Sportkiadás, 1943/1

1943-03-14

• A Magyar Országos T ornas z S zövetsóg disztornájának második napján, vasárnap, is zsúfolásig megtelt a Nemzeti Sportcsarnok... A disztornan megjelent vitáz Tárczay Palicideg Román a társadalmi sport­os testnevelés vezetője, Méray László altábornagy, a BTC elnöke, Tasnády Imre alezredes, a kiképzési osztály vezetője, Bartalits Aladár a BBTE elnöke, s a tíOTEBz társelnöke, továbbá Szeder János és Kunczo Géza ország­gyúlási képviselők. A felvonulás és a Himnusz elhangzása után, dr.fzuko­váthy Imre, a MOTESz elnöke, kiosztotta a 12 női és a 17 férfi válogatott tornásznak a MOTESz jelvényeit. A Jelvények kiosztásánál derült ki, hogy Tóth lajos most 16-ődszor" volt válogatott. A második nap műsorán a női válogatott keret,tagjai,, Herpich Rudolf né szakvezetésével, korláton és gerendán a legkiválóbb tel­jesítményt nyújtották-. A férfiválogatott, ,Péter Miklós és Schmidt Gyula, irányításával,'talajtorna, nyújtó és,korlátgyakorlata nemzetközi ,erősségű anyagával ejtette bámulatba á,közönséget, A Vll.korűleti leventék, Horváth István főoktatő vezetésével, nagy,összmunkat ós ügyességet kívánó akrobata-gulak, csoport- és egyéni mutatványai arattak tombold sikert.. A kétnapos disztorna országoshirü tornászaink nagy aka­- dámiája volt. A közönségnek rógnomlatott szebbnél-szebb bemutatókban volt ,r-'sze. A k't nap alatt közel ezer tornász gyakorlata vivta ki a kö­zönség nagy elismerését, örvendetes és elsősorban a tornasport veZ3 tőinek nagy érdemé, hogy a kétnapos tornászakadémián még véletlensegből semfor­dult elő hiba5 mindenki tudása legjavát nyújtotta. Minden bemutatót ós gyakorlatot a közönség hatalmas tapssal jutalmazott. A disztorna megrendezŰE éért, a MOTESz elnökségén kivül, külön dicséret illeti meg Kerezsy Endrét és Pelle Józsefet, * — • N agyvárad , már ci us 14. , , , , c _ , ^Nagyváradi AC-Újpest FC 2:1 /0:0/. NB I. labdarugó merkuzos, 5000 néző. Játékvezető: Kiss N.Ernő. . Langyos v kissé szeles időben folyt le a mérkőzés. Az els) félidőben a MAO szoltól támogatva nagy fölényben volt, az Uipest ritkábban-, .de veszelyebben támadott, _ , , . . S/.ünet után, mint-egy 25 per cig kiegyensuly ozot t játék íoly t a palyan. ^ csapatok szinte felváltva tárx.dtak. A 28. per ebe n £ arc k­rugas utan, Zsengellér eles lövése a hálóba surrant /0:1/. A NAG három perc múlva,egyenlített,amikor Tóth III. beadásából Incze II. gólt fejelt. /I:l/.Bzutan erősödött a NAG nyomása s a 38.percben Deményi szép fejes gól­lal megszerezte csapatának a .győzelmet, . , A nagyváradi c sapatban a hátvédpár és fedezetsor, valamint Incze II. nyújtott jo játékot. Az Újpestben csak? védelem és Zsengellér játéka volt kielégítő. , —» ö o p r •> n r márc. 14. • -- ­' T... Testvériség SE T SYSE 4:3 /3:2/\ NB II. labdnrugómérkö­zes. Játékvezető: Heggel. 1000 néző. , ,.. ... A testvériség csnk eros küzdelem után tudott győzni a lelkesen,kuzdo soproni együttes ellen. A gólokat Jávor 1». Jávor II., Horváth es Medovánszki iletve Horváth III. /3/ lőtte.