Észak-Magyarország, 1992. november (48. évfolyam, 258-282. szám)

1992-11-30 / 282. szám

14 ÉSZAK-Magyarország Tötózzon Ön is! 2000 forint felett: felezünk 49. hét 1 X 2 1. csapat 2. csapat í. Leverkusen Dortmund 2. VfL Bochum Bayern M. 3. KaiserslauL Frankfurt 4. Nürnberg Mönchengladb 5. Stuttgart Saarbrücken 6. Mannheim F. Köln 7. Remscheid Rostock 8. Cagliari Napoli 9. fiorentina Juventus 10. Pescara Lazio 11. AS Roma Far ma 12. Ascoli Lecce 13. VéFöna B016gHä +1 mérkőzés Duisburg Leipzig Indexszám 64 db tipposzlop ára ....................í*.f.?.....Ft M iskolc (ÉM) - A Szerencsejáték Rt. 5. Számú Területi Igazgatósága, valamint az Észak-Magyar- ország Szerkesztőségének közös játékának következő heti feladatát láthatják olvasóink. A szerencséjüket próbára tenni vágyókat hívjuk. Játékosaink dolga egyszerű: csak tippet adnak, azt mi fizetjük be, s amennyiben 2000 forint felett nyernénk, akkor felezünk. Az összeg alatti pénzek természetesen azokat az olvasókat illetik, akiknek a beküldött tippjeit hétről-hétre megjátsszuk. In­dexszámunk 0 6 7, a kollektív szelvény ára tehát 640 forint. A mellékelt heti szelvényen játéko­sainknak egy hat kétesélyesből és hét fixből álló tippsort kell produkálniuk, azt címünkre (3527 Miskolc, Bajcsy-Zsilinszky út 15.) legkésőbb pén­tekig eljuttatni. Kérjük, hogy a szelvényeket levél­ben küldjék, természetesen borítékban személye­sen is leadhatók a Sajtóház portáján. Pénteken dél­ben sorsoljuk ki a beérkezők közül azt az egyet, amit befizetünk, szombati számunkban pedig cím­mel és névvel közöljük a szelvényt. Sakkcsapat EB Miskolc (ÉM) - Debrecenben folytatódott a sakk­csapat Európa-bajnokság. A nyolcadik fordulóban három miskolci játékos ült asztalhoz. A magyar A- együttesben Csernyin remizett az orosz Barejevvel (érdekesség, hogy Portisch Lajos sötéttel dön­tetlenül mérkőzött a világbajnok Kaszparovval), a magyar C-gárdában Varga Zoltán megosztozott a pontot az észt Kiik ellenében, míg a női C-váloga- tottban játszó Grábics ezúttal is nyert, a német Jahnt kényszerítette feladásra. Vereség Várpalotán Miskolc (ÉM) - Vereséget szenvedett az Ózdi Ko­hász első osztályú férfi kézilabda-csapata. VÁRPALOTA - ÓZDI KOHÁSZ 25-19 (12- 11). Várpalota, vezette: Homyik, Vaskó. ÓKSE: Perekrosztov - Jakab 5, Hujber 1, Bicskovszkij 3, Üveges 2, Barnóczki 3, Deák 2. Csere: Fuják 3, Horváth, Réti. Edző: Závodszky István. Egy órával később kezdődött a találkozó, mert az ózdiak - egy karambol miatt - késve futottak be. Az elején 3-0-ra, majd 4-1-re és 5-2-re vezettek a vendégek, de aztán erősítettek a hazaiak és fordí­tottak. A második félidő 17. percében, egygólos várpalotai előnynél két büntetőt is hibáztak az óz­diak. Ebből „tőkét” kovácsoltak a hazaiak, akik el­döntötték a két pont sorsát. Jó teljesítményt Bics­kovszkij és Barnóczki nyújtott. Vívó Pepsi Kupa Miskolc (ÉM) - A városi sportcsarnokban a Bor­sodi Sörgyár támogatásával rendezték meg az im­máron 11. alkalommal kiírt Pepsi Kupa újonc és felnőtt női tőrvívó versenyt, amelyen 13 egyesület képviseletében csaknem 150-en vettek részt. Az esemény keretében rögtönzött „értekezletet” tar­tott Balogh Sándor, a DVE közelmúltban megválasztott elnöke, a Baumas Kft. ügyvezető igazgatója, aki hathatós támogatást ígért a klub számára. EREDMÉNYEK, I. osztályú tőr (egyenes kiesé­ses rendszer): 1. Tóth (BVSC), 2. Madarász (UTE), 3. Janicsek A. (BVSC), 4. Homyák (UTE), 5. Ferenczi (BVSC), 6. Janicsek Zs. (BVSC), 7. Nagy (MTK), 8. Lolyal (UTE). Újoncok: 1. Keszthelyi (Csata SE), 2. Soós (Csata SE), 3. Ferenczi (Vasas), 4. Nattán (MTK), 5. Czeglédy E. (DVE), 6. Molnár (MTK), 7. Cziffra (MTK), 8. Szőnyi (UTE). Sport 1992. November 30., Hétfő A Karlsruhe nem ijedt meg Münchenben Külföldi labdarúgó-bajnokságok Budapest-Miskolc (MTI-ÉM) NÉMETORSZÁG: A Bundesliga el­ső osztályában a tizenötödik játék­napra került sor. Lassan a Watten­scheid lecsúszik a kiesőjelöltek közé, ahová egyébként sokan jósolták is az idény előtt. Ezúttal a Leverkusen bün­tette Bongartz edző legénységét - Fi- • scher, Hapal és Wörns góljaival, ame­lyekre a csereként beállt Sane válasza csak gyógyírt jelentett. Udo Latteknek volt oka az idegeskedésre... A Rudolf Harbig Stadionban a 36. percben megítélt büntető döntött, ezt a drezdai Mauksch bevágta, a Schalke pont nélkül utazhatott haza. Ugyancsak üres zsebbel küldte el Brémából a Rehhagel-társulat a Saarbrückent. Ráadásul előbb a veterán Wolfram Wuttkét, a hajrában pedig az idegein uralkodni nem tudó Stefan Becken- baurt (igen, a Császár fiáról van szó!) állította ki a bíró. Persze, a Bremen sikere nem forgott veszélyben, nyo­masztó fölényben játszottak a zöld-fe­hérek, akik vezetésüket a remeklő Rufemek köszönhették. A második gól Kohn nevéhez fűződött. Gyötrelmesen szerezte csak meg az előre elkönyvelt két pontot a Frank­furt, a gólt a mostanában többször csereként beálló Edgar Schmitt fe­jelte, aki ezúttal kezdő emberként élvezte Stepanovic edző bizalmát. Kölnben valamelyest nyugodni lát­szanak a kedélyek... A kecskések Frank Greiner góljával verték ellen­lábasukat, s a Bochum lassan kezdheti is a csomagolást... Hiába küldték el Osieck trénert, a Mönchengladbach- ból importált Jürgen Gelsdorf sem képes csodára. Lehet, hogy a héten őt is menesztik?... Dortmundban érdekesen alakultak a dolgok! Kezdődött azzal, hogy a 14. percben Dieter Eckstein a Nürnberget juttatta előnyhöz. Folytatódott, hogy a hazaiak tíz főre csökkentek, mert Bo- do Schmidt piros lapot kapott. Lett is erre nagy ribillió a nézőtéren! Sze­rencsére a kedélyek lehiggadtak, a szünet után Lusch egyenlített. A 63. percben viszont Kramny előrevetődve szépségdíjas gólt fejelt, megint a Nürnberg vezetett! Chapuisat „nagy­jelenete” következett, ugyanúgy a 16- os vonalán esett el, mint a szerdai UEFA Kupa-találkozón, s a bíró most is „megette” a cselt. Zorc persze bevágta a labdát, s amikor a vendégek lélekben beérték az egy ponttal, jött a feketeleves: a 89. percben Knut Rein­hardt bombagólja, a 90.-ben pedig Chapuisat egyéni alakítása igazolta végül a papírformát. A Karlsruhe nem ijedt meg München­ben! Pedig a bőrnadrágosok a 20. percben két gólos előnyre tettek szert. A müncheni Mazinho (jobbról) les­óllal nyitott, de aztán valós örüimények között is a vendégek hálójába talált. A bajorok három gólt szereztek, de ez is Kevés volt az üdvösséghez... Fotó: AP Mazinho lesgóllal nyitott, ezt érvénytelenítette a játékvezető, de aztán Matthaus beadását valósan értékesítette a brazil. Zuhogó esőben Ziege növelte az előnyt, sápadtak az arcok a vendégek kispadján. Schmarov csökkentette a hátrányt, amelyet Kreuzer öngólja szüntetett meg. A 72. percben Matthaus szólóból megint a bajorokat tette kedvező pozí­cióba, ám a befejezés előtt 6 perccel Schütterle távoli bombája - Aumann kapus hatékony közreműködésével - megmentette a veszett fejsze nyelét. Aumann: - Az embernek egyszer jó, máskor rossz napja van... Sajnálom, hogy így történt, s elmaradt a biztos győzelem. Ügy tűnt, hogy a Hamburg elveszíti a mumus-jelzőt Kaiserslauternben. A hazaiak a 44. percben Marin és Witeczek góljaival már 2-0-ra vezettek, ráadásul a vendégek közül Köbért ki is állította a bíró. Aztán Von Hecsen 11-esból talált be, három perc­cel később pedig akcióból is ered­ményes volt, érthető, hogy Zobel edző dühöngött... Eredmények: BUNDESLIGA I.: EC Köln - Bochum 1-0. Wattenscheid - Lever­kusen 1-3. Bremen - Saarbrücken 2-0. Bayern München - Karlsruhe 3-3. Kaiserslautem - Hamburg 2-2. D. Dresden - Schalke 1-0. E. Frankfurt - Uerdingen 1-0. Mönchengladbach - Stuttgart 1-1. Dortmund - Nürnberg 4­2. Vezet a Bayern München 23 pont­tal, mögötte a Frankfurt és a Bremen következik, egyaránt 21-21 ponttal. BUNDESLIGA II.: Duisburg - Braunschweig 2-2. Jena - F. Köln 1-2. Mannheim - Wuppertal 1-2. Rem­scheid - Unterhaching 0-3. Wolfsburg- Düsseldorf 1-1. Freiburg - Os­nabrück 2-0. S. Kickers - Oldenburg 3-1. Chemnitz - Rostock 1-0. Han­nover - St. Pauli 1-1. A Freiburg 36 ponttal áll az első helyen. Második a Fortuna Köln, harmadik a Duisburg, egyaránt 31-31 ponttal. AUSZTRIA: Az osztrák bajnokság­ban a hét végén a 22. fordulóra került sor. Huszonhárom gól született. Ered­mények: Austria Wien - Stahl Linz 4­0. Linzer ASK - Rapid 0-1. Wiener SC- St. Pölten 4-2. Salzburg - Sturm Graz 3-0. Vorwärts Steyr - Mödling 3-2. Admira Wacker - Innsbruck 4-0. A táblázatot a 29 pontos Salzburg vezeti. Második az Austria 28 ponttal, majd a Wiener SC következik 27, illetve a Rapid 26 ponttal. ANGLIA: A szigetországban a tizen­hetedik fordulónál tartanak a csapa­tok. Eredmények: Aston Villa - Nor­wich 2-3. Blackburn - Quuns Park Rangers 1-0. Ipswich - Everton 1-0. Liverpool - Crystal Palace 5-0. Manchester City - Tottenham 0-1. Nottingham - Southampton 1-2. Sheffield United - Coventry 1-1. Wimbledon - Sheffield Wednesday 1­1. Arsenal - Manchester United 0-1. Oldham - Middlesbrough 4-1. Vezet a Norwich 36 ponttal, második a Black­burn 31, harmadik az Arsenal 29 pont­tal. OLASZORSZÁG: Itáliában csak a 92. (!) percben lőtt Battistini-góllal tu­dott nyerni az Inter, addig a Brescia tartotta magát derekasan. A Milan folytatta nagy menetelését, Simone góljával idegenben nyert rangadót, pedig a zebrák igencsak fenték a fogukat a listavezető skalpjára. A Par­ma a jelek szerint nem ismeri a dön­tetlent, tegnap délután Asprilla találatával verte a Sampdoriát. Détáriéknak nem termett babér, Padovano a 74. perc Íren döntött - a vendégek javára. A Berlusconi- legénység előnye kezd nyomasztóvá válni, s az idén elképzelhető a kettős milánói diadal. Eredmények: A-OSZTALY: Ancona - Cagliari 0-1. Juventus - Milan 0-1. Inter - Brescia 2- 1. Genoa - Torino 2-1. Parma - Samp- doria 1-0. Lazio - Roma 1-1. Atalanta- Udinese 2-0. Napoli - Fiorentina 4-1. Foggia - Pescara 1-0. A bajnoki táblázatot a Milan vezeti 18 ponttal. Második az Inter 15, harmadik a Ju­ventus 14 ponttal. DKSK-SeM: a papírformának megfelelően Miskolc (ÉM) - Szombaton délután csaknem egyidőben két első osztályú bajnoki kosárlabda-mérkőzésre került sor Miskolcon. A diósgyőri nők a pa­pírformának megfelelően biztos sikert arattak, míg az egyetemista férfiak egy olyan találkozón kaptak ki, ame­lyen 252 (!) pont született. DKSK-SeM - Univer KSC 83-51 (43-28). Nagyváthy utcai Ált. Iskola, 500 néző. Vezette: Gidófalvy, Benczúr. DKSK: Wild 26/4, Ambrus 11, Bakai 16, Paradisz 13/9, Lakosa 3/3. Csere: Sitkéi 2, Madaras 6/6, Németh 4, Králik 2. Edző: Király Sán­dor és Áron Balázsné. Az elején még akadozott a diósgyőri gépezet. A palánk alá belépő Bakait ritkán tudták megjátszani, Ambrus keveset vállalkozott, és Wild is „hul­lámzott”. A hazai védelem az alapvonalon volt sebezhető, de a KSC élen járt a ziccerek elügyet- lenkedésében. Aztán az első félidő második részében a támadásban keveset produkáló Lakosa egy triplá­val adta meg az alaphangot, majd újabb 3-pontos dobások következtek és máris elhúzott a hazai gárda. A szünet után lehetőséget kapott a múlt heti Ronchetti Kupa-mérkőzés hőse, Németh Dóra, valamint többhó­napos kényszerpihenő után Madaras Bakai (középen) a kosár alatt har­col a labdáért. Fotó: Szabó István Judit is. Az utóbbi két triplával rögtön kiérdemelte a közönség vastapsát. Ahogy telt az idő, úgy nőtt a különb­ség a két együttes között, s végül csak az arány volt kérdéses. Kiemelkedőt Wild, állagon felülit pedig Paradisz nyújtott. NYÍREGYHÁZI TKFSE - MIS­KOLCI EAFC 133-119 (70-50). Miskolc, egyetemi csarnok, 200 néző. Vezette: Várnai, Budanovics. Nagy lendülettel kezdtek a vendégek és két perc alatt 15 ponttal elhúztak. Az első negyedóra végén 49-29 volt az állás a nyíregyháziak javára, akik nagysze­rűen használták ki gyorsaságukat és jelentős magassági fölényüket. Emel­lett a szerencsével sem álltak hadilábon. A szünet után sem válto­zott a játék képe, a vendégek bátrab­ban dobtak távolról is. A hazaiak lelkesen hajráztak, de ez már csak a hátrány csökkentésére volt elegendő. Ezúttal játszott először a MEAFC-ban a romániai Viorel Ciocian. A miskol­ciak pontjait Kovács (43/9), Deák (21/3), Ciocian (13), Adám, Szőke (12-12), Szabó (5), Botár (4), Kakas (4), Szánki (3) és Németh (2) sze­rezték. Jók: Kovács, Deák, Ádám. BÉKÉS - MISKOLCI EAFC 53-52 (32-22). Békés, NB II. férfi. Ld.: Pázsitka (13), Bozó, Mészáros, Áron (10-10), Bárdi (9). KISKUNFÉLEGYHÁZA - SLÁ­GER KAZINCBARCIKAI KSE 80-53 (30-22). Kiskunfélegyháza, NB II. férfi. Ixl.: Jónás (14), Brunyánszky (11), Czókoly (6). Újra Kropkó Miskolc (EM) - Budapesten köz­gyűlést tartott a Magyar Triatlon Szövetség. Az eseményen megválasz­tották az év legjobbjait. A férfi felnőtt kategóriában ismét Kropkó Péter, a miskolci Trike sportolója lett az első. V ízmű vek-vereség Miskolc (ÉM)-Vereséget szenvedett a budapesti ifjúsági bajnokságban sze­replő Miskolci Vízművek vízilabda­csapata. KSI - MISKOLCI VÍZMŰVEK 14-2 (6-0, 2-1, 3-1, 3-0). Budapest. A vendégek góljait Szénási szerezte. ff Őszi elsők a Miskolci Keselyűk Miskolc (ÉM) - Befejeződött a rögbi NB II. Keleti csoportjának őszi küzdelemsorozata. A Miskolci Kese­lyűk 4! 7-re nyertek Szentesen, majd 10-8-ra Békéscsabán és az első helyről várhatják a tavaszi folytatást. Emlékjelvényt kaptak Miskolc (EM) - Az olimpiai eszme terjesztése érdekében kifejtett munkásságáért a Magyar Olimpiai Akadémia emlékjelvényt adományo­zott több borsodi sportembernek. Ilirtling Gizella, Ablonczy László, dr. Molnár Pál, ifj. Letek László, Szlabo- da István és Szilágyi Dezső részesült ebben az elismerésben, amelyet átve­hetett Szabó György, a megyei köz­gyűlés elnöke is. Kézilabda diákolimpia Miskolc (ÉM) - Megrendezték az ötödik korcsoportos kézilabda diákolimpia Borsod-Abaúj-Zemplén megyei döntőjét. A végeredmények, fiúk: 1. Kós Szakközépiskola, 2. Eötvös Szakm. és Szakk., 3. Baross Szakk., 4. 101-cs Szemere Szakm., Szakk. és Gimnázium. Gólkirály: Kovács (Eötvös) 31 góllal. Ixányok: 1. Ságvári Gimn., 2. 105-ös Szakm. és Szakk., 3. Kossuth G. (Miskolc), 4. Szemere Szakm., Szakk. és Gimn. Gólkirály: Takács (Ságvári) 38. Sportolók fogadása Sátoraljaújhelyen Sátoraljaújhely (ÉM) - A sátoral­jaújhelyi városházán Laczkó Károly alpolgármester fogadást adott az STK sportolói és azok családtagjai, valamint a sportvezetők számára. Az eseményen részt vetlek a klub szpon­zorai, az együttműködő intézmények és iskolák igazgatói, továbbá a test­nevelő tanárok. Ott volt Katona Rezső polgármester és a képviselő testület több tagja is. A bensőséges hangulatú rendezvényen szóba kerültek az idei szezonban elért eredmények és a je­lenlévők természetesen a jövő évi feladatokról is elbeszélgettek. Vendégek az America Kupán Quito (AP) - Az America Kupa a dél­amerikai futballválogatottak jelentős erőfelmérője minden két évben. A jövő nyári, június 15. és július 4. között, ecuadori földön soros ese­ményre meghívták az Egyesült Államok és Mexikó legjobbjait is. A mezőny három selejtező-csoportban kezdi mcgcsatározásait Quitóban, Guayaquilban és Ceuncában. A szervezők közölték, hogy az Egyesült Államokat arra való tekintet­tel hívták meg, mert 1994-ben ott ren­dezik meg a vb 24-cs döntőjét, Mexikó pedig ismert eltiltása miatt kényszerűségből „kihagyta" az 1990- es, olaszországi Mondiale előtti selej­tezőket. Most az a cél, hogy a mexikói legénység kedvező gyakorlási lehe­tőséghez juthasson. A két meghívott válogatott országos szövetsége egyenlőre még nem mon­dott igent a felkérésre, de nagy valószínűséggel mindkertten részt vesznek az America Kupán.