Kelet-Magyarország, 1996. június (53. évfolyam, 127-151. szám)

1996-06-10 / 134. szám

1996. június 10., hétfő SPORT Kelel-Magyarntszág 15 Búcsú a dobogós álmoktól NB II: A Tiszakécske ellen lehet, hogy Szendrei vagy Mészáros védi a kaput Budapest (Mészá­ros László) — Daj­ka László, az Alka­loida nemrégiben kinevezett vezető edzője a jól bevált zöld ingében ült le is­mét a kispadra. A ruhada­rab eddig megtette köteles­ségét, hiszen amikor ezt vi­selte, még nem kapott ki csa­pata. így a tréner a listaveze­tő elleni rangadó előtt is ab­ban bízott, hogy az ing a mérkőzés után is kabala ma­rad. III. kér. TVE-Tiszavasvári Alkaloida 5-1 (2-0). Hévízi út, ezer néző, v.: Kiss G. (Sóthy, Tóth). III. kér.: Lip- pai — Földvári, Krecska, Var­ga — Perger, Gáspár, Lend- vai, Metzger, Szamosi — Kiss, Bencze. Edző: Gergely Károly. Alkaloida: Simon — Havelant, Szűcs, Fige, Hor­váth — Veres, Kurilco, Szarka, Bohács — Erdei, Den- csuk. Edző: Dajka László. Csere: Bencze helyett Sza­bó (37. perc), Gáspár h. Jan- kov, Szarka h. Lente, Dencsuk h. Rosu (mindhárom a szünet­ben), Bohács h. Polgár (62.), Kiss h. Aubel (74.). Gól: Lendvai (11-esből, 6.). Metzger (20.), Rosu (50.), Lendvai (73.), Lendvai (84.). Krecska (88.). Sárga lap: Bohács (6.), Metzger (23.). Szarka (4L), Szűcs (55.), Lendvai (81.), Perger és Lente (mindkettő 89.). Kiállítva: Simon (61.). A Kerület kezdte jobban a mérkőzést, és már a hatodik percben vezetéshez jutott. Ek­kor Bohács a tizenhatoson be­lül teljesen ártalmatlan hely­zetben lerántotta ellenfelét, Szűcs sem játszott jól Harasztosi Pál felvétele amiért sárgát, az ellenfél pedig büntetőt kapott. Ezt Lendvai biztosan lőtte a jobb alsó sa­rokba. Ezután is igen gyengén, sok hibával és kapkodva ját­szott az Alkaloida, jött is nem­sokára a második gól, amelyet megelőzően Havelant hibázott és így Metzger tíz méterről éles szögből lőhetett a kapu jobb oldalába. A két gól után valamelyest magára talált a vendégcsapat, ezt mutatta Bohács tizennyolc méteres szabadrúgása is, ame­lyet nagy bravúrral védett Lip- pai. A 33. percben Erdei abszolút ziccerbe került, de nyolc méterről elügyetlenked- te a helyzetet. A félidő hátralé­vő részében is a vasváriak tá­madtak többet. Nem úgy szünet után! Öt perc sem telt még el, amikor Erdei játszotta magát tisztára a jobb oldalon, beadását pedig a szünetben beállt Rosu négy méterről passzolta a bal alsó sarokba. Egyre jobban játszott a Vasvári, levegőben lógott az egynlítés, amikor a 61. perc­ben a partjelző durva hibát vé­tett. Az oldalvonalon legalább fél méterről kint lévő labdával ugyanis elengedte Kissi, aki­nek próbálkozását Simon a ti­zenhatoson kívül csak kézzel tudta hárítani. Ezért kiállítot­ták, a kapuba pedig a serdülő­csapat tizenhat éves portása. Polgár László került. A kiállítás azonban teljesen érthető módon a vasvári védel­met zavarta meg, a Kerület pe­dig egyre veszélyesebben tá­madott. Előbb Lendvai növel­te tizennégy méteres lapos lö­véssel az előnyt, majd hat perccel a vége előtt ugyancsak ő talált húszméteres szabad­rúgásból a hálóba. És még nem volt vége! A 88. percben Krecska egy szöglet után fejelt a kapu közepébe. így alakult ki a nagyarányú hazai győze­lem. A korai kétgólos hazai veze­tés után úgy tűnt, nagyarányú győzelmet arat a listavezető. Ez végül így is történt, de nagyban szerepet játszott a ki­állítás. A második félidő ele­jén ugyanis magára talált az Alkaloida, levegőben lógott az egyenlítés, amikor két mérkő­zés alatt immár a második ka­A bajnokság állása 1. III. kér. TVE * 28 2. Kaba 28 3. Diósgyőr 28 4. Tiszakécske 28 5. Kecskeméti TE 28 6. Tiszavasvári 28 7. Nyíregyházi FC 28 8. Salgótarján 28 9. Hajdúnánás 28 10. Hatvan 28 11. Eger 28 12. Gödöllő 28 13. FCSényő 28 14. Kazincbarcika 28 15. Kecskeméti SC 28 16. Hódmezővásárhely * 28 * három büntetőpont levonva pusukat is elveszítette. Mindez nem kis problémát okoz a vas­vári vezetőknek, hiszen Si­mont biztosan eltiltják (Szabó ugye sérült), megfelelő után­pótlás pedig nem áll rendelke­zésre. így csak olyan játákost igazolhat a Vasvári, aki leg- lább két éve nem lépett pályá­ra. Ebbe a sorba pedig olyan hálóőrök tartoznak, akik már jóideje visszavonultak, mint például Szendrei vagy Mészá­ros „Bubu”, akikkel a héten várhatóan felveszik a kapcso­latot a vasváriak. Gergely Károly: Kell ennél többet mondanom: végtelenül boldog vagyok. Dajka László: A sors igaz­ságtalanságának tartom, hogy elveszítettük a mérkőzést. A játékvezető a második félidei ítéleteivel már egy padlón lévő ellenfelet állított fel. További eredmények: Ti- szakécske-Kazincbarcika 2-0 (1-0), Diósgyőr-Kecskeméti SC 1-0 (0-0), Salgótarján­éba 2-4 (2-1), Hajdúnánás- Eger 2-2 (1-1), Gödöllő-Hat- van 1-1 (0—1). 18 6 4 60-20 57 17 6 5 54-27 57 15 9 4 55-21 54 16 6 6 48-26 54 16 4 8 36-34 52 14 7 7 42-28 49 13 4 11 47-36 43 10 10 8 32-27 40 10 9 9 33-27 39 9 7 12 32-38 34 7 9 12 35-38 30 6 7 15 23-50 25 6 7 15 29-58 25 5 9 14 30-37 24 6 6 16 27-40 24 2 2 24 13-89 5 Seres Zsolt bizonyítványa ötös Megyei (Suller-Só) I.osztály: Idegenbeli sikerek születtek a bajnokság hajrájában Fehérgyarmat-Ti- szalök 1-3 (0-0). Fehérgyarmat, 200 néző, v.: Kelemen. Fehérgyarmat: Barta — Szűcs, Cserepes (Kovács), Mikes, Magyar, Kondor, Nagy. Gubacsi (Kacur), Ban­dies, Gyüre, Hadadi (Bállá). Edző: Balogh Csaba. Tisza- lök: Balázs — Bóz, Márton, Kovács G., Kuruc, Marozs, Erős (Gáli), Gombás, Kovács 1. (Várnai), Feczkó, Juhász. Edző: Gáli Sándor. A minden csapatrészben jobb játékot produkáló vendégegyüttesben a cserejátékosok nyerő embe­rekké léptek elő. Gól: Gyüre ill. Feczkó, Gáli. Várnai. Ifi: 6-1. Nagyhalász-Nvírcsaholy 5-1 (3-1). Nagyhalász, 400 néző, v.: Veres. Nagyhalász: Halász (Gégény) — Borza, Lippai I, Müller, Ballai (Ka­marás). Földi (Urbin), Bihari, Nagy (Lippai A.), Oláh, Tanyi (Szabó), Szilágyi. Megbízott edző: Oláh László. Nyírcsa- holy: Kiss I. (Gergely) — Ko­mán, Kokas, Máriás, Cserve- nyák Z., Cservenyák J. (Ignát), Kiss J.. Korbács, Bujáki, Gyü­re (Veréb), Petronai. Edző: Virovecz Pál. Kitűnő játékve­zetés mellett, a tavasz legjobb játékával rukkollt ki a hazai csapat. Gól: Ballai Z. 2, Tanyi 2, Földi ill. Halász (öngól). Ifi.: 6-1. Nyh. Hardware-Ujfehértó 1-4 (0-2). Nyíregyháza, 50 néző, v.: Zahorán. Nyh. Hard­ware: Újhelyi — Barkóczi, Tóth. Megyesi, Kulcsár, Főfai, Gombkötő S., Lövei (Gomb­kötő J.), Ablonczi (Tibor), Mi- nya, Mihályfalvi. Edző: Szil- vási István. Újfehértó: Vámos — Kiser, Leskó, Lácza F., Lácza J., Pulinka (Horváth), Nagy, Urr, Szalóki, Barna, Lácza Gy. (Balogh). Edző: Pataki István. Az utolsó fordu­lóban jó lenne legalább nézők előtt játszani! Gól: Főfai, ill. Szalóki 4. Ifi.: 0-3. Ny ír kar ász-Vásár osna- mény 3-5 (1-4). Nyírkárász. 600 néző, v.: Tomasovszki. Nyírkárász: Tóth J. — Oláh, Kozma, Kántor, Tóth L., Gaz­dag, Badar (Matyi), Dudás Z., Dudás J., Fecsku, Kapin (Tö­rök). Edző: Ragány Ferenc. Vásárosnamény: Hegyi — Ésik, Varga, Balogh (Tóth), Sándor, Oláh, Szécsi (Ács), Szabó (Tivadar), Linguár (Homyák), Szpodnyi, Kocsis. Edző: Farkas Béla. Változatos jó iramú mérkőzésen a hazai csapat 70. percig emberhát­rányban játszott. Gól: Dudás Z. 2, Fecsku, illetve Szpodnyi 2, Szabó, Szécsi, Ésik. Kiállít­va: Oláh. Ifi.: 1-4. Csenger-Ibrány 1-4 (0-4). Csenger, 350 néző, v.: Márta. Csenger:, Juhos — Szabó I., Osváth, Szilágyi, Fehér, Cson­tos (Szabó F.), Juhász Zs. (Ju­hász J.), Juhász P., Székely, Czipf (Mester), Becző. Edző: Magyari Ferenc. Ibrány: Vat­tai — Nagy, Bíró, Hermann, Balogh (Szász), Szegedi I., Korpái (Szilágyi), Mikhárdi, Muri, Bárdi (Papp), Szegedi II.. Edző: Szakács László. A jó napot kifogó vendégek megérdemelten vitték el a há­rom pontot. Gól: Becző ill. Szász, Szegedi, Muri. Kiállít­va: Fehér. Ifi: 0-5. Demecser-Biri 8-1 (4-0). Demecser, 600 néző, v.: Sin- ka. Demecser: Szőr (Batta) — Kovács, Illés (Hajnal), Nagy, Huszti, Mónus, Seres, Branko- vics, Budaházi (Rizskó), Óno­di (Búzás), Molnár (Majchro- vics). Edző: Eszenyi Dénes. Biri: Cziotka (Sándor) — Szi­lágyi, Varga, Dávida, Kiss, Vass, Koskovics, Tóth, Virtás, Szilágyi, Mészáros. Edző: Czeczeli Károly. A rekkenő hőségben lejátszott mérkőzé­sen a gólok hűen tükrözik a A bajnokság állása 1. Demecser 29 2. Vásárosnamény 29 3. Ibrány 29 4. Kisléta 29 5. Nyírcsaholy 29 6. Újfehértó 29 7. Tiszalök 29 8. Záhony 29 9. Túrricse 29 10. Nyh.Hardware 29 11. Nagyhalász 29 12. Nyírkárász 29 13. Csenger 29 14. Fehérgyarmat 29 15. Levelek 29 16. Biri 29 két csapat közötti különbséget. Gól: Seres 5, Majchrovics 3 ill. Dávida. Ifi: 7-1. Túrricse-Záhony 4-2 (2- 1). Túrricse, 300 néző, v.: Szilágyi. Túrricse: Szálkái — Kocsány, Dolgos, Gencsán, Garda G., Czádár, Garda E. (Brindzán), Puskás (Oroszi), Darabánt (Székely), Béres, Lengyel (Szabó). Édző: Gen­csán János. Záhony: Mudri — Lőkös, Hegedűs. Pfeifer, Orosz, Balázsi, Kutasi, Zuba- nics (Kubányi), Győri, Pokol L„ Pokol Zs.. Edző: Madalina György. Gólokban gazdag mérkőzésen ennyivel jobb volt a hazai csapat. Gól: Béres 2, Czádár, Dolgos ill. Kutasi, Győri. Ifi: 2-3. Levelek-Kisléta 1-7. A mér­kőzésről részletes tudósítás nem érkezett. 23 2 4 85-22 71 22 5 2 67-26 71 19 4 6 69-27 61 17 4 8 87-44 55 15 4 10 61-44 49 13 6 10 48-34 45 12 7 10 43-32 43 12 6 11 58-49 42 11 4 14 34-71 37 11 2 16 42-51 35 9 6 14 28-46 33 9 4 16 44-61 31 9 4 16 39-59 30 7 7 15 31-48 28 5 3 21 27-79 18 2 4 23 19-90 10------------,--------------— " ----- 1 '.......................................—" ————------.....................................---------------j Tudósítóink voltak: Ballai Mihály, Bernáth Imre, Cserepes Sándor, Fábián László. Fehér Zsolt, Kozma Attila, Lengyel Zoltán. Nagy Tamás. Ragány Ferenc, Somogyi József, Szilvási István, Terebessy Attila. Ügyeletes munkatársaink: Dankó Mihály, Mán László, Nyéki Zsolt. . ........________________m__________________.......k.-.w...................................... .......................................................-........................................:......-.........................................-..........................................................................*...............................&...................................... /"K Helycsere az élen NB III: Sok volt a kiállítás szombaton Nyíregyháza (KM) — A két éllovas me­gyénkbe látoga­tott a szombati NB III-as fordulóban. Bátorban gól nélküli döntetlent játszott a Tiszafüred, a Tiszaújvá- ros pedig nyert Kisvár­dán, így az élre ugrott. A megyei rangadót Baktaló- rántháza nyerte, a Bor­sodban vendégeskedő csa­pataink közül Nagykálló nagy szívességet tett a ki­esés ellen hadakozó báto- riaknak és szalkaiaknak, főleg az utóbbinak, hiszen ők kikaptak Miskolcon. Baktalórántháza-Raka- maz 2-1 (1-0). Baktaló- rántháza, 400 néző, v.: Drucskó. Baktalóránthá­za: Vitkai — Tóth, Zákány, Hüse, Németh S. (Benkő), Cselószki (Szőke), Kapin, Maries, Gdovin, Sós (Vi­da), Knoblok. Edző: Koz­ma József. Rakamaz: Sza­bó — Bodnár, Karóczkai, Csorna, Galambosi, Balogh (Tóth), Illés, Papp, Hudák, Szekrényes (Gáspár), Mar- csek. Edző: Kiss Miklós. 35. perc: Cselószki jobb oldali beadását Galambosi, a vendégek védője lekezel­te, Maries pedig hat méter­ről a kapuba emelte, 1-0. 61. p.: Marcsek a bal- összekötő helyéről a kapu közepébe lőtt, 1-1. 68. p.: Tóth ívelt Benkő elé, aki az ötös sarkáról a hálóba lőtt, 2-1. 86. p.: Bodnár és Vida kakaskodott, mindketten a kiállítás sorsára jutottak. A hazaiak megérdemel­ten nyertek a kiváló erők­ből álló és jó pozícióban lé­vő rakamaziak ellen. Jó: Zákány, Hüse, Benkő, illet­ve Szabó, Hudák, Csorna. Ifi: 7-1. Nyírbátor-Tiszafüred 0-0. Nyírbátor, 300 néző, v.: Kálmán. Nyírbátor: Kormos — Szegedi, Erdő- si. Kosán, Lukács, Szakács, Erdei (Pekk), Hadházi (La­katos), Lőrincz, Lengyel (Szilvási), Tóth T. Edző: Baracsi János. 85. p.: A hazai kapu előtt Körmössel szabálytalan­kodtak, mire a bátori kapus törlesztett, így jogosan ka­pott pirosat. Jó iramú mérkőzésen el­sősorban a bátoriaknak akadt több helyzete, de ezek ki is maradtak, így a forduló előtti listavezető el­leni a nagyobb meglepetés elmaradt. Jó: Lőrincz, Len­gyel, Tóth T. Ifi: 3-1. Kisvárda-Tiszaújváros 0-4 (0-1). Kisvárda, 200 néző, v.: Kiss. Kisvár­da: Petranics — Vincze, Takács, Lipták, Oláh (Ádámszki), Jávor, Vachter (Kőrizs), Tóth, Marginean, Kozics (Balogh), Ocsenás. Edző: Mészáros Károly. A bajnokság állása 1. Tiszaújváros 2. Tiszafüred 3. Nagykálló 4. Rakamaz 5. Balmazújváros 6. Kisvárda 7. Baktalórántháza 8. Mád 9. Szikszó 10. Nyírbátor 11. B. Volán 12. Mátészalka 13. Miskolci VSC 14. Ózd 15. Vámospércs 16. Hajdúböszörmény 36. p.: Járai a jobb olda­lon egyedül álló Paulovics elé játszott, aki tizenkét mé­terről a kapu bal oldalába lőtt, D-l. 56. p.: Nagy átadását Papp a kifutó kapus felett emelte a hálóba, 0-2. 83. p.: Formás vendégak­ció végén Papp a kapus mellett a hálóba lőtt, 0-3. 86. : Czövek a tétovázó védők között helyezett a bal alsó sarokba, 0-4. 87. p.: Takács utolsó em­berként szabálytalankodott Czövekkel szemben, így ki­állították. 88. p.: A vendégek kö­zéphátvédje, Vámosi máso­dik sárgája után a pirosat is megkapta. Minden tekintetben job­ban és eredményesebben játszottak a vendégek és ilyen arányban is megérde­melték a győzelmet a gyen­gén játszó és a bajnokság hajrájára elfáradó kisvárda- iak ellen. Jó: Takacs, Lip­ták, Tóth. Ifi: 0-1. Ozd-Nagykálló 0-3 (0-1). Ózd, 200 néző, v.: Csonka. Nagykálló: Cziot­ka — Horváth, Kaszab (Lu­kács), Kulánda T., Kígyósi, Kulánda Zs., Tóth, Boros (Drágár), Barczi (Vágó), Spisák, Lengyel. Edző: Bo- da Mihály. 31. p.: Boros éles beadá­sát Tóth tizenkét méterről ballal a bal alsó sarokba lőt­te. 0-1. 67. p.: Lengyel beadását Vágó közelről a kapu köze­pébe lőtte, 0-2. 89. p.: Lengyel középre lőtt labdáját a hazaiak ka­pusa kiejtette, ott termett Vágó és három méterről a kapu közepébe pöckölte, 0-3. A nagy meleg rányomta bélyegét a játékra, majd magukhoz ragadták a kez- deményzetést a vendégek, és megérdemelten nyertek. Külön öröm, hogy a sérülé­séből nemrégiben felépült Vágó két gólt is lőtt. Jó: Horváth, Kígyósi, Tóth, Spisák. Miskolci VSC-Máté- szalka 1-0 (1-0). Miskolc, 300 néző, v.: Nagy. Máté­szalka: Nagy — Bartha (Szender), Kosa, Bíró (Ju­hász), Kiszely, Tardi (Var­ga), Tóth, Szűcs, Ötvös, Krasznai A., Krasznai Zs. Edző: Fehér Zsolt. 40. p.: Egy kényszerítő­zés után Jáger tizenhat mé­terről a jobb alsó sarokba lőtt, 1-0. Mindkét kapu előtt ren­geteg helyzet alakult ki, vé­gül az döntött, hogy ezek­ből egyet a hazaiak értéke­sítettek. Jó: Kosa, Krasznai Zs. Ifi: 0-1. További eredmények: Hajdúböszörmény-B. Vo­lán 2-3, Mád-Vámospércs 6-1, Szikszó-Balmazújvá- ros 1-0. 28 19 6 3 68-23 63 28 20 3 5 56-16 63 28 16 6 6 51-31 54 28 15 6 7 59-24 51 28 11 8 9 50-35 41 28 11 8 9 41-40 41 28 12 3 13 52-49 39 28 11 6 11 36-35 39 28 10 9 9 33-34 39 28 10 5 13 38-57 35 28 9 7 12 31-40 34 28 10 4 14 38-51 34 28 9 7 12 28-41 34 28 10 3 15 36-39 33 28 4 3 21 19-92 15 28 4 2 22 28-57 14