Észak-Magyarország, 1962. április (18. évfolyam, 77-100. szám)

1962-04-03 / 78. szám

K«M, 1962. április 3. rsZAKMAGYARORSZAO 3 r Jő |áfékkal nyert a bafnokjelölt Ozdon Újpesti Dóssá—Ósdi Kohász 4:0 (2:0) özd, 16 000 néző. V.: Katona. 17. Dózsa: Lung — Káposzta, Várhidi, Sóvári — Sólymost, Szint — Bene, Göröcs, Lenkei, Kuharszki, Rossi. Edző: Kalo­csai Géza dr. Ózd: Katona — Budai, Szur- doki I„ Hajner — Szucsányi, Siska — Borbás II., Szilasi, Csernai, Szendrei, Zalai. Edző: Kálnai László. Igen jó talajú pályán, a kö­zönség nagy biztatása közben kezdődött el a játék. A vendég­csapat vezette az első rohamo­kat. A 4. percben szögletrúgás után Lenkei ívelte kapu elé a labdát, amelyet a tétovázó védők között Bene a háló­ba fejelt. 1:0. A gyorsan kapott gól meg­zavarta az ózdi csapatot. In­kább az újpestiek voltak tá­madásban, később azonban az ózdi kezdeményezések is elég­gé veszélyesek voltak. Lung két alkalommal is biztosan védte Zalai, illetve Szendrei lövését, a túlsó oldalon Ku­harszki elől mentettek a vé­dők. A félidő közepétől fel­jöttek az ózdiak, de a csatárok nem bírtak a szervezetten vé­dekező Dózsával. Csernai éles lövése kerülte el Lung kapuját, majd Szend­rei nagy bombáját ütötte kapu tőié a vendégcsapat kapusa. Váratlanul esett az Üjpesti Dózsa második gólja. A 43. percben Szurdokihoz került a labda. A középhátvéd Budaihoz akart adni, de lecsúszott a lábáról, Kn­harszki elcsípte, kapura tört, kicselezte Katonát és a hálóba lőtt. 2:0. Szünet után is a fővárosi csapat kezdett jobban és a 47. percben megszerezte a harma­támadásokat, de azokban nem volt erő és így az új­pesti védők könnyűszerrel há­rítottak. Zalai, majd Szilasi próbálkozott lövéssel, de Lung biztosan védett. A7 67dl trtmnrtásoknát J6! záriak nz újpesti vídök, síit, sokszor a csatárok Is hátrajöttek sccitcnl. KápUnkön Zalai próbálkozik lö­véssel, Várhldt nem a lcgszabályosabban lép közbe. A képen bal- ról-Jobbra: Sólymost (ü-ös) Várhidi, Szendrei, Zalai. Göröcs. Foto! Szabó István dik • gólt. Kuharszki vitte a balszélső helyén a labdát, Budai becsúszva akart szerelni, közben azonban Kuharszki lá­bát is érte, aki elesett. A já­tékvezető 11-cst ítélt, amit Sólymos! a jobbsarokba helyezett. 3:0. A gól után egy Ideig táma­dásban maradt a vendégcsapat, majd az ózdiak is vezettek A 69. percben Káposzta— Solymosi—Kuharszki volt a labda útja. A balösszekötő ki­ugratta Göröcsöt, aki lefutotta a védelmet és biztosan to­vábbított a hálóba. 4:0. Ezután kiegyenlített lett a játék, az ózdi csatárok előtt is adódott gólszerzést alkalom, de nem tudták áttörni az ellen­fél védelmét. Nagyszerű iram jellemez­te a játékot. A vendég­csapat végig kezében tar­totta a játék irányítását és csak pillanatnyi meg­ingásai voltak. Az ózdiak meg sem közelítették a Csepel ellen mutatott já­tékukat. A védelem ellen most sem lehet különösebb panasz, a fedezetek is megtették kötelességüket, a csatársor viszont meg­lepően erőtlennek bizo­nyult. A mutatott játék alapján az Üjpesti Dózsa megérdemelten nyert. A győztes csapat védelmé ben Várhidi és Káposzta tet­szett. A fedezetek közül ez­úttal Színi játszott jobban, Solymosi néha hibázott A csatársor igen jól játszott. Be­ne volt közöttük a legjobb, de Kuharszki és Göröcs is job­ban játszott az átlagosnál. Lenkei és Rossi sokat segített hátul. Az ózdi csapatban Katona a gólokról nem tehet. A hátvéd­hármas legjobbja Hajner volt, társai néha bizonytalankodtak. Siska volt a csapat legjobbja, de Szucsányi is sokat vállalt magára. A csatársor ezúttal gyengén játszott. Az ötos- fogatból kizárólag Szendrei és Szilasi nagy munkabírása di­csérhető. A többinek nem ment a játék. Katona játékvezető nem vé­tett különösebb hibát. LP RÖPLABDA Bp. Építők—Miskolci VSC 3:0 (11, 10, 11) Miskolc, NB I. női. A bajnokság harmadik he­lyén álló fővárosi együttes csak igen nagy harcban tudta le­győzni a miskolci lányokat. Mindhárom szettben erős volt a küzdelem. Az MVSC-lányok megtorpanását a fővárosiak jól használták ki. Bp. VTSK—DVTK 3:1 (4, 0, —10, 2) Budapest, NB I. női. Az első két játszmát gyorsan megnyerték a VTST lányai. A harmadikban a DVTK igen jól játszott és nyert. Meglepetésre nem folytatták tovább a jó já­tékot és a negyedik játszma a VTSK könnyű zsákmánya lett. w Nemesi legyőzte Sidót és Árváit Vasárnap délelőtt zsúfolásig megteU a népkerti sportcsar­nok. Nem is emlékszünk, hogy valamikor is ennyien szurkol­tak volna végig egy mérkő­zést. A felfokozott érdeklődés A labdarúgó NH I. Állítsa: 1. U. Dózsa 23 15 4 4 52:24 34 2. Vasas 23 15 3 5 47:24 33 3a Tatabanya 23 12 4 7 30:25 28 4. Ferencváros 23 10 7 0 36:24 27 5. MTK 23 10 4 9 46:37 24 6. Iip. Honvéd 23 0 6 8 39:33 1 7. Dorog 23 9 6 8 27:29 :m 8. Pécs 23 9 2 12 32:36 20 9. Győr 23 6 8 9 26:38 20 10. SZCROd 23 6 7 10 28:36 19 11. özd 23 8 3 12 33:53 19 12. Salgótarján 23 5 8 10 29:37 18 13. Komló 23 5 7 11 27:40 17 14. Csepel 23 5 5 13 28:50 15 Vívás Budapesten rendezték meg az országos vidéki vívó-baj­nokságok küzdelmeit. A női (őrben Ujszászi, az Ózdi Ko­hász versenyzője nyerte meg a bajnokságot. Kövesd! (DVTK) iiarmadik, Czakó (Ózdi Ko­hász) a negyedik, Tamás (Ózdi Kohász) a hetedik lett. Férfi tőrben Láng (DVTK) jutott be a döntőbe, de ott a nyolcadik lett. Szombaton és vasárnap a Földes Gimnáziumban rendez­ték meg a megyei középisko­lás vívó bajnokságot. Eredmé­nyek: Férfi tőrcsapat: 1. Földes G. I. csapat, 2. Földes G. II. csa­pat, 3. Sárospataki G. Kardcsapat: 1. Földes G. I. csapat, 2. Földes G. II. csapat, 3. Sárospatak. Női tőr: 1. Kristóf Anna (Közgazdasági Tcchn. Miskolc) 7 gy, 2. Huisz Gizella (Kossuth G.) 6 gy, 3. Boldogh Gyöngyvér (Ózdi G.) 5 gy, 4. Dvorszky Ildikó (Zrínyi G.) 3 gy, 5. Ipacs Judit (Herman G.) 3 gy, 6. Csi- dey Piroska (Herman G.) 2 gy, 7. Bállá Judit (Sárospataki G.) 2 gy, 8. Veres Cseperke (Sáros­pataki G.) 0 gy. Férfi tőr: 1. Károlyi (Földes) 7 gy, 2. Kovács (Földes) 7 gy, 3. Terplán (Földes) 6 gy, 4. Asztalos (Földes) 5 gy, 5. Da- bóczy (Földes) 5 gy, 6. Paukó (Sárospataki G.) 3 gy, 7. Mol­nár (Földes) 2 gy, 8. Gergely (Sárospatak) 1 gy, 9. Garay (Sárospatak) 0 gy. Kard: 1. Tóth (Földes) 6 gy, 2. Boskó (Földes) 6 gy, 3. Terp­lán (Földes) 5 gy. 4. Révész (Földes) 5 gy, 5. Ludmárszky (Földes) 4 gy, 6. Huszár (Sáros­patak) 3 gy, 7. Vasas (Földes) 3 gy, 8. Monos (Földes) 3 gy, 9. Kiss (Földes) 2 gy. NB III. Eszalcltclctl csoport: NB II. Keleti csoport: 1. M. Bányász 20 14 4 2 50:19 32 1. DVSC 20 14 3 3 53:22 31 2. Eger 20 11 4 2 48:24 32 2. Láng 20 11 4 5 36:26 26 3. Somsály 20 9 5 6 37:27 23 3. Egyetértés 19 11 3 5 29:15 23 4. tgercschi 20 10 3 7 36:’8 23 4. Diósgyőr 20 10 5 5 29:21 25 5. D. Honvéd 20 10 3 7 22:21 23 5. Bp. Előre 20 8 7 5 38:29 23 6. D. Kinizsi 20 9 2 9 30:33 20 6. Ganz MAVAG 20 9 4 7 32:31 22 7. Ny MTE 20 6 7 7 28:23 19 7. DEAC 20 9 4 7 21:23 22 8. Rudabánya 20 7 5 8 34:31 19 8. Miskolc 20 7 6 7 27:20 20 9. Kazincbarcika 20 8 3 9 23:32 19 9. Borsodi B. 20 9 2 9 28:26 20 10. Gyömrvös 20 6 6 8 26:34 18 10. Cegléd 20 7 5 8 27 :°5 19 11. D. GÖCS 20 7 3 10 34:30 17 1T. Szolnok 19 5 7 7 23:19 17 12. H.-s/oboszló 20 7 3 10 30:34 17 1?. Kecskemét 20 5 7 R 29:35 17 13. MMTE SO 7 2 11 20:30 16 13. Nyíregyháza 20 4 9 7 15:23 17 14. Klavárda 20 7 2 11 21:37 16 14. Bp. Spartacus 20 5 4 11 20:41 14 16* Bp. Tűzoltók 20 4 6 10 32:34 14 15. P* Építők 20 2 6 12 13:31 10 Tiszalök .'0 5 2 13 22 .56 12 16. KISTEXT 20 2 6 12 17:50 10 érthető volt. Az MM TE férfi és női asztalitenisz csapata a sokszoros magyar bajnok Bp. Vörös Meteor együttesét fo­gadta. Világbajnokok, a leg­jobb magyar játékosok közül nem egy küzdött a Munkás gárdájával a két bajnoki pontért. A női csapatok ver­sengésében a vendégek simán diadalmaskodtak. (Az MMTE egüttesének nem volt esélye a pontszerzésre, de szorosabb lehetett volna az arány. Gri- gássy azonban az utolsó pilla­natban megbetegedett, és még tartalékot sem tudtak helyette beállítani. A férficsapat dere­kasan küzdött. Nem sok hi­ányzott a meglepetéshez. Egy kis szerencsével döntetlen is lehetett volna ... — sőt... Dr. Megadja a döntő szettben 22:21-es vezetés utón 24:22-re vesztett Hámori ellen, úgy, hogy kétszer mérkőzéslabdája volt. Oprável (ugyancsak Há­mori ellen) 22:20-ra kapott ki a döntő játszmában. A dön­tetlenhez ennek a két mérkő­zésnek a megnyerése is elég lett volna. Egyébként az MMTE mindkét együttesének — különösen fiatalabb — tag­jai eléggé elfogódottan játszot­tak, túlságosan respektálták nagynevű ellenfeleiket. Kivé­tel volt Nemesi, aki nyugod­tan, nagy lelkesedéssel harcolt és sikerült Sidót legyőznie. Bp. Vörös Meteor—MMTE 11:7 Miskolc, NB I. férfi. Nemesi (3), Oprável, dr. Megadja, Engi II. (1—1) és a Nemesi—Oprável páros győ­zött. Bp. Vörös Meteor—MMTE 3:2 Miskolc, NB I. ifjúsági. Tálas, Homolay 1—I mér­kőzést nyert. \ Bp. Vörös Meteor—MMTE 16:2 Miskolc, NB I. női. Weiszné, Horváthné 1—1 győzelmet ért el. Bp. Vörös Meteor—MMTE 5:0 Miskolc, NB I. női ifjúsági. Játék nélkül. SN Ma érkeznek Miskolcra a szovjet labdarúgók Április 4-én a diósgyőri stadionban láthatják a miskolci és Borsod megyei sportkedvelők a világbajnokságra készülő szovjet labdarúgó válogatott keretet. A szovjet labdarúgók Borsod megye NB Il-es válogatottjával veszik fel a küzdel­met. A mérkőzés iránt igen nagy érdeklődés nyilvánul meg, hiszen a sportkedvelők azokat a labdarúgókat láthatják, akik dél-amerikai túrájuk során oly sok elismerést szereztek, néhány hét múlva pedig Chilében, a világbajnokságon har­colnak majd nemzetük színeiért. A szovjet labdarúgók ma érkeznek városunkba. A mérkőzésre szerdán délután 4 óra­kor kerül sor. Ez történt az NB II-ben Az NB II. Keleti csoportjá­nak 20. fordulójában a listave­zető DVSC Szolnokon is meg­szerezte a győzelmet, a DVTK viszont vereséget szenvedett Debrecenben, így a diósgyőri csapat már hat ponttal van le­maradva a listavezető mögött. Talán az számít még meglepe­tésnek, hogy a Láng Szegeden hagyott egy pontot és az Egyetértés Cegléden legyőzte c. vasutas csapatot. A forduló eredményei. DVSC — Szolnok 1:0, KISTEXT — Előre 2:2, VM Egyetértés — Ceglédi VSE 2:1, Szegedi Építők — Lóiig SK 1:1, Ganz-MÁVAC — Kecskemét 1:0. Miskolci VSC —Bp. Spartacus 1:0 (0:0) Miskolc, 3500 néző. Vezette: Vadas Gy. MVSC: Miskolczi — Homo- vics, Buna, Péter — Zoller, Szabó — Marosi, Kovács, Ju­rák, Gyetván, Buczkó. Edző: Nagy György. Heves hazai támadásokkal kezdődött a mérkőzés. Az ál­landó MVSC-rohamok pompás lövésekkel fejeződtek be, de Jakab, a Spartacus kapusa lát­ványos, bravúros védésekkel hárított. Előbb Buczkó, majd Gyetván, később Szabó két óriási bombáját tolta szögletre Jakab. Az MVSC végig­támadta az első félidőt, a vendégek sokszor kilenc em­berrel védekeztek. Szünet után folytatódott a nagy nyo­más. Egymás után gördültek a jobbnál jobb támadások a vendégek kapuja felé. A pa­rázs akciók egyike a 49. perc­ben meghozta a győztes gólt, Buczkó elfutott, élesen beadót!. — kavarodás támadt a Spartacus kapuja előtt — s Kovács a hálóba fejelte a labdát. 1:0. A gól után is az MVSC rohamozott, a Sparta­cus ritkán jutott át a fél­vonalon. Az élénk iramú, színvonalas mérkőzésen a ha­zaiak nagyon lelkesen és he­lyenként igen jól is játszottaki A Spartacus csak néhány eset­ben volt veszélyes az MVSC kapujára. Jók: Miskolczi, Sza­bó, Marosi, Kovács« SN Borsodi Bányász—Nyíregyházi Spartacus 1:1 (1:0) Nyíregyháza, 3000 néző. V.: Tausz. Borsod: Veres — Négyesi, Benkő, Paulás — Vécsei, Bencs — Verebélyi, Zsolcai, Papp, Kőhalmi II., Szőcs. Ed­ző: Csorba Károly. A sajószentpéteri együttes jó taktikával játszott. Kő­halmi II. ráállt Kovacsicsra, s ezzel a hazaiak egyik legjobb­ját kikapcsolta a játékból. A Borsodi Bányász sok gyors tá­madást vezetett és a 22. perc­ben Zsolcainak sikerült meg­szereznie a vezetést. 1:0. Ez­után a hazai csapat került fö­lénybe, de a bányászok jól védekeztek és vezetéssel for­dultak. A második félidőben a hazaiak kezdtek jobban, de néhány perc múlva a Borsodi Bányász vette át az irányítást és sok veszélyes támadást ve­zetett, különösen a gyors Ve­rebélyi révén. Gólhelyzet is akadt, de azt nem sikerült ki­használni. Váratlan hazai el­lentámadás után Nyíregyháza 11-eshez jutott és azt értékesí­tették. 1:1. A hátralévő időben a bányászcsapatnak voltak még helyzetei, de a győzelmet, nem sikerült megszereznie. A Borsodi Bányászban Veres, a hátvédhórmas, Bencs és Vere­bélyi játszott a legjobban, de a többiek is helytálltak« Debreceni EAC—DVTK 2:0 (1:0) Debrecen, 7000 néző. V.: Fáth. DVTK: Hódi — Werner, Szigeti, Paulás — Csányi, Nyí­ri — Kovács, Balázs, Kiss, Ráczi, Bóta. Edző: Bukovi Márton. Diósgyőri támadásokkal in­dult a mérkőzés, de a rossz felfogásban játszó csatárok nem jelentettek veszélyt a deb­receni kapura. Fokozódott a DVTK nyomása, de a DEAC igen jól szervezte meg a véde­kezést és megakadályozta a gólszerzést. Kovácsnak volt igen nagy helyzete, de az üres kapu mellé lőtt. A 34. percben váratlan hazai gól született; Filetóth lőtt a hálóba« I.f). A gól után valamivel kiegyenlí­tettebb lett a játék, de szüne­tig az eredmény már nem vál­tozott. A második félidőben a hazaiak kezdtek jobban és az 54. percben Kéki átadásai: Szegedi dr. a hálóba lőtte. 2:0« A félidő közepétől ismét, fel­jött a diósgyőri együttes, de csatársorában jóformán csak Kiss jelentett veszélyt a deb­receni kapura. Hiába támadott a DVTK, nem sikerült szépí­tenie. A diósgyőri csapatból Szigeti, Paulás, Nyíri és Kiss játékát lehet elsősorban meg­dicsérni: csak a 41. percben sikerült Bar- tusnak megszereznie a vezetést 1:0. Szünet után folytatódott a hazaiak nagy nyomása. Az 58. percben Futó volt eredményes. 2:0, majd Szabó Zs. kihagyott egy 11-est. Szabó Zs. szerezte a, harmadik gólt. majd a gyön­gyösiek szabadrúgásból szépí­tettek. A 88. percben Kiss át­adásából Domokos volt ered­ményes. 4:1. Jók: Verba, Kiss, Tátrai, Domokos, Futó. Rurfabánvai Bányász— MMTE 3:2 (1:0) Rudabánya, 600 néző. V.: Tivadar. Rudabánya: Jadlovszki — Varga Szűcs, Varga 11. — Pores, Kosína — Kovács II.. Tóth. Jancsurák. Palatics, Gál. Ed><5: Rozgovo Gusztáv. MMTE: Tóth — Károly. Siff­mann I., Farkas — Pócsik, Radványi — Oláh. Siffmann II., Molnár. Kovács, Kiss. Edző: Petróczy István. Jóiramú, de közepes színvo­nalú mérkőzést vívott a két Az NB III. Északkeleti cso­gortjának vasárnapi fordulójá­ban mind a Miskolci Bányász, mind az Egri Dózsa megnyerte mérkőzését és így továbbra is fej-fej mellett küzdenek az el­sőségért. A M. Bányásznak sokkal jobb a gólaránya, így az első helyen áll. A forduló legnagyobb meglepetése: a Kisvárdai Vasas Debrecenben győzte le a D. Honvédőt. Ered­mények: D. Kinizsi—Hajdú­szoboszló 2:1. D. Honvéd—Kls- várda 0:2. Egercsehi—Tiszalök 4*0. Bp. Tűzoltó Dózsa—Egri Dózsa 0:4. MísVo'ri Bánvász— Gyömovös 4<1 11:0) Pereces, 10,90 néző. V.: Tamás. M. Bányász: Boros — Kispál, Verba, Oláh — Kiss. Tátrai — Garami, Szabó Zs., Bartus, Do­mokos, Futó. Edző: Dorogi László. Az első félidőben végig a hazai csapat volt fölényben, de Győztek a listavezetők ziak kezdeményeztek, a KMTK jó taktikával labdatartésra rendezkedett be. Góllövők: Hegedűs (2), Kárász. Jók: Pa­lotás, Pete, Hegedűs, Kárász, Somsály! Bányász— D. GÖCS 2:0 (1:0) Somsály, 500 néző. V.: Kezes. Somsály: Kolenicska — Prä­ger, Szucsányi, Alexi — Bur- kovics. Zsák — Tóth, Sulyok, Szegedi, Simon, Leskő. Edző: Simonyi Miklós. Végig jóiramú, kemény, de sportszerű mérkőzést vívott » két csapat. A játékidő túÍnyen mó részében a somsályiak irá nyitották a játékot, többet vol. j tak támadásban, a vendégcsa­pat szívósan védekezett. Vég­eredményben a végig többet támadó és több gólhelyzetet teremtő hazaiak rászolgálták .1 győzelemre. Góllövők: Szegedi, Simon. Jók: Kolenicska, Szu­csányi, Simon, Leskd. i borsodi csapat. Az első félidő­ben a helyiek támadtak töb­bet, a második félidőben vi­szont a Munkás volt a többet kezdeményező. A játékvezető — főleg az utolsó félórában — kiengedte kezéből a mérkőzést, emiatt sok volt a szabálytalan­kodás (ebben főleg a helyi csa­pat tagjai jártak elől). Góllö­vők: Gál. Jancsurák, Kovács, illetve Oláh. Radványi, Jók: Szűcs, Varga II.. Palatics, il­letve Károly, Siffmann I. és Kiss. Kazincbarcikai MTK— Nyíregyházi MTE 3:0 (3:0) Kazincbarcika, 1200 néző. V.: Nagy L. Kazincbarcika: Tószegi — Vályi. Palotás, Pete — Csep- rcg{. Poszuk — Holló. Hegedűs, Balogh, Vécsei. Kárász. Edző: Pribelszky Gyula. Az első félidőben a széllel hátban játszó hazai csapat, szinte végig támadott és há­rom gólt lőtt.. A második fél­időben inkább a nyíregyhá-