Kelet-Magyarország, 1998. szeptember (55. évfolyam, 204-229. szám)

1998-09-21 / 221. szám

1998. szeptember 21., hétfő 13. oldal A további eredmények: Érd-Szeged 0-2 (0-1), Salgótarján-Matáv Sopron 1-0 (1-0), Tatabánya-Komló 3-0 (2-0), Pécs-Előre FC 2-2 (1-0) Tiszakécske-Kaba 3-3 (2-1) Sop­roni Dreher-Komárom 3-4 (1-2), Szol- nok-Tiszaújváros 4-2 (1-0), Nagykani- zsa-Kecskemét 4-0 (4-0). Ax NB I. állása: 1. Tatabánya 9 7 2 2 3-8 23 2. Szeged "9 6 TI 23-8 20 3. Salgótarján 9 6 2 I 14-9 20 4. Nagykanizsa 8 5 1 2 16-9 16 5. Tiszakécske 9 4 3 2 9-7 15 6. Komló 9 4 3 2 13-12 15 7. Érd 9 4 2 3 15-14 14 8. Demecser 9 4 2 3 14-13 14 '9. Szolnok 9 4 2 3 13-12 14 10. Tiszavasvári 9 4 3 2 II-? 13 11. Komárom ' 9 4 14 16-13 13 12. Soroksár____________9 4 14 10-18 13 13. Matáv-Sopron 9 2 4 3 15-16 10 14. Hajdúszoboszló 9 2 3 4 17-19 9* 1.5. Békéscsaba 9 2 2 5 14-16 8 16. Kaposvár 9 2 2 5 9-15 8 Tiszaújváros 9 2 2 5 9-15 8 18. Soproni Dreher 9 2 2 5 16-21 8 19. Kecskemét 8 1 2 6 546 2 20. Pécs 9 - 2 7 9-23 2 □ Igaly Diana, a skeetlövés 1998-as barcelonai világbajnoka újabb nagy sikert ért el az olaszországi Montecatiniben rende­zett világkupadöntőn, mivel az azeri Mefta- hetgyinova mögött az ezüstérmet szerezte meg. □ A görögországi Olümpiában, az ókori játékok színhelyén, a Nemzetközi Olimpiai Akadémia központjában ünnepé­lyes keretek között rendezik a héten az olim­piai győztesek első nemzetközi kongresszu­sát. □ Minden idők legjobb idejével nyer­ték vasárnap a jubileumi, 25. berlini mara- tonfutó versenyt. A férfiaknál a győztes bra­zil Ronaldo da Costa 2:06:05 órás eredmé­nyétől jobbat még nem jegyeztek. Peches volt a dél-afrikai Riaan Botha, I akinek ugrás közben eltört a botja a Kuala- Lumpur-i Brit Nemzetközösségi Játékok versenyén AP-felvétel ftjlJWJCw ■ ■ i a m1- -v w»»v • w'wqqy■■■y.’wwpwwsw í: I. Nyírmeggyes 7 6 - 1 18-3 18 i. Kisléta 7 5 i í 13-3 16 3. Nylrlugos 7 5 í I ' 11-6 16 4. Gávavencsellő 7 5 - 2 20-4 15 5. Nagyhalász 7 4 3 - 19-6 15 6. Nagyecsed 7 4 T~\ 18-9 14 7. Nyírkárász 7 4 2 1 11-4 14 8. Tuzsér 7 3 - 4 14-12 9 9. Záhony 7 3-4 10-13 9 10. Túrricse 7 2 14 7-117 II. Nyh. Kertváros 7 2 1 4 '6-12 7 12. Ajak 7 2 - 5 9-15 6 Nyfrcsaholy 7 1 3 3 9-15 7 14. Jánkmajtis 7 I 2 4 11-15 5 15. Mátészalka ~1 I - 6 7-23 3 16. Csenger 7 - - 7 5-27 ­Elkontrázták a vendégek nótáját Magabiztos hazai siker a „vári” csapatok csatájában * Szemán kezdte el a gólgyártást Tiszavasvári (H A.) — Mennyit ér a szobosziói döntetlen? Ez volt a nagy kérdés tegnap az NB l-es focimeccs előtt Vas­váriban, hiszen a legutóbb szerzett egy ponthoz kellett volna még pár a kaposváriak elleni meccsen. Az erős szél kedvet adott Bohács- nak a „röptetéshez”, mert pár szabadrúgással riogatta a vendé­geket. Akik az első húsz perc után kapták össze magukat, és a félidő derekán már a helyzetig is eljutottak. Sőt, olyannyira belel­kesedtek, hogy a vasváriak visszavonultak, és csak Németh, valamint Csernijenkó maradt elöl. A kontrákra volt is lehető­ség, ám nem nagyon akadtak ér­kezők. Egészen a félidő hajrájá­ig, amikor Németh a jobboldalon megugrott, beadására időben ér­kezett Szemán és öt méterről a kapuba lőtt, 1-0. Szemán rúgta az első hazai gólt Martyn Péter felvétele Szünet után nem sokkal Piri beadása nyomán a felsőlécen gurult végig a labda, de gól nem lett az esetből. Aktívabbak lettek a somogyiak, a hazaiak pedig a pillanatot várták, amely egy szabadrúgásnál jött-el. Mindeki Bohácstól várta a lövést, ő azon­ban Csernijenkó elé passzolt, aki pár lépés után, jó huszonöt méterről hatalmas bombával vet­te be a kaposváriak kapuját, 2-0. A biztos vezetés tudatában már nyugodtan játszhatta a kontrát a hazai együttes. A ven­dégakciók is okoztak gondot ren­desen, párszor forró volt a levegő a hazaiak kapuja előtt, ám gólt újfent a vendéglátók szereztek. A csereként beállt Takács kapott szép passzt Szarkától és meghá­lálta az átadást, mert 13 méterről a kapus alatt talált a hálóba, 3-0. A vendégeknek ebben a játék­részben több veszélyes szöglete volt, ám Szabó hálója most érin­tetlen maradt. Szikszai Lajos: Ha nem is jó játékkal, de magabiztosan nyer­tünk. Horváth Lajos: Hiába birtol- koltuk többet a labdát, az ellenfél szinte valamennyi helyzetét érté­kesítette. Tiszavasvári-Kaposvár 3-0 (1-0) Tiszavasvári, 800 néző, v.: Lánczos (Sápi, Németi). Ti­szavasvári: Szabó — Lenkey — Havelant — Tar, Hegedűs — Szemán, Szarka, Balogh II., Bohács — Németh, Csernijen­kó. Edző: Szikszai Lajos. Ka­posvár: Hádi — Zahorecz — Itvás, Barna, Kiss — Tóth G., Implom, Bubcsó, Bány — Czo­nev, Piri. Edző: Horváth La­jos. Csere: Németh helyett Ta­kács, Piri h. Tóth B. (mind­kettő 64.), Csernijenkó h. Ca- patina, Implam h. Rajczi, Bány h. Deme (mindhárom 77.), Balogh II. h. Sinka (79.). Gól: Szemán (37.), Cserni- jenkjó (71.), Takács (76.). Ismét Pavlovics kosarazott a legtöbbet Nyíregyháza (KM-M.Cs.) — Pavlovics és az utolsó tíz percben ponterős Kozma ve­zérletével csak kiizzadta a győzelmet az NYKE-isobau NB l/B-s kosárlabda-csa­pata. NYKE-Isobau-Tiszaúj város 92-81 (42-30). Bujtosi csarnok, 300 néző, v.: Mocsai, Szakáll. NYKE: Kozma 18/3, Gergely 12, Korcsok 12, Hutás, Pavlovics 44/12. Csere: Dudás 2, Oroszvári 4. Edzők: Kamarás György és Vajda László. Tiszaújváros: Ni- kolics 22, Siska 28/12, Jávorszki 6/3, Nagy 7, Filótás 10/3. Csere: Brunyánszky 2, Hajdú 2, Bódi 2, Kovács 2. Edző: Zorán Kmézics. Az eredmény alakulása: 8-5, 18-12, 26-29, 46-48, 62-89, 72-72. Negyedórás késéssel kezdő­dött a mérkőzés, mert nem volt orvos. A találkozó első félidejé­ben Pavlovics ott folytatta, ahol az elmúlt hét szombatján Salgó­tarjánban abbahagyta. Az első 19 nyíregyházi pontot ő dobta, és 20 perc után már 34 pont állt a neve mellett, ebből 12-t triplából szer­zett. A többiek? Mérsékelt telje­sítményt nyújtottak a támadás­ban. A vendégeknél a szintén idegenlégiós Nikolics és Siska szorgoskodott, így az első félidő csak 3 pontos hazai vezetéssel zárult. A második játékrész első tíz percében a vendégek tovább­ra is vegyes védekezést alkal­maztak, sokszor ketten-hárman is Pavlovics nyakán lihegtek. Ennek meg is lett az eredménye, mert az igen lelkes újvárosiak 7 perccel a lefújás előtt 7 ponttal vezettek. Ekkor meglódult Koz­ma, aki zsinórban 11 hazai pon­tot szerzett, majd a végén bedob­ta a büntetőket, így az utolsó perc már formalitás volt az ak­kor már kapkodóan játszó ven­dégek ellen. Pavlovics ext­raklasszis játékot mutatott, bár az is igaz, hogy mellette legalább három játékosnak kellene közel 20 pontot dobni a győzelemhez. A vasárnap esti meccsen Kozma pontjai jelentették ezt a pluszt, amely végül meghozta a remélt győzelmet. Ismét Pavlovics (5-ös) volt a nyíregyházi együttes legjobbja Martyn Péter felvétele Ajakot ellepte a nagy, ecsedi lap Közinveszt labdarúgó megyei I.osztály: döntetlen a nyírkarászi rangadón Vépisz-Túrricse-Mátészalka 2-1 (1-0). Túrricse, 300 néző, v.: Adorján. Túrricse: Szálkái — Borgyos- Zs., Mikes (Garda), Gyüre, Brinzár, Kövesligeti, Kiss, bandies, Lengyel, Puskás (Mester), Magyar (Józsa). Edző: Czuprák László. Mátészalka: Cimpian — Borgyos N., Petrik, Bákonyi, Márián, Fazekas, Ko- csán, Székely (Tóth), Szilágyi, Hadadi (Kovács), Szabó. Edző: Papp László. A lelkesen játszó hazai csapat rászolgált a három pontra. Gól: Puskás, Magyar ill. Kocsán. Ili: 1-4. (Tudósító; Len­gyel Zoltán). Nyírmeggyes-Jánkmajtis 1-0 (1-0). Nyírmeggyes, 400 né­ző, v.: Kerezsi. Nyírmeggyes: Sánta — Simák, Szűcs, Papp J., Papp Z., Gádzsa, Bakos (Tóth L.), Szabó, Szelihov, Piros, Szilvási (Tóth J.). Edző: Unchiás Deme­ter. Jánkmajtis: Barta — Kraj- czár, Országh, Papp, Rácz, Esze- nyi, Vékony (Tóth), Ceglédi, Chi- for, Della, Glodeán. Edző: Kalina Károly. Annyi gólhelyzettel, amennyit a hazai gárda kiha­gyott ezen a mérkőzésen, bajnok­ságot lehetne nyerni. Gól: Si­mák. Ifi: 11-0 (tudósító: Jakó Jó­zsef). Kisléta-Nyíregyháza Kert­város 3-0 (0-0). Kisléta, 300 né­ző, v.: Márta. Kisléta: Mező — Ricsei, Takács, Pénzes, Rézmű­ves G., Tóth, Kocsis Z. (Császár), Kocsis P., Kurilco, Rézműves L (Pekács), Czuna. Edző: Szécsi Zoltán. Nyh. Kertváros: Feny­vesi — Kiss Z. (Csokány), Poór, Virág, Konrád, Lakatos, Lövei, Lácza F„ Drágár, Lácza Gy„ Vár­nai (Nyárádi). Edző: Magyar László. A mérkőzést végig tá­madó hazai csapat helyzeteinek töredékét értékesítve tartotta otthon a pontokat. Gól: Rézmű­ves L., Kurilco, Tóth. Ifi: 4-1 (tu­dósító: Szécsi Zoltán). Nyírkarász-Nagyhalász O-O. Nyírkárász, 700 néző, v.: Szlomo- niczki. Nyírkárász: Virtás — Lakatos, Zsiga, Tóth, Oláh Z., Dudás I„ Dudás Z., Kapin M„ Matyi, Fecsku, Oláh L.. Edző: Oláh Zoltán. Nagyhalász: Lip- pai — Nagy B., Majchrovics, Borza, Cselószki, Balázs, Sipos, Oláh, Kovács, Ádámszki, Polon- kai. Edző: Korpái Ferenc. Két jól felkészített csapat mérkőzésén igazságos döntetlen született. Ifi: 4-2 (tudósító: Ragány Ferenc). Csenger-Nyírcsaholy 2-4 (1-1). Csenger, 150 néző, v.: Re­sán. Csenger: Fodor — Osváth, Kmecs, Barcsai F., Szilágyi, Er­dős, Bíró, Katona (Jakab), Kirá­lyi, Barcsai, Becző. Edző: Mári­án Zoltán. Nyírcsaholy: Kiss — Bartha, Komán (Korbács), Rozs- nyai (Remenyiczki), Zsatku, Tóth, Varjasi, Szender, Kósa Z., Illák (Csordás), Czine. Edző: Szabó István. Két gyengélkedő csapat küzdelmes mérkőzésén az egységesebb és szerencsésebb gárda győzött. Gól: Szilágyi, Kmecs illetve Kósa 2, Tóth, Szen­der. Ifi: 1-2 (tudósító: Fábián Bé­la). Nagyecsed-Ajak 5-2 (1-1). Nagyecsed, 500 néző, v.: Toma- sovszki. Nagyecsed: Torhán — Szántó Gy. (Szántó Z.), Pelyvás G. (Bíró), Berettyón, Sikesdi, Kó­sa (Czvik), Oláh, Bulyáky, Var­ga, Petrohai, Kiss. Edző: Viro- vecz Pál. Ajak: Kovács J. — Orosz, Szopkó, Fedor, Csemyu, Koczák (Kerepesi), Petró Zs. (Ju­hász L.), Petró A. (Kovács L.), Takács, Magyar, Frindik (Ra­gány). Edző: Kovács Pál. A hazai csapat gyenge játékkal is bizto­san nyert. Gól: Oláh 2, Varga, Petrohai, Kiss illetve Orosz, Ma­gyar. Ifi: 9-0 (tudósító: Veres Ár­pád). Gávavencsellő-Záhony 2-0 (0-0). Gávavencsellő, 400 néző, v.: Lőrincz. Gávavencsellő: Ba- bicz — Minya, Leskó, Dögéi (Farkas), Sánta, Ugyan (Csorna), Simon (Kassai), Holp, Lippai, Német, Kelemen. Edző: Farkas Béla. Záhony: Mudri — Huszti, Sevcsuk, Molnár, Hajnal, Kántor T., Vedres B., Kozics, Karasz, Kántor I. (Vedres A.), Kiss. Edző: Moldván Miklós. Hatal­mas akarással szerzte meg a győ­zelmet a gávavencsellői gárda. Gól: Német, Kelemen. Ifi: 1-0 (tudósító: Hengsperger Oszkár). Tuzsér-Nyírlugos 1-2 (0-0). Tuzsér, 300 néző, v.: Vida. Tn- zsér: Babincsák — Berettyán, Rubóczki, Révész Zs. (Révész A. II.), Tóth, Lupcsa, Vilmán, Ko­vács, Pokol, Révész A. I. (Bárdi), Hercku. Edzó: Oláh Tibor. Nyír- lugos: Kós — Matkó, Keczán, Tóth, Zsukk, Kontra (Nagy Cs.), Nagy J., Szabó, Kis-Máté, Szilá­gyi, Sinka Cs. (Török). Edző: Op- re Mihály. Igen sportszerű mér­kőzésen kitűnő játékvezetés mel­lett a helyzeteit jobban kihaszná­ló csapat szerezte meg a ponto­kat. Gól: Berettyán illetve Sinka Cs. 2. Ifi: 4-0 (tudósító: Lakatos Tibor).