Nógrád Megyei Hírlap, 2005. május (16. évfolyam, 100-124. szám)

2005-05-02 / 100. szám

12 SPORTTUKOR 2005. MÁJUS 2., HÉTFŐ Két győzelem, egy vereség labdarúgás NB III, Mátra-csoport, 20. forduló Balassagyarmat - Jászberény 4-1 (2-1) Balassagyarmat, 200 néző, vezette: Fazekas (Kristóf, Már­ton). Balassagyarmati SE: Geregai - Gréczi, Schuchmann, Szil­ágyi, Gaál - Lovász, Mohácsi, Fábri ( Varga F.), Kovács A. (Baranyi A.) - Gyimesi, Baranyi T. (Zolnyánszki). Edző: Szalai István. Jászberény: Rácz R. - Oláh T. (Szerencsi), Nagy A., Szabó Z., Kónya - Lukácsi, Tasi, Gu­lyás, Bojtos (Lippai) - Luca Marius (Tóth Zs.), Németh Gy. Edző: Rácz Róbert. GL: Mohácsi (22.), Szabó Z. (32., - öngól), Zolnyánszki (70.), Gyimesi (80.), ill. Né­meth Gy. (43.). Sárga lap: Gréczi, ill. Szabó, Tasi. Jók: Geregai, Szilágyi, Schuchmann, Gyimesi, ill. Nagy A., Tasi, Németh Gy. 22. perc: Lovász jobb oldali beadása után Mohácsi 8 méter­ről a léc alá fejelte a labdát. 1-0. 32. perc: Kovács A. szöglet­rúgása után Szabó Z. a saját ka­pujába fejelte a labdát. 2-0. 43. perc: Luca Marius a bal oldali beadása után Németh Gy. 8 méterről a kapu közepébe lőtte a labdát. 2-1. 70. perc: Gyimesi lövése után Rácz csak kiütni tudta a lab­dát, és azt Zolnyánszki a kapu­ba lőtte. 3-1. 80. perc: Gyimesi szép csel­sorozat után 12 méterről vágta a hálóba a labdát. 4-1. Eddigi eredményei alapján a mérkőzésnek a Jászberény volt az esélyese. A találkozó azon­ban megmutatta, hogy a balas­sagyarmati fiatalok felnőttek a feladathoz, remek hozzáállás­sal, sokmozgásos gólra törő já­tékkal igazi szórakozást nyújtot­tak szurkolóiknak, és megérde­melten gyűjtötték be az igen ér­tékes három pontot a kitűnő erőkből álló Jászberény ellen. Szalai István:- Egy rövid idő­szaktól eltekintve a csapat vé­gig fegyelmezetten és taktiku­san játszva igen szép és érté­kes győzelmet aratott. Gratulá­lok a fiúknak a remek teljesít­ményhez. Rácz Róbert: - A csapat cső­döt mondott, nem tudtunk mit kezdeni a hazai fiatalok példa­mutatóan lendületes és lelkes játékával. A továbbiakban sok sikert kívánok a hazaiaknak. ■ Jelen István Magyargéc - Gyöngyös 3-1 (2-1) Magyargéc, 250 néző, vezet­te: Ihász Zs. (Csonka, Simon). Magyargéc: Oláh I. T. - Ök­rös, Pingiczer (Bécsi), Varga, Szabó (Mihályi) - Oláh IIT., Te­lek, Mátyás, Nagy (Kobka) - Bari, Kuris P. Edző: Oláh Béla. Gyöngyösi AK-Ytong: Labancz (Csütörtöki) - Tóth I. A., Szilágyi, Dávid, Nagyfalusi (Agócs) - Takács, Juhász R. (Molnár B.), Forgács, Szekré­nyes - Tóth Z., Tóth II. A. Játékos-edző: Labancz Ró­bert. GL Oláh IL T. (26., 75.), Má­tyás, ill. Tóth Z. (17.). Sárga lap: Pingiczer, Oláh I. T., Kobka, ill. Szilágyi, Tóth I. A. Jók: Oláh I T., Oláh IIT., Telek, Mátyás, ill. Szilágyi, Tóth Z. 12. perc: Bari középen adott jó labdát Oláh II. Tibornak, aki azt kapus mellett a hálóba rúg­ta. 1-0. 17. perc: Tóth Z. a kapus fö­lött emelte a hálóba a labdát. 1-1. 26. perc: Oláh II Tiborit) mé­terről lőtte a hálóba a labdát. 2-1. 48. perc: Tizenegyeshez ju­tott a Gyöngyös, de Tóth Zoltán lövése után Oláh IT. hárította a labdát. 75. perc: A kaputól 20 mé­terre szabadrúgáshoz jutott a hazai csapat: Mátyás a jobb fel­ső sarokba vágta a labdát. 3-1. Nagy lendülettel kezdett a ha­zai gárda, gyorsan meg is sze­rezték a vezetést. A kihagyott 11- es fordulópont volt a mérkőzés folyamán, attól kezdve nem volt kérdéses a három pont sorsa, de ehhez kellett egy nagyon jól védő Oláh I. Tibor bravúros tel­jesítménye is. Oláh Béla: - Úgy érzem meg­érdemelten nyertünk, sokat dolgoztunk a mérkőzés folya­mán, így sikerült a három pon­tot begyűjtenünk. Labancz Róbert: - A kiha­gyott 11-es megpecsételte sor­sunkat a nagy lelkesedéssel játszó ellenféllel szemben. ■ Géczi Attila Túra - Baglyasalja 3-0 (1-0) Túra, 300 néző, vezette: Várallyay (Fehér, Lendvai). Túra: Nagy G. - Kis, Lilik, Sukaj, Less T. - Kuti, Horváth, Gohér, Takács (Jenei R.) - Less K., Völgyes (Csépányi). Edző: Aczél Zoltán. Nógrád Volán-Baglyasalja: Lázár - Tarlósi, Kőházi, Jeney Gy. - Balázs, Oláh T., Híves, Stark, Szabó - Smelkó (Pingiczer), Csák (Krizsán). Szakosztályelnök: Sebó János. GL: Lilik (45.), Csépányi (87.), Gohér (88.). Sárga lap: Ta­kács, ill. Balázs, Stark, Szabó. Jók: Sukaj, Lilik, Kuti, Jenei R., ill. Lázár. 45. perc: Bal oldali szögletrú­gás után a befutó Lilik lábáról vágódott a hálóba a labda. 1-0. 87. perc: Csépányi jobb oldal­ról cselezett befelé és 20 méter­ről a jobb alsó sarkba lőtte a labdát. 2-0. 88. perc: Bal oldali szögletrú­gás után a védők által kifejelt labdát Gohér 22 méterről ka­pásból a jobb alsó sarokba lőt­te. 3-0. A bajnokesélyes otthonában jól tartotta magát a Baglyasalja csapata. A Túra egy szerencsés góllal és két jól eltalált lövéssel megérdemelt győzelmet aratott. Aczél Zoltán: - Gratulálok a csapatnak a győzelemhez és a bebiztosított első helyhez. Nem játszottunk jól, szenved­tünk, küszködtünk, de nyer­tünk és ez a fontos. Sebó János: - Igen tartalékos csapattal az idei leggyengébb játékkal, de szerintem a körül­ményekhez képest tisztes helytállással maradtunk alul a jól játszó hazaiak ellen. ■ V. Gy. További eredmények: Gödöllő- Fót 1-4, Pétervására - Tápiógyörgye 1-0, Mezőkövesd- Veresegyház 1 -2, Tápiószecső- Gyöngyöshalász 0-3. A bajnokság állása 1. Túra 2014 3 3 46-17 45 2. Jászberény 2010 3 7 39-28 33 3. Mezőkövesd 18 9 6 3 27-16 33 4. Pétervására 20 9 4 7 35-22 31 5. Baglyasalja 20 9 2 9 26-28 29 6. BSE 19 8 4 7 32-22 28 7. Tápiógyörgye 20 7 6 7 26-32 27 8. Veresegyház 20 6 7 7 31-29 25 9. Gy.-halász 20 7 4 9. 29-34 25 10. Gyöngyös 20 7 4 9 2941 25 11. Magyargéc 19 6 6 7 22-32 24 12. Tápiószecső 20 5 510 22-36 20 13. Fót 19 5 4 10 20-29 19 14. Gödöllő 19 4 4 11 20-38 16 Megjegyzés: A 14. fordulóból elmaradt Gödöllő - Balassagyar­mat mérkőzést május 4-én, 17 órai kezdéssel játsszák le. Kikapott az éllovas Labdarúgó NBI A labdarúgó Arany Ászok Li­ga 25. fordulójának eredmé­nyei: Nyíregyháza - Budapest Honvéd 1-1, Lombard FC Pá­pa - Ferencváros 1-2, Matáv FC Sopron - Pécs MFC 2-2, Vasas - ZTE FC 1 -0, NABI Ka­posvár - Győri ETO FC 1-2, MTK Budapest - Diósgyőr BFC 0-0, Előre FC Békéscsa­ba - Fehérvár FC 0-0, Újpest FC - DVSC-AVE Ásványvíz 2-0. A bajnokság állása 1.DVSC 25164 545-2052 2. Ferencváros 25144 749-2746 3. Újpest FC 2512 9 4 49-2845 4. Győr 2513 6 6 36-2645 5. MTK WÊÊÊ 24127 535-2242 6. ZTE 25 11 5 937-3438 ZPCFfehérvár 2510 8 7 34-2635 8.M.-Sopron 24 97 8394034 9, Honvéd 25 9 41235-5331 10. Diósgyőr 25 9 2143340 29 11. Vasas 25 91153144 28 12. Pápa FC 25 751335-3526 13. Pécs MFC 25 681123-3126 14. Kaposvár 25 6811284126 15. Nyíregyháza 16. Békéscsaba 25 5 911314724 25 4 714234919 Megjegyzés: Az MTK-tól 1, az FC Fehérvártól 3 pontot levon­tak. A szerdai, 26. forduló műso­ra: Győri ETO FC - Nyíregy­háza 18 ó, Diósgyőr BFC - NABI Kaposvár 18 ó, Fehér­vár FC - MTK Budapest 18 ó, DVSC-AVE Ásványvíz - Lom­bard FC Pápa 18 ó, Pécsi MFC - Újpest FC 18 ó, ZTE FC - Matáv FC Sopron 18 ó, Buda­pest Honvéd - Vasas 18 ó, Fe­rencváros - Előre FC Békés­csaba 18 ó. PROVIDENT FINANCIAL A hirdetés nem minősül ajánlattételnek, a Provident a kölcsönt a saját feltételei szerint bocsátja rendelkezésre. GYORS KÖLCSÖN KÉSZPÉNZBEN! 30000-100000Ft-ig I KEZES NÉLKÜL Példa: 90 000 Ft kölcsön esetén Hívja a Provident Pénzügyi Rt.-t a heti törlesztés 3861 Ft, 39 hétre. hétfőtől szombatig 7:30-20 óra között: Küldje el a HITEL szót és nevét SMS-ben és mi visszahívjuk: 06 20 555 50 50 ■— BUDAPEST BANK A GE Money Bank tagja 10 millió forint bármire? en hogy kedvezőbb színben lássa vállalkozása jövőjét. Üzleti Vonal: 06 40 344 444 BUDAPEST KÖTETLEN VÁLLALKOZÓI HITEL ■ szabad felhasználású jelzálog alapú hitel ■ cég- és magántulajdonú ingatlanfedezetre is felvehető ■ kezdő és kisvállalkozásoknak is ■ fordítsa arra, amire szeretné! Jelen hirdetésünk nem minősül ajánlattételnek, a 8udapest Bank a hitelt egyedi bírálat alapján nyújtja. A felvehető hitel összegét az ingatlanfedezet értéke határozza meg. Mi igent mondunk ügyfeleink elképzeléseire. Ezért az ügyfeleink. www.budapestbank.hu