Kelet-Magyarország, 1997. október (54. évfolyam, 229-254. szám)

1997-10-13 / 239. szám

1997. október 13., hétfő SPORT Úgy látszik nemcsak a magyarországi kisegyesületek- nél vannak felszerelésgondok. A legmenőbb ameri- kaifoci-csapatok is küszködnek ilyen problémával, legalábbis erről árulkodik a felvétel AP-felvétel Maximumot nyújtva NB II.: győzelem újabb fejesgóllal Nyírbátor (Sz. B.) — Két győz- tes meccsel a há­---------* ta mögött, egy kis megszerzett önbiza­lommal várta a forduló előtt negyedik helyen álló Kazincbarcikát a bátori csapat vasárnap délután. Nyírbátori FC-Kazinc- barcika 1-0 (1-0). Nyírbá­tor, 600 néző, v.: Farkas. Nyírbátor: Kormos — Lengyel (Csapos, 80. perc), Balogh Z., Kosán, Lukács T. — Gubányi, Erdei, Sza­bó, Márton — Kovács (Szilvási, 60.), Bandies (Szarka, 89.). Edző: Bara- csi János. Kazincbarcika: Kiss — Takács, Sztahon (Körösi, 75.), Kundrák, Hamócz — Implom (Gál, 51.), Lukács I., Balogh J., Vitelki — Hanyecz, Deák. Edző: Koleszár György. 45. perc: A Márton buk­tatásáért megítélt szabadrú­gást Erdei ívelte középre, ahol Lukács T. magasra fel­ugorva a kapuba bólintott, 1-0. Egyenlő erők küzdel­mében nem rontott neki el­lenfelének a Bátor, hanem az ellentámadásokra épített. Mindez a félidő utolsó pil­lanataiban érett góllá. Szü­net után mindkét oldalon voltak helyzetek, de a bar- cikai kapunál legalább két­szer annyi, két kapufát is lőttek a hazaiak. így min­den egybevéve a bátori győzelem megérdemelt. Baracsi János: A csapat ezúttal a maximumot nyúj­totta, győzelmünk értékét növeli, hogy a mezőny egyik legjobbját fektettük két vállra. Koleszár György: Gólt ajándékoztunk a hazai csa­patnak, és ezzel „eldöntöt­tük” a mérkőzés sorsát. Búcsúzott a Fradi Ljubljana (MTI) — A Fe­rencváros-Whirlpool jégko­rongcsapata 4-0-ás veresé­get szenvedett a lengyel Unia Oswiecimtől a Konti­nentális Kupa H csoportjá­ban. A magyar bajnok a ku­darc nyomán elbúcsúzott a további európai kupaküz­delmektől. Tátrai referendum Szlovák szavazás az olimpiáról Poprád (MTI) — A Ma- gas-Tátra régiója legna­gyobb településeinek lakói a hét végi népszavazáson közel 100 százalékos igent mondtak a kérdésre, vajon — mint közvetlenül érintet­tek — akarj ák-e, hogy a 2006-ban a Tátrában ren­dezzék meg a téli olimpiai játékokat? Az érintett szlovákiai tér­ség öt legnagyobb települé­se lakóinak 64.4 százaléka volt ott a népszavazáson, és 97.4 százalékuk mondott igent arra, hogy 2006-ban Szlovákiában, a Tátrában legyen a téli olimpia. A szlovák kormány teljes mértékben támogatja ezt, és szorgalmazza, hogy az or­szág kapja meg a rendezés jogát. A pályázati feltételek között az is szerepel, hogy a kérdésről a pályázat be­nyújtása előtt helyi népsza­vazást kell tartani. A három napig tartó refe­rendum eredményét a szombat esti gálaműsoron Vladimír Meciar miniszter- elnök jelentette be. Üdvö­zölte azt, hogy a régió lakói szinte maradéktalanul egyetértettek a kormány ré­széről igen erősen szorgal­mazott gondolattal. Meciar elmondta: meggyőződése, hogy ha sikerül elnyerni a pályázatot, a téli olimpiai játékokkal igen jó nevet, nemzetközi elismerést sze­reznek Szlovákiának, és ez­zel a hazai demokráciát is támogatják. xx\ 1 2 x " x 2 1 x 1 2 ÍÉ 2 Csakúgy, mint tavaly: hármas NB l/B: Tarjánban a negyedik vereség született meg • A második félidő döntött A bajnokság állása 1. III. kér. TVE 12 7 5 28-8 26 2. Nyíregyházi FC 12 6 5 1 19-8 23 3. Matáv Sopron 12 6 3 3 21-10 21 4. Dunaferr 12 6 2 4 17-11 20 5. Kaba 12 5 3 4 14-13 18 6. Kaposvár 11 5 3 3 15-17 18 7. Pécs 12 4 5 3. 13-11 17 8. Szolnok 12 4 5 3 14-14 17 9. Soproni FAC 12 4 5 3 11-13 17 10. Kecskemét 12 5 2 4 10-17 17 11. Szeged-Dorozsma 11 4 4 3 22-17 16 12. Érd 12 4 4 4 18-15 16 Nagykanizsa 11 5 1 5 18-15 16 14. Salgótarján 12 4 3 5 12-15 15 15. Paks 12 4 4 4 9-11 13 16. Dorog 12 2 4 6 11-12 10 17. Komló 12 3 1 8 10-23 10 18. Tiszaújváros 12 3 1 8 f 10-24 10 19. Tiszavasvári 12 - 8 4 5-13 8, 20. Csepel 11 1 4 6 6-16 7 1 Salgótarján (K. L.) — Lehet-e két ^ gyengébben sze- -------replő csapat mér­kőzésén nézőcsúcsra számí­tani? Aligha. Mindez be is jött, hiszen alig-alig gyüle­keztek a lelátón az emberek. Pedig hazai szempontból nem volt rossz mérkőzés. Salgótarján-Tiszavasvári Alkaloida 3-0 (0-0). Salgó­tarján, 500 néző, v.: Márton (Szabó J., Bajkai). Salgótar­ján: Szabó I. — Kecskés, Sá­gi, Gyetvai, Nagy — Pal- ticzky, Németh, Szoboszlai, Forgó — Győri, Szabó II. Edző: Kis Károly. Alkaloida: Szabó L. — Havelant, Len- key, Homann — Sinka, Szarka, Kovács, Magyari, Bo- hács — Erdei, Kocsis. Edző: Kiss Miklós. Csere: Szarka helyett Sze­nnán (a szünetben), Kocsis h. Lőrincz, Sinka h. Hegedűs (mindkettő 71. perc), Győri h. Hadusovszki (87.). Gól: Szoboszlai (54.), Sza­bó II. (56.), Szabó II. (85.). Sárga lap: Sinka (20.), Gyetvai (21.), Nagy (68.), Ko­vács (85.). Hazai támadásokkal kezdő­dött a mérkőzés, érthetően, hi­szen a Stécé három hazai vere­sége után javítani akart. Hiába akartak a taijáni legények, iga­zán komoly gólszerzési lehe­tőséget nem tudtak kidolgozni a jobbára csak rombolásra ítél­tetett tiszavasváriak kapuja előtt. Volt ugyan egy Forgó- lövés, de félidő közepéig nem volt semmi baj a vasváriak ré­széről. Aztán jött egy Győri kapufa, amely után felszabadí­tottak Have lanték. A második félidő egy vita­tott tizenegyes szituációval kezdődött, Márton azonban nem sípolt, amikor Palaticzky a földre került. Majd jött a gól, derült égből a villámcsapás­ként. Lenkey szabálytalansága után jutott szabadrúgáshoz a tizenhatos vonalánál a Tarján, Szoboszlai úgy lőtt a kapuba, hogy Szemánt is érintette a labda. Alig telt el két perc, és növelték előnyüket a hazaiak: Németh Palaticzky elé emelt, aki Szabó II-höz játszott, a csa­tár pedig nem hibázott. Ezzel eldőlni látszottak a pontok, hiszen padlóra került az Alkaloida. Újabb három perc múlva ismét csak a kapu­fa mentette meg Szabó L. ka­puját a góltól, ekkor Németh 18 méteres lövése csattant a lécen. Majd jött a kegyelem­döfés, Forgó adott be balról, Szabó II. pedig a bal sarokba bólintott. Úgy látszik, a tabániaknak mindig megy a vasvári ellen. Egy döntetlent leszámítva ed­dig rendre három góllal kaptak ki a nógrádi székhelyen, úgy, mint most. A második félidő­ben ugyanis egy teljesen meg­változott Stécé futott ki a pá­lyára, amely már valóban ját­szotta a focit. A szemre szép támadások meghozták a hazai­aknak a várva várt vezetést, igaz ebben a szerencse is sze­repet játszott. Ezt követően már nem lehetett kérdés, hogy ki az úr a pályán, és a hazaiak győzelme akár nagyobb ará­nyú is lehetett volna. Az öt sé­rült játékosát nélkülöző taijáni csapat régóta áhítozott játék­kal rukkolt ki szurkolóinak. Kis Károly: Nagyon örülök a győzelemnek, s különöskép­pen annak, hogy bebizonyítot­tuk: idehaza is tudunk eredmé­nyesen játszani. Kiss Miklós: Az első féli­dőben elaltatott bennünket a hazai csapat, a második játék­részben pedig szinte egy perc alatt eldöntötte a mérkőzést. További eredmények: Komló-Dorog 1-1 (0-0), Ti- szaújváros-Pécs 0-2 (0-0), Matáv Sopron-Kecskemét 4-1 (1-1), III. kerület TVE-Soproni FAC 3-0 (3-0), Kaba-Paks 2-0 (0-0), Érd-Szolnok 3-0 (1-0). A Ka- posvár-Nagykanizsa mérkő­zés vihar miatt elmaradt, a Szeged-Dorozsma-Csepel ta­lálkozó lapzárta után ért véget. Igor sérülése elöntött Férfi extraliga: több mint kétórás csatában kaptak ki Budapest (KM) — ~ 1^. Vasárnap nem jó idegenben játszani. --------- Legalábbis az extra­ligás nyíregyházi röplabdá- zóknak, a férfiaknak. Mert az NYVSC-Szabolcs Gabona ok­tóber első vasárnapján Kapos­váron szerepelt és elveszítette veretlenségét, tegnap pedig a fővárosban bukott. Vasas-NYVSC Szabolcs Gabona 3-1 (-14, 12,12, 5). Fáy utca, 200 néző, v.: Fe- rencz, Bajusz. Vasas: Nyíri, Dalacu, Botyánszki, Smogul- jev, Vejtey, Belik. Csere: Bánhegyi. Edző: Marácz Já­nos. NYVSC: Cutinho, Pam- puch, Horváth G., Veress, Abdrahmanov, Bugyi. Csere: Kiskunfélegyháza (Be. I.) — A listave- zető a tizennegye­--------> dik otthonában. Ez még idegenben is biztos esé­lyes-győzelmet sejtetett, azaz a demecseriek újabb győzel­mét várhattuk a hazai iksz után. Kiskunfélegyháza-Deme- cser 1-0 (0-0). Kiskunfélegy­háza, 300 néző, v.: Sápi. Kis­kunfélegyháza: Bánó — Má- rics, Karsai, Nagy, Fekete — Fiber, Szlifka, Simcsák, Fórizs (Szalai, 85. perc) — Szabó (Újfalusi), Zahorecz. Edző: loan Patrascu. Demecser: Szőr — Horváth, Szűcs, Drob- ni, Hudák — Balogh T., Seres (Gombkötő J., 65.), Branko- vics, Balogh J. — Szilágyi, Pi- tács (Gombkötő S., a szünet­ben). Edző: Eszenyi Dénes. 80. perc: Fiber lépett ki a bal oldalon, lövése lepattant a védőkről pontosan Fórizs elé, aki nyolc méterről nem hibá­zott, 1-0. Zajácz, Zádor, Toronyai, Hor­váth L. Edző: Botos Ferenc. Az első szettben minden úgy ment, mint a karikacsapás. A vendégek jól fogadták a nyi­tásokat, a támadások eredmé­nyesek voltak és nem volt kü­lönösebb gond a sáncolással sem. Aztán a játékrész végén egy sajnálatos baleset történt, mi rányomta bélyegét a mér­kőzés kimenetelére. Az eddig remeklő Abdrahmanov meg­csúszott egy vízfolton, és olyan szerencsétlenül esett, hogy komoly térdsérülést szenvedett. Sajnos nem tudta folytatni a játékot. Ez megzavarta Bugyiékat, hiszen megbomlott az addig jól működő alakzat. Főként a Szakadó esőben gyér szá­mú, de annál lelkesebb közön­ség várta a csapatokat. A de­mecseriek nemcsak gyengén, hanem lélektelenül is játszot­tak, így a lelkesedés ezúttal le­győzte őket a félegyháziak személyében. loan Patrascu: A fegyelem és a küzdenitudás ezúttal győ­zelmet ért. A bajnokság állása 1. Demecser 10 2. REAC 10 3. Soroksár 10 4. B. Volán 10 5. Kazincbarcika 10 6. Kiskőrös 10 7. Hatvan 10 8. Nyírbátor 10 9. Palotás 10 10. Kalocsa 10 11. Kiskunfélegyháza 10 12. Dunakeszi 10 13. Tiszafüred 10 14. Eger 10 15. Hajdúnánás 10 16. SZEAC 10 nyitásfogadással akadt gond, ez pedig hatással volt a játék többi elemére is. A hazaiak rá- éreztek arra, hogy fordíthatnak és végül élni is tudtak a lehető­ségekkel. A második és har­madik játékrész azért így is nagy csatát hozott, ám a záró­szettre a Fáy utcaiak már fel­őrölték ellenfelüket. A nyíregyháziak vereségé­ben szerepet játszott Abdrah­manov kiválása, valamint az, hogy a csapat csak szerdáig tu­dott edzeni a bujtosi csarnok­ban, ahol rendezvény volt. Rá­adásul pénteken egy kupa­meccset játszottak (sikerrel a lágymányosi csapat otthoná­ban), onnan hazautaztak, va­sárnap ismét Budapestre. Eszenyi Dénes: Emberem­lékezet óta nem ízleltük meg a vereség keserű ízét. További eredmények: Tisza- füred-Kalocsa 2-3, RE- AC-Palotás 2-0, Hajdúná- nás-Szegedi EAC 0-1, Hat­van-Egér 1-0, Dunakeszi-B. Volán 2-3, Kiskőrös-Sorok- sár 1-2. 7 2 1 15-5 23 5 4 1 14-9 19 5 4 1 11-7 19 4 4 2 15-14 16 4 3 3 14-9 15 4 3 3 12-10 15 4 3 3 12-12 15 3 4 3 15-13 13 3 2 5 12-13 11 3 3 4 14-18 12 3 3 4 7-11 12 2 4 4 14-14 10 3 16 15-20 10 1 6 3 5-7 9 226 14-19 8 2 2 6 5-13 8 Tudósítóink voltak: Erdei Árpád, Fábián László, Ha-' luska András, Hovánszki György, Katona György, | Kicska Attila, Kozma Atti­la, Kocsis János, Jakó Jó-,, zsef, Miszkuly Sándor. Ügyeletes munkatársa­ink: Bodnár Tibor, Horá- , nyi Zsuzsa és Mán Lászlói Döntetlen « Nyíregyháza (KM) — Vasár- ^ nap este Székes- -------fehérváron is­mételték a korábban felhő- szakadás miatt félbesza­kadt Gázszer FC-Zalae- gerszeg élvonalbeli bajno­ki mérkőzést. Ezen Nagy (72. perc) illetve Filó (33.) góljaival 1-1-es döntetlen született, a látottak alapján teljesen reálisan. Pozitív ’ Nyíregyháza (KM) — Összességében pozitívnak nevezhető a magyar kézi­labdacsapatok kupaszerep­lése az első fordulóban. Egyedül a női KEK-ben búcsúzott a Vasas, köszön­hetően a múlt heti zalaui vereségnek. A női bajno­koknál a Ferencváros alig­hanem csúcsot döntött, hi­szen a pénteki 67 után a vasárnapi, szintén buda­pesti visszavágón 82 (!) gólt dobott ciprusi „vetély- társának”. A férfi bajnok Veszprém is kettős diadal­lal lépett túl, igaz az oro­szok címvédője elleni siker jóval értékesebb. Ha nehe­zen is, de továbbment a férfiaknál a Szeged és biz­tosan az Elektromos hor- vát, illetve lengyel vetély- társát legyőzve. A vereség keserű íze NB II.: gyengén és lélektelenül játszott a Demecser n