Kelet-Magyarország, 1997. október (54. évfolyam, 229-254. szám)

1997-10-06 / 233. szám

SPORT 1997. október 6., hétfő A rofi nehézsúlyú ökölvívó-világbajnok, a brit Lennox Lewis (balról) az első menetben kiütötte kihívóját, az amerikai Andrew Golotát AP-felvétel Enervált játék ö Szekszárd (D. J.) — Idegenbeli mérkőzésen hol --------- máshol remény­kedne egy csapat a pont­szerzésben, mint az újonc otthonában. így voltak ez­zel a kisvárdai NB I-es női kézilabdázók, akik vasár­nap este Szekszárdon ven­dégszerepeitek. Szekszárd-Kisvárda Papp-Ker KC 35-24 (14-9). Szekszárd, 500 né­ző, v.: Kliment, Serfőző. Kisvárda: Birta — Nagy K., Ignatyenkó, Rigmányi 3, Ovtus 4/3, Vass 6, Bau- nok 1. Csere: Pál (kapus), Kulcsár 4, Kulánda 1, Gálái 5/1, Nádasi. Edző: Rácz Sándor. Kiállítások: 4, il­letve 14 perc. Hétmétere­sek: 10/7, ill. 5/4. A lehető legrosszabbul kezdtek a vendégek, hiszen a Szekszárd pillanatok alatt három góllal megugrott. Ezt szünetig még növelte is a hazai csapat, méghozzá úgy, hogy már hétgólos is volt a különbség, ebből tud­tak lefaragni valamelyest Vassék. Szünet után maradt ez a különbség egy darabig, majd hét lett újra közte, amely a hajráig tovább nőtt. Indiszponáltan és ener- váltan játszott ezen a mér­kőzésen a Kisvárda, így nemhogy a pontszerzés, a szoros mérkőzés is álom maradt. Rácz Sándor: Ha egy hétig játszunk, akkor sem kerültünk volna a pontszer­zés közelébe. Pontvesztés otthon NB II.: nem volt benne a játékban a gól Demecser (Be. I.) — Ötö­dik hazai mérkőzésén lépett pályára otthonában az NB II-ben listavezető Deme­cser. Eddig hibátlan volt hazai környezetben a lista­vezető... Demecseri Kinizsi-RE- AC 0-0. Demecser, 1,5 ezer néző, v.: Drucskó. De­mecser: Szőr — Horváth, Szűcs, Hudák — Balogh T. (Hajnal, 85. perc), Balogh J., Seres, Drobni, Lente (Brankovics, a szünetben) — Szilágyi, Gombkötő S. (Pitács, 58.). Edző: Esze- nyi Dénes. REAC: Cser — Virágh (Herczeg, 85.), Ta­kács, Prazsák (Pothurszky, a szünetben), Siteri (Kalo­csai, 70.) — Szőcs, Bélteki, Kovács, Karászi — Balogh I., Doma. Edző: Kiss Lász­ló. Az első félidőben tapoga- tódzó játékot láthatott az is­mét szép számú közönség. A bajnokság állása: 1. Demecser 9 2. REAC 9 3. Soroksár 9 4. Kazincbarcika 9 5. Kiskőrös 9 6. B. Volán 9 7. Hatvan 9 8. Palotás 9 9. Nyírbátor 9 10. Dunakeszi 9 11. Tiszafüred 9 12. Eger 9 13. Kalocsa 9 14. Kiskunfélegyháza 9 15. Hajdúnánás 9 16. Szegedi EAC 9 különösebb eredmény nél­kül. Mindkét oldalon bejöt­tek a cserék, így a csapatok döntésre akarták vinni a dolgot a szünet után, ám va­lahogy egyikük játékában sem volt benne a gól. A ke­délyek a 78. percben papri- kázódtak fel, amikor Pitács szabályosnak tűnő gólját nem adta meg a játékvezető. Eszenyi Dénes: Mai játé­kunkban nem volt benne a gól. Kiss László: Rendkívül sportszerű fogadtatásban részesültünk, ami ugyanígy folytatódott a mérkőzésen is. Igazságos döntetlen szü­letett. További eredmények: Palotás-Hajdúnánás 2-1, Borsod Volán-Kiskörös 0- 1, Szegedi EAC-Hatvan 1- 1, Éger-Dunakeszi 0-0, Kalocsa-Kiskunfélegyháza 0-0, Kazincbarcika-Sorok- sár 3-0. 7 2- 15-4 23 4 4 1 12-9 16 4 4 1 9-6 16 4 3 2 14-8 15 4 3 2 11-8 15 342 12-12 13 333 11-12 12 3 2 4 12-11 11 2 4 3 14-13 10 2 4 3 12-11 10 3 1 5 13-17 10 1 6 2 5-6 9 234 11-16 9 2 3 4 fr-11 9 225 14-18 8 1 2 6 4-13 5 Tudósítóink voltak: Cserepes Sándor, Hengsperger Osz­kár, Hovánszki György, Kaponyás József, Kaposvári Fe­renc, Kiss Katalin, Komán István, Kozma Attila, Lengyel Zoltán, Pankotai Pál, Pinkóczi József, Szécsi Zoltán, Tere- bessy Attila, Viszokai László. Ügyeletes munkatársaink: Bodnár Tibor, Mán László, Máthé Csaba és Nyéki Zsolt. Lúgos megállította Ibrányt Megyei I. osztály: Nagyhalász nagyarányú győzelme Jánkmajtis ellen « Nyírlugos-Ibrány 2-1 (0-0). Nyírlu- ^ gos, 600 néző, v.:--------■ Kiss. Nyírlugos: Balogh — Matkó, Sinka Cs., Küzmös, Zsuk J., Kontra, Bíró (Nagy Cs.), Szilágyi, Krecs- marik (Török), Takács, Király (Zsuk Gy.). Edző: Opre Mi­hály. Ibrány: Vattai — Nagy, Korpái (Szentesi), Hermann A. (Veres), Hermann L., Bíró, Paulik, Fecsku, Papp K., Muri (Ónodi), Papp T.. Játékose­dző: Fecsku István. Nagy küz­delmet hozó mérkőzésen a 0-1-ről fordítani tudó hazaiak lelkesedése döntőnek bizo­nyult Gól: Nagy Cs. 2 ill. Pau­lik. Ifi: 0-2. Nagyhalász-Jánkmajtis 10-0 (6-0). Nagyhalász, 400 néző, v.: Márta. Nagyhalász: Kormány (Újhelyi) — Borza, Hegyes, Nagy, Kovács, Földi (Kiss), Kegye, Spisák (Oláh), Budaházi, Adámszki (Lippai), Majchrovics. Edző: Madalina György. Jánkmajtis: Barta — Papp, Vékony, Borbély, Ho­moki, Izsák, Ceglédi, Szabó, Rakás (Glodeán), Della, Czi- bere. Edző: Gencsán János. Kiütéses hazai győzelem. Gól: Majchrovics 5, Kegye 2, Spi­sák, Adámszki, Lippai. Ifi: 6-1. Tuzsér-Kállósemjén 0-0. Tuzsér, 200 néző, v.: Toma- sovszki. Tuzsér: Babincsák — Berettyón (Vilmann), Herczku, Danes, Revák, Lup- csa, Tóth, Kozics, Kovács (Kőrizs), Szabó (Révész), Po­kol. Edző: ifj. Oláh Tibor. Kállósemjén: Áncsán — Gáli, Nagy, Tóth, Molnár I. (Nagy B.), Kovács, Bokri, Svelta, Molnár L. (Király L.), Fekete. Edző: Katona György, Nyisztor Antal. Két értékes bajnoki pontról mon­dott le a tuzséri csapat a lelke­sen játszó vendégek ellen. Ki­állítás: Revák. Ifi: 3-1. Kisléta-Nyírkarász 3-0 (3-0). Kisléta, 400 néző, v.: Resán. Kisléta: Szőlősi — Rézműves G., Pekács, Pénzes, Tóth Z. (Császár), Orosz, Ku- rilkó, Kórász, Rézműves L., Kosa, Kocsis P. (Tamás). Edző: Szécsi Zoltán. Nyírká­rász: Virtás — Kapin L. (Kő­rizs), Rákóczi, Tóth, Oláh Z., Geda, Kapin M„ Lakatos, Ko­zák, Fecsku, Oláh L. (Nádasi). Edző: Jávor Pál. Langyosan csordogáló mérkőzésen meg­érdemelt hazai győzelem szü­letett. Gól: Rézműves L., Tóth Z., Kórász. Ifi: 6-0. Fehérgyamat-Záhony 1-0 (1-0). Fehérgyarmat, Mihályi — Cserepes, Nagy, Jávor S. (Zolcsák), Magyar, Kondor, Sóti, Szűcs, Kocsis, Bállá, Já­vor A. (Osváth). Edző: Máté Tibor. Záhony: Czene — Li- zenbold, Rácz, Kulcsár, Buj­dosó, Sevcsuk, Kajli, Dobos, Karasz, Urbin (Bunkóczi), Sé- ra (Kántor). Edző: Szakács László. A nagy akarással, ját­szó hazai csapat otthon tartotta a 3 pontot a bátran játszó és jól küzdő záhonyiak ellen. Gól: Magyar. Ifi: 4-4. Nyírcsaholy-Csenger 1-3 (0-1). Nyírcsaholy, 400 néző, v.: L. Tóth. Nyírcsaholy: Ger­gely — Csordás (Szabó), Ko­kas, Széplaki, Zsatku, Komán, Kiss, Varjasi, Láposi, Tóth, Herczeg. Edző: Mitró Károly. Csenger: Cimpián — Szabó, Szilágyi M., Erdős, Kmecs, Petiik, Székely, Szilágyi S. (Juhos), Magyar (Csontos), Mester (Tóth), Rácz. Edző: Póti Sándor. Korrekt játékve­zetés mellett megérdemelten rabolt pontokat a vendég­együttes. Gól: Láposi ill. Szi­lágyi S. 3. Ifi: 6-0. Gávavencsellő-Nyírmegy- gyes 5-3 (4-1). Gávavencsel- lő, 500 néző, v.: Lőrincz. Gá- vavencsellő: Kiss — Csorna, Leskó, Dögéi, Ignáth, Lippai, Hengsperger, Baka, Hajzer (Konrád), Mikhárdi (Kőpá- jer), Kelemen (Mudróczki). Edző: Farkas Tibor. Nyír­A bajnokság állása: 1. Kisléta 9 2. Ibrány 9 3. Nyírlugos 9 4. Nyaghalász 9 5. Túrricse 9 6. Tuzsér 9 7. Gávavencsellő 9 8. Csenger 9 9. Újfehértó 9 10. Jánkmajtis 9 11. Nyírkárász 9 12. Záhony 9 13. Nyírcsaholy 9 14. Nyírmeggyes 9 15. Kállósemjén 9 16. Fehérgyarmat 9 meggyes: Gere — Simák, Barta, Papp J„ Papp Z„ Tóth (Nagyerdei), Kaszperszkij, Pi­ros, Szelihov Edző: Jakó Jó­zsef. Gólokban gazdag mérkő­zés. Gól: Ignáth 2, Lippai, Ke­lemen, Konrád ill. Szelihov 2, Papp J.. Ifi: 6-1. Túrricse-Újfehértó 5-2 (1-1). Túrricse, 300 péző, v.: Fodor. Túrricse: Szálkái (Pá- lyi) — Borgyos, Mikes, Gyü- re, Brinzár, Kövesligeti, Ko- csány, Bakó, Lengyel, Puskás (Harbula), Szender (Garda Cs.). Edző: Czuprák László. Újfehértó: Cziotka — Minya, Pulinka, Kulánda, Lácza J., Tardi, Nagy (Lendvai), Úrr, Lácza Gy., Papp, Barna (haj­dú). Edző: Czeczeli Károly. Kitűnő játékvezetés mellett egy jól játszó Újfehértót sike­rült legyőzni. Gól: Szender 2, Lengyel, Kocsány, Brinzár ill. Papp 2. Ifi: 1-2. 7 1 1 29-8 22 6 2 1 29-9 20 5 3 1 20-9 18 5 2 2 33-12 17 5 2 2 18-17 17 432 12-11 15 4 1 4 20-17 13 3 3 3 13-19 12 3 2 4 17-15 11 3 2 4 14-29 11 234 12-20 9 2 2 5 9-13 8 225 17-23 8 2 1 6 17-26 7 1 3 5 8-20 6 2-7 12-32 6 Elmaradt a kallói fesztivál NB III.: hat csapat tizenkét ponttal • Kikapott a listavezető % Mátészalka-Kar- cag 1-1 (0-1). Má­^ tészalka, 300 néző, --------3 v.: Kujbus. Máté­szalka: Sántha — Gere (Gor- zó), Márián, Gádzsa, Varga T., Szűcs, Árvái A., Szalontai, Erdődi (Árvái T.), Sipos, Tá- cej. Edző: Tarczali Gyula. A „Color” felirattal játszó karcagiak színesítették a mér­kőzés első félidejét, ám mégis egy vitatható tizenegyesből ju­tottak előnyhöz. A második félidőben a hazaiak játszottak fölényben, ekkor a jól játszó Gere sajnálatos bokatörése ve­tette vissza a csapatot, ám a vége előtt sikerült kiegyenlíte­ni és reálissá tenni a végered­ményt. Gól: Árvái A. (89. perc), illetve Varga J. (1 Les­ből, 12.). Jó: Gere, Erdődi. Ifi: 0-0. Szikszó-Baktalórántháza 1-0 (0-0). Szikszó, 200 néző, v.: Pesel. Baktalórántháza: Vitkai — Németh S., Zákány, Vida (Barczi), Hüse, Koz­ma J., Kapin, Kozma A. (Né­meth Cs.), Gdovin, Virtás, Gazdag (Szabó). Edző: Koz­ma József. Az egyébként egyenlő erők küzdelmében beigazolódott a játékvezetői hármas baktaiak felé intézett intelme: „Uraim, vegyék tudomásul, hogy nem otthon játszanak!” Sajnos, az egész mérkőzést ebben a szel­lemben vezették, elfelejtve azt, hogy az ő kötelességük az egyenlő feltételek biztosítása. Gól: Csorba (55.). Jó: Németh S., Kapin, Kozma A., Gazdag. Ifi: 7-1. Rakamaz-Ózd 3-1 (0-1). Rakamaz, 300 néző, v.: Kiss. Rakamaz: Simon — Marcsek (Trembulyák), Juhász, Ger- liczki, Pásztor, Varga, Rékasi, Balogh (Igó), Szekrényes, Hi- degh, Boros (Karóczkai). Edző: Veigli Géza. Nagyon jó iramú mérkőzé­sen az első félidőben váratla­nul jutott előnyhöz az Ózd, amelyen ekkor csak a kapufa segített. A második félidőben fordult a kocka és vele együtt az eredmény is, teljesen meg­érdemelten nyertek a hazaiak. Gól: Varga (67.), Igó (70.), Szekrényes (1 l-esből, 89.), ill. Konyha (11.). Kiállítva: Er­dős (a kapus utolsó emberként buktatta Gerliczkit). Jó: Si­mon, Pásztor, Varga, Igó. Ifi: 0-1. Kisvárda-Encs 1-1 (0-0). Kisvárda, 600 néző, v.: Pus­kás. Kisvárda: Mónus — Kozma, Kántor T., Lipták, Krizán, Deák, Kántor I., Ru- bóczki (Vincze), Dudás (Ger­gely), Takács, Marginean. Edző: Komáromi György. Mindkét félidőben küzdel­mes, közepes színvonalú ját- szodozást láthattak a nézők. A testvérakció után született ha­zai vezetés után három helyze­tet hagyott ki a Kisvárda, lőtt egy kapufát is, gólt azonban helyzet nélkül az ellenfél ta­lált. A Kisvárda közelebb állt a győzelemhez, fiatal játékosaik lelkesedése dicsérhető. Gól: Kántor T. (56.), ill. Farkas (79.). Jó: Kozma. Lipták. Ifi: 5-0. Nagykálló-Balmazújváros A bajnokság állása: 1. Hajdúböszörmény 9 2. Szikszó 9 3. Rakamaz 9 4. Miskolci VSC 9 5. Püspökladány 9 6. Mád 9 7. Edelény 9 8. Karcag 9 9. Kisvárda 9 10. Ózd 9 11. Baktalórántháza 1 9 12. Vásárosnamény 9 13. Nagykálló 9 14. Encs 9 15. Balmazújváros 9 16. Mátészalka 9 0-0. Nagykálló, 250 néző, v.: Nyitrai. Nagykálló: Cziot­ka — Paulik, Horváth, Jurkó, Lukács (Kaszab), Vass, Tóth, Kígyósi, Dán, Vágó (Mé­száros), Szabó. Edző: Papp László. Nagyon gyenge színvonalú, a káliói fesztivál hangulatához méltatlan mérkőzésen mindkét csapat kihagyta gólhelyzeteit, így egyik sem érdemelt volna győzelmet. A hazaiaknak illett volna legyőzni nem túl kima­gasló képességű ellenfelét. Ifi: 0-2. Püspökladány-Vásáros- namény 2-0 (1-0). Püspökla­dány, 250 néző, v.: Horváth. Vásárosnamény: Tuza — Szőke, Cselószki, Orosz, Kos- kovits (Homyák), Ésik, Be- rettyán, Krasznai, Illés, Törös (Horváth), Tanyi (Szécsi). Edző: Farkas Béla. Enervált játékot nyújtottak a naményiak, igaz a Püspök­ladány sem remekelt. így két gyenge napot kifogó csa­pat összecsapásán a keveseb­bet hibázó nyert. Gól: Gulyás (1 l-esből, 22.), Siklósi (55.). Jó: Krasznai, Illés. Ifi: 4-2. További eredmények: Mád-Hajdúböszörmény 3-0, Edelény-Miskolci VSC 0-1. 6 1 2 21-14 19 6-3 17-8 18 5 2 2 19-6 17 432 13-11 15 3 5 1 13-10 14 4 1 4 13-11 13 3 3 3 12-6 12 333 17-13 12 3 3 3 14-10 12 3 3 3 13-11 12 3 3 3 13-15 12 3 3 3 15-19 12 3 1 5 7-16 10 2 1 6 10-20 7 1 4 4 4-14 7 1 2 6 7-24 5 Vereség — ----- Tatabánya- (KM) —Azext- u raligás rajtot ve­-----reséggel kezdte a Szakszig Női Röplabda Klub. Vértes Volán-Szakszig Női Röplabda Klub 3-0 (1,11,13). Tatabánya, 800 néző. Vértes Volán: Sza­bó A., Balázs, Fellegvári, Forgó, Országh, Botos. Csere: Karsai, Teron. Edző: Kasziba István. Szakszig: Gaál, Erdősné, Lőrinczné, Adorján, Kor­pái, Kozák. Csere: Fe- rencz. Edzők: Szekér László és Kolozsi János. Villámrajttal kezdett a hazai gárda. A közönség óriási szurkolása mellett Szabó A. két ászt nyitott, majd Botos ütései jelentet­ték a hazaiaknak az újabb pontokat. A vendégek a hosszú út fáradalmai után képtelenek voltak valamilyen ellenál­lást tanúsítani, az első játszma percek alatt zárult. A második szett közepén Kasziba edző cserélt, ez­után összekapta magát a nyíregyházi csapat, de így sem sikerült a játszmanye­rés. A harmadik játszmá­ban 6-0, 8-2-re is vezetett a vendég gárda. A hazaiak­nál Országh és Balázs is­mét pályára lépett, a Vértes Volán pedig fokozatosan ledolgozta hátrányát és végül megnyerte a játsz­mát, s a mérkőzést. Mai műsor TEREMLABDARÚGÁS. NB I-es bajnokság: Nyír­egyházi KFC-Nestlé, buj- tosi csarnok, 19. M?