Új Kelet, 1994. november (1. évfolyam, 189-214. szám)

1994-11-12 / 199. szám

10 1994. november 12., szombat SPORT UJ KELET Kézilabda NB I nők Bravúros hazai győzelem Kisvárdai SE-Győr 19-17(8-10) Kisvárda, 1000 néző. V.: Gyúró, Láda KSE: Pataki — Nagy A. 5, Ignatyenkó, Agárdi, Hollóné, Prok 8/4, Szántó. Csere: Demeter (kapus), Lendvai, Zelch, Kulcsár, Nagy H. 6/4. Edző: Berzsenyi Mária. Győr: Kemer— Hladova, Lakatosné, Szabados, Igniczki 1, Mátéfi 16/9 (!), Horváth M. Cse­re: Hoffman (kapus), Horváth Zs., Thrulik, Nagy A. Edző: Róth Kálmán. Hétméteresek: 10/8 illetve 9/9. Kiállítások: 8 illetve 6 perc. Győri góllal kezdődött a találkozó, majd a Kisvárda két büntetőt is hibázott, így az ellen­fél Mátéfi góljaival elhúzott 7-2-re. Ezt követően a félidő végére a hazai csapat hátrá­nyát két gólra csökkentette Nagy Heni és Prok góljaival. A második félidőre megérkezett az FTC - Spectrum bajnokcsapata és úgy látszott, hogy szerencsét is hoztak magukkal a hazaiak­nak, mert a Nagy ikrek és Prok vezérletével a 38. percben kiegyenlítettek a szépszámú pub­likum legnagyobb örömére. Majd ezután a Kisvárda öt gólt is lőtt, míg az ellenfél egyet sem. Aztán a mérkőzés végéig felváltva estek a gólok, és Prokéknak sikerült a kétgólos előnyüket végig megtartani. Az első félidőben szoros volt a mérkőzés, de a második játékrészben megtalálta azt a fo­nalat a hazai gárda, amellyel a Győrt két vállra fektették. Itt elsősorban az döntött, hogy a du­nántúli csapat leggólerősebb játékosát, Mátéfit, sikerült kikapcsolni, aztán nem is lőtt gólt, csak büntetőből. Összességében megérdemelten nyert a régi formáját visszanyerni látszó várdai csapat. A mérkőzés során kiemelked­tek a góllövők és Hollóné kitűnő irányító játé­ka. Berzsenyi Mária: — Körülbelül ezt tudja a csapat, de még mindig sok hibát követtek el„ amit fokozatosan ki Jcell javítani. A második félidei játékért dicséret illeti a lányokat. Róth Kálmán: — Egyszemélyes lett a csa­patom. többjátékosban is csalódtam. Prok Beatrix NB I férfiak Nyert a kiegyensúlyozottabb csapat Komló —NYKC 18-14(8-5) Komló, 1000 néző. V.: Nyári, Veszter NYKC: Boczák — Hellinger, Déváid, Medve 5/2, Uzejrovics 2, Jankovics 1, Kun 5/1. Csere: Lencsés (kapus), Varga 1. Edző: Szőke István, Bartha Dénes. Kiállítások: 10 illetve 8 perc. Hétméteresek: 4/4 illetve 4/3. A két csapat annak idején együtt került fel az NB I-be, és azóta is nagy csatákat vívnak egymással. Az első félidőben 5-4-es hazai ve­zetésig jól tartották magukat Jankovicsék. Jól védekezett mindkét csapat, és a kapusok is re­mekeltek mindkét oldalon. A 20. percet követően megugrott a bányászcsapat, és így alakult ki a félidei eredmény. A második já­tékrészben sok hibát követtek el a nyírségiek, és ezt ki is használta a Komló, így a 4L perc­ben már hét gól volt az előnyük (14-7). Ezt követően a nyíregyházi fiúk összeszedték ma­gukat, és fokozatosan dolgozták le a hátrányt, de már megfordítani nem tudták a mérkőzést. A végén két - elkerülhető - kapott gól irreális­sá tette a hazaiak előnyét. Összességében Kun- ék az ismert körülmények ellenére jól küzdöt­tek, ám a hosszú utazás miatt rengeteget hibáz­tak, így nem volt esélyük a pontszerzésre. NB I B nők Újra hengerelt a Kölcsey Köluey DSK- NYSI - Bp. Postás SE 32-26 (13-14) Bujtosi Szabadidő Csarnok, 600 néző. V.: Bartha, Sajóvölgyi Kölcsey: Koós — Hadobás 1, Kocsik 10/3, Kulcsár A. 15/5, Mandula 2, Szabó 2, Réti 1. Csere: Untener (kapus), Bárány 1, Vésztői. Edző: Hadobás István Kiállítások: 4 illetve 12 perc. Hétméteres: 9/8 illetve 6/4. Rossz előjelekkel készült a Kölcsey a Pos­tás elleni találkozóra, hiszen Kulcsár Kriszti­na és Nádasi továbbra is sérültek, így csak a lelátóról nézhették az összecsapást. Az ellen­fél szerezte meg a vezetést. Az első tíz percig felváltva lőtték a gólokat a csapatok, majd az energikusabb és helyzeteit jobban kihasználó fővárosi gárda fokozatosan elhúzott, és a 22. percben három góllal vezetett (8-11). Kocsikék igyekeztek javítani a helyzeten, és a félidő vé­gére törlesztettek a hátrányból, de az előny to­vábbra is a vendégeknél maradt. A második játékrész elején továbbra sem tudott felülke­rekedni a diákcsapat, de láthatóan kezdtek tu­datosabban és jobban játszani. Olyannyira, hogy a 38. percben sikerült kiegyenlíteniük (18- 18). Ezután tartotta magát pár percig a Postás, de már látszott, hogy fogytán az erejük. Kul­csár Anita és Kocsik Viktória szenzációs gól­jaival elhúzott a nyíregyházi csapat és szinte tetszés szerint lőtték góljaikat. A 20. percben már hét góllal is vezettek (28-21). Becsületére legyen mondva az ellenfélnek, a mérkőzés vé­géig még többször megpróbálták ledolgozni hátrányukat, de a mieink a tőlük megszokott hajrával szinte lehengerelték őket. Összességé­ben ilyen arányban is megérdemelten nyert á hazai csapat az egyébként nagyon jó képessé­gű vendégekkel szemben. A találkozó elején tartani lehetett attól, hogy a kölcseysekben ma­radandó nyomot hagyott a legutóbbi, idegen­beli, váci súlyos vereség. Ezzel a győzelmükkel Kulcsárék megőrizték hazai veretlenségüket és továbbra is az élmezőnyben maradtak (vagy vezetik a tabellát, mivel még tegnap nem is­mertük a többi csapat eredményét.) Hadobás István: — Minden elismerésem a csapaté, hogy a váci sokk okozta első félidő után arculatot változtatott és nagyszerű játék­kal feledtette az idegenbeli kudarcot. Fuli Röplabda extra liga, férfiak A visszavágás reményében Vasárnap délután 16.00 órától a Bujtosi Szabadidő Csarnokban fogadja az NYVSC a Csepel-Kordax gárdáját. Ez a mérkőzés már az első kör visszavágó meccse lesz. A nyíregyháziak egyébként csütörtökön tar­tottak főpróbát a román Nagybánya ellen, ami sikeresnek mondható, hisz 3-1 arány­ban legyőzték az Európa Kupára érkező (szombaton a Tungsram elleni KEK mérkőzés) vendégeket. Ezen a meccsen biz­tatóan játszottak a mieink, egy-két megin­gástól eltekintve jó formát mutattak a fiúk. A találkozó után érdeklődtünk Járosi Já­nos vezetőedzőtől a soron következő na­gyon fontos bajnoki viadalról. — Először is, elégedett vagy az edző­mérkőzésen mutatott játékkal? — Úgy láttam, a fiúk a Tungsram elleni pozitív momentumokat továbbra is tartják. Ezalatt a hozzáállást és a lelkesedést ér­tem. Talán most kevesebb hibával játszot­tak, mint a legutóbbi bajnoki meccsen. Revansot vettek a srácok Nagybányától, hisz a felkészülési tornákon mindig alulma­radtak. —A hétvégi találkozón ugyanez a kezdő hatos (Makai, Zádor, Pampuch, Zajácz, Horváth G., Szilágyi) fogja felvenni a küz­delmet? — Lehet, hogy hasonló összetételben, csak más poszton fognak játszani a fiúk, mivel figyelembe kell venni a Csepel felál­lását is. Az sajnos tény, hogy a Csepel hét közben két bolgár játékost igazolt, azt vi­szont nem tudjuk, hogy Nyíregyházán fog­nak-e játszani. — Lukács hiányát a pályán hogy tudod pótolni? — Én sehogy. Annak a játékosnak kell ezt a feladatot megoldani, aki a helyén fog küzdeni. Bízom benne, hogy az adott tár­saságból bárki meg fogja tudni ezt csinál­ni. Egyébként az a véleményem Kuki távo­zásáról, hogy amennyit vesztettünk a táma­dó játéka miatt, annyit nyertünk a védeke­zéssel, mivel Lukács védekezése az egyik gyenge pontja volt a csapatnak. —Nem tartasz a vendégek két új játéko­sától? — Nem. Egy biztos, ha a két bolgár ját­szani fog — ismerve a bolgár röplabda-kul­túrát —, talán nehezebb dolgunk lesz. De hát ez van, a külföldiekkel vagy nélkülük kellene megverni a Csepelt. . —Mit vársz, az úgymond megváltozott hazai csapattól?-—Talán én azt mondanám inkább, hogy a változás útjára lépett csapat. Itt gondolok a játékra, és a személyi dolgokra egyaránt. Úgy tűnik, ezek a srácok olyanok, mint a rossz nebulók. Napjában többször el kell mondani, mit lehet, és mit nem. Nagyon remélem, hogy egységesen jó játékkal ruk­kolnak ki, és ez végre az első győzelmünket fogja jelenteni. Egy győzelem nagyon so­kat lendíthetne a csapaton, mivel ezt még játékos koromból tudom, nagyon rossz do­log mindig vesztes gárdában szerepelni. Ez sajnos kikezdi az önbizalmat. Ezért kelle­ne már nagyon egy sikeres mérkőzés, ami —bízom benne—a vasárnapi mérkőzésen be is fog következni! Kosárlabda NB I B Két félidős játékot várok A Nyíregyházi Tanárkéző Főiskola SE férfi kosarasai a bajnokság második kö­réhez érkeztek. Szombaton 17.00-kor a bujtosi csarnokban fogadják a Budafok- OTP Ingatlan gárdáját. Az idénynyitón a TK-sok Budafokon 101-96 arányban nyertek. Meg kell jegyezni, az első félidőben már huszonnégy ponttal vezet­tek. Az ellenfél hatszor lépett pályára azóta idegenben, s csak Pécsett tudtak nyerni. Otthon az első találkozó után csak Battától kaptak ki, de Salgótarján és Dombóvár még nem járt Budafokon. Egyébként hazai pályán Siófok ellen is győzedelmeskedtek. Legjobbjaik Pólik, Tóth és Kiss, rajtuk kívül várhatóan Szé­kely és Lugosi szerepel majd a kezdő ötösben. A hazai együttes idehaza még nem szenvedett vereséget, hatszor nyertek a bujtosiban, igaz egyszer hosszabításra is szükség volt a sikerhez. Budafokon egyébként az első félidőben idei egyik legjobb teljesítményüket nyújtották, míg a második félidőben már kiengedtek. Akkor a legsikeresebb Klisura, Szekulovics, Borosnyai Sz. és Jankovics volt, de kitűnően irányított Kozma is. A főiskolás együttesnél mindenki egészsé­gesen várja a szombati találkozót. Hegedűs Ferenc edzőtől megtudtuk, hogy természetesen győzelmet várnak a csapattól. —Most az első kör felén túl­jutva már a rájátszásra is kell gondol­nunk. Felkészülésünkben erre is figye- lemriiel kell lenni. Új harcmodor is ki­alakulóban van a csapatnál. Nagyon fon­tos, hogy a fiúk né veszítsenek gyorsa­ságukból. Nem szabad elfelejteni, hogy Budafok megverte a veszprémi és sió­foki együtteseket, akik ott vannak az él­bolyban, s akár feljutók is lehetnek. Remélem sok néző lesz kiváncsi a csa­tára, s az ellenfelet nem lebecsülve győzedelmeskedünk a vendégek ellen, egyébként szép játékot várok - mondta az edző. Milun Klisurát a TK centerét hét­közben kérdeztük: — Nyerni kell, s ha úgy játszunk mint Budafokon az első félidőben, akkor ez nem okozhat gondot. Lassan már telje­sen meggyógyul a lábsérülésem, s teljes értékű leszek a budafokiak ellen. Nagyon jó lenne közönségcsalogató játékkal szó­rakoztatni hűséges nézőinket. Egyébként a B csoportban a jó szereplés nem sza­bad, hogy gondot okozzon nekünk. Utá­na viszont a rájátszás már sokkal nehe­zebb lesz. A legnagyobb gond akkor van, ha valaki megsérül, a kezdő ötösből bár­kinek a hiányát megérezzük. Kézilabda NB I B ü Mindkét NB I B-s férfi kézilabdacsapatunk ma idegenben lép pályára. A mezőnyben első helyen álló Tiszavasvári Lajosmizsére látogat, míg a szeré­nyebben szereplő nyírbátoriak Szarvasra utaznak szerencsét próbálni. Lajosmizse - Tiszavasvári Alkaloida A hazai csapat jelenleg kilenc ponttal a negyedik helyen tanyázik, és ebben a sze­zonban meglepően jól szerepelnek. Több nagyhalat is elkaptak már hazai pályán, mint például a Békéscsabát vagy a Duna­keszit. Az NB I B listavezetője, az Alka­loida, az eddig megszerzett tizenkét pont­jával bizakodva várja az újabb összecsa­pást. Szerencsére sérült nincs a csapatnál. Egyedül Medgyessy kapus bajlódott a hét folyamán kisebb sérüléssel, de a mérkőzésre teljes értékű harcosként áll Váczi Sándor edző rendelkezésére. Azzal tisztában vannak a vasvári vezetők, hogy az első helyen álló csapatra mindenki feni a fogát, ennek ellenére szoros meccset sze­retnének játszani, és folytami a jó szerep­lést. Szarvas—Nyírbátor A mezőny egyik legjobb csapata el­len lépnek ma pályára Veres István ta­nítványai. A mérkőzésre való felkészü­lést nehezítette, hogy Veres a hétközi, Debrecen elleni edzőmérkőzésen meg­sérült, így ő már biztos, hogy nem ját­szik. Rajta kívül Weibli és Molnár is sé­rülésekkel bajlódik. így csak közvetle­nül a mérkőzés előtt derül ki, hogy ki fog pályára lépni. Az élmezőnyben ta­nyázó Szarvas ellen tisztes helytállásra számítanak a bátoriak, de nem feltartott kézzel mennek a pályára. —fuli— Szabolcsi aranylábúak A naményi „Törő": Táros Uj sorozatot indítunk a fenti címmel, melyben a Szabolcs-Szatmár-Bereg me­gyei labdarúgócsapatokban szereplő játé­kosoknak biztosítunk bemutatkozási lehetőséget. A sort Tőrös Lászlóval, a vásárosnaményiak támadó középpályásá­val kérdjük. „Törő“, ahogy társai becézik, 1973-ban született Vásárosnaményban, de egyéb­ként tősgyökeres tarpai. — Nálatok családi hagyomány a fut­ball? — Nem. Apukám és a bátyám sem fo­cizott korábban, és most sem. Egyedül én vagyok „elfuserált“ gyerek. — Mivel foglalkozol a civil életben? — Tarpán jártam általános iskolába, majd Mátészalkán érettségiztem a „gépé­szetiben“. Jelenleg közhasznú munkás vagyok Naményban. —Hogyan alakult eddigi játékos-pálya­futásod? — Már tizennégy évesen szerepeltem Tarpán a felnőttek között. Amikor szak­középiskolás lettem, Mátészalkára kerül­tem, s tizenöt esztendősen bizonyíthattam képességeimet az NB Ill-ban. Ezután Nyíregyházára szerződtem, ahol az akkor NB I-ben játszó „Szpari“ junior együtte­sének lettem a tagja. Közben megyei ifjú­sági és felnőtt válogatott is voltam. Sérü­lés következtében ’93-ban fél esztendőt kénytelen voltam kihagyni. Majd ezt követően Tarpára tértem vissza, ahol később közös megegyezéssel szerződést bontottunk, s így tettem át székhelyemet '94 januárjában Vásárosnaményba. — Elmesélnéd a sérülésed történetét? — Ez 1993 áprilisában volt. Még a nyír­egyházi juniorban kergettem a labdát, és edzőmérkőzést játszottunk Balkányban. Annak idején még ott futballozott jelenle­gi edzőm, Farkas Béla, és ő „okozta“ ke­resztszalag szakadásomat, rögtön hozzá­teszem, teljesen véletlenül. Ez ennek a sportágnak a velejárója. — Hogy érzed magad mostani klubod­nál? — Nagyon jól. Kitűnő a közösségi szel­lem, a srácok, úgy érzem, befogadtak. A szurkolók elismernek, és a vezetők is tel­jesítik minden kívánságomat, semmi prob­lémám nincs velük szemben. — Nem szeretnél újra magasabb osz­tályban tündökölni? — Egyelőre maradni akarok. Amennyi­ben olyan ajánlatot tennének valamelyik egyesület vezetői, amely nekem, beregi klubomnak, és a szerződtetni kívánó csa­patomnak is megfelel, akkor igent mon­danék. Ez szerintem a közeljövőben nem valószínű. Tóth Mihály