Új Dunántúli Napló, 1991. június (2. évfolyam, 148-177. szám)

1991-06-09 / 156. szám

Ez a győzelem érmet jelenthet PMSC—MTK-VM 2-1 (1-0) (Munkatársunk telelonjelen- tése) Budapest, 1500 néző. V.: Pillér. PMSC: Bodnár - Kónya, Balog, Braun - Megyeri, Bó­dog, Medgyes, Kocsis, Vókó - Czéh (Takács, a 67. percben), Belansky. Edző: Garomi József. MTK-VM: Zsiborás - Farkas (Hahn, a szünetben), Híres, Preszeller — Ivanics, Hannich, Talapa, Horváth, Pölöskei - Hámori (Lakatos, a szünet­ben), Szabó. Edző: Verebes József. Három eredménytelen hozai szöglet után Belansky lábában volt a pécsiek vezető gólja, de ott is maradt. Kocsis pon­tos indításával a szlovák csa­tár kilépett, ajtó-ablak hely­zetben még egy cselt is csi­nált, aztán 7 méterről gyengén gurított tovább, Zsiborás azon­ban szögletre tenyerelte a labdát. Tíz percre rá Hámori, Balogh, Belansky, aztán me­gint Hámori hagyott ki egy- egy helyzetet. Az első félóra végén Kónya beleszállt Sza­bóba, ezért sárga lapot adott neki a játékvezető. A 34. perc­ben különleges körülmények között szerzett vezetést a PMSC. Belansky szöktette a partvonal mellett Kocsist, aki balról beadott. Czéh előbb lyukat rúgott, aztán másod­szorra „cimbalomszögből” bekanalazta a labdát (1-0). Mem sokkal később Han­nich sípszó utáni labdaelrú- gásért kapott sárga lapot. Rögtön a szünet után Pölcfekei sarkalását követően Szabó szalasztott el egyenlítési lehe­tőséget, majd a 60. percben Hannich közelről a jobb ka­pufára gurított. 5 perc múlva egyenlített az MTK-VM. Híres fejjel Lakatos elé csúsztatott, ő pedig 8 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot (1-1). A 71. percben lőtte a győz­tes gólt a PMSC. Kocsis még a hazai térfél közepén indí­totta Belainsky.t. Mindenki be­adást várt tőle, ő azonban kilépett. Elsőre még Zsiborást találta el, aztán másodszorra 6 méterről már begyötörte a labdát a kapu közepébe. (2-1) Az utolsó komolyabb ese­ményként Híres az 5-ösről Bod­nár kezébe továbbított. Balog (bal oldalt) tör kapura Pölöskei mellett, a háttérben Medgyes Iköveti nyomon az akciót Fotó: MTI, Németh Ferenc Váci Izzó—Siófok 0-0 Vác, 4000 néző. V.: Szilágyi. Váci Izzó: Koszta - Szalay, Tala­pa, Csima — Bánföldi (Romanek, 60. p.), Zirkó, Nagy, Gyimesi, Víg — Kerekes (Balog Z., 46. p.). Füle. Edző: Csank János. Siófok: Bíró — Keszeg, Zare, Olajos — Kolovics, Ozsváth, Somogyi, Varsányi, Szabó — Fodor (Zsadányi, 90. p.), Kómán (Magyar, 82. p.). Edző: Varga Ist­ván. Siófoki rohamokkal indult a ta­lálkozó. Az 5. percben Zare 20 mé­teres bomba-szabadrúgását Koszta kiejtette, de a gólvonal előtt még sikerült elcsípnie. A 24. percben Szabó jól ugratta ki Kámánt, aki a 16-oson belül hosszan szöktette ma­gát és a labda helyett a kivetődő kapus arcát találta el. A nem szándékos mozdulatért Szilágyi meglepetésre sárga lapot adott. Felváltva, de félgőzzel rohamoztak a csapatok. Az egyik ilyen vendég­támadásnál a felfutó Kolovics jól helyezett, bal alsó sarkos lövését Koszta csak bravúrral tudta háríta­ni. Az 54. percben a csereként Az MTK-VM-PMSC mérkőzés eredményét eltaláló olva­sóink közül a sorsolásnál a szerencse Iski Róbert, Pécs, Németh L. u. 42. szám alatti lakosnak kedvezett, aki 200 forintos vásárlási utalványát postán kapja meg. Az e heti szelvények beérkezési határideje péntek déli 12 óra. Pályázni csak a lapból kivágott szelvénnyel lehet, amelyet szerkesztőségünk címére (VDN, 7601 Pécs, Hunya­di út 11.) kell beküldeni. Főmérközés: PMSC-Váci Izzó: ................................................ Pótmérközés: Siófok-Videoton-Waltham: .............................. A pályázó neve: ................................................................................... L akcíme: ................................................................................................. Szervezett védekezéssel, gyors kontrákkal és egy óriá­si kihagyott helyzettel tette le névjegyét a PMSC az elején. Ezzel tudtára adta az MTK- VM-nek, hogy mire számíthat. Aztán amikor Czéh gólt rú­gott, végképp bejelentették igényüket a Ikét pontra a pé­csiek. A PMSC az összes eré­nyét felvonultatta, a kék-fehé­rek ugyanakkor csak szen­vedtek. Kettős cserével vérát­ömlesztést hajtott végre a szü­netben Verebes József, de ez sem segitett különösebben raj­ta. Lassú, nehézkes védői egy­re többet merészkedtek elő­re, ez a piros-feketék malmá­ra hajtotta a vizet. Belansky ezt ki is használta, és ezzel el is döntötte a mérkőzés sor­sát. Az MTK egyenlítő gólja után beszorult a PMSC. Ké­sőbb feljavultak, emiatt nem férhetett kétség a megszerzett két pont jogosságához. Ez a siker éremközeibe repítette a PMSC-t. A piros-feketéknél Bodnár kifogástalanul védett. A véde­lem kibírta a nyomást, nem volt gyenge pontja. A közép­pályán Kocsis volt a pécsiek legjobbja. Rengeteget futott, mindig meg lehetett találni a kapu közelében, és két gól­passza is volt. Belanskynak is elévülhetetlen érdemei van­nak a győzelemben, ha még nem tudná valaki, nagy játé­kos. Az MTK-ban kevés volt a jó teljesítmény, talán a jubiláns Hannichot érdemes kiemelni. Garami József: — Nagy vo­natokban az történt, amit el­képzeltünk. Persze a gólhely­zetek -kialakításában és ,ki­használó só ban voltak még gondok. Annak azért örülök, hogy a nagy gólhelyzetek mérkőzésén mii szereztük meg a két pontot. Verebes József: — Most mór sorozatban szenvedtünk egy­gátas vereséget. Egyszerűen képtelenek vagyunk a gól- 'helyzteiteket 'kihasználni. Na­gyon sajnálom, hogy Hannich vesztes meccsen búcsúzott a közönségtől a Hungária kör­úton. Horváth László AZ NB I. ALLASA: beállt Balogh egyedül törhetett ka­pura, a 16-oson belül azonban ösz- szekeveredtek a lábai és a labda a kapusnál kötött ki. Az 55. percben a kiugró Kómán lerántásáért Szalai sárga lapot kapott. A 71. percben Zirkót buktatta Somogyi, amiért ne­ki is felmutatta a sárga kártyát a játékvezető, öt perc múlva Gyimesi időhúzásért járt ugyanígy. Nem sok látnivaló volt ezen a mérkőzésen, a nézők jobban jártak volna egy dunakanyari kirándulás­sal. A Vácot bénította a kötelező győzelem gondolata, ez meg is lát­szott a játékukon. A Siófok jól vé­dekezett, az egy pontot feltétlenül megérdemelte. Csank János: - Elfogytunk a vé­gére, a két kulcsemberem hiánya erősen lerontotta támadásaink át­ütőerejét. Varga István: — Egy most kima­radó játékosnak is bizonyítottak a többiek, ez azt jelenti, hogy van tartása a csapatnak, csak gratulál­ni tudok. Istvándi Sándor 1. Bp. Honvéd 29 18 7 4 48-19 43 2. Ferencváros 29 14 10 5 46-22 38 3. Pécsi MSC 29 15 6 8 32-20 36 4. Váci Izzó 29 14 7 8 35-29 35 5. Veszprém 29 11 11 7 31-22 33 6. Tatabánya 29 12 8 9 34-29 32 7. Videoton­Waltham 29 11 8 10 37-38 30 8. Siófok 29 9 11 9 22-26 29 9. UTE 29 12 4 13 35-39 28 10. MTK-VM 29 10 6 13 37-37 26 11. Győri Rába ETO 29 8 10 11 34-37 26 12. Vasas 29 8 8 13 32-42 24 13. Szeged SC 29 8 6 15 22-36 22 14. Békéscsaba 29 7 7 15 24-38 21 15. Volán FC 29 8 5 16 28-48 21 16. DVSC 29 6 8 15 25-40 20 TOTO 1. MTK-VM—Pécs 1-2 2 2. Vasas-Bp. Honvéd 1-1 x 3. Volán FC-Tatabánya 2-0 1 4. Veszprémi FC-Újpest 2-2 x 5. Karlsruhe—1. FC Köln 1-1 x 6. Nürnberg-B. München 0-1 2 7. St. Pauli—Frankfurt 1-1 x 8. VFB Stuttgart-Hamburg 2-0 1 Pluszmérkőzés: 14. Békéscsaba—Ferencváros 1-1 x A többi mérkőzést vasárnap játsszák. lan SPORT NB I. további eredményei Veszprémi FC-UTE 2-2 (1-1). Veszprém, 4000 néző, v.: Hart­mann. Gólszerzők: Szécsi (30. perc - 11-esből), Kelemen (48.), illetve Eszenyi (42. - 11-esből), Kása (64.). Sárga lap: Horváth I. (7. p.), Kelemen (30.), illetve Szőnyi (23.). Volán FC-Totabánya 2-0 (1-0). Czabán Samu tér, 1000 néző, v.: Puhl. Gólszerzők: Có- co-Aires (33. p.), Balogh (63.). Sárga top: Balogh (16. p), Kajdy (46 ), Varga I. (78.). Győri Rába ETO-Debreceni VSC 1-1 (1-0). Győr, 3500 né­ző, v.: Vad. Gólszerzők: Cser­tői (14.), ill. Gracsov (72.). Sárga top: Vaidean (62.). Vasas-Bp. Honvéd 1-1 (1-0). Fóy u., 5000 néző, v.: Bay. Gól­szerzők: Claude (21.), ill. Van- cea (47). Sárga lap: Sirinbe- kov (33.). ill. Bognár (45.), Vancea (88). Videoton-Waltham-Szeged SC 1-0 (0-0). Székesfehérvár, 3000 néző, v.: Molnár L. Gól­szerző: Leboniczky (54. p. - öngól). Sárga lap: Bekő (11. p.), Sa 11ói (50.), Földes (72.), Va­dász (82.), illetve Michalache (14 ), Hurguly (70.), Apró (83.). Békéscsaba-Ferencváros 1-1 (1-0). Békéscsaba, 11 000 néző, v.: Nagy L. Gólszerzők: Csaná- losi (17. p.), illetve Nacer (83.). Sága lap: Major S. (13. p.), Árgyelón (62.), Csató, Ottlakán (mindkettő 63.), Kurucz (71.), illetve Szenes (5.), Topor (21.), Pintér (63.). Bólyi sikerek a nyitónapon Lovasverseny Üszögpusztán A reggel még zuhogó esőnek sem sikerült elmosnia a tegnap kezdődött Dszögpusztai lovas- verseny első napi fordulóit. A meghívott csapatok képviselői a reggeli technikai értekezleten valamennyien a verseny lebo­nyolítása mellett foglaltak ál­lást, így az a 4—500 néző, aki a nap folyamán kilátogatott a kiválóan előkészített pályára, színvonalas küzdelmet látha­tott. A pálya ugyan kissé mély volt a sok esőtől, ami az ered­ményekre is némileg rányomta bélyegét, kevés volt a hibát­lanul teljesítő ló és lovas. A nyitónapon rögtön baranyai si­ker is született. a pénzdíjas 120 cm-es díjugratás tegnapi futamát Erdélyi (Bólyi Mg. Kom­binát) nyerte üstökös nevű lo­ván, míg csapattársa Sáringer Útitárssal a 3. helyen végzett, mindketten hibapont nélkül lo­vagoltak. Dr. Kollár Kornél, a verseny főbírója elégedett a szervezés­sel, a pályával és a versenyzők teljesítményével is:- A Pécsi Állami Gazdaság által rendezett versenyen évről évre magasabb a színvonal, ezt az egyre rangosabb résztvevő­gárda is jelzi. Ma egyedül az időjárásban találhattunk kilo- gásolnivalót, remélem, holnap­ra már jobb pályán folytatód­hat a verseny. Ma délelőtt a 130 cm-es akadályversennyel, az amatőr fogathajtással, a kettesfogat- hajtással és persze a tombola­sorsolással folytatódik az üszögpusztai program. Sz. Zs. Az utolsó magyar is búcsúzott Tegnap az elődöntők során az utolsó magyar teniszezők is elbúcsúztak a. további küz­delmektől a Mynthon Kupa te­niszversenyen a Balokány-li- getben. Az első helyen ki­emelt magyar versenyző Krocs- kó a második játékrészben megsérült, és bár a versenyt még így sem adta föl, veresé­get szenvedett az osztrák Galiktól, aki így a döntő egyik résztvevője lesz. A másik játsz­ma szintén sérülés miatt sza­kadt félbe, itt a lengyel Bien- kowszky a második játszma elején adta föl a küzdelmet a román Porumbbal szemben, aki így a finálé másik részt­vevője a vasárnap 13 órakor kezdődő férfiegyes döntőjében. Rögtön ezt követi m^ijd a páros döntő, ahol Galik szin­tén érdekelt, mégpedig Kraus oldalán mérkőzhet majd a Hornung-Touzil párossal. A szombati eredmények: férti egyes: Porumb—Bienkowszky 6-4, 1-0, Galik-Krocskó 6-4, 6-2; férfi páros: Hornung, Touzil (német)-Hunt, Zo- ricic (osztrák) 6-7, 7-6, 6-1, Galik, Kraus—Rajó, Szikszay 4-6, 6-1, 6-2. * Ifjúsági torna' Keszthelyen. Kedden reggel 9 órakor kez­dődik az Ady Endre utcai te­niszcentrumban a már hagyo­mányos nyár eleji vifágronglis- tás pontszerző verseny. Ezúttal 9 ország ifjúsági teniszezői küzdenek 54 táblás verseny­ben, az OTP—Danubius Ku­páért öt napon át. * Nagykanizsai Olajbányász- Balatonszárszó 8-1. OB III., férfimérkőzés, Nagykanizsa. A tavaszi idényzárón nagysze­rű játékkal aratott fölényes győzelmet a bajnokjelölt ka­nizsai együttes. Autóstúra mozgás­korlátozottaknak Tegnap kezdődött, és ma ér véget a Baranya, Somogy és Tolna megye Közlekedésbizton­sági Tanácsai által Bóly- Sziebertpusztán rendezett Moz­gáskorlátozottak II. autós túrá­ja és ügyességi vetélkedője. A túrán ügyességi és elméleti versenyszámok mellett fakulta­tív programként harkányi éjsza­kai fürdés és a történelmi bor­vidék meglátogatása is szere­pel. Új marketingrendszer a pécsi régió számára Mindenkinek az eszményit Pótlólagos jövedelem! Saját üzlet kockázat nélkül ■ Nem kell tőkebefektetés ■ Szabadon oszthatja be idejét ■ Otthonról is intézhető ■ Házaspároknak és teameknek való Ha érdekli, küldje el pályázatát még ma táblázatos életrajzzal és fényképpel a kővetkező címre: MARKETING & VERTRIEB Az üzletvezetőség kezéhez Postafiók 452 és 456 7601 Pécs, Magyarország ÚJ vciscirnapi Új Vasárnapi Dunántúli Napló, az Axel Springer-Magyarország Kiadó Kft. pártoktól független lapja Felelős vezető az ügyvezető igazgató Főszerkesztő: LOMBOSI JENÓ Főszerkesztő-helyettesek: BÁLING JÓZSEF, GÁRDONYI TAMÁS és MIKLÓSVÁRI ZOLTÁN Kiadja: az AS-M Kft. Baranya Megyei Irodája, MOLNÁR GYÖRGY irodavezető Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, 7601 Hunyadi út 11. Pf.:134 Telefon: 15-000. Szerkesztőségi telex: 12-421. Telefax: 22-301. Kiadói telex: 12-320. Készült a Pécsi Szikra Nyomdában Pécs, Engel János út 8. 7630. Telefon: 32-177. Telex: 12-211. Felelős vezető: DR. FARKAS GÁBOR Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető bármelyik hírlapkézbesitő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, a posta hírlapüzleteiben és a Hírlapelőfizetési és Lapellátási Irodánál (HELIR), Budapest XIII., Lehel u 10/A1900, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással Postabank Rt. 219-98636 021-02799 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj egy hónapra 37 forint, negyedévre 111 forint, félévre 222 forint, egy évre 444 forint ISSN 0865-9125 Dunántúlt napló