Dunántúli Napló, 1973. március (30. évfolyam, 50-80. szám)

1973-03-26 / 75. szám

Könnyen megadták magukat a piros-íeketék Csepel — Pécsi MSC 3:1 (2:1) Csepel, 2000 néző. Vezette: Szkokén. Csepel: Hajdú — Pető, Mol­nár, Kandi, Hunyadi — Vellai (Gulyás, 82. perc) Losonczi — Bartos (Somogyi 73. perc), Né­meth, Szurgent, Buronyi. Edző: Keszthelyi Mihály. Pécsi MSC: Rapp - Szabó, Kocsis (Lubastyik 46- perc) Kon- rád I., Kincses I. - Kincses II., Farkas, Tóth I. - Bérezési dr. (Jánosi 68. perc), Máté, lom­bon. Edző: dr. Czibulka Mihály. 10. p.: Hunyadi röviden sza­badított fel, Zombori 17 méter­ről a rosszul helyezkedő Hajdú mellett laposan a jobb alsó sa­rokba lőtt. (0:1) A gól után kapkodott a Cse­pel s néhány percre aktívabb lett a pécsi támadósor. A len­dület azonban csak rövid ideig tartott. 16. p.: Buronyi 10 méteres lö­vését Rapp kiütötte, pontosan a befutó Németh elé, aki két lé­pésről gurított a hálóba. (1:1) 23. p.: Zombori 8 méterről fölé fejelt. 26. p.: Bartos szabadrúgását hárította Rapp, majd utána Szurgent, majd ismét a jobb- szélső hagyott ki helyzetet. Az utolsó tíz percre valame­lyest élénkült a játék, a hazaiak megszerezték a vezetést 36. p.: Szurgent kilépett a vé­dők közül, hét méterről Rapp lába között talált a hálóba, (2:1) 58. p.r Buronyi 8 méterre a kaputól pörgetett, a labda Rapp lábát érintve került a jobb fel­ső sarokba. (3:1) Meglepetés volt, hogy a pécsi csapat vezetést szerzett. Játé­kukkal azonban nem tudták megtartani, képtelenek voltak hosszabb ideig tartani a labdát a védőkre nagy feladat hárult, még ezen a nem túlzottan erős Buronyi belövi a Csepel 3. gólját a PMSC hálójába. NBI. B A Szekszárdi kezdett jobban BKV Előre—Szekszárdi Dózsa 1:0 (1:0). Knup utca, 800 néző. Vezette: Marton. BKV Előre: Bulyovszki — Palicskó, Vári, Légródi, Gulácsi, Sas, Halácsi, Rozgonyi (Martonosf a 83. perc­ben), Józsa, Varga, Ricsei (Bácskái dr. a 76. percben). Edző: Borbély András. — Szek­szárdi Lipovszki — Szántó, Kor­ner, Pusztai, Simon. Csordás, Micskó, Vágó, Frappán (Kalász a 46. percben). Korom, Török (Hadi a 62. percben). Edző: Kiss János. Jelentősebb események. 6. perc: Rozgonyi nagy lövé­se alig ment melléj 24. perc: Gulácsik kitűnő át­adásából Józsa 16 méterről ha­talmas lövést zúdított a bal fel­ső sarokba (1 :0). 30. perc: Vágó sárga lapot kapott. 48, perc1: Légrádit is sárga lappal figyelmeztették. 49. perc: Józsa a becsúszó Pusztai lóbábap elesett és já­íramü 90 percen is. A pécsi tá­madók akár több gólt is lőhet­tek volna. Nyilatkozatok; Keszthelyi Mihály: — Az első félidőben idegesen játszott a csapat, az ellenfél gyors gólja meglepte a fiúkat. Az egyenlítés utgn azonban már jobbak vol­tunk, nagyobb arányban kellett volna győzni. Németh M. ■ - Mindig nehéz feladat a táblázat 2. felében játszó csapattal mérkőzni. A pé­csiek most is ránk ijesztettek, de úgy láttam, hogy nem bír­ták erővel. Czibulka Mihály dr.: - Jobb csapat a Csepel, a gólok közül azonban volt olyan is, amit el­kerülhettünk volna. Máté: — Előnyt szereztünk, két védelmi hiba után azonban már nem tudtunk újítani, ennek köszönhetjük a vereséget. G. L Lelkesedés—győzelem Zalaegerszegi TE—Rába ETO 2:1 (2:1) Zalaegerszeg, 18 ezer néző. Vezette: Biróczky. ZTE: Déri — Molnár, Papp l„ Mihalecz, Filó — Józsi, Tóth Gy (Soós), 62. p.) Kocsis I., (Gás­pár 46. p.) — Szimacsek, Sza­bó, Bita. Edző; Szőcs János. Rába: Palla — Keglovich, Pözsgai, Sebők, Magyar — Nagy, Somogyi, Póczik — Pén­zes, Varsányi, Glázer R. (Sto'cz 72 p.). Edző: Farsang Ferenc. 12. p.: Szimacsek remek be­adása elsuhant Szabó és Ko­csis I. feje mellett. 18. p.: Tóth Gyula szabad­rúgása Bitót gólhelyzetben ta­lálta, de a szélső elengedte maga előtt a labdát. 24. p.: Mihalecz kétszer is gólhelyzetben hibázott, 26. p,: Kocsis I. szögletét Pal­la röviden ütötte ki és Józsi ka­pásból a léc alá vágta a lab­dát. 31. p.: Józsi beívelt labdáját Szabó mesterien fejelte Tóth Gyula elé, aki 12 méterről a bal sarokba lőtt (2:0). 32. p: Póczik a 16-osról az egymást zavaró védők és az ötösön álló Déri fölött a kapu baloldalába nyeste a labdát (2:1). 43. p.: Glázer R. a kifutó Dé­ribe lőtte a labdát, amely az­után a balszélső kezére esett így odalett a helyzet. 67. p.: Józsi bombalövése a felső lécről kivágódott. 80. p,: Varsányi kiugrott a szorongatott helyzetből, közel­ről mellé lőtt. A két nyugat-dunántúli zöld­fehér gárda végig hatalmas ira­mú, közepes színvonalú mérkő­zést vívott. A győriek kezdtek jobban, de negyedóra eltelté­vel belelendült a ZTE s helyze­tei is akadtak. Sorozatos tá­madásai ezután két gólban is kifejezésre jutottak. Póczik gyors, és szerencsés szépítő gólja u‘án v'szonf a Rába vette ót a’ irányítást, s lényegesen jobb 'özfpoálvásai révén időn­ként Ventős fölényben játszott Az egerszegle-'' azonban nagy lelkesedéssel harcoltak, így mindössze egyetlen helyzete akadt a vendégeknek, össze­foglalva: a kialakított helyze­tek alapján a ZTE rászolgált a győzelemre. Nyilatkozatok: Szőcs János: - Végig hatal­mas csata volt, Az első félidei játékunk és helyzeteink alap­ján azt hiszem reális az ered­mény. Farsang Ferenc; — Jó iramú, kemény mérkőzést vívtunk, úgy érzem, hogy a döntetlent fel­tétlenül megérdemeltük volna. Déri László: — Izgalmas, haj­tás meccset játszottunk. A gól­nál kétségtelenül hibáztam, bár balszerencsém is volt, mivel az első lövésre, amely Papp Tóni­ben elakadt, már kiléptem a kapuból. A labda azonban is­mét Tóth Gy. elé pattant s ő nagy rutinnal kihasználta a fel­kínált „ziccert”. Ha nincs ez a gól, simán nyertünk volna. Tarsoly József Hétfői Ez történt az NB l-ben FERENCVAROS-BP. HONVED 4:4 (3:1) Népstadion, 55 000 néző, ve­zette: Emsberger. Góllövők: Mucha (2), Juhász, Albert, ill. Kozma (2), Morgós és Pintér. A 8. percben Albert jól adta középre a labdát, Szőke átlép­te, és Juhász 7 m-ről biztosan lőtt a jobb alsó sarokba. (1:0) Kettő perccel később Szőke jobboldali szabadrúgását Mucha három lépésről fejelte a háló ba, (2:0) A 18. percben Mucha kitűnő egyéni játék után a 16-oson belül először Bicskéibe lőtte a labdát, majd-amikor az kipattant, ném hibázott. (3:0) A 30. percben Szűcs lesgólt lőtt, majd néhány perc múlva Mor­gós már éryényeset, 14 m-ről bombázott, a jobb felső sarok­ba. (3:1) A 46. percben jobb­oldali szabadrúgás után Pál fe­jesét Géczi csak kiütni tudta Kozma elé, aki két lépésről a hálóba lőtt. (3:2) A 60, percben egyenlített a Honvéd, Morgós beadását Kozma közelről érté kesítette, (3:3) A 63, percben Kozma elrontott egy jól induló Honvéd támadást, gyors ferenc­városi ellenakció futott, Szőke Alberthez gurította a labdát, és az üresen hagyott középcsatár 15 m-rő! a kapuba gurított. (4:3) Már-már úgy tűnt, hogy a 4:3-as ferencvárosi győzelem- j mel ér véget a mérkőzés, ami- I kor Pintér a baloldalon kitört, I és egy csel után 14 méterről jobbal a bal sarokba vágta a labdát. (4:4) A Honvéd remekül harcolt és rászolgált az egyik pontra. A mérkőzés emlékezetes, küzdelmes, jó volt. Jók: Páncsics, Juhász, Mucha, ill. Pál, Kocsis, Pintér. SALGÖTARJAN-DIÖSGYÖR 1:0 (0:0) Salgótarján, 7000 néző, vezet­te: Bana. Góllövő: Varga. A 75. percben góllá ért a ha­zai fölény. A 16-os sarkáról Bós- ti szabadrúgást ívelt be, Varga előrevetődve a bal alsó sarokba fejelt. (1:0) Az egész mérkőzést a Salgó­tarján fölénye jellemezte. A na­gyobb gólarányú vereséget csak Veréb kapus kitűnő védése aka­dályozta meg. Jók: Kmetty, Varga, Básti, il­letve Veréb (a mezőny leg­jobbja), Hajas és Váradi, U, DOZSA-MTK 4:1 (2:0) Népstadion, 40 000 néző, ve­zette: Bircsák. Góllövők: Nagy L, (3), Kolár, illetve Török. A 24. percben Kolár mintegy 30 méterről váratlanul lőtt és a labda az elalvó Hajdú mellett laposan a jobb sarokba jutott, ez Kolár első gólja az NB I- ben. (1 :0) A 41. percben Zámbó Naqy L-nak adta a labdát, a balösszekötő egy csel után 14 méterről ugyanoda bombázott, ahova korábban Kolár. (2:0) Az 54. percben Beire lövését Hajdú nagy bravúrral kiütötte, de pon­tosan Nagy L elé, aki három lépésről a lét alá bombázott (3:0). 2 perccel később Tóth remekül elfutott a bal szélen, pontos beadását Nagy L. négy lépésről értékesítette (4:0). Az Ú. Dózsát ez az MTK nem állí­totta különösebb feladat elé, egy erősen közepes játék is ele­gendő volt a biztos győzelem­hez. Jók: Kolár, Horváth, illetve Török, Dunai. Nagy, Modern kukorica-gyomirtószerek kombinációk összeállításához beszerezhetők a pacsi vállalatnál HUNGAZIN MAIORAN SATECID DIKONIRT Kész kombinációk: N1TRICOL BUVINOL K—64 ­Gyors ügykezelés, szaktanácsadós. BARANYA MEGYEI MEZÖGAZDASAGI ELLÁTÓ VALLALAT, Pécs, Megyeri út 64. SZEGED! EOL-VASAS 1:1 (1:0) Szeged, 17 000 néző, vezette; Katona. Góllövők: Antal ill. Vidáts. A SZEOL a 35. percben meg­szerezte a vezetést: Pataki a jobb oldalról ívelt a 16-os túlsó sarkára, ahol Antal lerázta őr­zőjét, és hatalmas bombája a felső kapufáról pattant a gól­vonal mögé. (1:0) Az 55. pere­ljen jobboldali szögletrúgáshoz jutottak a vendégek. Váradi ívelte be a labdát és Vidáts az ötösről fejelt a hálóba. (1:1) A pontosztozkodás igazságos­nak , mondható, a Vasas ugyan fölényben játszott, de csatárai nem tudtak helyzeteket kiala­kítani. A szegedi együttes lel­kesen és fegyelmezetten küz­dött, ellentámadásaik sokszor zavarba hozták a piros-kékek védelmét tékvezető 11-es ítélt, de Roz­gonyi lövését Lipovszki remekül védte. 72. perc: Vári 17 méteres szabadrúgása a felső lécen csattant. 78, perc: Varga két méterről perdített kapura, Lipovszki azon­ban most is hárított, A Szekszárd kezdett jobban, de aztán az Előre szél ellen is átvette a játék irányítását. Szü­net után kiegyenlített lett a küz­delem, bár a hazaiak ekkor is kulturáltabban játszottak. és több helyezetük akadt. Jó: Vári, Halácsi. Rozgonyi. Józsa. Var­ga, illetve Lipovszki (a mezőny legjobbja), Szántó, Pusztai és Simon, Várpalota—Kecskemét 1:0 (0:0). Várpalota, 3200 néző, v.: Kőrös. Góllövő: Bertalan. Köze­pes iramú mérkőzésen a jól hajrázó hazai együttes meg­érdemelten győzött. Bp, Spartacus—Ganz MÁVAG 3:o (1:0). Kőér u. 700 néző, v.: Szilvásy. Góllövők: Végh, Zöldi, Olasz. A gólra törő, és lendü­letesen játszó Bp. Spartacus biztos győzelmet aratott a tar­talékoson szereplő, de ugyan­akkor léleknélkül játszó vendég­csapat ellen. Debreceni VSC—Szolnoki MTI 2:1 (1:0). Szolnok, 3500 néző, v.: Csernefalvi. Góllövők: Már­kus, Németi, illetve Czirnák. A szolnoki csapat nem tudta hoz­ni szokásos formáját, a debre­ceniek megérdemelten qyőztek. Oroszlány—Miskolci VSE 2:1 (1:1). Miskolc, 3000 néző, v.: Fehér II. Góllövők: Sallói, Sáro- si, illetve Krisztián. Végiq a ha­zai csapat támadott, mégis egy perccel a befejezés előtt Sárosi góljával a vendégek győztek. Az oroszlányi Szabót a 80 percben a partjelző meg­sértéséért. kiállították. Dunaújváros—Dorog 3:0 (2:0) Dunaújváros, 1000 néző, v,; Egervári. Góllövő, Dombóvári (3). Jó játékkal rukkolt ki a ha­zai csapat. MÁV DAC—Pénzügyőr 1 ;0 (1:0). Győr, 3000 néző, v.: Borsos. Góllövő: Gyomoréi. — Nagy küzdelemben megérde­melten győzött a hazai csapat, a mezőnyben egyenrangú fő­városi együttes ellen Egri Dézsa-Békéscsabai Elő­re Spartacus 1:1 (0:0). Eger, 2000 néző, v.: Bállá. Góllövők: Kovács B,, illetve Kovács F. — i Alacsony színvonalú mérkőzésen az Eger szerzett vezetést, aztan több helyzetet kihagyott és a vendégcsapat megérdemelten egyenlített. Haladás VSE—Volán SC 3:0 (1:0). Szombathely, 8000 néző, v.: Halász M. Góllövők: Király (3). A fővárosi együttes 75 per­cen keresztül nyílttá tudta tenni a mérkőzést, de az utolsó ne­gyedórában a fellazult védelem hibáit jó! használták ki a zöld­fehérek, akiknek mindhárom gólját a 21 éves Király rúgta, NB I, B, ÁLLASA 1. Haladás VSE ' 21 11 7 3 45-21 29 2. MÁV DAC 21 10 6 5 23-16 26 21 11 2 8 37-23 24 21 9 6 6 35-23 24 21 9 5 7 34-30 23 21 9 4 8 26-22 22 21 8 6 7 24-24 22 21 7 7 7 25-25 21 21 8 5 8 34-37 21 21 8 5 8 21-24 21 tietíöi Dunántúli napló A» MSZK4P 6iZOUMj«na. Az MSZMP Baranya megye* Bizottságának lapja Főszerkesztő Mitzki Ervin Szerkesztőség: 7601 Pécs, Hunyadi u. 11 Tel.: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245 és 15-264 Kiadja: a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Kiadóhivatal: 7601 Pécs, Hunyadi u. 11. Telefon: 15-000. 15-762. 15-852, 15-245, 15-264 Telexszám: 12-320 Kéziratot nem őrzünk meg és nem adunk vissza Pécsi Szikro Nyomda 7621 Pécs Munkácsy Mihály u IC Pelelős vezető MeMes Rezső Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25054 3. Szolnok 4. Kecskemét 5. Dorog 6. Dunaújváros 7. Pénzügyőr 8. Oroszlány 9—10. Bp, Spart. Békéscsaba 11. Ganz MÁVAG 21 6 12. DVSC 13. Vároalota 14. Eger 15. Szekszárd 16. MVSC 17. BKV Előre 18. Volán SC 8 7 31-23 20 21 7 6 8 19-24 20 21 8 3 10 19 21 5 9 7 20-26 19 21 5 8 8 22-32 18 21 5 8 8 17-28 18 21 4 8 9 14-32 16 21 6 3 12 26-39 15 Röviden Labdarúgás. Vasárnap dél­után Goriban UEFA-selejtező mérkőzést játszott a magyar if­júsági válogatott és 2:0 arányú vereséget szenvedett a Szovjet­uniótól. Teke. PMSC-Dunaújvárosi Építők 5:3, NB II. férfi mérkőzés. Ökölvívás. Gyöngyösön ren­dezték három napon keresztül a Nemecz József országos ifjú­sági emlékversenvt. Az erős me- j zőnyben a PVSK fiataljai ;ól I szerepeltek Gerebicz és A'vics bajnoksáqot nyert. Garóbi és Magyar S. a 3. helyen végzett súlycsoportjában.