Kelet-Magyarország, 1995. október (52. évfolyam, 232-256. szám)

1995-10-09 / 238. szám

16 Kelei-Magyarország SPORT 1995. október 9., hétfő Hawaii kutyavilág Csontja törött a peches Kropkónak Kailua — Kona (BSSÜ- MTI) — Biztató előjelek­kel, és nem kis ráfordítás­sal (amerikai edzőtábor, kéthetes aklimatizálódás) érkezett Hawaiira Krop- kó Péter. A miskolci triat- lonista az első öt közé vár­ta magát az Ironamn (Vasember) Világbajnok­ságon. Amelyen 56 országból 1500 induló, 350 újságíró érkezett, 4 ezer önkéntes segítő serénykedett és több mint húszezren szurkoltak a gigászi feladatra vállako- zóknak. A 40 fok, 90 száza­lékos páratartalom fölötti klíma elviselésére, a frissí­tésre alaposan felkészültek a rendezők, hiszen mintegy 30 tonna jeget, 100 hektó vizet, 400 liter kólát és 40 liter levest, valamint 12 825 darab banánt biztosítottak. Az úszás után a címvédő Welch és az nagy visszaté­rő, ötszörös bajnok ameri­kai Allen mögött mindössze másfél perc hátránnyal pat­tan a kerékpár nyergébe. Biztaóan tekert a fekete lá­va sivatagban, ahol fű sem nő, és sajnos így számára nem teremhetett babér. És ekkor jött a baleset! A szi­geten talán tucatnyi kutya élhet, ezek közül egy kóbor eb éppen a miskolci vasem­ber kerekei közé kevere­dett. Kropkó hatalmasat bu­kott, eltörött a klucscsontja és kiesett. A szenzációsan futó Allen így hatodszor került a sportág trónjára, a német Hellrigelt és Müllert megelőzve. A nőknél az amerikai Smyers életében először végzett az élen. Összesen 160 ezer dollárt osztottak szét a legjobbak között, ám a nyolc órán be­lüli időre különprémiuma- ként felajánlott százezer dollár a szervezőknél ma­radt. Thaiföldön igen népszerű, a világon pedig egyedülál­ló az a bivalyverseny, amelyen minden évben össze­mérik bivalyogoló tudományukat a rizsfarmerek. A szombati találkozón fél százan kapaszkodtak kedvenc állataik hátán, és versengtek az elsőségért AP-felvétel Sportvilág Befejeződött... ...a pontvadászat a gyorsa­sági motoros világbajnok­ságon az oldalkocsisoknál. A hét futam alapján a brit Dixon, Hetherington kettős lett a világbajnok, (dpa) Arie Haan... ...lett a holland labdarúgó­bajnokság élvonalában sze­replő Feyenoord vezetőed­zője. Elődjét, Willem van Hanegemet néhány napja menesztették, miután na­gyon gyengén sikerült a rotterdami együttes őszi rajtja. Haan — aki eddig a görög PAOK Saloniki csa­patát irányította, eddig még soha nem dolgozott hazájá­ban edzőként, viszont szép sikereket ért el Németor­szágban és Belgiumban — két évre kötelezte el magát a Feyenoordhoz. (Reuter) Elképzelhető... ...hogy letartóztatás vár Steffi Grafra, a női tenisz világranglista adócsalással vádolt éllovasára. A hírt a Der Spiegel magazin szel­lőztette meg. Más lapérte­sülések szerint az is köny- nyen előfordulhat, hogy a világhírű játékos egyik leg­nagyobb támogatója, az Opel személygépkocsikat gyártó General Motors fel­bontja szponzori szerződé­sét. (AP) Magyar idő... ...szerint szombaton hajnal­ban rajtolt az észak-ameri­kai profi jégkorong bajnok­ság, az NHL. A nyitómér­kőzésen a Colorado Ava­lanche Kamenszkij két gól­jának köszönhetően 1-2-ről fordítva 3—2-es győzelmet aratott a Detroit Red Wings ellen. (AP) A brit... ...Lennox Lewis, az egykori profi (WBC) nehézsúlyú ökölvívó világbajnok At­lantic Cityben az amerikai Morrison ellen lépett szorí- tóba. Akit a hatodik menet­ben leléptette a bíró, mivel a brit bokszoló már több­ször majdnem kiütötte őt. Maradona... ...az argentin bajnokság 9. fordulójában eltiltása lejár­ta után pályára lépett új klubjában, a Boca Juniors- ban. A BJ Scott ónak a 90. percben szerzett góljával 1-0-ra nyert. (AP) A Milan... ...labdarúgó csapata érdek­lődik Mario Basler, a né­met Bremen játékosa iránt. Az itáliai klub 10,8 millió dollárt fizetne a középpá­lyásért. (AP) Az eltiltása... ...után nemrég visszatért Cantona, az angol Man­chester United játékosa könnyebb térdsérülést szenvedett. A francia csatár a „vörös ördögök” tartalék­csapatában a Leeds United ellen játszott. (AP) Herczeg gólkirályi bemutatkozása NB II: A rivális gödöllőiek ellen fontos három pontot tartott otthonában Sényő Capatina (9-es) is szép gólt lőtt Harasztosi Pál felvétele Sényő (KM - M. L.) — Végre egy ^ vasárnap, verhető ----------3 vendéggel! Imi­gyen sóhajthattak fel a sé- nyőiek, amikor megérkezett a gödöllőiek busza. Szó ami szó, ez valóban így volt, hi­szen a másodosztályú baj­nokságban a riválisok közül eddig csak a hatvaniakkal mérkőzött az újonccsapat. A hazaiaknál kezdőként ka­pott helyet az NB III tavalyi gólkirálya, az ózdi Herczeg. FC Sényő-Gödöllő 2-1 (0-0). Sényő, 800 néző, v.: Márta (Mezei, Nyilas). Sényő: Varró - Szegedi, Szikszai, Torda, Herman - Dudás, Krasznai. Horváth, Rubóczki - Herczeg, Capatina. Edző: Jávor Pál. Gödöllő: Izracska - Haraszti, Kovács, Czipper - Merényi, Simon, Szanyó, Stranyóczky, Ivanovics - Baj­kai, Szász. Edző: Garaba Im­re. Csere: Horváth helyett Ba­logh (55. perc), Merényi h. Kiss (65.), Herczeg h. Knob- lok (82.), Krasznai h. Jávor (84.). Gól: Herczeg (61.), Capati­na (80.), Szász (89.). Sárga lap: Rubóczki (4L), Torda (43.), Stranyóczky (61.), Kovács (89.), Balogh (90.). Kiállítva: Stranyóczky (84.). Vénasszonyok nyara, öregu­ras focival! Az első félidőről ennyi éppen elég, mert nem sok olyan történt a pályán, ami a labdarúgást jelenti. A két partbíró nyugodtan letörhetett volna egy-egy sor tengerit (a pálya mellett lett is volna rá le­hetőségük), mert nem sok ten­nivalójuk akadt. Azért egy szép hazai akciót feljegyezhet­tünk, ám a Dudás-Krasznai- Herczeg trojkát járó labda utóbbi lövésénél egy védőt érintve kerülte el a kaput. Szünet után lassan azért be­indult a foci. Jó negyedóra el­teltével Herczeg beköszönt a hazai szurkolóknak, mégpedig királyi, gólkirályi módon. A vendégtizenhatos bal oldali csücske környékén tette le a lasztit egy szabadrúgásnál, majd gyönyörűen lőtte ki a hosszúpipát. Parádés találat után háromhetes böjtöt köve­tően kóstolták meg a hazaiak ismét a gólöröm édes ízét. Az­tán az addig jobbára csak tár­saival pörölő Capatina percei következtek. Valér előbb kiha­gyott egy ziccert, majd Balogh — aki, mintha kézzel állította volna meg a félpályánál ki­bontakozó vendégtámadást, a bíró sípja azonban néma ma­radt — ragyogó labdájával nyargalni kedzett. A szőke moldáv nem állt meg, hanem a kapus mellett is elhúzva a há­lóba lőtt. A cserék közül Ba­logh a gólpasszal hálálta meg a lehetőséget, majd a kis Jávor egy kiállítással. A hazai tréner fia alig lépett pályára, kihar­colt egy szabálytalanságot: Stranyóczky megütötte a fiatal sényőit, így joggal kapott piro­sat. Parázs volt a hajrá, mert Szász lövése után a felpattanó labda megfésülte Varrót, és a kapu közepében landolt. Pár percre még fellángoltak a ven­dégek, de nem sikerült egyen­líteniük. Görcsösen gyenge első fél­idő után, de sikerült legyűrni a vendégeket, és igen értékes pontokat szereztek a sényőiek. Nagyon sok hiba csúszott még a játékukba, de akadt egy pár szép akció is. Mindkét oldalon volt egy-egy tizenegyesgya­nús helyzet, ám a játékvezető jól döntött, mert Krasznai és Czipper is csak megjátszotta a szabálytalanságot. A jövő hé­ten talán már itt lesz a közép­pályás Kovács is, és akkor iga­zán elkezdődhet a nagy mene­telés, apró pontocskák gyűjtö­getésével a bennmaradás lehe­tőségének biztosításához. Nem lesz könnyű, mert úgy tűnik nincs együtt a sényői gárda. Karszalagos rendezők nem a feladatukat teljesítették, henm a kispadok közötti területről kóstolgatták az edzőket, adták a taktikai utasításokat. Jávor edző egyszer ki is kelt magá­ból, de szerencsére a vita meg­maradt a szópárbaj mezsgyé­jén. Ám ez intő példa volt arra, hogy a közös cél érdekében mindenkinek a saját dolgát kell tennie! Jávor Pál: Köszönöm szur­kolóinknak, hogy kitartottak mellettünk a nehéz időkben is. Megérdemelten nyertünk, mert több helyzetünk volt, és a gólkülönbség akár nagyobb is lehetett volna. Garaba Imre: Kiélezett mérkőzésen egy jól eltalált lö­vés és egy bírói tévedés dön­tötte el a három pont sorsát. Biztosan, akárcsak tavasszal NB II: Emberhátrányban Is további gólt szerzett az Alkaloida Hódmezővásár- hely (Mészáros * „ászló) — A vasvá­----------3 riak semmit nem bíztak a véletlenre. A hód­mezővásárhelyi „kirándu­lás” nagyobbik részét már szombaton letudta a csapat, hiszen az éjszkát Orosházán töltötték Fecskuék, onnan rándultak át másnap a csongrádi városba. Hódmezővásárhely-Tisza- vasvári Alkaloida 1-3 (1-2). Hódmezővásárhely, ezer néző, v.: Hrabovszky (Sápi, Bócsik). Hódmezővásárhely: Soós - Bánfi, Talmácsi, Győri, Budai - Gardi, Fazekas, Bokor, Csá­ki - Mucsi, Markó. Edző: Kérdő Sándor. Alkaloida: Szabó - Havelant, Szűcs, He­gedűs - Horváth, Szarka, Fecsku, Lente, Bohács - Er­dei, Rosu. Edző: Szikszai La­jos. Csere: Fecsku helyett Veres (52. perc), Bokor h. Stráma, Havelant h. Kurilco (mindket­tő 60.), Fazekas h. Varga (66.), Bánfi h. Gyenge, Rosu h. Szi­lágyi (mindkettő 85.). Gól: Erdei (23.), Győri (26.), Rosu (35.), Bohács (89.). Sárga lap: Soós (35.), Csá­ki (42.), Hegedűs (62.), Tal­mácsi (83.). Kiállítva: Lente (70.). #| Budapest (MTI) — A szerdai, Svájc el- ^ leni EB-selejtezőre --------3 készülő magyar lab­darúgó válogatott szombaton késő este jótékony célú mérkőzésen — a bevételt a Testnevelési Egyetem javára ajánlották fel — lépett pályára a Vasas vegyescsapata ellen. Úgy tűnik, a piros-kékeket kellene utaztatni Svájcba, A hazaiak deffenzív taktikát alkalmaztak, és két gyors csa­tárukra építették szórványos ellentámadásaikat, ezek nem is voltak veszélytelenek. A vasváriak erejéből ebben az időszakban csak szögletekre tellett. A 23. percben -— ami­kor végre Bohács révén szélről húzták meg a hazai védelmet - viszont gólt értek el, a beadást követően ugyanis Erdei nyolc méterről bombagólt fejelt. A megnyugodni látszó ven­dégeket hideg zuhanyként érte a három perc múlva érkező egyenlítés. Ekkor a gyors Győri négy vasvári védő mel­lett két csel után, tizennégy méterről a jobb alsó sarokba lőtt. Nem sokkal az egyenlítés után Erdeinek egy percen be­lül két nagy lehetősége is volt, ám ezek kimaradtak. Aztán egy érdekes góllal jutottak is­mét előnyhöz a vendégek. Ha­zaadás miatt öt méterre a ka­putól jutottak szabadrúgáshoz a vegyészek, Fecsku Rostinak gurította vissza a labdát, aki nyolc méterről a tömörülő vé­dők között a kapu jobb oldalá­nál, a léc alatt vette be tavalyi csapatának hálóját. A második félidőt is óriási helyzetek kihagyásával vezet­te be a vendégcsapat. Az egyre fáradó vásárhelyiek mellett ra­gyogóan kontrázott a vasvári csapat, azonban idegesítő volt. hiszen a Fáy utcában 500 néző előtt megrendezett találkozón nagy meglepetésre a hazaiak nyertek 1-0-ra. A gólt a haj­rában Pál szerezte. Mészöly Kálmán szövetségi' kapitány a következő kezdő ti­zenegyet küldte pályára: Haj­dú - Lipcsei, Telek, Halmai - Mracskó, Nyilas, Simon, Illés, Mónos — Jován, Vincze I. Csereként szóhoz jutott: hogy öt-hat abszolút helyzetet is elhibáztak, elsősorban a csatárok révén, akiket mégsem érhet szemrehányás, mert jól játszottak. Még az emberhát­rány terhét is elbírták a vendé­gek, hiszen Lente szövegelés miatt hamarabb mehetett zu­hanyozni. Végül a lefújás előtt nem sokkal Bohács unta meg az ékek baklövéseit, és tizennégy méterre a kaputól, egy csellel tisztára játszotta magát, majd mesterien csavart a jobb felső sarokba. A hazaiak meglepő önbiza­lommal és óriási lelkesedéssel kezdték a mérkőzést, amelyre a legutóbbi, Barcika elleni ha­zai győzelmük adott alapot. Az Alkaloida ha helyzeteinek csak egy részét értékesítette volna, akkor könnyen gólkü­lönbségjavítás lehetett volna a vége. A mérkőzés képe alap­ján így is a minden csapatré­szében jobb csapat gyűjtötte be biztosan a három pontot. Egyben megismétlődött a két csapat tavaszi, vásárhelyi mér­kőzésének eredménye. Kérdő Sándor: Derekasan küzdöttünk, de erőnkből csak ennyire tellett. Szikszai Lajos: Csak az eredménnyel vagyok elége­dett, de a helyzetek kihaszná­lása ma is katasztrofális volt. Babócsy, Jagodics, Csertői, Bükszegi, Arany, Farkasházy, Hamar, Klausz. A szakvezető elmondta, hogy kiszemeltjei közül két idegenlégiós, Kozma és Kiprich haza sem érkezett, Plókai, Kecskés és Geress sérült, Bánfi pedig beteg. Mészöly Kálmán a sok hiányzó miatt csak hétfőn szűkíti a keretet. Vereség d Győr (R.F.) — Két vereséggel háta mögött---------- látogatott a megerősödött Győrhöz a kisvárdai NB I-es női ké­zilabda csapata. Győr-Kisvárdai SE 29-Í9 (15-8). Győr, ezer néző, v.: Andorka, Scho­ber. KSE: Demeter-Nagy A. 2, Ignatyenkó 2, Agárdi 3, Hollóné 1, Farkas, Bau- nok 1. Csere: Birta (ka­pus), Kulcsár, Buglyó 5, Salamon, Nagy H. 5/3. Edző: Benyáts Balázs. Ki­állítások: 12, illetve 12 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 3/3. A hatodik percig jól tar­totta magát a vendégcsapat (2-3), innentől kezdve azonban a szünetig szinte végig emberhátrányban játszottak, így Mátéfi és az exnyíregyházi Kulcsár A. góljaival megugrottak a győriek. A második félidő­ben a várdaiak nehezen boldogultak Hoffmann ka­pussal, akinek percekig nem tudtak gólt lőnni, igaz a másik oldalon Birta is re­mekelt. 1. Eger-III. kér. TVE 2 2. KTE-Tiszakécske 1 3. Tatabánya-Sz.batta X 4. Andria-Foggia 1 5. Avellino-Salernitana 1 6. Brescia-Venezia X 7. Cesena-Chievo 1 8. Cosenza-Ancona 1 9. Genoa-Lucchese 1 10. Perugia-Palermo X 11. Pescara-Reggiana 1 12. Pistoiese-Bologna X 13. Verona-Reggina X 14. Kaposvár-Siófok X Vasas-vegyes verte válogatott Totó 40. hét