Észak-Magyarország, 1992. november (48. évfolyam, 258-282. szám)

1992-11-30 / 282. szám

1992. November 30., Hétfő Sport ESZAK-Magyarország 15 Három vereség Miskolc (ÉM) - Nem sok babér ter­mett a hét végi, utolsó őszi fordulóban a Diósgyőri FC utánpótlás lab­darúgócsapatainak. 1 Iárom pályára lépés egyetlen pontot sem hozott a konyhára, így a zárás szomorkásra sikeredett. Az összkép, különösen pedig az ősz második fele, mégsem lehangoló, de a tapasztalatokra később majd visszatérünk. Eredmények: TARTALÉK: Kispest HFC - DEC 6-0 (3-0). Kispest, Bozsik-stadion, 300 néző. Vezette: Cserna. Nem volt egy súlycsoportban a két együttes, a hazaiak minden csapatrészükben a diósgyőriek fölé nőttek. Jók: Kiss, Nagy A. IFJÚSÁGI: Kispest HFC - DFC 2-1 (1-0). Diósgyőr, 200 néző. Vezette: Pctus. Változatos mérkőzést vívtak a csapatok, a hazaiak a szünet után ját­szottak jobban, de kihagyták gólszer­zési lehetőségeiket. G.: Brinszky. Jók: Vámosi, Birke, Sramkó. SERDÜLŐ: Kispest HFC - DFC 3-2 (2-1). Diósgyőr, 100 néző. Vezet­te: Pecze. A diósgyőriek ügyesen fut­balloztak, s esélyük nyílt a pontszer­zésre, de 3-2-es állásnál kihagyták a javukra magítélt büntetőt. G.: Harsá- nyi (2). Jók: Gável, Kriston, Tóth D. Van Basten a legjobb London (AP) - Az olasz AC Milan holland idegenlégiósa, Marco Van Basten lett az év labdarugója a World Soccer magazin közvéleménykutatása alapján. Van Basten 12 találattal vezeti az itáliai bajnokság góllövő listáját, s a szerdai, a svéd IFK Göte­borg elleni BEK középdöntő csoport­mérkőzésen kiemelkedő teljesítményt nyújtott: mind a négy Milan-gólt ő szerezte. Az év csapata a „beug­róként,, Európa-bajnoki címet szerzett Dánia, s a legjobb szakvezető a dán szövetségi kapitány lett. A szavazás eredménye: az év játékosa: 1. Marco Van Basten (hol­land, AC Milan), 2. Dennis Bergkamp (holland, Ajax), 3. Peter Schmeichel (dán, Manchester United), 4. Thomas Ilassler (német, AS Roma), 5. Brian I^iudrup (dán, Fiorentina), 6. Ronald Koeman (holland, FC Barcelona). Az év csapata: 1. Dánia, 2. AC Milan (olasz), 3. FC Barcelona (spanyol), 4. Sao Paulo (brazil), 5. Glasgow Rangers (skót), 6. Brazília. Az év szakvezetője: 1. Richard Möl­ler Nielsen (Dánia), 2. Johann Cruyff (FC Barcelona), 3. Fabio Capello (AC Milan), 4. Tele Santana (Sao Paulo), 5. Alfio Basile (Argentina), 6. Howard Wilkinson (Leeds United). Ökölvívó-toborzó Miskolc (ÉM) - Toborzót hirdet a Táj­fun Box Klub a 12-16 éves fiatalok részére. Jelentkezni naponta 15 órától lehet Sajószentpéteren, a volt Borsodi Bányász-csarnokban. Fa Nándor a harmadik helyen Les Sables (AFP) - A Vendée Globe elnevezésű föld körüli vitorlás­versenyen az. AFP francia hírügynök­ség jelentése szerint szombaton este Fa Nándor a harmadik helyen állt. A vezető francia Bertrand de Brot 543 mérföldre volt a Kanári-szigetektől, mögötte négy mérfölddel haladt hon­fitársa, Alain Gautier. Fa Nándor egy négyes csoport élén a harmadik helyen vitorlázott, 191 mérföldre lemaradva de Brot-tól. Csoportelső a KFC Miskolc (ÉM) - Lejátszotta őszi utol­só találkozóját a Kazincbarcikai FC budapesti serdülő bajnokságban sz­ereplő labdarúgócsapata. A barcikaiak 7-0-ra nyerlek a Grund FC ellen és csoportelsők lettek. Mezőcsáti vereség Miskolc (ÉM) - Kikapott a Mezőcsáti DSF. NB II es női kosárlabda-csapata. NYÍREGYHÁZI MGFSE MEZŐCSÁTI DSE 69-52 (32-23). Mczőcsát. Ld.:-Varga (13), Szűcs (12), Barna, Tóth, Kovács (8-8). Sikerült megúszni egy góllal Kispest HFC - Diósgyőri FC 1-0 (1-0) Budapest (É.M) - Bozsik-stadion, 3000 néző. Vezette: Németh L. Lab­darúgás, NB 1. KISPEST: Brockhauser - Plókai, Csábi, Kovács E. - Szabados, Illés, Halmai, Duró - Fischer, Vincze, Hamar. Edző: Martti Kuusela. DIÓSGYŐR: Dohot - Bém, Leskó, Csízi, Szabó Zs. - Szlifka, Tóth M„ Budai, Kiser - Adzsojev, Szvisztun. Edző: Sándor István. CSERE: Szabados helyett Pisont, a 46., Szlifka helyett Molnár, a 46., Vincze helyett Ncgrau, a 69., Kiser helyett Tanka, a 77. percben. Paprikás, rohamozós első tíz perccel tette le névjegyét a kispesti együttes. Szlifka szabálytalankodott Fischerrel szemben, mire meg is kapta a sárga la­pos figyelmeztetést, a szabadrúgás után a dundi csatár az oldalhálóba tol­ta a labdát. Nagy volt a forgalom a diósgyőri kapu előterében, a vendégek alig-alig tudtak kiszabadulni a szorításból. A 9. percben Halmai lövését ütötte ki Dohot, Illés azonban nem találta el a kaput. Hamar adott le fordulásból erőteljes lövést, ezt a ka­pus kitenyerelte, az érkező Halmai viszont jó helyzetből mellé durrantott. Ezután sikerült valamit lazítani a szorító gyűrűn, különösen Szabó Zs. jeleskedett, aki széltében-hosszában robogott fel és alá, többször gondot előidézve ezzel a fővárosiak hátsó alakzatában. A 23. percben Duró végezhetett el szabadrúgást, a léc alá tartó labdát Dohot jó érzékkel tenye­reit szögletre. Valamivel később Vincze játszotta magát tisztára, középre gurított, az érkező Hamar került helyzetire, de a lobogó hajú csatár lövése pontosan a kivetődó portás testét találta telibe. A hazai gár­da rohamai a 16-osig veszélyesek voltak, ám sokáig megbízható rom­bolás jellemezte a diósgyőriek pro­dukcióját. Különösen Vincze igyekezett keresztbe mozgással zavart előidézni, okozott is galibát, de a be­fejezésnél nem akadt társa. A 44. per­cben született meg a találkozó egyetlen gólja. Bal oldali szög­letrúgást végeztek el a kispestiek, a védők elméláztak, Kovács É. eszmélt a leggyorsabban és az ötös vonaláról fejmagasságban emelt a hálóba, 1-0. Tóth Miklós szorgalmas munkát végzett, de jobbára csak a védekezésben jeleskedett Fotó: Juhász Emese A második játékrész első említést érdemlő eseményét az 53. percben je­gyezhettük fel, amikor a csereként beállt Pisont bombázott a jobb alsó sarok irányába, de Dohot a helyén volt. A diósgyőri akciókról szinte semmit nem lehetett papírra vetni, pusztán azért, mert ilyenek egész egyszerűen nem voltak... Két légiós csatáruk rendre arra várt, hogy hátul­ról majd kiszolgálják őket. Mivel ez nem történt meg, attól lehetett tartani, hogy a nagy álldogálásban megfáz­nak. Halmai lőtt két jó csel után a ka­pu mellé, aztán Vincze 8 méterről a ki­futó Dohotba bombázta a labdát. Neg- rau célozhatta meg a ketrecet, lövése után a labda a jobb kapufa mellett suhant a játéktéren túlra. A fővárosiak a hátralévő időben is rendszeresen vezették támadásaikat, de a befejezést nem kísérte siker. A diósgyőriek hallatlan szeren­cséjüknek köszönhetik, hogy meg­úszták a kispesti kiruccanást egyetlen kapott góllal... Az első félidőben még úgy-ahogy sikerült ellenállni a meg- mcgújuló kispesti rohamoknak, de ekkor is érződött, hogy csak idő kérdése, mikor horpad be a védelem. Nos, ez a lehető legrosszabb lélektani pillanatban következett be, s lógó or­ral kellett az öltözőbe vonulni. Kár, hogy a DFC abszolút lemondott a tá­madások vezetéséről, az viszont igaz, hogy erre alig kapott lehetőséget. A Kispest nyomult előre, s tette ezt folyamatosan, így a piros-fehéreknek csak a védekezés maradt. A vendégek lelkesen harcoltak, ezért viszont nem jár pont, s valójában elismerés sem, hiszen ez alapkövetelmény. A szünet után Pisont irányításával a hazaiak nyomasztó fölénybe kerültek, de a legjobb helyzeteket is elü- gyetlenkedték. A két pont jogosan került a Kispest birtokába, az ered­mény hízelgő a DFC-re nézve. Jók: Kovács E., Illés, Vincze, illetve Do­hot, Szabó Zs. MÁRTII KUUSELA: - Nem ját­szottunk jól, de az akarás meghozta gyümölcsét. Számunkra ezúttal a győzelem volt a legfontosabb. SÁNDOR ISTVÁN: - Meglehetősen „gyanús” körülmények között született a gól, szerintem nem lehetett panasz az együttes játékára. TOVÁBBI NB I-ES ERP2DMÉ- NYEK: GY. RÁBA Erő - M I K 1-1 (0-0). Az utolsó nyolc percben estek a gólok, az eredménynek mindkét fél örült... G.: Csertői, illetve Komódi. FTC - NYÍREGYHÁZA 1-0 (1-0). Már a negyedik percben eldőlt a mér­kőzés, a vendégek kishitűen kísér­leteztek. G.: Gregor. BÉKÉSCSABA - CSEPEL 1-1 (0-1). Enerváltan és kevés elképzelés­sel játszottak a csabaiak, pontszer­zésük szerencsés. G.: Csató (1 Les­ből), illetve Somogyi. PÉCSI MSC - VAC FC-SAMSUNG 0-1 (0-0). Tíz emberre fogyatkoztak a hazaiak, vészes a gólképtelenségük. G.: Füle. VESZPRÉM LC - BVSC-NOVÉP 0-1 (0-0). Céltudatosan futballoztak a fővárosiak, rászolgáltak a győzelem­re. G.: Mundi. SIÓFOK - VASAS 1-0 (0-0). A Vasas támadójátéka nélkülözte az átütő erőt, a hazaiak jobban akartak. G.: Elekes. Az UTE - VIDEOTON-WALT­HAM találkozóra ma este 7 órától kerül sor. A televízió közvetíti. Bátorfi vegyesben első Lievin (AFP) - A francia nemzetközi asztalitenisz-bajnokság vegyespáros döntőjében Bátorfi Csilla - a horvát Primoraccal az oldalán - két játsz­mában győzött egy tajvani kettős ellen. Döntő: Primorac, Bátorfi (horvát, magyar) - Chang, Xu (taj­vani) 2:0 (18, 19). Az újpestieknél az előny Miskolc (ÉM) - A miskolci városi sportcsarnok első osztályú birkózó csapatbajnoki mérkőzésnek adott ott­hont. A diósgyőriek és az újpestiek párharca az 5-6. helyért folyik. A lilák szereztek előnyt és kedvező helyzetben várhatják a hét végi visz- szavágót. ÚJPESTI TE - DIÓSGYŐRI BIR­KÓZÓ CLUB 21-18. Eredmények, elől a diósgyőriek, 48 kg: Vígh Attila tussal nyert Feit ellen, 0-4. 52 kg: Nyíri ellenfél nélkül nyert, 0-8. 57 kg: Vigh András tussal veszített Veiszer- rel szemben, 4-8. 62 kg: Demeter (Újpest) ellenfél nélkül nyert, 8-8. 68 kg: Péter Gy. 6-3-as pontozással kapott ki Szpiszártól, 11 -9. 74 kg: Lakatos tussal győzött Hídvégi ellen, 11-13. 82 kg: Bcrecz tussal kikapott Vízitől, 15-13. 90 kg: Irinyi technikai tussal, 11-0-ra verte Martz-ot. 15-17. 100 kg: Barna 3-0-ás pontozással veszített Rizmayer ellen, 18-17. 130 kg: Balogh 5-4-es pontozásos vereséget szenvedett Kékestől, 21-18. Szalontai Zoltán, a DBC vezető edző­je: - A mostani felállás az újpestiek számára kedvezett, s ezt ki is használták. Ennek ellenére elégedett vagyok, a fiúk derekasan küzdöttek. A visszavágón már erősebbek leszünk, hiszen szőnyegre lép olimpiai baj­nokunk, Repka Attila is, sőt, ha szük­séges, akkor jómagam is beszállok majd. Még nincs veszve semmi, Bu­dapesten kemény csatára számítok. A diósgyőriek remélhetőleg jól felkészülnek a második összecsapás­ra, ugyanis nagy szükség lenne a helytállásra. Igaz, már nem éremért folyik a harc, de az sem mellékes, hol, milyen helyen zárja az idei bajnoki menetelést a társaság. Nem lesz könnyű, de a feladat meg­oldható.------- TÁBLÁZAT A z NB I. állása: 1. Vác Fc-Samsung 11 1 3 27-13 23 2. Ferencváros 10 2 3 23-11 22 3. Kispest-Honvéd 9 3 3 24-15 21 4. Vasas-Smirnoff 6 6 3 19-15 18 5. Videoton-Waltham i 7 3 4 24-17 17 6. Békéscsaba 5 6 4 20-18 16 7. MTK 5 5 5 25-19 15 8. Diósgyőr 5 5 5 18-21 15 9. Csepel 5 4 6 17-18 14 10. BVSC-Novép 5 3 7 14-17 13 11. Pécs 5 2 8 16-20 12 12. Siófok 5 2 8 15-21 12 13. Győri Rába ETO 3 6 6 13-19 12 14. UTE 2 7 5 16-20 11 15. Veszprém 3 3 9 15-30 9 16. Nyíregyháza 2 4 9 9-21 8 Több százan a karate Világ Kupán Miskolc (ÉM) - Amint azt már közöltük, decem­ber 5-6-án a miskolci városi sportcsarnokban ren­dezik meg az első gyermek és ifjúsági karate Világ Kupát, amely egyben a Nestlé Mikulás Kupa nevet is viseli. A kétnapos eseményről Budapesten, a Két Medve étteremben adtak tájékoztatást a szer­vezők. * Mészáros Jánostól megtudtuk, hogy az esemény iránt óriási az érdeklődés a világ minden tájáról. Várhatóan több százan érkeznek Miskolcra. A legnépesebb küldöttséggel minden bizonnyal az Egyesült Államok és Németország képviselteti magát. * Miskolcra várják a világszövetség alelnökét, az amerikai George Anderssont is. A neves vendégeket, valamint a hivatalos közreműködőket a Palotaszállóban helyezik el, de Lillafüreden kívül még kilenc hotel fogadja a versenyzőket. * A vetélkedőn a 9 és 18 év közöttiek szerepelnek és öt korcsoportban - mind a leányok, mind pedig a fiúk mezőnyében - a kata (formagyakorlat), valamint a kumite (küzdelem) is szerepel a prog­ramban. * Szombaton 10, vasárnap 9 óra a kezdési időpont. A megnyitóünnepséget szombaton 14-kor tartják. Érdekesség, hogy a versenyzők mikulás-napi meglepetésként csokoládét kapnak ajándékba. Megizzadt a győzelemért az MHC Miskolc (ÉM) - Amint arról már szombati la­punkban beszámoltunk, győzelmet aratott a Miskolci Hoki Club első osztályú jégkorong-csa­pata. MISKOLCI HOKI CLUB-DEBRECENI AHC 8-5 (4-2, 0-2, 4-1). Vezette: Moharos, Németh, Tóth. MHC: Vad - Mészáros, Kubek 1 (3), Nagy, Rokaly, Stas 3, Hegyi 1 (2), Kruspan 1 (2), Csíki (1), Szabó, Egyed (2), Világi (2), Verba 2, Szent­kúti, Cselényi, Tardi, Juhász, Láday. Edző: Bíró Ignác. Meglepetésre a debreceniek szereztek vezetést, utána azonban zsinórban négy miskolci gól következett. A második harmadban nem várt for­dulat történt, kétszer „csengetett” és egyenlített a Debrecen. Ráadásul Mészáros 5 perces büntetését kihasználatlanul hagyták és akkor sem tudtak a ka­puba találni, amikor négyen voltak a jégen három miskolcival szemben. Egyébként a játék „la­posan”, izgalommentesen zajlott, hiányzott a lendület, az akarat. Úgy tűnt, hogy az MHC lebe­csülte ellenfelét. Látványos támadást, parázs helyzeteket szinte nem is láthatott a közönség. A befejező hantiadban úgy izzadta ki a győzelmet az MHC, hogy az utolsó fél percben két gólt ütött. Jók: Vad, Stas, Verba. * Lapzárta előtt kaptuk meg a miskolci városi műjégpályán megrendezett Magyar Kupa- találkozó eredményét: MISKOLCI HOKI CLUB - ALBA VOLÁN 10-5 (4-2, 4-1, 2-2). TOTÓ 48. HÉT 1. Gy. Rába ETO - MTK 1-1 X 2. UTE - Vide-W. megáll, tipp 1 3. Dortmund - Nürnberg 4-2 1 4. Frankfurt - Uerdingen 1-0 1 5. Kaisersl. - Hamburg 2-2 X 6. FC Köln - Bochum 1-0 1 7. Bayern M. - Karlsruhe 3-3 X 8. Mönchengl. - Stuttgart 1-1 X 9. Ancona - Cagliari 0-1 2 10. Genoa - Torino 2-1 1 11. Inter - Brescia 2-1 1 12. Juventus - Milan 0-1 2 13. Parma - Sampdoria 1-0 1 +1. Lazio - AS Roma 1-1 X » Keleti harcművészet - bottal és késsel... Fotó: Szabó István