Kelet-Magyarország, 1995. október (52. évfolyam, 232-256. szám)

1995-10-09 / 238. szám

1995. október 9., hétfő SPORT Kelet-Magyarország 15 Három perc alatt vesztett két pont NB II: Megnyertnek hitt mérkőzésen csak döntetlent értek el a nyíregyháziak Hatvan (KM) — Két héttel ezelőtt is * íevesi csapat ott­----------■ honába utazott a Nyíregyházi FC, vasárnap pedig a Hatvan következett. A mérkőzés érdekességét többek között az adta, hogy Karkusz és Németh volt csa­pata ellen lépett pályára a nyíregyházi színekben. Hatvan-Nyíregyházi FC 2-2 (0-1). Hatvan, 600 néző, v.: Sóthy (Makai, Nagy). Hat­van: Nagy - Varga, Károly, Szabados, Cseresznyik - Nagy-György, Nagylaki, Oro- vecz, Andrássy - Power, Bíró. Edző: Mathesz Imre. NYFC: Feke - Szatke, Csehi, Drobni - Karkusz, Kovács, Bagoly, Lukács, Göncz - Németh, Ádámszki. Szakmai igazga­tó: Tóth János. Csere: Ádámszki helyett Si­ra (a szünetben), Németh h. Barna (58. perc), Power h. Ka­ta (61.), Karkusz h. Kákóczki (71.). Gól: Csehi (4L), Sira (70.), Andrássy (71.). Bíró (74.). Sárga lap: Károly (10.), Cseresznyik (51.), Csehi (65.), Sira (67.), Szatke (75.), Szaba­dos (90.). Lagymatag iramban kezdő­dött a játék, mindkét csapat a biztonságos védekezést tartot­ta elsődlegesnek. A vendégek tűntek aktívabbnak, mindez csak abban jelentkezett, hogy Csehi kétszer is szabadrúgás­ból veszélyeztette a hatvani kaput. Előbb az első félóra le­teltével mitegy fél méterrel hagyta el a kaput 22 méteres kísérlete, majd nem sokkal ké­sőbb már gólnak örülhetett. Ekkor mintegy húsz méterről célozta meg Nagy ketrecét, és bombája a kapus kezét is érint­ve került a hálóba. A második játékrész elején is a pontrúgások jelentették a legnagyobb eseményt. Előbb Orovecz húszméteres lövését védte bravúrral Feke, majd há­rom perc múlva Csehi 24 mé­terről a felső lécét találta el. A játékrésznek ebben a részében is a vendégek játszottak job­ban, és a csereként beállt Sira kétszer is galibát okozott a hatvaniaknak. Elsőként Ba­goly jobboldali beadaást fejel­te nagy helyzetben mellé, majd másodjára már nem hi­bázott. A 70. percben járt az óra, amikor Göncz húzott el a jobbszélen, pontos beadását Sira tíz méterről fejelte a jobb alsó sarokba. A kétgólos előny talán túlsá­gosan is megnyugtatta a nyír­egyháziakat, mert míg a gólt ünnepelték, megszerezte a szépítő találatot a hazai csapat. Andrássy a bal oldalon cselez­te be magát a büntetőterületen belülre, és tizennégy méterről kilőtte a bal alsó sarkot. És ez­zel még nem volt vége! Újabb három perc elteltével ugyanis Orovecz tálalt Biró elé, aki be­felé fordulva, ballal, tizen­nyolc méterről a jobb sarokba lőtt. Természetesen a semmiből jött egyenlítés igencsak fel­paprikázta a hevesieket, és olyan negyedórát produkáltak a végén, amellyel megnyerhet­ték volna a mérkőzést. A leg­nagyobb helyzetet Orovecz puskázta el, aki öt méterről senkitől sem zavartatva a kapu mellé fejelt. A hatvaniak talán a nyíregy­háziakon akarták megbosszul­ni a sényői, első fordulóban el­szenvedett vereséget. Akkor Oroveczék 2-0-ás előnyükről veszítettek 3-2-re, most kis- híjján fordított előjellel ismét­lődött meg az eset. Végül a győztes gólt nem sikerült meg­A bajnokság állása 1. HI.ker.TVE 9 7 2. Kecskeméti TE 9 7 3. Diósgyőr 9 6 4. Kaba 9 6 5. Tiszavasvári 9 6 6. Tiszakécske 9 5 7. Nyíregyházi FC 9 5 8. Salgótarján 9 3 9. Kazincbarcika 9 3 10. Eger 9 2 11. Hatvan 9 2 12. Hajdúnánás 9 1 13. Kecskeméti SC 9 1 14. FCSényő 9 2 15. Gödöllő 9 1 16. H.vásárhely 9 1 szerezniük a hatvniaknak — így megismétlődött a tavaly őszi eredmény —, ám a nyír­egyháziaknak így sem volt mi­ért örülniük, hiszen egy, már megnyertnek hitt mérkőzésen hullajtottak pontokat. Mathesz Imre: 0-2 után jó eredménynek tartom a döntet­lent, sőt még a győzelmet is megszerezhettük volna. Tóth János: Egy meccs ki­lencven percből áll, ha tovább akarunk lépni, ezt meg kell ta­nulnunk! További eredmények: Kecs­keméti SC-Salgótarján 1-2 (0-0), Eger-IIl. kér. TVE 0-2 (0-1). Kecskeméti TE-Tisza- kácske 2-1 (1-0), Hajdúná- nás-Diósgyőr 1-1 (0-1), Ka- zincbarcika-Kaba 0-2 (0-0). 1 1 22-5 22 1 1 12-6 22 3 - 19-2 21 2 1 12-6 20 1 2 13-8 19 2 2 17-7 17 1 3 18-8 16 3 3 9-7 12 1 5 13-10 10 2 5 11-13 8 2 5 11-18 8 4 4 5-10 7 3 5 7-13 6- 7 9-28 6 2 6 5-20 5- 8 3-25 3 Nagyot zuhant Újfehértó Suller-Só Megyei I. osztály: Öt helyszínen is hazai vereség 0 Ibrány-Szakszig- ■”"m. Újfehértó 3-1 * (2-0). Ibrány, 400 ---------• néző, v.: Varga. Ib­rány: Vattai — Nagy, Sza­kács, Szentesi, Herman, Bíró, Balogh (Mészáros), Bárdi, Papp, Hideg (Dobránszki), Korpái. Edző: Szakács Lász­ló. Újfehértó: Vámos — Ba- lázscsik, Szilágyi, Kacsándi, Lácza J., Matonák (Krasznai), Nagy, Sztaniszlav, Lácza Gy., Leskó, Kriser (Ötvös, Barna). Edző: Szénái Péter. A hazaiak első félidei sziporkázó játé­kukkal szolgáltak rá a győze­lemre. Gól: Papp 2, Bárdi ill. Lácza Gy.. Fehérgyarmat-Nyírcsa- holy 0-1 (0-1). Fehérgyarmat, 400 néző, v.: Márta. Fehér- gyarmat: Barta — Szűcs (Pál), Nagy, Jávor, Magyar, Földi (Siti), Kondor, Czibere. Kovács (Árvái), Gyüre, Hada- di. Edző: Balogh Csaba. Nyír- csaholy: Kiss I. — Magyari, Kokas, Márián, Cservenyák J., Cservényák Z., Kiss J., Kor­bács, Láposi (Veres), Czine (Ignáth), Petrohai. Edző: Vi- rovecz Pál. Az első percben a hazaiak számára meg nem adott tizenegyes döntően befo­lyásolta a mérkőzést, a vendé­gek végül szerencsés góllal nyertek. Gól: Láposi. Csenger-Nyh. Hardware 1-2 (1-1). Csenger, 300 néző, v.: Sándor. Csenger: Kimpián — Fehér, Burik, Szilágyi, Ju­hász J., Petrik, Juhász Zs., Szabó F., Csontos (Szabó Cs.), Osváth, Becző. Edző: Kaza- mér Tibor. Nyh. Hardware: Rabcsák — Lácza, Dubóczki, Katona, Kiss, Koskovics, Mi- nya (Jakab), Barkóczi (Dan- kó), Banka. Lővei (Nagy), Szalóki. Edző: Szilvási Ist­ván. Egyenlő erők küzdelmé­ben a hazaiak döntő büntetőt, hibáztak. Gól: Csontos ill. Szalóki, Banka. Biri-Záhony 2-3 (2-3). Bi­li. 200 néző, v.: Dudás. Biri: Tóth — Gurzó, Kiss, Munká­csi T. (Szálku), Munkácsi A., Csomány, Tóth I.. Cimbalmos (Kapdos), Szilágyi, Nagy, Vass. Edző: Munkácsi Tamás. Záhony: Kovács — Schev- csuk, Hegedűs, Pfaifer, Kubá- nyi, Balázsi, Sipos, Rácz. Bai­da, Pokol Zs., Pokol L.. Edző: Madalina György. Szikrázó mérkőzésen a döntetlen igaz­ságosabb eredmény lett volna. Gól: Nagy, Csomány ill. Bai­da 2, Pokol Zs.. Nyírkarász-Nagyhalász 1-1 (0-1). Nyírkárász, 300 né­ző, v.: Tamaskovics. Nyírká­rász: Tóth J. — Kapin L., Kozma, Tóth L., Rácz, Kapin M., Badar, Czető, Lakatos (Nádasi), Matyi, Oláh. Edző: Forró Elemér. Nagyhalász: Kormány — Kaponyás, Mül­ler, Urbin, Oláh, Bihari, Lip- pai. Gombkötő J., Gombkötő S., Földi, Kamarás (Horváth). Edző: Hegedűs János. A játék képe alapján igazságos döntet­len született. Gól: Kapin L. ill. Lippai. Tiszaszalka-Levelek 0-1 (0-1). Tiszaszalka, 100 néző, v.: Szegedi. Tiszaszalka: Szimku — Udvarhelyi, Bene­dek. Sztojka. Liba, Didenkó. Bodnár, Mihályfalvi. Drágár, Tardi (Danku), Ruszin. Edző: Danku László. Levelek: Stek- ler — Sitku P.. Svelta, Kap­dos, Busák, Bukta, Molnár (Takács I.J.), Forgony, Sitku M., Pál, Király (Borbély). Edző: Takács János. Szeren­A bajnokság állása: 1. Demecser 9 2. Ibrány 9 3. Vásárosnamény 9 4. Nyh.Hardware 9 5. Újfehértó 9 6. Kisléta 9 7. Tiszalök 9 8. Nyírcsaholv 9 9. Nyírkárász 9 10. Záhony 9 11. Csenger 9 12. Nagyhalász 9 13. Levelek 9 14. Fehérgyarmat 9 15. Tiszaszalka 9 16. Biri 9 esés vendéggyőzelem a min­den tekintetben alacsony szín­vonalú mérkőzésen. Gól: Sit­ku. Tiszalök-V ásárosnamény 0-2 (0-0). Tiszalök, 500 néző, V.: Labanc. Tiszalök: Balázs — Gáli, Széki Kovács, Ku- rucz, Kovács (Feczkó), Szur­kos, Pente (Nagy), Márton, Péntek (Várnai), Uj (Papp). Edző: Gáli Sándor. Vásáros­namény: Tuza — Ésik, Varga T„ Balogh Gy., Sándor, Törös, Tivadar, Homyák, Tomyi, Varga M. (Szpodnyi), Balogh T. (Szécsi). Edző: Farkas Bé­la. Az egységesebb vendég­csapat megérdemelten szerez­te meg a győzelmet egy jó ira­mú mérkőzésen. Góí: Hor- nyák, Törös. Demecser-Kisléta 3-1 (1-0). Demecser, 600 néző, v.: Tasi. Demecser: Szőr — Ko­vács, Nagy B. (Illés), Mónus, Huszti. Budaházi, Brankovics, Seres, Molnár, Ónodi (Ba­lázs), Majchrovics (Hajnal). Edző: Farkas Tibor. Kisléta: Babicz — Túróczi, Arezonau. Gyarmati, Nyisztor, Magyar, Kórász (Czirbik), Berettyán, Rézműves, Illés (Pénzes), Krasznyi. Edző: Czirbik Ri- chárd. Kitűnő játékvezetés mellett a jó hírnevét igazoló Kisléta ellen megérdemelt ha­zai győzelem született. Gól: Seres, Molnár, Ónodi ill. Czir­bik. 8 - 1 32-6 24 6 2 1 18-7 20 5 4 - 13-4 19 6-3 17-9 18 5 2 2 22-10 17 5 1 3 16-14 16 4 3 2 11-10 15 4 2 3 12-9 14 4 2 3 14-15 14 2 4 3 14-14 10 3 1 5 9-19 10 234 6-13 9 2 1 6 10-21 7 1 2 6 7-16 5 1 1 7 5-18 4- - 9 5-26 Várdai gólözön NB III: Végre megtört a jég Szálkán 1 Nyíregyháza (KM) — Gólesőt ^ hozott a kis­-----------1 várdai megyei rangadó. A gyengébb első félidő után az utolsó öt perc alatt szinte minden újrakezdés gólt eredmé­nyezett. Rakamaz szintén a második félidő vége felé őrölte fel a tartalékos Nyírbátor erejét. Sikerült első győzelmét megszerez­ni a szalkaiaknak, ezzel a három ponttal el is kerül­tek az utolsó helyről. Kisvárda-Baktalóránthá- za 5-3 (0-1). Kisvárda, 1000 néző, v.: Nyitrai. Kis­várda: Czene — Czap, Ta­kács, Lipták (Vedres), Oláh, Kőrizs, Vachter, Tóth, Balogh, Vincze (Kán­tor), Kotula. Edző: Komá­romi György. Baktaló- rántháza: Mónus — Tóth (Geda), Vacsilja, Vida, Hü- se, Benkő (Virtás), Kapin, Maries (Sós), Gdovin, Né­meth, Fecsku. Edző: Nagy András. 37. perc: Gdovin 18 mé­terről lövésre szánta el ma­gát, s labdája utat talált a jobb felső sarokba, 0-1. 49.: Kántor adott be a jobb oldalról, s Oláh 4 mé­terről fejelt a hosszúsarok­ba, 1-1 .63.: Vacsilja lefe­jelte Kántort, ezért a baktait a játékvezető kiállította. 75.: Vachter 25 méterről bombagólt lőtt a bal felső sarokba, 2-1 82.: Geda büntetőterületen belül ke­zezett. a megítélt tizene­gyest Tóth értékesítette, 3-1. 85.: Oláh lövését Mó­nus kiütötte, a jól érkező Kotula elé, aki nem hibá­zott, 4-1. 86.: Fecsku az elalvó hazai védelem mel­lett kilépett és a kapu köze­pébe helyezett, 4-2. 87.: Fecsku ismét meglépett a mérkőzés végét jelző síp­szóra váró várdai védők kö­zött, és újabb találatot szer­zett, 4-3. 88.: Kántor 8 mé­terről állította be a végered­ményt, 5-3. A megyei rangadó iránt érthető volt a nagy érdeklő­dés. Az első félidő alacsony színvonalú játékot hozott, mert mindkét csapat sokat hibázott. A második játék­részben javult az iram, s egyre jobban felülkereked­tek a hazaiak. Kár, hogy Vacsilja durva szabályta­lansága felkorbácsolta a kö­zönség hangulatát. (Mint­egy 2 percig állt a játék.) Összeségében Bakta is helytállt, de nem bírt a jobb játékerőt képviselő Kisvár- dával. A bajnokság állása: 1. Tiszafüred 9 2. Kisvárda 9 3. Szikszó 9 4. Balmazújváros 9 5. Nagykálló 9 6. Rakamaz 9 7. Tiszaújváros 9 8. Mád 9 9. Baktalórántháza 9 10. B.Volán 9 11. MVSC 9 12. Nvírbátor 9 13. Ózd 9 14. H.böszörmény 9 15. Mátészalka 9 16. Vámospércs 9 Rakamaz-Nyírbátor 4-0 (1-0). Rakamaz, 300 néző, v.: Zahorán. Raka­maz: Szabó — Szobonya, Varga (Marcsek), Csorna, Papp (Pásztor), Turóczi, Il­lés, Kapusztyin, Hudák, Balogh (Kocsis), Búzás. Edző: Veigli Géza. Nyír­bátor: Gere — Szombathy (Szalontai), Unchiás, Ko­sán, Lengyel, Varga, Kond­ija, Hadházi (Bíró), Lő- rincz, Gubányi, Szilvási (Darai). Edző: Unchiás De­meter. 38.: A jobb oldalon felfu­tó Varga lövése a védőkről Kapusztyin elé pattant, aki nem hibázott, 1-0. 70.: Kocsis a félpályáról indulva, a kapust is elfek­tetve lőtt a hálóba, 2-0. 73.: Illéssel szemben sza­bálytalankodtak a tizenha- tososn belül, a büntetőt Bú­zás értékesítette, 3-0. 86.: A tizenegyespont környékén pattogó labdára Kapusztyin csapott le, és a hálóba passzolt, 4-0. Két hazai vereség után végre sikerült gólokkal megörvendeztetni a hazai csapatnak szurkolóit. A második félidei jó játék gó­lokban is megmutatkozott, győzelmük ilyen arányban is megérdemelt a tartalékos bátoriakkal szemben. Mátészalka-Ózd 2-1 (0—1). Mátészalka, 500 né­ző, v.: Vilmányi. Mátészal­ka: Nagy — Simák, Bíró, Szeles, Szűcs, Bartha (Pa- cej), Varga (Szender), Oláh, Tóth, Kosa, Kocsány. Edző: Balogh Dezső. 26.: Egy baloldali táma­dás után a középre gurított labdát Konyha az ötösről a balsarokba lőtte, 0-1. 68.: Tóthot szabálytala­nul szerelték. A húszméte­res szabadrúgást Kosa bombázta a kapuba. 1-1. 90.: Kocsány játszott kö­zépre, a vendégek kapusa elvétette a labdát, a jókor érkező Kosa 5 méterről po­fozta a hálóba a labdát, 2-1. Két ellentétes félidőt lát­hatott a közönség. Az első játékrészben a hazaiak ide­gesek voltak, sok hibát vé­tettek, amelyet a vendégek ki is használtak. Szünet után átvette az irányítást a szálkái csapat, több gól­helyzetet is kidolgoztak, végül megérdemelten har­colta ki első győzelmet. További eredmények: Ti­szaújváros-Hajdúböször- mény 4-0. B.Volán-Vá- mospércs 2-0, MVSC- Szikszó 0-0, Balmazújvá- ros-Mád 3-0. 7 1 1 17-7 22 6 2 1 22-10 20 6 2 1 14-8 20 6 1 2 24-6 19 522 13-11 17 5 1 3 20-7 16 4 3 2 17-12 15 432 15-11 15 3-6 18-16 9 2 3 4 8-14 9 1 5 3 6-12 8 225 12-23 8 2 1 6 12-13 7 2 1 6 7-18 7 1 2 6 9-19 5 1 1 7 5-32 4 Tudósítóink voltak: Bodnár Tibor. Cserepes Sándor, Fábi­án László, Fábián Tibor, Haluska András, Kaposvári Ferenc. Krasznai Béla, Losonczi Imre, Ragány Ferenc, Szűcs Jenő, Terebessy Attila, Tóth István. Ügyeletes munkatársaink: Dankó Mihály, Mán László, Nyéki Zsolt. Vendégek szombatja 0 Budapest (MTI) — A héten nem ^ lesznek nemzet- -------—I közi kupamér­kőzések, mégis benépe­sülnek majd Európa na­gyobb stdaionjai. Szer­dán ugyanis számtalan EB-selejtezőt játszanak majd, köztük természete­sen a bennünket érdeklő Svájc-Magyar ország összecsapást. Mintegy ráhangolásként szombaton már három ta­lálkozót rendeztek, ame­lyek közül kettőt a vendég­csapat nyert meg, Bulgária pedig megtorolta az albá­nokkal szembeni idegen­beli döntetlent, amely ak­kor egyben azt is jelentette, hogy a bolgárok is elvesz­tették első pontjaikat. 2. csoport: Orményor- szág-Belgium 0-2 (0-2). A Feyenoord csatára dön­tött. Gól: Nilis (28. és 39. perc). A csoport állása: 1. Spanyolország 22 pont (8 mérkőzés), 2. Dánia 17 (8), 3. Belgium 14 (9), 4. Ma­cedónia 6 (8), 5. Örmény- ország 5 (9) 6. Ciprus 5 (8). 5. csoport: Fehérorosz- ország-Csehország 0-2 (0-1). A csehek az utolsó percekben bebiztosították sikerüket. Gól: Fridec (25.), Berger (84.) Az ál­lás: 1. Novégia 20 (9), 2. Csehország 18 (9). 3. Hol­landia 14 (8), 4. Luxem­burg 9 (8), 5. Fehérorosz­ország 7 (8). 6. Málta 2 (8). 7. csoport: Bulgá­ria-Albánia 3-0 (1-0). Most nem Sztoicskov volt a gólgyártó. Gól: Lecskov (15.), Kosztadi- nov (80. és 81.).A csoport állása: 1. Bulgária 22 (8) 2. Németország 16 (7), 3. Grúzia 12 (8). 4. Albánia 7. (9), 5. Wales 7 (8), 6. Moldova 6 (8).