Kelet-Magyarország, 1998. október (55. évfolyam, 230-255. szám)

1998-10-05 / 233. szám

1998. október 5., hétfő 12. oldal PROFIFOCI A labdarúgó professzionális bajnok­ság 10. fordulójának eredményei DVSC-Dunaferr 1-2 (0-0). Debrecen, 5 ezer néző, v.: Pillér. Gól: Dombi (85. perc), illetve Jeremejev (50.), Nicsenko (52.) Siófok-Kispest 1-1 (1-1). Siófok, 3 ezer néző, v.: Szarka. Gól: Szabó (36.), ill. Szán­tó (7.). ZTE-FTC 1-1 (0-1). Zalaegerszeg, 18 ezer néző, v.: Vágner. Gól: Ferenczi (48.), ill. Kovács (13.). Vác-Diósgyőr 1-3 (0-1). Vác, 5 ezer né­ző, v.: Hajdó. Gól: Schwarcz (58.), ill. Eg- ressy 2 (30., 52.), Szabados (73.). Győr-Videoton 3-0 (0-0). Győr, 3 ezer néző, v.: Hosszú. Gól: Somogyi (50.), Kor­sós (56.), Csató (66.). Gázszer-Haladás 4-0 (2-0). Akasztó, 1,5 ezer néző, v.: Juhos. Gól: Dvéri (32.), Zugor (öngól, 44.), Földes (51.), Tiber (62.). BVSC-Vasas 1-2 (0-0). Szőnyi út, 1,5 ezer néző, v.: Bukovics. Gól: Bondarenko (77.), ill. Farkasházy (65.), Hámori (87.). Kiállítva: Bondarenko (91.), ill. Farkas­házy (79.). MTK-III. kér. 5-0 (2-0). Hungária kör­út, 2 ezer néző, v.: Megyebíró. A bajnokság állása: 1. MTK 10 8 1 I 27-7 25 2. Győr 10 6 3 I 19-1121 3. Diósgyőr 10 6 2 2 28-15 20 4. Ferencváros 10 5 4 I 14-8 19 5. Dunaferr RT“6 i 3 16-13 19 6. Gázszer 10 4 5 I 15-6 17 7. Vasas 10 5 2 3 19-15 17 8. Újpest 10 5 2 3 18-16 17 9. ZTE 10 3 5 2 15-13 14 10. Vác 10 4 2 4 16-17 14 11. Kispest 10 4 2 4 12-16 14 12. Nyirség-Spartacus 10 3 3 4 15-16 12 13. DVSC TÖ 3 í 6 16-18 10 14. Videoton 10 2 2 6 10-16 8 15. dl. Kerület 10 2 1 7 10-26 7 16. Haladás 10 2 - 8 7-24 6 17. Siófok 10 - 4 6 8-17 4 18. BVSC 10 - 4 6 6-17 4 A Vasas-HL Kerület (6-0) mérkőzés ered­ményét az MLSZ fegyelmi bizottsága meg­semmisítette. Az óvás után a három pon­tot (3-0-ás gólkülönbséggel) a Kerületnek ítélték. MEGYEI I, OSZTÁLY A bajnokság állása: 1. Nylrlugos 9 7 1 I 14-7 22 2. Gávavencsellő 9 7 - 2 22-4 21 3. Nagyhalász 9 6 3 - 24-7 21 4. Kisléta 9 6 2 1 17-4 20 5. Nyírmeggyes 9 6 1 2 18-4 19 6. Nyírkárász 9 5 2 2 14-5 17 7. Nagyecsed 9 4 2 3 20-15 14 8. Túrricse 9 3 2 4 11-14 11 9. Nyh. Kertváros 9 3 2 4 10-14 11 ÍO. Záhony 9 3 i 5 13-17 10 11. Tuzsér 9 3-6 14-16 9 12. Nyírcsaholy 9 2 3 4 11-17 9 13. Ajak 9 2 16 10-17 7 14. Mátészalka 9 2 I 6 11-26 7 15. Jánkmajtis 9 I 3 5 14-21 6 16. Csenget 9 - - 9 7^32 ­Ez megvan! Az amerikai Venus Williams 2T-re nyerte a svájci Schnyder ellen a müncheni tenisztorna döntőjét, és pár százezer dollárral gazdagította számlá­ját AP-felvétel Szettvesztés nélkül, még akadozva Férfi extraliga: győzelemmel rajtolt az NYVSC-Szabolcs Gabona • Bemutatkoztak a liberók Veres (balról) és Horváth G. blokkja Martyn Péter felvétele Nyíregyháza (KM) — Elkezdő­dött. Vasárnap a bajnok Sza- bolcs-Gabona extraligás férfi röplabda együttese a bujtosi csarnokban indította az idei szezont. A vártnál talán mérsékeltebb volt az érdeklődés a bajnokcsa­pat nyitányára. Mint ismert, a nyíregyháziak a két kubai nél­kül dolgozták-játszották végig a felkészülést és kezdték az új sze­NYVSC—Csepel 3-0(9,13,8) Bujtosi csarnok, 300 néző, v.: ifj. Juhász, Pelikán. NYVSC-Szabolcs Gabona: Toronyai, Zajácz, Horváth G., Veres, Pampuch, Bugyi. Csere: Horváth L. Edző: Botos Ferenc. Csepel: Bu­dai, Liszi, Tamás, Pajor, Fogl, Csíkos. Csere: Rácz, Tárná, Daróczi. Edző: Oláh János. I. játszma (29 perc): 0-1, 1-4, 9-4, 11-5, 11-6, 13-8, 14-9. II. játszma (30 perc): Ü-l, 2-2, 5-3, 5-5, 5-9, 7-9, 8-12, 12-12, 12-13. III. játszma (22 perc): 0-1,8-1, 9-4,10-6,11-7,12-8. zont. A tapogatózó első szettben nagyon sok rossz nyitást látha­tott a publikum, a hajrá viszont izgalmas volt, végül a kilencedik játszmalabdát értékesítették Za- jáczék. A második szett szintén félórás nagy küzdelmet hozott, a játék végén Veres hátsósoros megoldásai bizonyultak döntő­nek. Jó ideig úgy tűnt, villám­játszma lesz a harmadik, hiszen Bugyiék alaposan megugrottak. Aztán a csepeliek nem adták ma­gukat egykönnyen és szorosabbá tudták tenni az eredményt. Várható volt, hogy az új fel­adóval még akadozó lesz a baj­nok gépezete. így is volt, ám ennek ellenére összességében biz­tosan nyertek a hazaiak. Bajno­kin is bemutatkozott a liberó sze­repkör, Horváth L. és Rácz élt többé-kevésbé a poszt adta elő­nyökkel. Botos Ferenc: Új szezon, új csapat. Örülök, hogy játszma­veszteség nélkül győztünk, fia­tal, rutintalan játékosaimnak rengeteg meccsre van szükség. Oláh János: Gratulálok a nyíregyháziaknak, sokkal job­ban akarták a győzelmet, többet tettek érte, mint mi. Bemutatók és ranglistameccsek színesítették tegnap az Ototex Kupa kick-box gálát, amelyet a nyíregyházi Városi Sta­dion játékcsamokában rendeztek Martyn Péter felvétele Csak csupa győzelem Nyíregyháza (KM) — Csak győztes meccseken vannak tül az európai kézikupákban szereplő magyar csapatok, némi hiányér­zetünk mégis lehet. Leginkább a férfi EHF-kupában, ahol a Duna­ferr csak háromgólos előnyre (23-20) tett szert a svájci Suhrral szemben. A bajnokoknál a Veszprém (Finnországban 32—18), a City- kupában a Szeged (Belgiumban 29-18) aratott idegenben is fölé­nyes győzelmet. Az ő továbbjutá­suk ezek alapján aligha lehet kérdéses. A nőknél a bajnok Dunaién 34-26-os győzelemmel küldte ha­za a szlovák Duslo Salat. A Deb­recen is hazai pályán nyert a horvát Osijekkel szemben (18-11), miként a Ferencváros is, amely hátradőlve várhatja a visszavágót, hiszen húsz góllal (32-12) ütötte ki a holland Zee- man Vastgoedet. Balázsy most tartalék Nyíregyháza (KM) — Talán gyógyír lehet a Kispesten össze­szedett sebekre, hogy Balázsy Zoltánt, a Nyirség-Spartacus profiligás focicsapatának fiatal kapusát beválogatták a hét végi Európa-bajnoki selejtezőre ké­szülő utánpótlás, egyben olimpi­ai válogatottba. Igaz, Balázsy nem készül együtt a kerettel, mi­vel amolyan vésztartaléknak je­lölte őt Dunai Antal kapitány. Nyírlugos került pontelőnnyel az élre Labdarúgó Közinveszt megyei I. osztály: két vendégcsapat is a szünet után bravúroskodott Vépisz-Túrricse-Ajak 1-0 (0-0). Túrricse, 300 néző, v.: Du­dás. Túrricse: Szálkái — Bor- gyos, Mikes, Gyüre Cs., Brinzár, Kövesligeti. Kiss (Garda), Ban­dies, Magyar (Józsa), Puskás, Mester (Papp). Edző: Czuprák László. Ajak: Kovács K. — Orosz, Szopkó, Paráda (Rajzin­ger), Gyüre J., Fedor, Szanyi (Petró), Csernyu, Takács, Ko­vács P. (Magyar), Frindik (Ju­hász). Edző: Kovács László. Sok kihagyott helyzet után a hajrá­ban szerezett fejesgóllal tartotta otthon a jól megérdemelt három pontot a Túrricse. Gól: Gyüre Cs. Ifi: 2-1. (Tudósító: Lengyel Zoltán). Nyírkarász-Tuzsér 3-0 (1-0). Nyírkárász, 300 néző, v.: Kiss. Nyírkárász: Virtás — Ka- pin L. (Tóth B.), Zsiga, Tóth L., Oláh Z. (Lakatos), Dudás I. (Mán- doki), Kapin M., Dudás Z., Ma­tyi, Fecsku. Oláh L.. Edző: Oláh Zoltán. Tuzsér: Babincsák — Be- rettyán, Révész A., Révész Zs., Tóth Á., Lupcsa, Rubóczki, Iván (Kovács), Pokol, Vilmán, Őrő. Edző: Oláh Tibor. A hazai csa­pat magabiztos, jó játékkal ara­tott győzelmet. Gól: Fecsku, Du­dás Z., Matyi. Ifi: 3-1 (tudósító: Ragány Ferenc). Csenger-Mátészalka 2-3 (2-1). Csenger, 300 néző, v.: Már­ta. Csenger: Mándi — Kmecs, Szilágyi, Tóth, Barcsai F., Bíró, Király (Jakab), Barcsai I., Os- váth (Katona), Becző, Erdős. Edző: Márián Zoltán. Mátészal­ka: Cimpian — Petrih, Kocsány, Fazekas, Márián, Várkonyi, Bor- gyos (Kovács), Gorzó (Gór), Szé­kely, Hadadi, Szilágyi (Tóth). Edző: Papp László. A jól játszó hazai gárda a kétgólos vezetés ellenére szenvedett vereséget. Gól: Király, Kmecs (11-esből) il­letve Cimpian (11-esből), Petrih, Tóth. Kiállítás: Székely. Ifi: 0-13 (tudósító: Fábián Béla). Nyírmeggyes-Nagyhalász O-l (0-1). Nyírmeggyes, 400 né­ző, v.: Resán. Nyírmeggyes: Sánta — Simák, Szűcs (Szilvási), Papp J., Papp Z., Gádzsa (Both), Kaszperszkij, Szabó, Szelihov, Piros (Tóth J.), Bakos. Edző: Un- chiás Demeter. Nagyhalász: Vit- kai — Majchrovics (Budaházi), Borza, Nagy, Cselószki, Balázs, Sipos, Oláh, Kovács, Ádámszki, Bihari (Polonkai). Edző: Korpái Ferenc. Hősies küzdelemben egy góllal nyert Nagyhalász a tizene­gyest hibázó hazaiak ellen. Gól: Majchrovics. Ifi: 3-1 (tudósító: Jakó József)­Nagyecsed-Nyírlugos 1-2 (0-1). Nagyecsed, 400 néző, v.: Labanc. Nagyecsed: Torhán (Makó) — Pelyvás G., Berettyón, Czvik, Kosa (Szántó Z.), Oláh, Bulyáki, Varga (Bíró), Petrohai, Sikesdi, Kiss. Edző: Virovecz Pál. Nyírlugos: Kós — Matkó, Nagy J., Tóth, Zsukk, Kontra, Nagy Cs. (Török), Szabó, Kis-Má- té, Szilágyi, Keczán, Sinka Cs. (Sinka L.). Edző: Opre Mihály. A szerencsésebb csapat nyert. Gól: Kiss illetve Szilágyi, Kis-Máté. Kiállítás: Matkó. Ifi: 8-0 (tudó­sító: Veres Árpád). Gávavencsellő-Nyírcsaholy 1-0 (1-0). Gávavencsellő, 400 né­ző, v.: Nagy. Gávavencsellő: Ba- bicz — Minya, Leskó, Dögéi, Sánta, Ugyan (Pásztor), Simon, Holp, Lippai, Németh (Farkas), Kelemen. Edző: Farkas Béla. Nyírcsaholy: Kiss — Barta, (Il­lák), Komán, Zsatku, Kicsák (Re- minyiczki), Tóth Z., Varjasi, Szender, Kosa, Czine, Korbács (Nagy). Edző: Szabó István. Csak a három pontnak örülhet a gávavencsellői gárda. Gól: Ugyan. Kiállítás: Vaijasi. Ifi: 5-1 (tudósító: Hengsperger Osz­kár). Kisléta-Jánkmajtis 3-0 Í3-0). Kisléta, 300 néző, v.: Kere­zsi. Kisléta: Mező — Rézműves G. (Rása), Kocsis Z., Pénzes, Ri- csei, Kocsis P., Czuna (Pekács), Tóth, Rézműves L. (Császár), Ta­kács, Kurilco. Edző: Szécsi Zol­tán. Jánkmajtis: Kiss — Graj- czár, Országh, Papp, Rácz, Vé­kony, Glodeán, Chifor, Rézmű­ves M., Della, Eszenyi (Kicska). Edző: Kalina Károly. Kisléta vé­gig mezőfölényben játszott, lé­nyegesen több helyzetet dolgo­zott ki, így megérdemelten nyert. Gól: Grajczár (öngól), Ko­csis Z., Rézműves L.. Ifi: 11-0 (tu­dósító: Szécsi Zoltán). Záhony-Nyíregyházi Kert­város 2-2 (2-0). Záhony, 200 né­ző, v.: Szilágyi. Záhony: Mudri — Huszti, Kántor I. (Moldván), Molnár, Hajnal, Kántor T., Kajli (Vedres R.), Sére (Kertész), Ka­rasz, Vedres B., Kiss. Edző: Moldván Miklós. Nyh.Kertvá- ros: Vránszki — Várnai, Bárdi, Lácza F., Virág, Nyárádi (Pór), Konrádi, Lóvéi (Lácza S.), Lácza Gy., Drágár, Lakató (Csohány). Edző: Magyar László. A hazai csapat a saját bőrén tapasztal­hatta meg, hogy a sok kihagyott helyzet megbosszulja magát. Gól: Karasz, Kiss illetve Drágár 2. Ifi: 1-2 (tudósító: Erdei Ár­pád).