juhász, Pásztor, Karóczkai, Barczi, Muri, Hidegh (Szlovenszki), Szek­rényes. Edző: Veigli Géza Gólszerzők: Juhász, Belényesi. 32.p: Juhász kilépett a védők közül, rá­vezette a labdát Vitkaira, és biztosan he­lyezett a hálóba. 0-1. 48.p: Baloldali szögletrúgás után Belé­nyesi senkitől sem zavartatva öt méterről a hálóba fejelt. 0-2. A tartalékos Rakamazban három játé­kos is sérülten vállalta a játékot. A vendé­gek szervezett védekezésüknek és ügye­sen alkalmazott lestaktikájuknak köszön­hették győzelmüket. Jók: a hazaiak közül senki, illetve Mező, Juhász, Csarkó, Horváth, Kiss II. Kaposvári Ferenc Tiszaújváros—Kisvárda 1-0 (1-0) Tiszaújváros 200 néző V: Kormos Kisvárda: Czene—Balogh, Czap, Szombati, Lipták, Vincze, Csapóczi (Popovics), Seres, Balázs (Kántor), Dudás, Béres. Edző: Komáromi György A hazaiak kevés lehetőségükből egyet az első félidő utolsó percében értékesítet­tek. Kisvárdából hiányzott a besárgult Oláh, a sérült Takács és Szőr, valamint Popovics sem százszázalékos állapotban 65. p.: Kocsány, aki eddig is kitűnően játszott, kapta a labdát a kaputól mintegy tizenhét méterre, amikor is lövésre szánta el magát. A labda a bal kapufát érintve érkezett a hálóba. 5-1. 81. p.: Zsiga ment el a jobb oldalon, de Szender a tizenhatoson belül szabálytala­nul akadályozta. A jogos büntetőt Kalmár értékesítette. 5-2. 87. p.: A hazaiak nem nyugodtak bele a háromgólos előnybe, Oláh volt különö­sen aktív, most is hozzá került a labda, éles szögből lőtt kapura, a kapus már tehetet­len volt, egy vendég védő akart menteni a gólvonalról, azonban a jókor érkező Illák a gólvonalon túlra kotorta a pettyest. 6-2. Jók: Kocsány, Bíró, Sira, Szeles, illet­ve Kalmár, Planéta. R.Z. kiosztásával megfékezte a feltörő indula­tokat, igyekezett eseményközeiben marad­ni. Fordulást követően mindkét oldalon rádobtak egy lapáttal, több kockázatot vállaltak a küzdő felek. Az izgalmas, nagy iramú játék tűzbe-lázba hozta a szépszá­mú közönséget. Domokos gólja után el­aludtak a hazaiak, s a lehetőségre azonnal ráérző vendégek rövid időn belül egyen­lítettek. A hajrában szinte minden percre jutott esemény, ádáz harc dúlt a győzelem kivívása érdekében. Többször állt a játék, kisebb-nagyobb csetepaték jelezték, egyik együttes sem törődött bele a pontosztoz­Balogh Tibor kodásba. Az eredmény azonban már nem változott, amit ki-ki vérmérséklete szerint viseltei. A lefújást követően tumultus ala­kult ki a nézőtéren, záporoztak a szitkok, s néhány pofon is elcsattant. Zárszóként a rend őrei vetettek véget a harmadik félidőnek. Jók: Szikszai, Balogh, Rubóczki ill. Szilágyi, Erdősi, Darai. K.T. került becserélésre. Ennek ellenére a ven­dégek saját magukat okolhatják a veresé­gért. Hiába ugyanis a nagy fölény, a fut­ballt gólra játsszák. Jók: Czene, Czap, Dudás, Seres. További eredmények: Kunhegyes— Edelény 0-0, BÉVSC­—Ózd 3-1, Kar­cag—Szerencs 2-3 A csoport állása 1. Sényő 14 8 4 2 35-19 28 2. Szerencs 14 7 5 2 30-16 26 3. Nyírbátor 14 7 5 2 31-20 26 4. Karcag 14 7 2 5 29-25 23 5. Mátészalka 14 7 1 6 29-28 22 6. Kisvárda 14 6 3 5 24-13 21 7. Kunhegyes 14 6 3 5 20-18 21 8. Tiszaújváros 14 6 3 5 13-13 21 9. Nagykálló 14 6 3 5 20-22 21 10. Tiszafüred 14 5 5 4 15-12 20 11. Rakamaz 14 5 3 6 21-21 18 12. Vámospércs 14 4 5 5 12-21 17 13. Encs 14 3 7 4 17-19 16 14. Ózd 14 2 7 5 14-23 13 15.BÉVSC 14 2 2 10 12-31 8 16. Edelény 14­4 10 5-6 4 Ez történt az NB ll-ben Elherdálta előnyét az NYFC Kazincbarcikai SC—Nyíregyházi FC 2-1 (1-1) Kazincbarcika, 800 néző V: Szabó János (Szabó József, Bajkai) Kazincbarcikai SC: Nagy G.— Göndör, Sztahon, Raducu, Pribék—Takács, Balogh, Csipke, Lukács—Hanyecz, Smolniczki. Edző: Lipcsei Imre Nyíregyházi FC: Feke—Szatke, Drobni, Cselószki, Kiss—Kovács, Barna, Bessenyei, Göncz—Búzás, Szkunc. Edző: Buús György Csere: Búzás helyett Bagoly az 57., Bessenyei helyett Kapusztyin a 75. percben. Góllövők: Szkunc (19.p.), Pribék (32.p.), Hanyecz (80.p.) Sárga lap: Göndör a 10., Barna a 35., Kovács a 47., Bessenyei a 65.percben. Igencsak behúzott nyakkal érkeztek a szur­kolók a kora délutáni mérkőzésre. Amellett, hogy hideg volt, még az eső is szitált. így a két csapat kissé csúszós pályán kezdte el az összecsapást. A nyírségiek indították útjára a labdát és a találkozó elején rögtön lehetett látni Drohniék fölényét. Bátran vezették a tá­madásokat, és saját térfelükre szegezték a vendéglátókat, akik az első félidő közepéig csak elvétve tudtak átjönni a felezővona­lon. lO.p: Több vendégtámadást csak szabály­talanul tudtak szerelni a barcikaiak. Szkuncot Pribék vágta fel. A szabadrúgást 30 méterről Kovács lőtte fölé. 18,p: Emi látszott a mérkőzés első gólja. Már most megszerezhette volna a vezetést a Nyíregyháza. Bessenyeihez pörgött a labda, de 7 méterről a bal kapufa mellé gurította száz- százalékos helyzetben. Újabb szabolcsi rohamokat láthatott az egy­re türelmetlenebb barcikai közönség. Szkunc gondolt egyet és a 20. percben egy jól eltalált lövéssel kapura küldte a pettyest, mintegy 25 méterről. Az erős lövés a védő Pribéken meg­pattant és irányt változtatott. A kapus elé már lelassulva érkezett, de még így is a jobb felső sarokban kötött ki, Nagy kapus legnagyobb meglepetésére. 1-0. Gyors ellentámadásokkal próbálkozott a hazai csapat, de fölé zúgatott egy hatalmas lövést. Jóformán ekkor sikerült nekik először a nyíregyházi kapu közelébe kerülni a mérkőzés folyamán. Aztán rájöttek, hogy a másik térfelen is lehet futballozni. Bátrabban támadtak és több veszélyesnek tűnő akciót vezettek. 25,p: A vendégek is tovább rohamozták a hazaiak kapuját, s kis híján újabb gól szüle­tett. Szkunc szépen hozta fel a labdát és tálal­ta tovább Kovácsnak, aki ragyogóan tette a kapu elé, de sajnos nem volt kinek. Újabb el­lentámadásból Csipke lőtt a kapu fölé 40 méterről. A 32. percben a hazaiak elcsíptek egy labdát és szépen hozták fel a nyíregyházi kapu elé, Hanyecz került tiszta gólhelyzetbe, a 14 méterről leadott lövését Feke nagy bra­vúrral hárította szögletre. Sajnos, ebből lett a baj. A szépen beívelt labdát a jó ütemben érkező Pribék 8 méterről fejelte a hálóba. 1-1. A második félidőre egészen más hazai csa­pat jött ki az öltözőből. A mieink, mintha megelégedtek volna az első félidőben nyúj­tott teljesítményükkel. Voltak gólhelyzeteik, de rendre elügyetlenkedték azokat. 59,p: Bessenyei 6 méterről a kapusba lőtte a labdát. Kovács a szögletből mesterien ívelt be, de két nyíregyházi támadó feje felett is érintetlenül húzott el a bőrgolyó. Hanyeczék kerültek fölénybe. A középpályán nem tud­ták megakasztani a támadásaik lendületét Drobniék, ezért többször került veszélybe a nyíregyházi kapu. A cserék sem segítettek, hogy ismét magukhoz ragadják a kezdemé­nyezést. Viszont egyre jobban vérszemet kap­tak a vendéglátók. 77.p: Csipke, Lukács volt a labda útja, utóbbi tiszta gólhelyzetben a nyíregyházi kapu mellé gurított. 80,p: Még észhez sem tért a nyíregyházi védelem, amikor újabb hazai ostrom eredmé­nyeként megszerezte a vezetést Kazincbarci­ka, és ezzel el is dőlt a találkozó sorsa. Ismét Csipke volt az egyik főszereplő. Elcsípett egy labdát, jobb oldalról beadott középre és a jól érkező Hanyecz nem hibázott. 2-1 83,p: Egyenlítési lehetőséget szalasztottak el Szkuncék. A barcikai kapu elé keveredett a labda, Szkunc átadását Kapusztyin kapta, de elhibázta, így maradt az eredmény. Jól kezdett a Nyíregyháza, és úgy nézett ki, hogy végig irányítani fogja a játékot. A vezetés megszerzése, és a hazai csapat egyen­lítése mintha fék lett volna a számukra. A második játékrészben végképp kiengedték a kezükből a meccset. A helyzeteket jobban kihasználó borsodiak megérdemelten nyertek, de a döntetlen igazságosabb lett volna. Jók: Hanyecz, Balogh, Csipke. A vendé­gek közül nem emelkedett ki senki. Lipcsei Imre: Nagyon nehéz mérkőzésen vagyunk túl. Egy jó képességű csapatot ver­tünk meg. Buús György: A sok gólhelyzetből mi egyet, a Barcika meg kettőt lőtt be. Bakot lőtt Tiszavasvári Szarvasi Vasas—Tiszavasvári Alkaloida 2-0 (2-0) Szarvas 800 néző V: Tóth S. (Szekeres, Bába) Szarvas: Brakszatórisz G.—Stredie, Gebri, Takó, Holp, Janis, Pisont A.. Hor­váth, Kulcsár, Plókai, Czigléczky, Edző: Vígh Tibor Tiszavasvári: Varga—Sinka, Széki, Havelant, Bohács, Fecsku, Erdei, Szarka, Zubanics, Pitács, Szilágyi. Edző: Szikszai Lajos. Csere: Horváth h. Brakszatórisz A. a 69. Erdei h. Balázsi, Zubanics h. Szurkos, Brakszatórisz A. h. Szabó a 78. percben. Gólszerzők: Plókai a 20, Horváth a 45. percben. Sárga lap: Havelant a 25, Szilágyi a 30., Szarka a 85. percben. 3.p: Pisont A. harmincöt méterről lövésre szánta el magát, bombáját Varga a bal felső sarokból tornázta ki. 16.p: Pisont A. jobb oldali szögletét Czigléczky az ötösön megcsúsztatta, de a be­robbanó csatárok elől Széki az utolsó pilla­natban menteni tudott. 20.p: Horváth mintaszerű beadását Plókai hat méterről a hosszú sarokba fejelte. 1-0 22.p: Pisont A. bal oldali beadását az ötö­sön Czigléczky kapta, ám közeli lövését Var­ga nagy bravúrral védte. 27,p: Kulcsár vezetgette a labdát a bal- összekötő helyén, majd a tizenhatos sarkánál lövésre szánta el magát, a labda a felső kapu­fát érintve hagyta el a játékteret. 31.p: Fecsku jobb oldali beadása Erdeit ta­lálta meg, akinek a kapu sarkába tartó tizen­nyolc méteres lövését Brakszatórisz G. kite- nyerelte. 39,p: Plókai Gebritő! kapott egy jó labdát, de nagy helyzetben tíz méterről a bal alsó sa­rok mellé lőtt. 45.p: A felfutó Stredie bal oldali beadását Horváth magasan felugorva öt méterről a kapu közepébe fejelte. 2-0 86.p: Szabó egyéni akciója végén óriási helyzetben tizenöt méterről a bal kapufa mel­lé rúgta a labdát. A szarvasiak úgy kezdtek, ahogy az hazai pályán illendő, harcos elszántsággal, ag­resszív, gyors támadásokkal, igyekeztek az első félidőben kapujukhoz szegezni az ellen­felet. Az ötletes akciókból két fejesgóllal tu­lajdonképpen már az első félidőben eldöntöt­ték a találkozó kimenetelét. Szünet után azon- ban változott a játék képe, a megszerzett előny birtokában a szarvasiak visszavettek a tem­póból, s így kiegyenlítetté vált a küzdelem. A tiszavasváriak több aktivitást tanúsítottak, de a szarvasiak ekkor is uralták a pályát, és biz­tosan tartották otthonukban a három bajnoki pontot. Vígh Tibor: — Rendkívül lelkesen, a tak­tikai feladatokat betartva, helyenként jól is ját­szó csapatunk megérdemelten nyert a me­zőnyben kiválóan kombináló vendégek ellen. Szikszai Lajos: — Egy olyan csapatnak, amely a kiesés elkerüléséért küzd, nagyobb erőket kell mozgósítania. Czigléczki Sámuel A Keleti-csoport további eredményei Diósgyőr—III. Kér. TVE 2-2, MTK— Kábái Cukor 4-1, Gödöllő—Salgótarján 1-0, Miskolc—Hódmezővásárhely 3-2, Bal­mazújváros—Hatvan 2-0, Hajdúnánás— Tiszakécske 1-0. A csoport állása 1. MTK 13 11 2. Salgótarján 13 9 3. Kaba 4. Kazincbarcika 5. Nyíregyháza 6. Tiszakécske 7. Szarvas 13 13 13 13 13 . Balmazújváros 13 9. Diósgyőr 10. III. Kér. TVE 11. H.vásárhely 12. Gödöllő 13. Hajdúnánás 14. Hatvan 15. Miskolc 16. Tiszavasvári 24-3 34 32-15 29 20-12 26 25-22 22 15-18 20 20-12 19 15- 15 18 25-25 17 17-16 16 16- 16 16 17-21 15 16-19 16 6-12 14 14-19 13 11-29 7 14-33 7