Kelet-Magyarország, 1997. október (54. évfolyam, 229-254. szám)

1997-10-13 / 239. szám

1997. október 13., hétfő SPORT Kelet-Magyarország Három ponttal pótolt hiányzók NB l/B: Janics kétszer is a kapuba talált • Az egyik tizenegyest hárította Vadon A második gól előtti pillanat: Janics (jobbról) előtt elment a labda, Szatke viszont jókor érkezett Balázs Attila felvétele "1 Nyíregyháza (KM ■*C" - M. L. - B. T.) — * Már a kezdés előtt---------* igen érdekesnek tűnt a mérkőzés. Azért, mert mindkét csapatban sok volt a hiányzó, lapok és betegsé­gek miatt. A hazaiaknál Karkusz az utolós pillanat­ban dőlt ki, valami vírus tá­madta meg a kitűnő közép­pályást, aki sajnos kórházba is került. Nyíregyházi FC-Dunaferr 3-1 (2-0). Városi Stadion, 4 ezer néző, v.: Jenei (Márta, Fridély). NYFC: Vadon — Unchiás, Szatke, Kiss — László, Bessenyei, Lahos, Koltai, Göncz — Takács, Ja­nics. Edző: Őze Tibor. Duna- ferr: Bita — Ács, Salamon, Mikler — Szabó Z., Popovics, Jaki, Dudás, Szabó T. — Tö­köli, Lengyel. Edző: Gálhidi György. Csere: Popovics helyett Kóczián (61. perc), Lengyel h. Mátyás (72.), Janics h. Né­meth (73.), Szabó T. h. Ko­vács (78.), Takács h. Kirchma- yer (80.). Gól: Janics 2 (2., 69.) Szat­ke (28.), Dudás (11-esből, 84.). Sárga lap: Ács (2.), Kiss (20), Dudás (28.), Lengyel (31.), Mátyás (89.). Ez igen! Aki egy kicsit ké­sett a meccsről, már bosszan­kodhatott, mert lemaradt egy gólról. A kezdőként csapatba került Unchiás előrefejelt lab­dája ide-oda pattogott, majd Janics elé került, ő a kapujá­ból kint álló Bita fölött okosan emelt a kapuba. Nem sokkal később végér­vényesen eldőlhetett volna a meccs sorsa, Takács nyargalt el a bal szélen, ám ahelyett, hogy a középen üresen érkező Janics elé passzolt volna, a ka­pusba rúgta a labdát. A hát­rányba került újvárosiak ter­mészetesen rákapcsoltak, a ha­zaiak pedig higgadtan fociz­tak. Egy félóra sem telt el, ami­kor megvolt a kétgólos előny. Koltai bal oldali szabadrúgá­sára jól érkezett és közelről fe­jelt a hálóba. A vendégek nemsokára szépíthettek volna, hiszen Kiss kézzel ért a labdá­hoz a büntetőterületen belül, a tizenegyest a rosszul játszó Lengyel rúgta, Vadon pedig bravúrosan védte a bal sarok felé tartó lövést. Szünet után már kicsit csap- kodóbb lett a játék. A nyíregy­háziak érthetően nem siettet­Mudróczki, Hajzer (Kőpózer), Baka, Konrád, Kelemen (La­katos). Edző: Farkas Tibor. A hazai csapat játékosai sajnos most már sorozatban leszere­pelnek otthonukban. Gól: Lip- pai, Konrád, Kelemen. Kiál­lítva: Mudri (86. perc). Ifi: 4-1. Nyírlugos-Kisléta 5-0 (3-0). Nyírlugos, 700 néző, v.: Veres A. Nyírlugos: Balogh — Matkó (Török), Bíró (Nagy), Küzmös, Zsukk J., Kontra, Sinka Cs. (Zsukk Gy.), Szilágyi, Krecsmarik (Sinka L.), Takács, Virág. Edző: Opre Mihály. Kisléta: Szőlősi — Rézműves G. (Pe- kács), Kocsis Z., Paires, Tóth, Orosz, Kurilkó (Császár), Ká­rász, Rézműves L., Kása, Ko­csis P. Edző: Szécsi Zoltán. A zöld gyepen dőlt el a mérkő­zés. Az eredmény még ilyen arányban is hízelgő a Kislétára nézve, hiszen a hazaiak öt ka­pufát lőttek és kihagytak há­1. Ibrány 10 2. Kisléta 10 3. Nyírlugos 10 4. Nagyhalász 10 5. Túrricse 10 6. Gávavencsellő 10 7. Tuzsér 10 8. Csenger 10 9. Jánkmajtis 10 10. Újfehértó 10 11. Nyírmeggyes 10 12. Nyírcsaholy 10 13. Kállósemjén 10 14. Nyírkárász 10 15. Záhony 10 16. Fehérgyarmat 10 ték a támadásvezetéseket. Megpróbáltak sok passzal operálni, ez időnként szépen sikerült is. Aztán a hajrá kez­detén az addig is bizonytalan­kodó Bita egy hazaadást éppen Janics elé rúgott, a hazaiak lé­giósa pedig nem tétovázott, mintegy tizennégy méterről egyből a kapuba lőtt. Miként később a vendégtől Dudás, ám a rúgás pillanatá­ban sípolt a játékvezető, így hiába került Vadon hálójába a labda, nem kaptak érte a gólt a vendégek. Egy perccel később viszont már igen. Hazai hibák után Szatke gáncsolta el Kó- cziánt a 16-oson belül, a bün­tetőt Dudás értékesítette. Ez bizony jó kis meccs volt. Az újvárosiak igazolták jó hí­rom ziccert. Gól: Krecsmarik 2, Szilágyi Zs. 2, Nagy Cs. Ki­állítva: Kontra, illetve Réz­műves L. (75. perc). Ifi: 1-1. Ujfehértó-Nyírcsaholy 1-1 (1-1). Újfehértó, 150 né­ző, v.: Szlomoniczki. Ujfe- hértó: Cziotka (Hankóczki) — Lácza S., Minya, Kulánda, Lácza J., Tardi, Pulinka, Úr (Tárkányi), Lácza Gy., Barna (Nagy), Papp (Lendvai). Edző: Czeczeli Károly. Nyír­csaholy: Gergely — Munká­csi, Kokas, Széplaki, Zsatku, Komán, Kiss, Varjasi, Láposi (Ilmát), Tóth, Herczeg (Csor­dás). Edző: Mitró Károly. Egyik csapat sem érdemelt győzelmet. Gól: Pulinka, illet­ve Láposi. Ifi: 6-1. Káilósemjén-Fehérgyar- mat 3-0 (2-0). Kállósemjén, 150 néző, v.: Nagy J. Kálló­semjén: Áncsák — Gál, Nagy J., Tóth, Nyisztor, Kovács, Bokri (Király L.), Svelta, Molnár Zs. (Lipcsei), Király 7 2 1 34-9 23 7 1 2 29-13 22 6 3 1 25-9 21 5 2 3 34-16 17 5 2 3 18-22 17 5 1 4 23-17 16 4 3 3 13-15 15 4 3 3 17-20 15 4 2 4 16-29 14 334 18-16 12 3 1 6 21-27 10 235 18-24 9 235 11-20 9 235 12-22 9 2 2 6 9-16 8 2-8 12-35 6 rüket és bennük jó csapatot is­merhetett meg a nyíregyházi publikum. A hazaiaknál hi­ányzott Barna, Czap, Karkusz, a helyükre beugrók viszont re­mekül helyt álltak. A győze­lem értékét emellett az is nö­veli, hogy egy jól játszó ven­dégcsapat ellen tartották itthon a három pontot Janicsék. Őze Tibor: Nagyszerű csa­patmunkával pótoltuk hiányzó kulcsembereinket. Veresége ellenére a Dunaferrt továbbra is esélyesnek tartom az NB I- be jutásra. Gálhidi György: Különö­sen azért fájó a vereség, mert az első félidőben talán az idei legjobb játékunkat nyújtottuk. Sajnos, az idegeink felett vi­szont nem tudtunk uralkodni. Cs. (Molnár I.), Fekete (Nagy D.). Edző: Katona György és Nyisztor Antal. Fehérgyar­mat: Mihályi — Cserepes, Nagy, Jávor, Magyar, Kondor, Siti (Osváth), Szűcs (Zol- csák), Bíró, Bállá, Kocsis. Edző: Máté Tibor. Megérde­melt hazai siker született. Gól: Molnár Zs. 3. Ifi: 3-5. Nyírmeggyes-Nagyhalász 4-1 (2-1). Nyírmeggyes, 300 néző, v.: Éva. Nyírmeggyes: Gere — Simák (Bakos J.), Papp J., Papp Z., Kasperszkij, Tóth (Ronyecz), Piros, Szeli- hov, Bartha (Nagyerdei), Kondrea (Illah), Szeles. Edző: Vojtkó István. Nagyhalász: Kormány — Borza, Spisák, Nagy, Kegye, Hegyes, Földi (Lippai), Budaházi, Majchri- vich, Kovács, Oláh. Edző: Madalina György. A kitűnően játszó hazaiak megérdemelten nyerték meg a mérkőzést. Gól: Illah 2, Kondrea, Simák, illetve Spisák. Ifi: 4-1. Ibrány-Túrricse 5-0 (3-0). Ibrány, 600 néző, v.: Sinka. Ibrány: Vattai (Pók) — Nagy (Mészáros), Veres, Kató, Herman L. (Korpái), Szentesi (Herman A.), Paulik, Fecsku, Papp K., Muri, Ónodi (Papp T.). Edző: Fecsku Ist­ván. Túrricse: Szálkái — Borgyos, Mikes, Gyüre, Brin- zár, Kövesligeti, Kecsán, Ba­kó (Harbula), Lengyel, Puskás (Garda), Szender. Edző: Czuprák László. A hazaiak a sportszerűen küzdő ellenféllel szemben ilyen arányban is megérdemelten nyertek. Gól: Veres, Papp K., Papp T., Fecs­ku, Ónodi. Ifi: 3-1. "I Jánkmajtis-Nyir- karász 2-0 (1-0). ^ Jánkmajtis, 200 né­-----—-■ ző, v.: Nagy F. Jánkmajtis: Bartha — Graj- czár, Papp, Vékony, Homoki J., Honoki G., Czeglédi (Iszák), Szabó, Chífor, Della (Országh), Czibere. Edző: Kicska Attila. Nyírkárász: Virtás — Lakatos (Dudás), Rákóczi, Tóth, Oláh Z. (Náda- si), Geda, Kapin M., Kőrizs, Kozák, Fecsku (Kapin L.), Oláh L. Edző: Jávor Pál. Igaz­ságos eredmény született, ennyivel ugyanis jobbak vol­tak a hazaiak. Gól: Homoki J., Chífor. Ifi: 4-5. Csenger-Tuzsér 4-1 (1-0). Csenger, 200 néző, v.: Nagy Gy. Csenger: Chimpián — Rácz, Petrik, Szilágyi M., Szabó, Erdős (Bíró), Székely (Tóth), Kmecs, Mester (Bec- ző), Szilágyi S. (Csontos), Barcsai. Edző: Póti Sándor. Tuzsér: Babincsák — Lippai (Köves), Herczku, Danes, Szabó, Lupcsák, Tóth, Kozics, Kovács, Berettyón (Révész), Bokor. Edző: ifj. Oláh Tibor. Színvonalas, küzdelmes mér­kőzésen megérdemelten nyert a hazai csapat. Gól: Székely 2, Szilágyi S., Kmecs, illetve Berettyón. Ifi: 3-2. Záhony-Gávavencsellő 0-3 (0-1). Záhony, 200 néző, v.: Bendik T. Záhony: Mudri — Linzenbold, Rácz, Kulcsár, Sevcsuk, Bujdosó, Bunkóczi, Molnár (Czene), Dobos (Ke­lemen), Karasz, Urbin (Sére). Edző: Szakács László. Gáva­vencsellő: Kiss — Csorna, Leskó, Dögéi, Ignácz, Lippai, Ibrányi és nyírlugosi ötös fogat Közinveszt megyei I. osztály: a kállósemjéni Molnár Zsolt triplázott Szálkái bravúr! NB III.: öngól döntött Naményban (»^ Baktalóránthá- za-Balmazújvá- ^ ros 3-0 (1-0).---------* Baktalórántháza, 300 néző, v.: Petus. Bakta­lórántháza: Vitkai — Hü- se, Zákány (Szabó R.), Né­meth S., Németh Cs (Gaz­dag), Benkő, Kapin, Koz­ma J., Gdovin, Virtás, Vida (Barczi). Edző: Kozma Jó­zsef. A korán megszerzett ve­zetés után megnyugodhat­tak volna a hazaiak, de mégsem volt így, mert a já­tékrész hátralévő részében tucatnyi gólhelyzet maradt kihasználatlanul. Aztán szünet után még jött két vil­lanás (különösen Virtás gólja volt nagyon szép) és a végig sportszerű mérkőzé­sen a mezőnyben jól adoga­tó újvárosiak ellen Gdovin és Virtás vezérletével akár nagyobb arányú győzelmet is arathattak volna a hazai­ak. Gól: Gdovin („. és 50 perc), Virtás (70.). Jó: Vir­tás (a mezőny legjobbja), Gdovin, Kozma J., Kapin, Hüse. Ifi: 3-3. Vásárosnamény-Raka- maz 1-0 (1-0). Vásárosna- mény, 400 néző, v.: Márta. Vásárosnamény: Tuza — Szőke, Cselószki, Krasznai, Orosz, Ésik, Illés, Be­rettyón, Linguár (Szer- vánszki), Szécsi (Törös), Tanyi. Edző: Farkas Béla. Rakamaz: Simon — Var­ga, Juhász, Gerliczki, Pász­tor, Rékasi, Karóczkai, Ba­logh (Kozma), Szekrényes, Igó (Hidegh), Trembulyák. Edző: Veigli Géza. Korán vezetéshez jutott egy szerencsés (nézőpont kérdése) kimenetelű góllal a hazai csapat, majd több helyzetet is kihagyott. Sőt, a második játékrész elején Illés büntetőjét Simon hárí­totta. Mindezeket figyelem­be véve a megyei rangadón megérdemelten jutott a há­rom ponthoz a Vásárosna­mény. Gól: Juhász (öngól, 8.). Jó: Szőke, Cselószki, Krasznai, Ésik, Illés, Tanyi, illetve Varga, Pásztor. Ifi: 6-1. Hajdúböszörmény-Má- tészalka 0-1 (0-1). Hajdú­A bajnokság állása 1. Szikszó 10 2. Hajdúböszörmény 10 3. Rakamaz 10 4. Püspökladány 10 5. Miskolci VSC 10 6. Edelény 10 7. Karcag 10 8. Baktalórántháza 10 9. Vásárosnamény 10 10. Mád 10 11. Ózd 10 12. Kisvárda 10 13. Nagykálló 10 14. Mátészalka 10 15. Encs 10 16. Balmazújváros 10 böszörmény, 300 néző, v.: Geró. Mátészalka: Sántha — Varga, Márián, Gádzsa, Árvái T. (Borgyos), Szűcs, Árvái A., Gorzó, Erdődi (Valóczky), Sipos, Tácej (Józsa). Edző: Tarczali Gyula. Az első félidőben a haza­iak támadtak többet, ám a Szalka is jól kontrázott, amit jelez a megszerzett góljuk is. Szünet után óriási erőket mozgósított a lista­vezető az egyenlítésért, de a vendégek hősiesen véde­kezve megfosztották ottho­ni vereségüktől a Böször­ményt. Gól: Árvái A. (38.). Jó: az egész vendégcsapat. Ifi: 0-0. Edelény-Nagykálló 2-0 (1-0). Edelény, 500 néző, v.: Némethy. Nagykálló: Cziotka — Paulik, Horváth, Jurkó, Lukács, Vass (Kiss), Tóth, Mészáros, Dán, Kí- gyósi, Szabó. Edző: Papp László. Teljesen megérdemelten nyert az Edelény, bár a Kál- ló igencsak elkerülhető gó­lokat kapott. Különösen az első volt ilyen, ami nagykor rosszkor, a félidő lefújása előtt jött. Gól: Göndör (42.), Kovács (50.). Jó: Horváth, Kígyósi. Ifi: 6-0. Karcag-Kisvárda 3-0 (1-0). Karcag, 400 néző, v.: Pecze. Kisvárda: Mónus — Kozma, Kántor T., Lip- ták, Bombera, Deák, Kán­tor I., Jávor, Gergely, Ta­kács, Rubóczki. Edző: Ko­máromi György. A héten kialakult hely­zetben a várdaiak örülhet­tek, hogy egyáltalán ki tud­tak állni a mérkőzésre. A tartalékos, csere nélkül ját­szó vendégek erejéből ezen a kilencven percen csak ennyire futotta. Korán ve­zetéshez jutott a Karcag, amit a második félidőben egy szabadrúgás és egy szép akciógóllal toldott meg. Gól: Szatmári (5.), Varga J. (60.), Bemáth (68.). Ifi: 0-1. További eredmények: Miskolci VSC-Mád 1-1, Encs-Püspökladány 1-4, Ózd-Szikszó 2-3. 7 - 3 20-10 21 6 1 3 21-15 19 5 2 3 19-7 17 4 5 1 17-11 17 4 4 2 14-12 16 4 3 3 14-6 15 4 3 3 20-13 15 4 3 3 16-15 15 4 3 3 16-19 15 4 2 4 14-12 14 3 3 4 15-14 12 3 3 4 14-13 12 3 16 7-18 10 2 2 6 8-24 8 217 11-24 7 1 4 5 4-17 7 Hoffmann mesélt A volt NDK-ás úszó doppingolt Bonn (MTI) — Az egykori úszóvilágbajnok német Jörg Hoffmann bevallotta, hogy a keletnémet verseny­zőként doppingolt. — Elsőként 1988-ban ta­lálkoztam a teljesítménynö­velő szerekkel — mondta az 1991-es Perth-i világbaj­nokságon a 400 és az 1500 méteres gyorsúszás arany­érmét begyűjtött sportoló az SFB rádióállomásnak. A 27 éves Hoffmann megindokolta, miért is volt szükségszerű a dopping­kapszulák szedése. — Természetesen politi­kai okokra vezethető vissza a tiltott készítmények hasz­nálata. Ha én lettem volna az egyetlen a csapatban, aki azt mondja, hogy nem sze­dem be a szereket, akkor ki­dobtak volna az együttes­ből — tette hozzá. A bajnokság állása