Nagy Béla: Fradi - huszonhétszer! Bajnokcsapatok 1903-2001 (Budapest, 2001)

A jubileum jegyében

második gólt. Ettől megnyugodtak a Fradi hívei, akik csaknem szédszedték a kerítést, amikor korábban a PMSC nigériai csatára, Fatusi megütötte Szekeres Tamást. Ki hitte volna azok­ban a forró pillanatokban, hogy a fekete fiú néhány hónap múlva már zöld-fehér mezben bűvöli a labdát? Az „arányút" szabadnak lát­szott, hiszen a Ferencváros ekkor már tízpontos előnnyel vezette a tabellát az Újpest előtt. Szó, ami szó, igencsak furcsán néztek volna a Fradi- drukkerek arra, aki azt merészelte volna mondani, hogy a hátralévő öt meccs közül egyet sem nyer meg az FTC. Pedig így történt, és mégis fölényesen lett első. A Vasassal vívott mérkőzésen a pécsihez hasonlóan az utolsó percekben hoztak eredményt a zöld-fehér támadások. Lisztes tizenöt méteres lövése Galaschek lábán irányt változtatva jutott az angyalföldiek kapujába; a sors valamit visszaadott a Fradinak abból, amit a Győr ellen elvett. Sopronban Farkas Bertalan űrhajós végezte el a kezdőrúgást, és kis túlzással gólpasszt adott Pólingnak: a zöldek középpályása már a második percben megzörgette a hazaiak hálóját. Fia így maradt volna az állás, már a hűség városában ünnepelhetett volna a Ferencváros, de a futballisták talán gondoltak az otthon maradt ezrekre, és miután a biztos kiesőnek lát­szó soproniak egyenlítettek, igen gyenge játékot mutatva nem szereztek újabb gólt. A Vác elleni Magyar Kupa-döntő első mérkőzésén viszont jobban futballozva kettőt is, így előnnyel várhatta a zöld-fehér gárda a visszavágót. A következő fordulóban a bronzéremre pályázó Debrecen érkezett az Üllői útra. Mindenki tudta, hogy a Fradinak már egy újabb döntetlen is a bajnoki címet jelentené, ám erről senki sem beszélt. Aranyünnep, győzelemmel - erre vágytak azok, akik kijöttek az FTC-stadionba június első szombatján. S a zöld-fehérek úgy kezdték a mérkőzést, hogy egyetlen szurkolónak sem lehetett kétsége a végeredményt illetően. Czéh góljával a Ferencváros szerezte meg a vezetést, és a közönség a továbbiakban már bajnoknak te­kintette csapatát. Ehhez azonban a vendégeknek is volt néhány szavuk, helyesebben góljuk, egészen pontosan három, így negyedórával a meccs vége előtt 1-3 állt az eredmény­Az ukrán Szergej Kuznyecov kitűnő védőmunkája mellett gyakran segítette a támadásokat is 168