Somogyi Néplap, 1970. november (26. évfolyam, 257-280. szám)

1970-11-17 / 269. szám

A hajrában nyert a magyar válogatott Magyarország—Svájc 1:0 (0:0) Ebben az évben az utolsó mérkőzését játszotta váloga­tott csapatunk Svájc labdarú­gói ellen Bázelben. A magyar együttes Rothermel, Noskó, Mészöly, Konrád I., Páncsics, Dunai 111., Kocsis, Halmosi, Fazekas, Bene, Szuromi össze­állításban játszott. Sajnos, vá­logatottunk játékáról ezúttal sem lehet a teljes elismerés hangján szólni, bár a csapat a hajrában felülkerekedett. Még mindig akadozott a csapatjáték, és időnként védelmünket is könnyen zavarba hozták. Így aztán Kothermelnek elég sok védenivalója akadt, szerencsé­re kifogástalanul védett. A győztes gól a 82. percben esett Fazekas lövéséből. Ez a győzelem azt jelenti, hogy a magyar csapat pozitív eredménnyel zárta az évet. Öt aranyérmet szereztek az EB-n junior ökölvívóink Nagyszerű magyar sikerek­kel zárult az első junior ököl­vívó EB. A döntőbe jutott ma­gyar versenyzők közül öten hagyták el győztesként a szo- rítót, s ötször csendül föl a magyar Himnusz a korszerű miskolci sportcsarnokban. Glück, Kisnémet, Juhász, Nemecz és Réder olyan telje­sítményt nyújtott, amelyet so­káig emlegetnek majd az ököl­vívás magyar barátai. A fiata­lok eredményei mellett a kö­zönség nagy ünneplésben ré­szesítette a csapat edzőjét, Papp Lászlót, háromszoros olimpiai bajnokunkat, akinek nagy része van a sikerben. .'apírsuly. Európa-bajnok: Glück (Magyarország), 2. Bachfeld (NDK), 3. Sol de Fi­lippo (Olaszország) és Koszta- linov (Bulgária). Légsúly. Európa-bajnok: Kisnémet (Magyarország), 2. Taroszjan (Szovjetunió), 3. Czondurat (Románia) és Lan­ger (NDK). Harmatsúly. Európa-bajnok: Leviscsev (Szovjetunió), 2. Kuncsev (Bulgária), 3. Botos (Magyarország) és Needham (Anglia). Pehelysúly. Európa-bajnok: Andrianov (Szovjetunió), 2. Ciochina (Románia), 3. Simon (Magyarország) és Calino (Olaszország). Könnyűsúly. Európa-bajnok: Juhász (Magyarország), 2. Osz- tab (Lengyelország), 3. Mar­quardt (NSZK) és Vokt (NDK). Kisváltósúly. Európa-bajnok: Nemecz (Magyarország), 2. Younsi (Franciaország), 3. Mi- halcea (Románia) és Weidner (NDK). V áltósúly. Európa-bajnok: Davidov (Szovjetunió), 2. Csjev (Magyarország). 3. Hak- ki (Törökország) és Castellini (Olaszország). Nagyváltósúly. Európa-baj­nok: Lemesev (Szovjetunió), 2. Metodief (Bulgária), 3. Tröster (NSZK) és Heimann (NDK). Középsúly. Európa-bajnok: Anszimov (Szovjetunió), 2. Todorovics (Jugoszlávia), 3. Zimpel (NDK) és Costanzo (Olaszország). Félnehézsúly. Európa-baj­nok: Sachze (NDK), 2. Siklósi (Magyarország), 3. Bikov (Bul­gária) és Barlov (Anglia). Nehézsúly. Európa-bajnok: Réder (Magyarország), 2. Szu- vanzsiev (Bulgária), 3. Findei- zen (NDK) és Tevens (Anglia). Gyengén szerepeltek a kaposvári NB ll-es csapatok Az NB 11 14. fordulója sem hozott sok örömet a somo­gyi szurkolóknak. Ezúttal a Táncsics SE játszott hazai pályán, de csak fél sikert ért el, mert a középmezőnyben tanyázó Bauxitbányász elvitte Kaposvárról az egyik pontot. A befeje­zés előtt négy perccel egyenlítettek a vendégek. A Rákóczi szerencsétlen mérkőzést vívott Ajkán. A fiatal játékosokból álló csapat hosszú ideig vezetett, azonban já­tékvezetői tévedések miatt vereséggel hagyta el a pályát. A Rákóczi továbbra is a kiesőhelyek egyikén tanyázik. A fordulóban a bajnokjelöltek közül a Dorog idegenben, a Pécsi Bányász pedig otthonában aratott nagyarányú győ­zelmet. K. Táncsics SE—Bauxitbányász 1:1 (0:0) Kaposvár, 500 néző. V.: Lu­kács. Táncsics: Nagy — Németh, Du- rálla, Tihanyi, Plástyik, Balatoni. Both, Székely (Knaoik), Varga. Koródi (Király), Or. Edző: Váradi hajós. Bauxitbányász: Boros — Tulok, Dalnoki, Csábi, FrankaL Szarvas, Führ, László, Kutas!, Kő­műves, Horváth T. Edző: Kemény Tibor. Jól kezdett a Bauxitbányász, s már a 3. percben Kőműves elől kellett mentenie Nagy­nak. A Táncsics nehezen len­dült játékba, a 12. percben ve­zette első érdemleges akcióját, ekkor Székely elől az utolsó pillanatban mentett Csábi. Az­tán Balatoni fejesét védte ne­hezen Boros. A 21. percben Székely beadása után volt me­leg helyzet a vendégek kapu­ja előtt, s csak nehezen men­tettek a védők. Ezután esett az iram. Általában középen eről­tette támadásait mindkét csa­pat, ezeket azonban a védel­mek hárították. Szünet után úgy látszott, ho"" döntő fölénybe kerül a Táncsics. Már az 50. percben gólt ért el a kaposvári csapat. Németh egy előretörés után jól ívelt a kapu elé, s a labdát Roth a bal sarokba fejelte. 1:0. Egv perccel később Knapik beadása után volt meleg hely­zet a vendégek kapuja előtt. Lassan feljött a Bauxitbá­nyász. A 74. percben Kutasi szép fejesét még védte Nagy, Roth fejese zető gólja. sarokba került a Táncsics ve­NB III... NB III... Otthon kapott ki a Siófok Három döntetlen a többi mérkőzésen A 14. forduló sem hozott je­lentős változást a somogyi NB III-as labdarúgó-csapatoknál. A Délnyugati csoportban há­rom döntetlent értek el együt­teseink. A legértékesebb a Marcali VM eredménye a jó formában levő Pécsi Helyi­ipartól szerezte meg az egyik pontot. A barcsiaktól és a ka­posvári Vasastól többet vár­tunk, de mindkét együttes ezúttal is nagyon halványan szerepelt. A forduló meglepe­tése Nagymányokon született. Itt a bányász csapat 2:l-re verte a Pécsi VSK-t. Az északnyugati csoportban a siófoki csapat kellemetlen meglepetést okozott: l:0-ás ve­reséget szenvedett otthonában utolsó helyezett Nyergesújfa­lutól. K. Vasas —Bonyhád 0:0 Kaposvár, 20U néző. V.: Sümegi. K. Vasas: Bogdán — Báli, 51a- tán. Marosi, Fábián, Csaba, Fülöp, Andrcjka, Laki (Pataki), Matics (Bándi). Herbei. Edző: Szili Ferenc, non-'lv'a: Mucska — Szabó. Amb­rus. Váucsa, Wagner. Horváth (Ba- rejth). Fláding, Vajda. Varga, Ba rabás, Plesz. Edző: Losonczi 1st ván. Alacsony színvonalú, gyenge iramú találkozót hozott a mérkőzés. A K. Vasas többet támadott, de az akciók nagy részét biztosan rombolta a bonyhádi védelem. A bonyhá­diak veszélyesebben támadtak, s Bogdánnak többször csak bravúrral sikerült hárítania. A K. Vasasból Bogdán és Csa­ba, a vendégek közül Mucska és Fláding játszott jól. Barcsi SC— Steinmetz 0:0 Barcs, 400 néző. V.: Dravecz. Barcs: Piros — Pintér, Kuczltó, Kiss, Szokol, Tóth II., Kimpf, Mar­ton, Pálmai, Gyergyák, Horváth, Gulyás. Edző: Mayor György. — Steinmetz: Perjési — Töttös, Wald, Haris, Kovács, Dárdai, Hadai (Va- zsó), Hajas, Lőrincz, Peres, Sóti. Mindvégig jó iramú mérkő­zést hozott a találkozó, ame­lyet a barcsiak úgyszólván vé­gitámadtak. A góllövésben azonban ezúttal sem volt sze­rencséje a Barcsi SC-nek, mert a csafárok a legjobb helyzeteket is kihagyták. Jók: Kuczkó, Tóth 11, Kiss, Szokol, ill. Perjési, Kovács és Peres. Marcali VM — P. Helyiipar 1:1 (0:0) Marcali, 300 néző. V.; Berta. Marcali: Bácsi — Mika, Szántó, ..osszú, it.gó (Ható), Kósi, Batki, Proszenyák, Simon, Lázár, Szita. Uúző: Abonyi Károly. Pécs: Jan- aovics — Vass, Tahi, Horváth, Bunyevácz, Bogdán, Kidcg dr., Kovács dr., Harsányt, Móricz dr., .-reppán. Edző: Kresz Sándor. A 37. percben Rigó megsé­rült és végleg elhagyta a pá­lyát. 75 perc: Móricz dr.-t a já­tékvezető feleselésért kiállítot­ta. 78. perc: Proszenyák beadá­sát Lázár fejelte a hálóba. 1:0. 88. perc: Kapu előtti kava­rodás után Harsányi lőtt gólt. 1:1. Végig változatos, jó iramú mérkőzést látott a közönség. A csatárok nehezen bírtak a jól záró védelmekkel. A látot­tak alapján a döntetlen igaz­ságos, Jók: Szántó, Kósi, Pro­szenyák, ill. Bunyevácz, Rideg dr., Harsányi dr. A bajnokság állása: További eredmények a Dél­nyugati csoportban: Nagymányok—PVSK 2:1, Mohács—Volán 4:3, Baja— Szekszárd 4:1, Dombóvár— PEAC 2:0. Északnyugati csoport: Nyergesújfalu— Siófoki Bányász 1:0 (1:0) Siófok, 100 néző. V.: Sza­bó J. Nyergesújfalu: Szikora — Hack, Balkó, Schrenk, Üreseit, Katona, Fekete, Teveházi, Kulcsár, Kárász, Kiss. Edző: Forgács Albert. Sió­fok: Jónás — Farkas, Szilágyi, Ta- vAcs, Ho-váth, Gvőrfi (Pintér), Erdei, Székely (Püspöki), Megy- ryesi, Pusztai, Vass. Edző: Molnár Péter. 33. perc: Takács szabadrú­gást rúgott, a labdával telibe talált egy nyergesújfalui játé­kost, a kapu felé pattanó lab­dát Kulcsár a bal alsó sarok­ba vágta. 1:0. A siófoki csapat végig gyen­gén, enerváltan játszott. Az ellenfél is kis képességű, de lelkes csapat volt, amely meg­lepően biztos győzelmet ara­tott a Bányász ellen. * » * További eredmények az Északnyugati csoportban: Győrszentiván—Pusztavám 1:1, Rákóczi SE—MOTIM TE 3:1, Felsőszentmiklós—Komá­romi O. 2:1 (félbeszakadt), Fertőd—Pápai Vasas 1:0, KOMÉP—MOFÉM Hubertus 1:0, Bábolna—Ikarus AR 0:0, Győri Elektromos—SVSE 0:0. A bajnokság állása: Ez történt az NB 1 B-ben Előre—MÁV DAC 2:0, Fősped Szállítók—Egyetértés 1:1, Orosz­lány—Zalaegerszeg 4:0. Békéscsaba —BGSC 2:0, Egri Dózsa—Ganz- MAVAG 2:0. Bp. Spartacus—Szol­noki MTE 1:1, Kecskeméti Dózsa— Várpalota 1:0, Székesfehérvári MÁV Előre—Ózd 1:0, Debreceni VSC—Pécsi Bányász 1:0. A bajnokság állása 1. Egyetértés 15 10 5 — 24: 6 33 2. Eger 15 9 4 2 24: 9 27 3. MÁV DAC 15 8 2 5 15: 8 24 4. Oroszlány 15 6 3 6 23:19 22 5. Kecskemét 15 5 5 5 15:15 22 6. Bp. Spartacus 15 4 6 5 13:14 22 7. Pécsi B. 15 4 5 6 14:22 22 8. Békéscsaba 15 6 3 6 18:14 21 9. G.-MA VÁG 15 6 5 4 18:17 21 10. Fősped 15 3 6 6 11:17 21 11. ZTE 15 5 4 6 22:1» 19 12. Debrecen 15 5 5 5 14:16 17 13. Szív. MÁV 15 5 5 5 9:14 71 14. BVSC 15 6 3 6 24:27 16 15. Várpalota 15 3 8 4 15:12 15 16. Ózd 15 5 2 8 15:23 15 17. Szolnok 15 3 5 7 13:23 15 18. Előre 15 3 2 10 6:18 11 (Az utolsó oszlopban a jutalom­pontok a szerzett pontokkal együtt szerepelnek.) 1. PVSK 14 10 2 2 36:12 22 1. KOMÉP 14 10 3 1 24 : 7 23 2. Dombóvár 14 8 4 2 18: 5 20 2. Gy. Elektr. 14 8 5 1 26:12 21 3. Helyiipar 14 6 7 1 16: 8 19 3. MOTIM TE 14 8 3 3 25:16 19 4. Bonyhád 14 7 5 2 19:12 19 4. Komáromi O. 14 7 4 3 26:20 18 5. Nagymányok 14 7 2 5 18:12 16 5. Fertőd 14 9 — 5 26:22 18 6. Mohács 14 5 4 5 24:25 14 6. Gy.-szt.iván 14 6 4 4 15:12 16 7. Szekszárd 14 3 7 4 16:13 13 7. Fertőszt.m. 14 6 3 5 20:17 15 8. PEAC 14 4 5 5 21:19 13 3. MOFÉM 14 6 1 7 19:11 13 9. Steinmetz 14 3 7 4 16:18 13 9. SVSE 14 5 2 7 19:15 12 10. K: Vasas 14 3 6 5 10:13 12 10. Pápai V. 14 4 4 6 9:16 12 ti. Barcs 14 4 4 6 19:25 12 11. Siófok 14 5 1 8 19:26 11 Marcali 14 4 4 6 20:26 12 Bábolna 14 3 5 6 12:19 ÍJ 13. Lábod 14 4 4 6 21:29 12 13. Rákóczi SE 14 4 2 6 18:21 lö 14. Baja 14 3 5 6 15:1» 11 14. Pusztavám 14 3 4 7 17:24 10 15. Volán 14 3 4 7 14:19 10 15. Ny.-újfalu 14 4 — 10 16:37 8 16. Latinca SE 14 1 4 9 12:40 6 16. Ikarus AR 14 2 3 9 12:23 7 RÖPLABDA Kikapott a K. Vasas Izzó Almásfüzitői Timföld— K. Vasas Izzó 3:0 (7, 11 7) Az igen fontos almásfüzitői mérkőzésen a kaposváriak Ko­vács, Bánsági, Török, Vermes- nc, Mátrai, Krehán, csere: Es­küdt összeállításban játszot­tak. Az eredmény nem tükrözi azt a nagy harcot, melyet ez a találkozó hozott. A kaposvári lányok rendkívül nagy akarás­sal küzdöttek. Sajnos a nagy igyel .zetben semmi sem sike­rült, így vereséggel tértek ha­za. de a 86. percben már tehetet­len volt a kaposvári védelem. A kaputól 18 méterre szabad­rúgáshoz jutott a Bauxitbá - nyász. László nagy erejű lövé ­se kipattant Nagyról, s a jól érkező Kutasi a hálóba vágta a labdát. 1:1. Közepes színvonalú, jó ira­mú mérkőzést hozott a két kö­zépcsapat találkozója. A Tán­csics támadott többet, azonban a csatárok kevés gólhelyzetet tudtak kidolgozni. A vendégek támadásai valamivel veszélye­sebbek voltak. A találkozó igazságos pontosztozkodást hozott. A Táncsicsból Tihanyi és Knapik, a vendégek közül Dalnoki és Kőműves nyújtott kiemelkedőt. Ajkai Bányász—Kaposvári Rákóczi 2:1 (0:1) 500 néző. V.: Dombai Ajka, Ajka: Lukács — Mester, Varró. Máté, Varga, Sclrwarcz, Haász, (Gerencsér), Király. Márkus, Kál- mánfi (Szemán), Térr. Edző: Gye- nese József. Rákóczi: Hegedűs — Balogh I., Horváth I., Savanyó, Balogh II., Márton, Nagy I., Hu­szár, Horváth n., Nagy II., Pol­gár. Edző: Zag József. A megfiatalított Rákóczi meglepően higgadt játékkal, jól fékezte a hazaiak első ro­hamait. A jó védekezésnek az eredménye volt, hogy csak a 20. percben jutott szóhoz az aj­kai csatársor, de Haász fölé lőtt. A 25. percben Horváth II. elfutása jelentett veszélyt a hazaiak kapujára. A 36. perc­ben gólt ért el a kaposvári csapat: egy szöglet után a vé­dők (röviden fejelték ki a lab­dát, s Balogh I. óriási erővel lőtt a léc alá. 0:1. Szünet után hasonlóképpen indult a játék, csak annyi volt a változás, hogy a játékvezető ok nélkül szabadrúgásokat ítélt, sorozatosan a Rákóciz el­len^ általában a 16-os környé­kéről. A 72. percben a földön fekvő Hegedűst fejbe rúgta az egyik ajkai játékos. Nagy I. reklamált a durvaság miatt, ezért a játékvezető a 16-osról ítélt szabadrúgást a Rákóczi ellen. A labdát kétszer men­teni tudták a kaposvári védők, végül Máté a hálóba vágta. 1:1. A 78. percben Nagy I-et kiállította a játékvezető. A 81. percben lesgyanús ajkai tá­madás futott végig a pályán. A partjelző föl is emelte a zász­lót, a Rákóczi védelme leállt. A játékvezető azonban tovább engedte az akciót, amelynek végén Térr lőtt a kaposvári kapuba. 2:1. A gól után Ba­logh I. csapatkapitány a já­tékvezetőhöz fordult, Márton pedig odafutott nyugtatni já­tékostársát. A játékvezető mindkét kaposvári játékost kiállította. Egy perccel később Horváth Il-t letalpalták az aj- kaiak, s ki kellett vinni a pá­lyáról. Ekkor a Rákóczi már csak hét játékossal folytatta a mérkőzést. Így is két perccel a befejezés előtt egyenlíthetett volna a kaposvári csapat. Hor­váth I. nagy erejű szabadrúgá­sát Lukács kiejtette, de Balogh IX. újra Lukácsba vágta a lab­dát. Nagy izgalmak közepette ért véget a mérkőzés. Veresége ellenére jól játszott ezen a találkozón a Rákóczi. Meglepően higgadt játékkal akadályozták meg az első ne­gyedórában a hazaiak roha­mait, s utána átvették a játék irányítását. Szünet után a so­rozatos bírói tévedések megza­varták a csapatot, amely bal- szerencsés körülmények között vesztette el a mérkőzést. A Rákócziból Horváth I., Hor­váth II., Hegedűs és Balogh II. játszott jól. További eredmények a Nyu­gati csoportban: Dorog—Zala­egerszegi Dózsa 5:2, Pécsi Érc­bányász—Savaria 4:0, Pápai Textiles—Szekszárdi Dózsa 1:0, Almásfüzitő—Máza-Szászvár 1:0, PBTC—Fűzfő 4:0, Bakony­id egy ész—Győri Dózsa 2:1. A bajnokság állása: 1. P.Ércbányász 14 9 2 3 33:13 20 2. Dorog 14 8 3 3 24: 9 19 3. Pápa 14 7 4 3 13:12 18 4. Győri Dózsa 14 7 3 4 25:14 17 5. Szekszárd 14 7 2 5 16:19 16 6. B. Vegyész 14 6 4 4 16:12 16 7. Z. Dózsa 14 7 1 6 20:1» 15 8. Táncsics M 7 1 6 13:17 15 9. Bauxitb. 14 6 2 6 21:22 14 •10. Savaria 14 5 3 6 30:23 13 U. Ajka 14 5 3 6 13:17 13 12. Almásfüzitő 14 4 4 6 13:23 12 13. Fűzfő 14 5 1 8 13:25 11 14. K. Rákóczi 14 3 3 8 11:24 9 15. PBTC 14 3 2 9 16:22 8 16. Máza-Szászv. 14 2 4 8 7:12 8 O T O í plusz 1 1|1 2 2(/x ilalatos1 sí A totó 13 plusz 1 találatos szel­vénye: 2 X l| 1 2 íj X 2 2 jl 2 X X és 1. — 13 találatos szelvény 25 db van, nyereményük egyenként 24 592 forint. Ebből 13 plusz 1 talá­latos szelvény 14 db. a nyeremény és a jutalom együttes összege 40 857 forint. A 12 találatos szelvé­nyek 661 forintot, a 11 találatosak 64 forintot, a 10-esek 20 forintot nyertek. ÖKÖLVÍVÁS K. Dózsa—Steinmetz vegyes 19:5 Vasárnap délelőtt elég kevesen nézték végig a K. Dózsa és a Steinmetz SE közötti meghívásos ökölvívó-mérkőzést. A találkozó célja az volt, hogy segítséget nyújtsanak a Steinmetznek a fel­készülésben. mivel az NB I B-s csapatbajnokság néhány hét múlva kezdődik. A dózsás öklözök kitet­tek magukért, és végül is nagyará­nyú győzelmet arattak NB I B-s ellenfelük ellen. A mérkőzés eredményei (elöl a kaposvári öklözök): Pehelysúly: Pintér pgy Surányi ellen. 2:0. Nagyváltósúly: . Lévai—Surányi döntetlen. 3:1. Nagyközépsúly: Isti- ván pgy Sindler ellen. 5:1. (Ezeket a mérkőzéseket a serdülő korcso- portúaknak rendezték.) Felnőtt korcsoport: Papírsúly: Kozma pgy Salamon ellen. 7:1. Légsúly: Vekszli—Kiss döntetlen. 1:2. Harmatsúly: Ferschtek pgy Horváth ellen. 10:2. Harmatsúly: Horváth—Szarka döntetlen. 11:3. Pehelysúly: Kovács pgy Zomi el- ’en. 13:3, Könnyűsúly: P. Szabó ov Forral ellen. 13:5. Kisváltósúly: Varga ellen Bánfai a második me­netben feladta. 15:5. Nagyváltó- mly: Rigó ellen Kovács a máso­dik menetben feladta. 17:5. Közép­súly : Ila ellen Beke a második menetben feladta. 19:5. A nehézsúlyban Koch két ellen­féllel mérkőzött, Horváth György gyei két menetet és Csorba 1st vánnal egy menetet. Eredményiül detés nem volt. Kozma (balról) biztosan győzött Salamon ellen. Hergert Jenő edző szerint a D6­zsa-öklözők közül főként Kozma, Ferstek és Horváth eredménye di­csérhető. ök ifjúsági korban levő versenyzők, és eredményeiket fel­nőtt versenyzők ellen érték «L Q SOMOGYI NÉPLAP Kedd, 1970. november 17.