Nógrád Megyei Hírlap, 2005. május (16. évfolyam, 100-124. szám)

2005-05-02 / 100. szám

2005. MÁJUS 2., HÉTFŐ H SPORTTÜKÖR A második félidőben jobban ment a játék kézilabda NB I/B, Keleti csoport, férfiak, 23. forduló Salgótarjáni KC ­Fehérgyarmat 39-26 (20-20) Salgótarjáni Városi Sportcsar­nok, 200 néző, vezette: Bóra, Miskei. Salgótarjáni KC: JAKAB I. - Ja­kab ZS. 1, NAGY J. 4, SZABÓ T. 11/4, PAPP 9, B ARTA 7, FEJES 4. Cs.: Búzás 1, Forgács, Jakab N., Szabó G. 2, Gulyás, Berta. Szak­mai igazgató: Molnár Ferenc. Fehérgyarmat Pacza - Pálfy 5, Picák 4, Munkácsi T. 1, Koncz 9/3, Mózes 3, Bihari 3, Cs.: Leskó kapus, Munkácsi S., Szabó P. 1. Edző: Falcsik Miklós. Hétméteresek: 5/4, ill. 4/3. Ki­állítások: 10 perc, ill. ó perc. Az eredmény alakulása: 3. perc: 2-2, 6. perc: 5-4, 10. perc: 6-8, 14. perc: 8-10, 20. perc:12-ll, 23. perc:15-15, 26. perc: 19-18,29. perc: 19-19,35. perc: 23-20,40. perc: 27-20,45. perc: 30-21,48. perc: 34-21,50. perc: 35-22.55. perc: 35-24,57. perc: 37-24, 59. perc: 37-26. A tarjániak kezdték a játékot és a 25. másodpercben megítélt hetest Jakab Zs. a kapufára lőt­te, az ellentámadásból a szabol­csi gárda is heteshez jutott, amit Koncz értékesített. A foly­tatásban nem alakult ki folya­matos játék, mert mindkét csa­pat nagy hibaszázalékkal ját­szott, a védekezésre sem fordí­tottak nagy figyelmet, a kapu­sok sem álltak a feladatuk magaslatán. Ezért sűrűn estek a gólok, de egyik csapat sem tu­dott előnyre szert tenni, így 20 -20 döntetlennel térhetetek pi­henőre a csapatok. Szünet után egy egészen más felfogású és motiváltságú Salgó­tarjánt láthatott a közönség. A hazai csapat a játékrész első tíz percében eldöntötte a mérkőzést, óriási iramot diktálva szinte áll­va hagyta a lelkes, de minden csapatrészben gyengébb Fehér- gyarmatot. Szabó T. és Barta el­lenállhatatlan volt és zsinórba hét gólt lőttek és egyet sem kap­tak (27-20). Teljesen kidombo­rodott a két csapat közötti tudás­beli különbség, tovább folytató­dott a tarjániak óriási fölénye, tet­szés szerint érték el a gólokat, a nagyon lelkesen és fegyelmezet­ten küzdő szabolcsi gárdán a fá­radság jelei is mutatkoztak, ami meglátszott az eredményességü­kön is, hiszen ebben a játékrész­ben a feljavult teljesítményt nyúj­tó Jakab I. kapuját mindössze csak hatszor voltak képesek be­venni. A mérkőzés utolsó 15 per­cében már csak a két csapat kö­zötti gólkülönbség volt kérdéses, mert tarjániak fokozatosan nö­velték az előnyüket. Összességében a közönség egy közepes színvonalú, helyenként nagy iramú, sportszerű, gólokban gazdag mérkőzést láthatott. A két csapat ellentétes félidőket produ­kált, az első játékrészben azSKC legénysége mérsékeltebb teljesít­ményt nyújtott, a kiesés rémétől fe­nyegetett lelkesen játszó Fehér- gyarmat felnőtt a feladathoz és egyenlő ellenfél tudott lenni. A második félidőben a hazai csa­Szabó Tamás pat ritmust váltott és a megszo­kott gyors, lendületes játékát nyújtva teljesen felőrölte az ellen­fele ellenállását és szebbnél szebb gólokat lőve magabiztosan nyer­ték meg a mérkőzést még ilyen gólkülönbséggel is, amiért min­den játékos maximális dicséretet érdemel. Molnár Ferenc:- A második félidőben komolyan vettük a já­tékot, csak hat gólt kaptunk, ab­ból is hármat az utolsó öt perc­ben, ez mind önmagáért beszél. Papp Gábor A becsületesen küzdött a Fehér- gyarmat az első félidei komoly­talanságunkat nagyon jól ki­használta. Azonban a szünetben tartott fejmosás után magabizto­san és eredményesen tudtunk játszani, amiért gratulálok a já­tékosaimnak. Falcsik Miklós:- Úgy érzem, a srácok az első félidőben nagyon jól odatetté magukat, s 20 gólt tudtunk lőni. Azonban a lehető­ségünk majdnem a nullával volt egyenlő, ez meglátszott a máso­dik félidőben nyújtott játékun­kon, mert ekkor csak hat gólt tudtunk szerezni. Ifi: 33-32. ■ Mulicza Ferenc További eredmények: Makó KC- Tiszaföldvári S. Treff SE 26-32, Every Day KSE Orosháza- Ózdi KC 24-26, Gyöngyösi FKK - Nyírbátori KC 33-18, Me­zőkövesdi KC - Ceglédi KKSE 32-31, Váci KSE - Szeged KKSE 24-26. A bajnokság állása 1. Békési FKC 21 17 2 2 675-565 36 2. Ózdi KC 2216 1 5612-56133 3Tiszafoldvár 2115 2 4 686-60132 4. Salgótarján 21 14 1 6676-588 29 5. Gyöngyös 2114 0 7 593-522 28 6. Szeged 2110110 593-634 21 7. Cegléd 2210012612-64620 8. Orosháza 21 8 013 619-62016 9. Vác 21 8 013 588-61216 10. Mezőkövesd 21 7212 592-641 16 11. Makó 21 5214604-66212 12. Fehérgyarmat 21 6015615-71312 13. Nyírbátor 22 2119615-7155 Hatalmas bravúr a listavezető ellen kézilabda, NB II. Észak csoport, férfiak, 20. forduló Bgy. Kábel - Retz-Hort SE 28-26 (11-13) Balassagyarmat, 300 néző, vezette: Berente, Lukács. Bgy. Kábel SE: SÍRÓ - KAJDY, KÖTELES 6/2, RÁCZ 2, KO­VÁCS 3, KERTÉSZ 4, JAKUBECZ 4. Cs.: DÓSA (ka­pus), LÓRIK 5/1, SZABÓ 3, DEMUS 1. Edző: Urbán Ottó. A Retz-Hort legjobb dobói: Bazsik 8/6, Molnár F. 5. Hétméteresek: 4/3, ill. 7/6. Ki­állítások: 8 perc, ill. 6 perc. Az eredmény alakulása: 3. perc: 2-1,13. perc: 6-5,21. perc: 7-9, 34. perc: 15-15,42. perc: 19-18, 49. perc: 21-22, 58. perc: 27-25. A csoport rangadóján, az első és második helyezett összecsa­pásán nagy elánnal kezdett a Kábel és Kovács Kornél már a ti­zenötödik másodpercben bevet­te a rutinos, negyvennegyedik életévét taposó Lepsényi Sándor hálóját. Igaz, erre rögtön meg­jött a válasz a szintén NB I-es múlttal rendelkező Krichenba- um részéről. Az ügyesen és zic­cerig játszó gyarmatiak korán kétgólos előnyre tehettek volna szert, ha Lőrik nem hibáz bün­tetőből. így viszont folyamato­san tartották a lépést a vendé­gek, mi több, a tizenhatodik percben már ők vezettek. Mórocz szélről, Bazsik bünte­tőkből volt eredményes, Molnár Flórián pedig váratlan átlövése- ivel okozott gondot az amúgy remek formában védő Sírónak. A Hort ebben az időszakban el­sősorban védekezésben múlta felül a házigazdákat. Kertész Gá­bor és Jakubecz János átlövési kísérletei rendre a blokkban haltak el, mivel a legmagasabb ember, Varjú Vilmos - az egyko­ri kiváló olimpiai bronzérmes súlylökő fia - fölött kísérletez­tek. Ellenben Köteles Gyula - aki az utóbbi két mérkőzésen keveset vállalkozott - megtalál­ta az ellenszert, s szép gólokat lőtt, ennek köszönhetően a fél­idő lefújásakor csak 11-13 állt az eredményjelzőn. A szünetben Urbán edző vala­mit súghatott tanítványai fülé­be, mert a kábeles fiúk négy perc alatt gyorsan ledolgozták hátrányukat, mivel meggyorsí­tották a játékot, villámsebesen igyekeztek befejezni a támadá­sokat, s végre Kertész keze is „sült”. A lendületet időhúzással próbálta megtörni a Hort, ami többé-kevésbé sikerült is. A má­sodik játékrészre beálló balke­zes Megyeri, valamint Mórocz szélső pozícióból elért találata­ival ismét a budapestieknél volt az előny, ami aztán nőtt is. De nem sokáig. A hajrá közeledté­vel magasabb sebességi foko­zatba kapcsolt az Ipoly-parti alakulat, jobban összpontosítot­tak védekezésben, ezekből lab­dát szereztek, Rácz Viktor érté­kes gólokat szerzett, míg a ta­lonból váratlanul „előhúzott” Szabó András a legjobbkor vil­lantotta fel kiváló szélső erénye­it. Sőt egy betörésével a sok csa­tát látott lepsényit is ámulatra késztette. A Jakubecz vezényel­te védelem óraműszerűen mű­ködött a végjátékban, ennek ha­tására, illetve Lőrik pontos átlö- véseivel, s egy újabb pompás Szabó-megoldással három perc­cel a befejezés előtt kétgólos volt a kábeles előny. Ráadásul egy pazar támadás végén Demus Dániel vakmerőén szel­lemes ejtésével el is dőlt a talál­kozó, az utolsó másodpercek­ben Bazsik már csak szépíteni tudott. Összességében egy rangadó­hoz méltó, izgalmas, kemény, de nem igazán durva találkozón a rendkívül összeszedetten és har­ci tűzben égő kábeles legénység teljesen megérdemelten szerezte meg a nagyon fontos győzelmet. A második félidőben mind táma­dó és védő taktikában, mind kondícióban felülmúlták koroso­dó játékosokból álló ellenfelüket. Urbán Ottó:- Hatalmas csatá­ban győztünk, óriási kő gördült le a szívemről. Játékosaimnak a legfontosabb pillanatokban helyén volt a szíve, végső erejü­kig küzdöttek a Kábel SE és a balassagyarmati kézilabda di­csőségéért. Szeretném azonban figyelmeztetni őket, hogy a ta­vaszi játszmának még nincs vé­ge, két kőkemény meccs vár ránk, ahol hasonló lelkesedést kérek tőlük. Köszönet a szurko­lóknak is a remek hangulatért, akik szintén megérezték, mi­lyen fontos volt ez a mérkőzés. Ifi: 22-26. A Nagy Könyv ­Cím Szerző Kód 1984 (Orwell, George) 00 A 22-es csapdija (Heller, Joseph) 01 A Da Vinci-kód (Brown, Dan) 02 A Diadalív árnyékában (Remarque, Erich Maria) 03 A fekete város (Mikszáth Kálmán) 04 Afuntineíi boszorkány (Wass Albert) 05 A gyertyák csonkig égnek (Márai Sándor) 06 A Gyű lük Ura (Tolkien, J. R. R.) 07 A három testőr (Alexandre Dumas) 08 A katedrálls (Follett, Ken) 09 A két Lőtt! (Käsmer, Erich) to A kis horceg (Saint-Exupéry, Antoine de) 11 A kőszívű emberfiái (Jókai Mór) 12 A láthatatlan ember (Gárdonyi Géza) 13 A legyek ura (Golding, William) 14 Álét elviselhetetlen könnyűsége (Kundera, Milan) 15 A Mester ős Margarita (Bulgakov, M. A.) 16 A nap szerelmese (Dali os Sándor) 17 A neveletlen hercegnő naplója (Meg Cabot) 18 A nyomorultak (Hugo, Victor) 19 APál utcai fiúk (Molnár Ferenc) 20 A Pend rag on legenda (Szerb Antal) 21 A rózsa neve (Eco, Umberto) 22 A tizennégy karátos autó (Rejtő Jenő) 23 A varázshegy (Mann, Thomas) 24 TOP 100 ,Na3v Cím Szerző Kód A vörös oroszán (Szepes Mária) 25 Ábel a rengetegben (Tamási Áron) 26 Abigél (Szabó Magda) 27 Adjátok vissza a hegyeimet! (Wass Albert) 28 Akiért a harang szól (Hemingway, Ernest) 29 Állítsátok mag TarézanyutT (Rácz Zsuzsa) 30 Anna Karenina (Tolsztoj, L. Ny.) 31 Apák könyve (Vámos Miidós) 32 Aranyecset ( Dal los Sándor) 33 Aranykoporsó (Móra Ferenc) 34 Árvácska (Móricz Zsigmond) 35 Az ajtó (Szabó Magda) 36 Az alkimista (Coelho, Pauio) 37 Az arany ámbár (Jókai Mór) 38 Az öreg halász ás a tengar (Hemingway, Ernest) 39 Bezzeg az én időmben (Fehér Klára) 40 Bogáncs (Fekete István) 41 Búcsú a fegyverektől (Hemingway, Emest) 42 Bűn ás bűnhőd és (Dosztojevszkij, F. M.) 43 Büszkeség ás balltélet (Austen, Jane) 44 Éderrtől keletre (Steinbeck, John) 45 Édes Anna (Kosztolányi Dezső) 46 Egri csillagok (Gárdonyi Géza) 47 Egy magyar nábob (Jókai Mór) 48 Egy polgár vallomásai (Márai Sándor) 49 Az eddig legtöbb szavazatot kapott 100 regéayfcöl most ön választhatja ki, hogy ml kerüljön be a legjobb 12 közé? Szavazzon telefonon vagy SMS-ban a 06-Ő1-601.-301-ES SZÁMON? A szavazói 2005. június 11-éo az MTV Nagy Könyv adásának végéig lebet. A regények kétjegyű kódját SMS-ben a 06-81.-601-301-«* számra kell Cím Szerző Kód Elfúlta a szél (Mitchell, Margaret) 50 Für Elise (Szabó Magda) 51 Galaxis útikalauz stopposoknak (Adams, Douglas) 52 Gergő ás az álomfogók (Böszörményi Gyula) 53 Háború és béke (Tolsztoj, L.Ny.) 54 Harmónia caelestis (Esteit! ázy Péter) 55 Harry Potter és a bölcsek köve (Rowling, J.K.) 56 Harry Potter és a Főnix Rendje (Rowling, J .K.) 57 Harry Potter és a Titkok Kamrája (Rowling, J K.) 58 Harry Potter és azazkabani fogoly (Rowling, J.K.) 59 Ida regénye (Gátdonyi Géza) 60 Indul a bakterház (Rideg Sándor) 61 Iskola a határon (OttlikGéza) 62 Iszony (Németh László) 63 Jadvlga párnája (Závada Pál) 64 Jane Eyre (Bronte, Charlotte) 65 József és testvérei (Mann, Thomas) 66 Kard és kasza (Wass Albert) 67 Kincskereső kisküdmön (Móra Ferenc) 68 Lassie hazatér (Knight, Eric) 69 Légy hű magadhoz (Knight, Eric) .70 Légy Jő mindhalálig (Móricz Zsigmond) 71 Malevil (Merte, Robert) 72 Mesterségem a halál (Merte, Robert) 73 Micimackó (Milne, Alan Alexander) 74 elküldeni, vagy fel kell hívni a 06-81-601-301 számot és a telefon biflentyűin be kell ütni kódot A HÍVÁS DÍJA 120 FT + ÁFA (30 FT) A szavazásból belbtyó bevételt a Nagy Könyv Programiroda a könyvtárak állománygyarapításéra IbnJitja. TELEFONOS ÜGYFÉLSZOLGÁLAT: 06-1413^720. Cím Szerző Kód Monte Crtsto grófja (Dumas, Alexandre) 75 Neféljetek (Jókai Anna) 76 Orosztánkőlykök (Shaw, Irwin) 77 PetePite (Nógrádi Gábor) 78 Piszkos Fred, a kapitány (Rejtő Jenő) 79 Pokol béli víg napjaim (FaludyGyörgy) 80 Quovadls (Sienkiewicz, Henryk) 81 Régimódi történet (Szabó Magda) 82 Robinson Crusoe (Defoe, Daniel) 83 Sorstalanság (Kertész Imre) 84 Svejk (HaSek, Jaroslav) 85 Száz év magány (Garcia Márquez, G.) 86 Szent Péter esernyője (Mikszáth Kálmán) 87 Szerelem a kolera Idején (Garcra Márquez, G.) 88 Téli berek (Fekete István) 89 Tóték (Örkény István) 90 Tüskevár (Fekete István) 91 Utas és holdvilág (Szerb Antal) 92 Utazás a koponyám körűi (Karinthy Frigyes) 93 Üvöltő szelek (Bronte, Emily) 94 Virágot Aigemonnak (Keyes, Dániel) 95 Vörös ás fekete (Stendhal) 96 Vük (Fekete István) 97 Winnetou (May, Kari) 98 Zabhegyező (Salinger, Jerome D.) 99