Sportkiadás, 1943/1

1943-03-14

A BBTE vasárnap delel ab t a Pasaréti után me s i futó­versenyt rendezett,amelyen a Fáy gimnázium, a vorbőczy gimn, Hunfalvy keresk. iskola és a Gamma leventéi is resztvettek; A versenyt ket kor­psoportban: a 18 éven aluliak és felüliek c sepert jaban bonyolitottak le. Összesen 27 versenyző indult, táv 1700 m. Eredmények: 'Első korcsoportban: 1. Jenővári Hunfalvy keresk. 5:32p. 2.Szombathelyi Fáy gimn. 5:43 p„ 3á Pető Fáy gimn. 5:45 p. 4, Messzely Fáv gimn. 5:48p. \ „ e „ rt Második korcsoportban: 1. Straüb ; Gamma LE 5:40 p. , •• • , Pécs, március 14 . DVAC-Kábelgyár 5:1 /2:1/. NB II. labdarugó mérkőzés. 500 néző. Játékvezető:Adorján. Góllövők: Bartos. /5/, Radnai II. ,Bencze II., illetve Padics. • ' :•" Ferencváros FC-Eleirbronos TE 3:0 /2:0/. Játékvezető: Palátthy. NB I, mérkőzés. Fllői-uti pálya, 16,000 néző, A Ferencváros biztos'' győzelmet aratott, amit jó já­tékával meg is érdemelt. Gólképes balszélsővel az eredr. óny nagyobb is lehetett vo'lna. t . Az első félidőben állandóan az Elektromos térfelén folyt a játék. Ha az Elektromos balszárnya ritkán előrelendült, a /erenc­vároá védelem lesre állította., Ez nyolcszor következett be az első* felidő­ben. A Ferencváros egyre jobban játszott; de az Elektromos is lelkesen küzdött és jól védekezett-, A 15.percben Sárosi III, 20 méteres fálra @as t szabadrúgását fogta Bakon.. A '17,nercben Toldi e fogott egy iveit hazaadást, de fejese 1 a kifutó kapus fölött egv h jszállal elkerülte az üres kaput. A 20.percben Barkas beadása után/Sípos labdája a vetődő Bakon hasa alatt gólba csúszott /l:o/. Farkas töobször hibázott, Sipos igenjói_ játszott, • minden megmozdulása veszélyes volt. A 32...és a 35,percben'Sárosi dr, két lövését fogta Bakon, akineK e védései több géltől mentették meg az Elektromost. A 38.percben Börzsei lövését kellett Csíkosnak t védeni. A 41. percben Kállai visszafejelt egy labdát, Toldi 20 méterről fél.magasan védhetetlen kapáslövéssel küldte vissza a hálóba /2:0/. A 45.percben Rozsa­li beadását Tőrös kapura lőtte, Csikós csak ujjheggyel tudta szögletre tolni a labdát, A második félidő is állandó ferencvárosi támadásokat és ferencvárosi fölényt hozott., de a játék nem volt nagyvonalú, á 8.percben Farkas tisztán állva elhibázta Sipos beadását. A 10,per-ben Csikós védte Dobos lapos lövését, A 16.percbon Toldi ió szöktetősebői Sópos lőtt kapu mellé.A 21,percben szép össijáték után, Sárosi dr pompás lövést küldött lapura, de a labda a kapufáról pattant vissza,. A 26.percben Sárosi dr,-t kézzel fogták le a lövés pillanatában,de a játékvezető nem vette észre. Ezután sokáig mezőnyjáték folyt, A ferencvárosi támadások Farkas sorozatos hibái miatt romlottak el. A o8,perobga Sárosi III.-nak a 16-os oldalvona­láról küldött szabadrúgását Kállai kézzel érintette, a 11-est Sárosi III. értékesítette /3:0/. Az utolsó percekben a z eredmény nem váL ózott.