Nógrád, 1968. április (24. évfolyam, 78-100. szám)

1968-04-07 / 82. szám

Mérkóiés előtt lön a csapat nagy —mondják Csepelen mumusa ti Kitűnő második félidő Nagybátonyi Bányász — Pécsi Bányász 4:1 (1:0) A hét kimagaslóan legnagyobb labdarúgó szenzációja kétségtelenül az SBTC vasárnapi ellenfelének, a Csepel SC-nek az Újpesti Dó­zsa felett aratott 2:l-es győzelme volt. Még alikor is óriási szenzációként kell elkönyvel­ni ezt az eredményt, ha az újpestiek Bene és Qöröcs nélkül álltak ki a találkozóra. Hiszen a Csepel az idén is nagyon gyengén kezdett, és egészen a szerdai győzelemig a táblázat al­ján foglalt helyet. Az Ü. Dózsa elleni győze­lem azonban szárnyakat adott a csapatnak, visszatért az együttes önbizalma, arról nem is beszélve, hogy Keszthelyi Mihálynak, a cse­peliek edzőjének a véleménye szerint az Új­pesten győztes csapat teljesítménye 80 és 90 százalék között volt. Ez pedig — még ha egy kis edzői „túlértékelés” is van benne — igen nagy teljesítménynek monríható. A szemta­núk szerint azonban egyáltalán nincs túlzás az edzői értékelésben —, már ami a második félidő csepeli játékát illeti. Ez a játék ugyan­is valóban elérte a 80 százalékos teljesít­ményt ... Ami viszont a mai labdarúgó NB I-ben nagyon, de nagyon ritka! Ezek után bárki azt hihetné, hogy Csepelen biztos győzelemre számít a hazai együttes, illetve a szurkolótábor. Hát ami a szurkoló­kat illeti, azok valóban győzelemre számíta­nak. méghozzá biztos győzelemre. A szakve­zetés azonban ? ... Csfepelen egyáltalán nem felejtették még el azokat a nagyszerű tarjám sikereket, amelyeket a Stécé a csepeli sport­telepen ért el. S ezek között a tarjáni sike­rek között néha többgólos győzelem is akadt! Az utóbbi években különben két Csepel győ­zelemre négy vendég győzelem esett, másszó­val a. Salgótarján csapata négyszer vonult le győztesként, SBTC—Csepel illetve Csepel— SBTC mérkőzésről. Kétszer pedig döntetlen volt az eredmény. Nem alaptalan tehát a hazaiak óvatossága, arról nem is beszélve, hogy a fővárosi együttesnek az idén sehogy sem megy otthon. Ahogy Keszthelyi Mihály mondta, lassan már jobban félnek a hazai mérkőzésektől, mint az idegenbeli találkozók­tól — Közönségünk ugyanis nagyon türelmei- len a csapattal szemben, játékosaink pedig az eredménytelenség miatt hamar idegesek lesz­nek — mondta az edző. —. És éppen inost kapjuk ellenfélnek azt az SBTC-t, amely az elmúlt években is egyik legnagyobb mumu­sunk volt. Igaz. nagyszerűen játszottunk új­pesten, ilyen szempontból azonban a Stécének sincs szégyenkezni valója, hiszen amint hal­lottuk jó játékkal fektette kétvállra feljavult pécsi ellenfelét. Az előjelek tehát azt mu­tatják, hogy két jó formába lendült együttes küzd majd Csepelen a bajnoki pontokért. Hogy ki lesz a győztes? Nagyon tartok a mér­kőzéstől, de ha a mi csapatunk meg tudja közelíteni újpesti formáját, bízom a győzel­münkben. Ellenkező esetben? __ Arról most n e beszéljünk! Ebben a pillanaitban az is nagy öröm számunkra, hogy a szerdán győztes csapatunkból előreláthatólag senki sem hiány­zik majd... A - Csepel csapatában néhány egészen ki­váló játékos szerepel. A kapus Fatér, aki nemrégen még az NB H-es Pénzügyőrök csa­patában játszott, jelenleg már a válogatott Ta­más első számú tartaléka, s ha a sérült Ta­más nem védhet, nagyon könnyen lehetséges, hogy ő lesz a Szovjetunió ellen pályára lépő magyar válbgatott kapusa. A sokáig sérült Vellai ismét nagy formába lendült, Molnár a legkeményebb középhátvédek közé tartozik. A technikás Faludi és a lendületes Kandi az NB I egyik legjobb fedezetpárja. A csatár­sorban az ellenfél kapujára a szélsebes és nagyon tapasztalt Kalmár a legveszélyesebb, aki középcsatárban és a jobbszélen állandó­an váltogatja a helyét. Ennek a sornak a játékmestere a rutinos Rottenbiller, akitől a legtöbb támadás indul ki, s tehetséges a két szélső, Gondár, illetve Nagy is. Ha a mérkő­zés kezdetéig nem történik sérülés, ez a csa­pat lesz az SBTC ellenfele: Fatér — Vellai, Molnár, Hunyadi — Faludi, Kandi — Nagy, Rottenbiller, Kalmár, Losonczi, Gondár. Nagy József Az SBTC bízik a hagyományokban Kevés csapat ellen megy olyan jól idegenben a játék az SBTC-nek, mint Csepelen. A VII. fordulóban, ma délután 15 órától sorra kerülő Csepel— SBTC találkozó előtt egyrészt á hagyományokban bizakod­nak a • fekete-fehér együttes szakvezetői és játékosai, más­részt abban, hogy a védelem biztosabb, a csa/társor gólerő- sebb a tavalyinál. Emlékezte­tőül: az elmúlt évben a két csapat találkozóján, március 12-én, Salgótarjánban az SBTC a szebb napokat is megélt Bánkút! góljával 1:0 arányban győzött, míg Csepelen augusz­tus 19-én 2:2 arányú eldöntet­lennel ért véget a mérkőzés. Egyszóval a hangulat jó a tarjáni csapat házatáján. Az idei hazai premiernek számitó csütörtöki SBTC — Pécs 2:0 (1:0), mérkőzés után Marosvári Béla edző — aki 1940—52 között éppen a Cse­pel gólerős belsőcsatára volt — csupán az eredményről be­szélt elégedetten, a játékról korántsem. Sok volt a pontat­lan leadás, a csatárok kevés gólhelyzetet teremtettek. Per­sze ne feledjük: sokszor ját­szott már az SBTC szépen, de mégsem hasznosan. Most a fordítottja történt. A szurkoló elnézi a gyengébb játékot, ha győz a csapat. Az edző vi­szont a jövőt tartva szem előtt, elsősorban a fogyatékos­ságok kiküszöbölésére fekteti a fő hangsúlyt. A csapat a Vasas elleni el­múlt vasárnapi találkozó után rejtekhelyre. Leányfalura uta­zott, onnan csak a mérkőzés előtti este tértek visSza Salgó­tarjánba. A Pécs' elleni mér­kőzés után néhány órával iS' mét útrakeltek a Duna menti üdülőtelepre, ahol ideális kö­rülmények között, napi két edzéssel készülnek a jó for­mába lendült Csepel elleni ta­lálkozóra. A piros-kékek az utolsó két fordulóban nagy bravúrt vittek véghez. Idegen­ben legyőzték az MTK-t és a legjobbjait nélkülöző (ottho­nában 1963 óta veretlen) Új­pestet. Ezért a döntetlen az idén is jól jönne az SBTC- nek. Különösen a gyors és gól­erős Kalmár semlegesítésének módján gondolkodott sokat Marosvári edző. Bástiéknak is nehéz dolguk lesz elöl. A cse­peli védelem nem éppen „kis- asszony-futballt” játszik, és Molnárék mögött a másodvi­rágzását élő Fatér Károly ka­pus áll, aki eddig csaknem minden forduló válogatottjá­ban szerepelt. Az SBTC összeállításában lényeges változás nem várható. Zöldi egy felugrás után rosz- szul esett a Pécs elleni talál­kozón, és nyakát fájlalta. Ezért cserélték le. Ha nem jön teljesen rendbe, akkor a he­lyettese Jeck lesz. A valószínű összeállítás: Szőke — Baranyai, Ferenc, Kmettty, Vertig — Toldi, Ré­pás — Kriskó, Szálát, Básti, Zöldi (Jeck). Cserejátékos: Horváth K. és Horváth F. R, t Sakk A megyei csapatbajnokság It. fordulójának eredményei Az 1968. évi megyei sakk-csapat­bajnokság II. fordulóját lebonyo­lították. A két esélyes közül az St. ZIM Vasas imponáló fölény­nyel nyert, míg az SBTC csak ke­servesen tudott győzni. Eredmények: Nagybátony—Pász­tó P:3. Az éltáblákon: Makovnylk —Dr. Telek 1:0, Bronner—Grossz 1:0, Pirók-r-Bakallár 1:0, Zp. Épí­tők— St. ZIM Vasas 0.5:11.5. Az éltáblákon: Nagy—Oláh 0:1, Balogh —Gallai 0:1. Juhász—Miklós 0.5:0.5, SBTC—Kisterenye 6.5:5.5. Az él­táblákon: Simonyi—Sebők 1:0, CznVé—-Szomszéd 1:0, Frink—Fodor 0:1 ~ ^—Csipkés 6.5:5.5. Az éltáb­1 iák- •• Oordos—Bodor 1:0, Sirkó —1',T Szomszéd—Király 0.5: 0.5. A bajnokság állása: 1. St. ZIM Vasas 22, 2. Kisterenye 16, 3. Pásztó 12, 4. Nagybátony 10.5, 5—6. Zp. Építők, Csipkés 9—9, 7. Etes 8, 8. SBTC 6,5, 9. Mátranovák 3 ponttal. Az SBTC és Mátranovák szabadnapos volt. Felszabadulási gyorsversenyt ren­dezett pénteken Salgótarjánban a Nógrád megyei Sakk Szövetség. Egyéni végeredmény: 1. Szokács (SKSE) 8. 2. Oláh F. (St. ZIM) 7, 3. Kaposi (SKSE) 7. 4. id. Sztre- mi (St. ZIM) 6.5. 5—6. Balázs. Simkó 6—6 ponttal. Csapatban: 1. SKSE T. 15. 2. St. ZTM T. 14.5, 3. SKSE II. 11.5 ponttal. NÓGRAD - 1968. április 7., vasárnap 1 Meghalt Csordás Lajos Csordás Lajos, a Budafoki MTE NB I/B. osztályú labda­rúgó-csapatának edzője, a Vasas volt sokszoros váloga­tott játékosa hosszú szenve­dés után 36 éves korában el­hunyt. Temetése április 12-én lesz. Nagybátony, 2000 néző. Ve­zette: Losonczy. Nagybátony: Palchuber, Romhányi, Ko­vács I., Szalai, László, Hor­váth, Sántha, Kovács II,, Ve­res, Kupcsulik. Szarvas (Ha­vasi 71. perc). Edző: Dávid Róbert. Pécsi Bányász: Bo- gyai — Hoffmann, Halasi, Györkő II., Palkovics I., (Szűcs labdával kiugratta Kupcsu- likot, aki közelről a bal alsó sarokba lőtt. 3:0. A 81. percben Koch nagy lövését Palchu- ber kiütötte, majd kavarodás támadt a kapu előtt és másod­szorra Palkovics II. közelről hálóba talált 3:1. A második félidőre felja­vult nagybátonyi csatárok a pályán, a nagy szélben alig alakult ki helyzet a kapu előtt. Mindkét védelem jól zárt, a csatárak pontatlanul adogattak. A második félidő­ben alaposan feljavult a szél ellen játszó hazai csapat, sor­ra vezette a gyors adogatá­sokból álló támadásokat ét A Pécsi Bányász NB I/B-s labdarúgó csapatának kapusa: Bogyai immár negyedszer tér vissza kapujába a labdáért. A végeredmény 4ti — Nagybátony javára 13. perc), Opova, Selymes, Móréi, Koch, Palkovics II., Bencsik. Edző: Kontha Ká­roly. Meglehetősen unalmas me­zőnyjáték után a 10. percben Veres fejesét Bogyai fölé nyomta. A 24. percben Sántha 25 méteres lövését ütötte ka­pu fölé a pécsi kapus. A 44. percben Szarvas labdájával Kovács II. kiugrott, Halasi a büntető területen belül buk­tatta és a játékvezető a partjelző megkérdezése után tizenegyest ítélt. A büntetőt Veres felmagasan a jobb sa­rokba lőtte 1:0. A 48. percben Romhányi kapu elé ívelt, Kupcsulik okosan visszafejelt Veresnek, aki felperdítve a labdát ka­pásból a bal alsó sarokba bombázott. 2:0. A 68. perc­ben Kovács II. elfutott a jobbszélen, de beadásáról Szarvas lekésett. A 71. perc­ben a gyengén játszó Szarvas helyett Havasi állt be. A 79. percben újabb gólt ért el a 84. percben újabb gólt lőttek. Kovács II. elfutott a jobb­szélen, beadását Havasi elő­revetődve fejelte a hálóba 4:1. Az első félidőben meglehe­tősen unalmas játék folyt a még nagyobb arányban í« győzhetétt volna. Jó: Kovács I., László, Veres (a mezőny legjobbja), Kovács II. illetve: Mérei, Hoffmann, Bencsik. Losonczy játékvezető jól bíráskodott. Mai sportműsor ASZTALITENISZ NB n. Középcsoport: Esstergo­mi Vasas—Kisterenyei Bányász, A megyei bajnokság IV. fordu- Esztergom, 16 ó, v.: Bügéáí lója (Keleti csoport): Kishartyán— SKSE—Ormosbányai Bányász, SKSE, Vízválasztói V.—SBTC II.: SBTC-pálya, 15 ó. v.: Dombai. Nagybátony-Egyházasgerge. Sós- NB m Eszakközép-csoport: Zp. Hew3« So“l‘oul“u' st; Len_ Építők—Bányagép SK Zagyvapál- dulet-St. Petőfi. (Nyugati cső- fal 16 ó* * ,p Igaz Karancsla­p°£>j szántó glmn.—Patvarc, Sze- pujtő\ Bányász-Aszódi Vasas, csemy Ipolyszog, Romhany—Bgy. Karancslapujtő, 16 ó. ÉRDÉRT— Egy MEDOSZ-kalairärnn - NépfÜrdÖ *• » 6‘ hazai bányász. Veres lapos [ Csepel H.15 ó, v.: Neuber dr. Északi csoport: Pásztói KSE— Edelényi Bányász, Pásztó 16 ó. v.: Nagy F. NB-s tartalék és ifjúsági baj­nokság: Kisterenye—Petófibánya, 14.30 ó. SKSE—Pásztó 11.30 ó. Zp. Építők—Karancslapujtő, 12.30 ó. NB I: Csepel—SBTC, Csepel, 16 Megyei I. osztály: Vörös Csillag _ , , rI ... SE—Dejtár, v.: Csíki, Balassi SE— 6. v.: Gere (Csemefalvy. Honti). gajg6_ v_. válóczl, Szécsény—Er* NB 1. tartalék: Csepel—SBTC. sekvadkert, v.: Balázs I. St. ZIM— KOSÁRLABDA NB II. Keleti csoport: BVSC— SKSE (férfi), BVSC—SBTC (női). LABDARÚGÁS A rádió és a tv műsora VASÁRNAP KOSSUTH BAD ló: 6.10: Kelle­mes vasárnapot! — Közben: 6.25—6.35: Hirdetőoszlop. — 6.55— 7.15: Műsorismertetés: — 7.30: Fa­lusi életképek. — 7.58: Hallgató­ink figyelmébe! — 8.10 Táncda­lok. — 8.25: Édes anyanyelvűnk. — 8.30: Az Ifjúsági Rádió Vidám Színpada bemutatja Radványi Er­vin két rádió-szatíráját. — 9.20: Vasárnap délelőtt. — 11.09; A Rá­dió Lemezalbuma. — 12.00—12.10: Hírek, lapszemle. — 13.00: Nem azért mondom... — 13.12: Nép­dalcsokor. — 13.48: Rádiólexikon. — 14.18; A kispadon. — 15.08: A cimbalom halhatatlan mestere. — 16.18: Visszhang. — 16.48: Yves Montand felvételeiből. — 16.58: Hallgatóink figyelmébe! — 17.05: Mérkőzések percről percre. — 18.10: Vörös Sári és Melis György ma­gyar nótákat énekel. — 18.30 Nem­zetközi Rádiójáték Fesztivál 1968. — 20.00: Közvetítés a 3p. Honvéd— Ferencváros bajnoki labdarúgó­mérkőzés II. félidejéről. — 20.55: Márciusban hallották először. — 21.35: Báthy Anna énekel. — 22.10: A vasárnap sportja. Totó. — 22.20: Beethoven összes vonósnégyesei. 22.41: A Magyar Költészet Szá­zadai. — 22.56: Verbunkosok, nép­dalok. — 23.20: Zenekari muzsika. • 0.10—0.25: Filmzene. PETŐFI RÁDIÓ : 7.30: Az evan­gélikus egyház félórája. — 8.00: Operakalauz. — 9.01: Mit hallunk? «—1 9.31: Furulya-, citera-, tambu- •«lka. — 9.48. A kis suba. — A Magyar Rádió és Tele­bajal József Attila művelődési házban. — 10.58: Vitezlav Nezva! versel. — 11.09: Vasárnapi koktél. — 13.07: Az út, amely sehová sem vezet. — 13 47: Időjárás- és vízállásjelentés. — 14.03: Táskará­dió. — 15.03: Nótacsokor, csárdás­csokor. — 15.40: Sivatagon, őser­dőn keresztül. —15.55: László Mar­git énekel, a Kostelanetz-zenekar játszik. — 16.18: A Rádiószínház Állami Népi Együttes műsorából, műsorából. — 18.23: Palló Imre — u.05 Cézár. — 11.34: Igor her- operaáriákat énekel. — 18.45: cég. — 12.15: Tánczenei koktél. — Közvetítés a Vasas—Szeged baj- 13.00: A világgazdaság hírei. — noki labdarugó-mérkőzésről. » 13.05: A budapesti színházak mü- 19.05: Nat King Cole énekel, Con sora. — 13.06: Hirdetőoszlop. — Hugo Montenegro zenekara ját- 13.21: Kamarazene. — 13.46: Pol- szik. — 19.26: Vendégkönyv. — beat. — 13. 55: Az aranyember. — 19.36: Egykezes zongoraművek. — 14.15: Üj lemezeinkből. — 15.15: 19.50: Jó éjszakát, gyerekek! — Német népdalok es népi táncok. 20.10: A Belga RTV szimfonikus — 15.42: Egri csillagok. — 16.53: zenekarának hangverseny© a Ha- Édes anyanyelvűnk. — 16.58: Hall- imatui Fesztiválon. — 21.30: Zeng gatóink figyelmébe! — 17.05: Kül- az erdő. — 22.05: Prágai Jazzfesz- politikai figyelő. — 17. 20: Beetho- tivál- ven összes vonósnégyesei. 17.46: Ä Ä Reform és gyakorlat. — 18.01: A A TELEVÍZIÓ MŰSORA: 9.43: Hüszas 5tüdló klubestJe. _ 19.00: Musorismertetes. - 9.45: Hét- Estl Kr6nika _ j,-2s. spnrthír­merfoldes kamera. 10.00: Ld- a<jö _ 19-35. Hallgatóink figyel­vözlet barátainktól. — 10.30: Csak ra^be* gyerekeknek! — 10.55: Univerzál ___ __ . , ., UU-ltti-iVii iu uiia/kti. . • ívd. 0 07. — 11.25—1-10: Kukkantó. — Kitantetett muzsikusaink. — 23.3«: 19.36: Kapcsoljuk a DO-RE-MI áruházat. . . Kb. 22.20: 15.58: Műsorismertetés. 16.10: _• . Szendlay László népi zenekara Falus, konyvszolgálat. - 16.10: A )átszik _ „.10—0.25: A muzsika Magyar Hirdető műsora.— 16.20: h_no.ia Húszéves az Egészségügyi Világ- * ^ w PETŐFI RADIO : 4.30—7.57: Azo­tsTs: Tavasz“» lakásban. -18.45: » Kossuth rádió műsorával. szervezet. — 16.50: Körkép. — 17.50: A világ nagy vasutat. — ...... .„.asz a lakásban. — 18.45: ...... _ Esti mese.— 18.55: Bd. Honvéd— — Kozbon: 6.20—6.30: Torna. 10.00: Berlioz: Beatrix és Benedek. — 11.36: A lovasnomádok titkai. FTC, a szünetben kb. 19.45: TV­Híradó. — 20.50: Mr. McGuil. A ...................... ,.k t itokzatos szenyóra. magyarul be- A Jereb-együttes j • szélő amerikai film. - 21.40 Putnoki Gabor énekel - 12.061 sporthírek. -71.50: TV-Híradó - Zenekari muzsika. - 13.02: Gaz- r, kío dá c daszemmel hazánk mezőgazdasá­Káról. - 13.17: Fúj, süvölt’ a BESZTERCEBÁNYA : 14.00: Mo- ’Tátra szele. . . — 13.47: Vírállá»- (orkerékpár-verseny közvetítése, jelentés. — 14.00: Kettőtől hatig. . • —15.30: Lóverseny a húsvéti díjért. — 16.10: A hét előadóművésze. — 16.35: Saljapin-műsor. — 16.55: 18.45: Fél évszázad távolából. — Első út a világűrbe (szovjet do- 19.05: Palcsó Sándor népdalokat kumentumfilm) — 20.05: Elvesztett énekel. Bige József furulyázik. — illúzió (francia tv-film Balzac 19.15: Mozart: D-dúr szerenád. regényéből.) — 22-10: TV-Híradó, 19.54: Jó éjszakát, gyerekek! sporteredmények:. 20.00: Esti Krónika II. — 20.20: sporthíradó. — 20.35: Közvetítés a Békéscsabai Jókat Színházból á tizenkettedik óra. — 21.41: Her­bert von Karaían opera-intermez- zókat vezényel. BESZTERCEBÁNYA : 17.35: Mfí­HETFÖ KOSSUTH RADIO : 4.32: Hajnal­tól reggelig... — 8.05: Műsoris­mertetés. — 8.15: A koldúsdiák. — 9.10: A gyermek és az alkohol, szaki kaleidoszkóp: — 19.00: Ja- — 9.25: A hét előadóművésze. — pán útirajzfilm. — 20.00: A Ma- 10.10: Borsót főztem. — 10.30: Az jestic szálló (bűnügyi tv-játék). St. Üveggyár, v.: Lévavári, Rom- hány—Mátranovák, v.: Bures, So­moskőújfalu—Karancskeszi, v.: Sa- ár, n. Bgy. MÁV-Baglyasalja, v.: Bőviz. Bgy. AKÖV—Szorospatak, (10 ó.) v.: Vincze. Kezdési idő: 16 ó. Megyei B. osztály, I. forduló (Keleti csoport): Rákóczi bt.—Ce- red. Palotás—Rónabánya, Szur­dokpüspöki—Jobbágyi, Mátraszől- lős—Tar, Mátraverebély—Forgács bt. (Középcsoport): Nagylöc— Nógrádszakál, Nógrádmegyeri Tsz —Karancsberény, Mihálygerge—Ka- rancsság, Vizslás—Karancsalja, Ipolytarnóc—Litke. (Nyugati cso­port): Bércéi—Diósjenő, Szende­hely—Nógrád, Mohora—Szügy, Hu- gyag—Alsópetény, Nagyoroszi— Drégelypalánk Járási bajnokságok. Salgótarjáni járás (A-csoport): Zagyvaróna—St. Ingatlan, St. Honvéd—Szilaspogony, Etes—Zabar, Báma szabadnapos. (B-csoport): Luciáivá—Homoktere- nye. Ménkes bt.—Sóshartyán, Mát- ramindszent—Nagybárkány, Mátra- szele szabadnapos. Pásztói járás (A-csoport): Cséese —Ecseg, Palotás II.—Hasznos, Kis- bágyon—Buják, Szirák—Szarvasge- de. (B-csoport): Bér—Erdőtarcsa; Kálló—Héhalom, Vanyarc—Erdő­kürt. Egyházasdengeleg szabadna­pos. RÖPLABDA NB n. Középcsoport, I. forduló: St. ZIM Vasas—Szolnoki Dózsa. Starján, Rákóczi u. 9. ó. St. Pe­tőfi—Cskálov SE. St. Petőfi-pálya, 10 ó. (férfi). Egri Dózsa—SBTC, Eger, stadion, 11 ó, Zp. Építők— BFAC. Zagy vápái falva. 11.30 6. (női). SAKK A megyei CSB III. forflulóiaí Csipkési Bányász—SBTC. St. ZIM Vasas—Etes. Pásztói KSF—Zp. Építők. A Mátranovák—Nagybá­tony mérkőzést elhalasztották. Kisterenjre szabadnapos. TEKE A mfegv el ** a *-v golyós CSB t. fordulója: SÜMSE—Ki éteren ye; Mátranovák—SKSE TT.. SKSE T.— Mátraszőllős, Zp. Építők—St. Dó­zsa. 4