Nagy Béla: Fradi - huszonhétszer! Bajnokcsapatok 1903-2001 (Budapest, 2001)

A jubileum jegyében

jelző táblán. Már-már drámai befejezéstől kellett tartani - de tévedett az, aki ebben a helyzetben leírta a Ferencvárost. Három perc alatt ugyanis megfordult a világ, és mégsem kellett bontatlanul hazavinni a pezsgősüvegeket. A 76. percben Simon ívelt előre a debreceni térfél közepéről. A magasan szálló lab­dára Szekeres robbant rá, és hét méterről erős fejest küldött a jobb sarokba. Az újra fel­lelkesült nézősereg óriási hangerővel buzdította a zöldeket, akik nem sokkal később újból betaláltak Horváth kapujába. Czéh szögletére Kuznyecov érkezett a legjobbkor, és előrevetődve a kapu jobb oldalába fejelte a labdát. Ebben a pillanatban elszabadult a pokol az Üllői úton, tombolt a lelátó népe. Az utolsó perceket már a kerítésen belül töltötte több ezer Fradi- szurkoló, és a hár­mas sípszót követően megkez­dődhetett a bajnok- csapatnak kijáró ünneplés. A klubház felőli kaput elemeire szedte szét az erek­lyékre vágyó drukker­had, és a játéko­sokon se nagyon maradt más az alsó­nadrágon kívül. Novák Dezső boldogan nyilatkozott a mérkőzés után: „A sírból hoztuk vissza ezt a mérkőzést, amelynek végén - jó kimondani - megnyer­tük a bajnokságot. 1-3 után olyan teljesít­ményt produkált a csapat, ami tulaj­donképpen az egész bajnokság során jel­lemző volt, hiszen vesztett pozícióból egyenlítettünk.” A Debrecen elleni pontszerzés után a zöld gyepen ünnepelte bajnokcsapatát az Üllői úti stadion közönsége 1 9 94 / 95 169