Észak-Magyarország, 1993. szeptember (49. évfolyam, 203-228. szám)

1993-09-26 / 225. szám

10 A HÉTVÉGE SPORTJA Karcsa továbbra is az első helyen Labdarúgás, megyei I. osztály Miskolc (ÉM - KT) - A hetedik fordulóra ke­rült sor a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei I. osz­tályú labdarúgó bajnokságban. Szombaton po­tyogtak a gólok, Hejőcsabán hétszer, Borsod- szentgyörgyön pedig négyszer rezdültek a há­lók. Vasárnap csak Sajószentpéteren volt gól­szüret, ahol a halmaiak 4-2-re verték a GLAS- SVSE együttesét. Továbbra is jól szerepelnek a módiak, akik a második helyen állnak. A mezőcsáti rangadón pontosztozkodás született. A Tomor-Lak újonc gárdája hazai környezetben pontot rabolt az él­lovas Karosától. Ebben a fordulóban csak négy csapat bizonyult gólképtelennek. A mérleg: 4 hazai győzelem, egy vendégsiker, három dön­tetlen. Eredmények: Borsodszentgyörgy - Sátoraljaújhely 3-1 (1-1). Borsodszentgyörgy, 300 néző. Vezette: Bénító. Borsodszentgyörgy: Szentkirályi - Né­meth P., Halász, Lukács, Csépányi (Kucs), Ka­kukk, Bíró, Vincze (Tengely), Kovács (Alföldi), Mocsárkó, Horváth. Edző: Munkácsi Tamás. Sátoraljaújhely: Szakái - Rusznyák, Bordás, Barna, Bodnár, Kálmán, Pásztor, Ocsenás, To­kár, Juhász, Jurkó. Edző: Szakái Miklós. G.: Bí­ró, Horváth, Tengely, illetve Pásztor. Jók: Ten­gely, illetve Bordás, Jurkó. Ifi: 0-0. Hejőcsaba - Sajóbábony 6-1 (4-0). Miskolc, hejőcsabai sporttelep, 100 néző. Vezette: Petus. Hejőcsaba: Budai - Kavecsánszki, Mózsik, Szűcs, Tulai (Samu), Zsámba, Fazekas (Kar- lecz), Szabó, Kepecs, Venczel (Sloszár), Kru- zsely. Edző: Szabó István. Sajóbábony: Mag (Regec) - Simon (Müller), Lakatos, Szilágyi, Csáki, Varga, Kosa, Pocsai, Lipták, Szántó L., Szántó I. (Dávid). Edző: Varga Miklós. G.: Sza­bó (3, egyet 11-esből), Venczel, Kruzsely, Kar- lecz, illetve Dávid. Jók: Szabó (a mezőny leg­jobbja), Mózsik, Zsámba, Venczel, illetve senki. Ifi: 2-0 a csabaiaknak. 4 Sárospatak - Putnok 1-1 (1-1). Sárospatak, 400 néző. Vezette: Csibrik. Sárospatak: Frikker I. - Kőszegi, Demkovics, Kerchner, Vachter T., Rák, Sikorszki (Beimli), Hanuder, Frikker L. (Krenyiczki), Pankovics,VachterG. Edző: Tuss István, Putnok: Takács — Fecsku, Kispál, Lup- kovics.Bória, Újvárosi, Vincze, Makrai (Magya- ri),-Kiss, Balogh (Kozma), Kiszely. Edző: Szabó János. G.: Vachter G., illetve Kiszely. Jók: Pan- kovics, illetve Takács, Fecsku, Makrai, Balogh, Kiszely. Ifi: 7-2 a hazaiaknak. Mád - Abaújszántó 2-0 (1-0). Mád, 600 néző. Vezette: Cservenka. Mád: Kiss - Majoros, Pak­si, Gazdag, Thury, Tatárka, Gönczi (Bodnár), Kentos, Nazarenko (Nemes), Laczkó (Miklós), Séleszt. Edző: Oláh Ferenc. Abaújszántó: Mol­nár-Erdősi, Mika, Bállá, Pócs (Tóth), Konyecs- nyik, Kocsis B., Szilágyi, Szabó, Kocsis J., Fe­kete. Edző: Bóni Imre. G.: Thury, Bodnár. Jók: Paksi, Thury, Kentos, Nazarenko, Majoros, il­letve Molnár. Ifi: 2-1 a vendégeknek. Tomor-Lak - Karcsa 0-0. Lak, 300 néző. Ve­zette: Kovács M. Tomor-Lak: Suszter—Varga, Ladányi, Takács, Jendrek, Kőszegi, Mogyoró, Tóth, Kádas, Papp (Csorba), Göndör (Ganyi). Edző: Szilvái Attila. Karcsa: Varga - Váradi, Dakos, Lengyel, Benkő, Baba J., Kocsmárszki, Kelemen, Móré, Vancza (Homyák), Baba G. (Góré). Edző: Baba János. Jók: Varga, Kőszegi, illetve Varga. Ifi: 2-0 a hazaiak javára. Halmaj - GLAS-SVSE 4-2 (3-2). Sajószentpé­ter, 200 néző. Vezette: Répás. Halmaj: Ruszkai - Bódi. Bitó, Juhász, Kecskés (Becse), Köteles, Tóth. Tumyánszki, Kovács, Jordán, Varga. Edző: Becse László. GLAS-SVSE: Venczel -Fa­zekas. L. (Ötvös), Mező, Nagy, Benkő, Lehotai (Zsíros), Krompák, Fazekas Z., Tóth, Dányi, . Szőke. Edző: Soltész Imre. G.: Varga (2), Jor­dán, Kovács, illetve Dányi (2). Jók: Bódi, Köte­les, Kovács, Jordán, illetve Tóth, Dányi. Ifi: 3-0 a hazaiaknak. Encs-Mezőkövesd 1-0 (1-0). Encs, 300 néző. Vezette: Sike. Encs; Kiss - Varga F., Tarr, Orosz, Varga B. (Kozma), Adu (Csorba), Barta, Török (Ruszkai), Dányi, Szegedi, Kotula. Edző: Orlóczki Tibor. Mezőkövesd: Nagy - Baranyi, , Beller, Nyeste (Ludányi), Bodnár, Sugár (Csir- maz), Takács, Szalóczi, Horváth, Aux, Pelyhe. Edző: Újvárosi László. G.: Szegedi. Jók: Orosz, Dányi, Kotula, illetve Bodnár, Beller. Ifi: 6-0 az encsieknek. Mezőcsát - Borsodnádasd 1-1 (0-1). Mező- csát, 400 néző. Vezette: Mozgó. Mezőcsát: Grol- musz — Farkas (Kántor), Kiss, Szeráfi (Rácz), Molnár, Kopa, Rontó, Szombati, Bubenko, Szo- bóczki, Jezoviczki. Edző: Földesi Károly. Bor­sodnádasd: Debrődi — Jakubik, Alexa, Barna, Tokár, Vári (Berecz), Kurtán, Turcsik, Szabó, Kolenicska (Keresztes), Váradi. Edző: Kasza János. G.: Rontó, illetve Turcsik. Jók: Molnár, Rontó, Szobóczki, Jezoviczki, illetve Debrődi, Jakubik, Tokár, Kurtán, Turcsik. Ifi: 7-0 a me- zőcsátiaknak. Eredmények - Tudósítások 1993. Szeptember 27., Hétfő Nem jöttek meg a játékvezetők Elmaradt a Nagycsécsi Stop FC - Kisvárda NB lll-as találkozó Miskolc (ÉM - KT) - A hetedik for­duló összecsapásaival folytatódott a pontvadászat az NB III-as labdarú­gó bajnokság Tisza csoportjában. A nagy érdeklődéssel várt Nagycsécsi Stop FC - Kisvárda találkozó elma­radt, mert a játékvezetők nem ér­keztek meg. A felek sokat várakoz­tak, végül a jegyzőkönyvben rögzí­tették a történteket. Az összecsapás elmaradásának körülményeit a ver­senybizottság vizsgálja majd ki, s minden bizonnyal új időpontot tűz ki. Az esetjoggal bosszantotta nem­csak a nézőket, játékosokat, hanem a csapatok vezetőit is, hiszen a vendégek például 150 kilométert utaztak... A hangosbeszélőn felszó­lították a nézőket, hogy vizsgázott játékvezetőt találjanak. Akadt je­lentkező, de akkorra már háromne­gyed óra telt el, s a várdaiak felöltöztek. Véleményünk szerint az egyetlen lehetséges megoldáshoz folyamodtak a felek, ugyanis a cso­port rangadóját méltó körülmények között lehet csak megrendezni. Kíváncsian váijuk a döntést. A me­gyei rangadókon hazai sikerek szü­lettek: a Borsodi Építők Volán az Edelényt, az Ózdi Kohász pedig az Olefin SC-t verte. Püspökladányban szenvedett vereséget a Szerencs-Ba- lox VSE, Nagykállóban kapott ki a Miskolci VSC. Eredmények: Ózdi Kohász - Olefin SC 3-2 (1-0). Ózd, 500 néző. Vezette: Geró I. Ózdi Kohász: Erdős - Bulavin (Komyi- jenko), Kertész, Paulovics, Igó (Bí­ró), Agócs, Budai, Magyar, Kanyok, Herczeg, Gál. Edző: Bíró István. Ole­fin SC: Bán - Tömöri, Gonda, Cso- báj, Kovács (Gyükér), Lukács, Mi- halco, Járai (Horváth), Szendrei (Organ), Almási, Kalmár. Edző: Rácz Károly. A gólok története, 27. perc: Igó jobb oldali szabadrúgása Gál lábán irányt változtatott, Ker­tész pedig közelről a kapuba helye­zett, 1-0. 63. perc: Magyar húzott el a bal szélen és a kimozduló kapus mellett a jobb alsó sarokba lőtt, 2-0.' 66. perc: Kalmár 22 méteres szabad-. rúgása a bal felső sarokba vágódott, 2-1. 72. perc: Komyijenko 18 méte­res kapáslövése a jobb felső sarok­ban kötött ki, 3-1. 75. perc: az elalvó ózdi védők között Kalmárhoz került a labda, aki nem hibázott, 3-2. Küz­delmes és helyenként jó iramú volt a mérkőzés. Helyzeteik alapján megérdemelten nyertek a hazaiak. Jók: Kertész, Agócs, Gál, illetve Bán, Gonda, Kalmár. Ifi: 3-1 az ózdiak­nak. A várakozás feszült pillanatai: lesz mérkőzés, vagy nem? Nos, a Kubikban elmaradt az NB lll-as rangadó, mert a kijelölt játékveze­tői hármas nem érkezett meg... Fotó: Juhász Emese Borsodi Építők Volán - Edelényi Városi SE 4-2 (2-2). Miskolc, nép­kerti sporttelep, 300 néző. Vezette: Bukovics. BÉV SC: Kerényi J. - Szo­bóczki, Fenyvesi, Oláh, Farkas, Nyeste (Bodnár), Kovács, Báli (Sver- la), Lehoczki, Lója, Vidinczei. Edző: Balázsi István. Edelény: Drótos - Lengyel (Pető), Takács, Pékár, Szántó, Szűcs, Goór, Barbarics, Juszkó, Nagy (Lengyel Zs.), Bósa (Rákos). Edző: Németh Attila. A gó­lok története, 10. perc: Szántó 25 méteres jól eltalált szabadrúgása a jobb alsó sarokban kötött ki, 0-1. 34. perc: a jobb oldalról átívelt labdára Vidinczei lecsapott, beadását Ko­vács 5 méterről a kapuba lőtte, 1-1. 37. perc: Lehoczki kiugratta Lóját, aki 15 méterről a kifutó kapus mel­lett a jobb alsó sarokba lőtt, 2-1. 44. perc: vendégtámadás után Szántó 18 méterről leadott lövése a felső léc­ről levágódott és a befutó Szántó kö- - zelről a hálóba lőtt, 2-2.53, perc: Bá­li jobb oldali beadását Lehoczki 5 méterről a jobb sarokba fejelte, 3-2. 83. perc: Bodnár kiugratta Lóját, aki 10 méterről nagy gólt lőtt a kapu bal oldalába, 4-2. Jó iramú volt a talál­kozó. A hazaiak magabiztos győzel­met arattak. Kiállítva: Rákos, a 70. percben utánrúgásért. Jók: Farkas, Vidinczei, Lója, Lehoczki, Kovács, il­letve Szűcs, Szántó. Ifi: 8-0 a miskol- ciaknak Nagykálló - Miskolci VSC 3-1 (1-0). Nagykálló, 250 néző. Vezette: Szilvási. MVSC: Simon-Mihalovsz- ki, Bohács, Kojsza, Kövér, Kundrák, Tirk, Bódi, Schnek, Balogh, Hallai. Edző; Fekete László. A gólok törté­nete, 25. perc: Horváth szabadrúgá­sa után Migovics 5 méterről a jobb sarokba lőtt, 1-0.70. perc: Bohán be­adását Hallai 10 méterről juttatta a kapuba, 1-1. 80. perc: Horváth buk­tatásáért büntetőt ítélt a játékveze­tő. Boda volt és ítéletvégrehajtó és nem hibázott, 2-1. 85. perc: Balázs bal oldali beadását Mini 5 méterről a kapu közepébe fejelte, 3-1. A csú­szós pályán a hazaiak nem csak já­tékban, hanem lelkesedésben is fel­ülmúlták ellenfelüket. Jók: Kövér, Kundrák, Hallai. Ifi: 1-0 a miskolci­aknak. Püspökladány - Szerencs-Balox VSE 2-1 (2-0). Püspökladány, 500 néző. Vezette: Tamasovszki. Sze­rencs: Májer - Vajkó, Asszony, Ola­jos, Planéta, Kobolák, Haraszin, Ga- ál, Trubnikov, Nagy, Kozma. Edző: Orosz István. A gólokat Dán (2), il­letve Nagy szerezték. (Részleteket nem kaptunk.) Nagy iramú volt a ta­lálkozó. Óriási küzdelemben a fe­gyelmezettebben játszó hazaiak nyertek. Jók: Májer, Planéta, Nagy. Ifi: 3-0 a házaiaknak. További eredmények: Nyírbátor -Tiszafüred 3-0 (2-0). Ifi: 2-1. Máté­szalka - Hajdúszoboszló 4-0 (4-0). Ifi: 5-1. Derecske - Rakamaz 0-1 (0-1). Ifi: 0-5. Schulte és az utolsó lehetőség Zuhogó esőben csatároztak a Bundesliga csapatai Hamburg, Miskolc (ÉM - DL) ­Németország: A labdarúgó Bundes­liga kilencedik játéknapján az egyik nagy kérdést az jelentette: elveszíti- e veretlenségét az újonc Duisburg? Nos, Ewald Lienen edző legénysége egyelőre megállíthatatlan, ezt egy Weidemann-fejes nyomatékosítot­ta. A hamburgi Volkspakstadionban 35 000 néző konstatálta szomorká­sán, hogy egy remek akció végén a 72. percben a hazai háló púposo- dott... Karlsruhében Helmut Schul­te edző élt az utolsó eséllyel, ponto­sabban csapata megmentette a kirú­gástól a trénert. A Schalke látható bátorsággal rontott ellenfelére, de helyzeteit elügyetlenkedte. Pont­szerzése jogos. Schulte egyébként éppen az ötödik (!) liberóját állította a védelem tengelyébe... A vártnál jó­val nehezebben gyűjtötte be újabb pontjait a listavezető. Történt, hogy Frankfurtban a Dresden tiszteletle­nül viselkedett és a 20. percben Sven Kmetsch a vezetést is megszerezte. A szünetben felharsanó füttyszóra felébredt az Eintracht, a csereként éppen beállt Anderssen azonnal egyenlített, majd a Bein pompás lab­dáját értékesítő Gaudino a vezetést is megszerezte. Uwe Jähnig egyenlí­tett, az utolsó szó jogával azonban a közelről perdítő Fúrtok élt. A fontos események a szünet utáni 23 perc­ben játszódtak le. A fordulót egyébként viharos időjá­rás és hatalmas esőzés kísérte, mindez azonban egyáltalán nem be­folyásolta a látogatottságot. Ham­burg mellett ugyancsak 35 ezer né­ző töltötte meg a kaiserslautemi arénát, s tapsolt Stefan Kuntznak, aki két góllal vette ki részét csapata sikeréből. Igaz, a Leverkusen sze­rezte meg a vezetést Andreas Thom pompás vágtáját követően, de a vö­rösök győzelme megérdemelt, hi­szen góljaikon kívül kétszer a kapu­fa segített Rüdiger Vollbomnak... Az összecsapás sorsát alighanem Fran­co Foda hatalmas hibája döntötte el, akinek tévesztését követően nőtt kétgólosra a hazai előny. Telt hát előtt játszották le a rangadót: a ba­jorok Mehmet Scholl lécről bepatta­nó lövésével csikartak ki előnyt a 27. percben, ezt a 65.-ben egyenlítette ki Kari. A középpályás 35 (!) méteres szabadrúgásával szemben Aumann kapitulációra kényszerült. Jól cse­rélt Morten Olsen: a Köln trénere a hajrában küldte pályára az újonc, 18 esztendős Carsten Janckert, aki há­rom perccel a lefújás előtt „be­köszönt” Mauksch portásnak. A bré­mai Weserstadiont a riporterek Wasserstadionra (Víz-stadion) ke­resztelték... Joggal, hiszen pocso­lyákban küszködtek a felek, mindhi­ába. A pontszerzésnek - érthetően Bongartz mester örült jobban. Vá­ratlannak számít, hogy a Nürnberg a múlt heti, idegenben aratott győ­zelme után most csak döntetlenre volt képes az újonccal szemben. Eredmények: Bundesliga L: Ham­burg - Duisburg 0-1. Karlsruhe - Schalke 04 0-0. E. Frankfurt - D. Dresden 3-2. FC Köln - Leipzig 3-1. Kaiserslautern - Leverkusen 3-2. Nürnberg- Freiburg 2-2. Dortmund - Bayern München 1-1. Bremen - Wattenscheid 0-0. A Mönchenglad­bach - Stuttgart találkozó a pálya használhatatlansága miatt elma­radt. Az élcsoport: 1. Eintracht Frankfurt 16, 2. Werder Bremen 14, 3. Ham­burger SV 13 ponttal. Bundesliga II.: Saarbrücken - Wuppertal 1-0.1860 Mönchen — Bo­chum 4-1. S. Kickers - Hertha BSC 1- 1. Rostock - Wolfsburg 2-0. Han­nover - St. Pauli 4-1. Jena - Chem­nitz 0-2. TB Berlin - Fortuna Köln 0- 1. Essen - Mannheim elmaradt. Meppen - Homburg.2-1 A Mainz - Uerdingen találkozó elmaradt. Ve­zet a Bochum 14 ponttal, második az 1860 München (14), harmadik a Rostock (11). Róma (ANSA) - Olaszország: Itá­liában a hatodik fordulót hagyták maguk mögött a csapatok. Alapos verést kapott a Lazio, nem tudott nyerni a harmatgyenge Lecce ottho­nában a Juventus, örültek a Roma hívei. Eredmények: A-osztály: Napoli - Udinese 2-1. Roma - Atalanta 2-1. Cagliari - La­zio 4-1. Intemazionale - Piacenza 2- 0. Lecce-Juventus 1-1. Reggiana- Foggia 0-0. Sampdoria - Parma 1- 1. Torino - Genoa 2-0. Az első osz­tályban az élen nagy a tömörülés, hiszen a Milánnak, a Pannának, a Sampdoriának és a Torinónak egy­aránt 9-9 pontja van. A Cremonese - Milan találkozóra tegnap este, la­punk zárta után került sor. B-osztály:Ancona~Padoval-l. Fi- orentina-Brescia2-l. Bari-Raven- na 1-0. Cesena - Ascoli 2-1 Cosenza- Pisa 2-0. Modena - Lucchese 1-0. Palermo-Verona2-0. Pescara-Aci- reale 3-1. Venezia - Fidelis Andria 2- 2. Vicenza - Monza 1-0. Vezett a Fiorentina, mögötte a Bari és a Cosenza következik, mindhárom csapatnak 8-8 pontja van. Rió Box Klub Ózd (ÉM) - Megalakult az ózdi székhelyű Rió Box Klub, amelynek kihelyezett ökölvívó szakosztálya Sajószentpéteren, az egykori Borso­di Bányász csarnokában működik. Az új egyesület elnöke a horvát szár­mazású Stijacsics Radovan. A Rió átvette a csődbe jutott Tájfun SC edzőjét és sportolóit, többek között Takács Gábort, Szűcs Lászlót és Isa- szegi Róbertét is. (A témára lapunk­ban visszatérünk.) Terepíjászat Miskolc (ÉM) - Terepíjász bajnok­ságot írt ki a Szerencsi Városi Kul­turális Központ és a Prügyi íjásze­gyesület. A viadalra - amelynek tá­mogatója a Balox Kereskedóház - október 2-án, szombaton 11 órától kerül sor a prügyi homokbányában- A nevezési határidő: szeptember 28- Cím: 3925 Prügy, Petőfi u. 43. A ne­vezési díj felnőtteknek 200, ifjúsági­aknak 100 forint. Kategóriák: fért- női hagyományos, szabad stílusú, csigás és összetett. Ózdi kézilabdások: sikeres nyitány Miskolc (ÉM) - Megnyerte elsó mérkőzését az Ózdi Kézilabda Club első osztályú férfi csapata. ÓKC - Debreceni Dózsa 20-19 (10-11). Debrecen, 400 néző. Vezet­te: Bednár, Kanyok. ÓKC: Perek- rosztov - Jakab 2, Fuják 1, Hujbeí 1, Krasznij 11, Csörgő (3), Deák- Csere: Horváth (kapus), Kerekes L Bamóczki, Üveges 1, Vitális. Edzó: Závodszky István. Az első percekben a hazai csapat nagy lendülettel ro­hamozott és három góllal elhúzott,a 19. percben 7-4-re vezetett a Dózsa- Aztán rákapcsolt az Ózd: átszervez­te védőmunkáját „partiba” került él sikerült is egyelíteniük. A szünet után a 41. percben először vezettek a fekete-fehérek, akik később tiszte8 előnyhöz jutottak. Izgalmas yolt a hajrá. A Dózsa mindent elkövetett az egyelítés, sőt a győzelem érdeké­ben, de a taktikusan küzdő és jobb erőben lévő vendégek diadalmas* kodtak. Jók: Perekrosztov, Kraszníf Csörgő. * Eredmények a kézilabda NB ll-b&l Nyíregyházi Kölcsey - Miskolc* VSC 19-9 (12-6). Nyíregyháza, no*- Ld.: Kovács, Dohány (3-3). Jó: Tarr- né. Fáradt és enervált teljesítményt nyújtottak a vendégek. A hazaiak jobbak voltak és biztosan győztek- Záhony - Lyukóbányai Bány&f 20-17 (10-6). Miskolc, férfi. Ld.: Fe * légi (5), Kecskeméti (3), Varga w" Dimitru (2). Átlagon felüli egyé*** teljesítmény nem akadt. Rossz na­pot fogtak ki a hazaiak és meglep0 vereséget szenvedtek. . Putnoki Városi SE - Heves 33-1’ (15-5). Putnok, női. Ld.: Tábori G®" Bellér (8), Barkóczi (5), Bolyki G': Jók: Kovács, Tábori, Bellér. A k® együttes nem volt egy súlycsoport­ban. . Kazincbarcikai Sütőipari Kin* zsi - Ópályi 30-23 (17-11). Kazinc­barcika, női. Ld.: Molnár V. (1*Y’ Szobonya (6), Balogh (6), Molnár A (5), Inzsöl (3). Jók: Szentesi, Moln»* V., Szobonya, Molnár Á. Jól játszó tak a hazaiak és ilyen arányban * megérdemelten nyertek. j Hajdúnánás - Ózdi Lakóterület* SE 21-20 (11-13). Ózd, női. Ld.: Y# rekesné (9), Csépányi (4), Soltész (4 ’ Sivákné (3). Jók: a legjobb dobók- hazaiak jól játszottak, közel álltak® pontszerzéshez. Miskolci VSC - Szarvasi Szír** 16-12 (7-5). Szarvas, női Magy/r Kupa-találkozó. Ld.: Lórik, Béres \ 4), Kisgergely (3). Jók: Tarmé (a®1^ zóny legjobbja) és a legjobb dobók-. vasutasok bekerültek a legjobb közé. Tízen az Eb-n Budapest (MTI) - Nem sokkal a f nőttek bursai Európa-bajnoksá» után a jövő héttől Theszalonikm^ rendezik meg a junior korú (1® ®, sek) ökölvívók földrészközi csúcs lálkozóját. A görögországi korosz^ lyos Eb-re vasárnap utazott el a ^ versenyzőt magába foglaló magi] küldöttség, amely Bécsig bus^, tette meg az utat, s az osztrák *° - rosból repül át a hétfőtől októbe* ig tartó eseményre.