Délmagyarország, 1980. szeptember (70. évfolyam, 205-229. szám)

1980-09-23 / 223. szám

6 Csütörtök, 1980. szeptember 25. Labdarúgó NB II. Középcsoporf Élre került a SZEOL ÁK Vízilabda OB I Kézilabda NB I Volán SC­FTC 25-21 (12-12) Férfimérkőzés. Üjszegedi Sportcsarnok, 2500 néző. Ve­zette: dr. Fülöp, Szendrei. Volán SC: Farkas — Dobó (1), LELE (9). Barabás (1), SZABÓ (6), Tóth (4). Lesti (2). Csere: BARTALOS Z. (kapus). Oláh B. (1), Hubai (1), Lukács. Edző: Buday Fe­renc. FTC: tettncr — Fodor (4), KOVÁCS M. (8), Szilágyi (1). dr. Mikus, Csizmadia (4), Szabadíts (2). Csere: Hoff­mann (kapus). Homor, Roczó (2). Edző: Elek Gyula. Az eredmény alakulása: 6. p.: 2-2, 15. p.: 8-6, 25. p.: 11-10, 34. p.: 15-13, 40. p.: 17-14, 49. p.: 20-20, 55. p.: 23-21. Kiállítás: 2., Illetve 6. perc. Óvatosan kezdett mindkét csapat, s ez az első tíz perc­ben az eredményen is meg­látszott. A későbbiekben a taktikusan. higgadtabban küzdő Volán elképzelései do­mináltak — széthúzta az FTC védőfalát, helyet csi­nált átlövőinek, helyzetbe tudtak kerülni játékosai — egy-kétgólos előnyt szerzett A félidő befejezése előtt a szokásos „rövidzárlat" ismét „jelentkezett", kiegyenlítet­tek a vendégek. Fordulás után újból a Volán diktálta az. iramot, lendületesen, jól Játszott. A kritikus pillana­tokban Bartalos Z. a bravú­rok sorát produkálta — biz­tos, gólnak látszó helyzetek­ben tisztázott két 7 m-est védett háromgólos előny­höz jutottak a szegediek. A hajrában ugyan kétségessé vált a Volán már biztosnak látszó győzelme, de az utolsó percek egyértelműen igazol­ták, Lelééktől nem lehet el­venni a két pontot * A Volán SC legközelebb csütörtökön délután 5 óra­kor az újszegedi Sportcsár­nokban a PMSC-vel játszik. A BAJNOKSÁG 1. Rp. Honvéd IC 14 2. Elektromos IC 12 3. FTC 4. Tatabánya 5. Debrecen t. Szeged 7. Bp. Spart. 8. Pécs 9. Rába ETO 10. Ozd 11. Ü. Dózsa 12. Vasas 1 IC 10 4 IC 10 1 7 3 1 ­7 t 7 ­5 3 E I 2 1« tt 16 IC IS IC IC IC ÁLLASA 1 1 453-365 29 3 380-311 25 2 392-339 24 5 431-3C8 21 G 372-3C4 17 S 402-373 IC 8 37S-412 13 - 9 373-391 14 3 8 331-383 13 1 9 339-3G1 13 1 13 368-424 5 - 16 277-419 ­Így kellett volna tippelni! 1. Szarvas—STC 1-0 1 2. Papp .1. SE—Eger 3-3 X 3. H. Volán—Sz. MAV 4-4 X 4. Várpalota—Szekszárd 9-2 2 5. Rákóczi SE—Komló l-l X 6. Bábolna—Haladás 1-0 1 7_ Ascolt—Napolt 3-2 1 S. Avelllno—Klorcnllna 2-3 2 9. Cálanzaro—Torino 1-0 1 10. Pcrugia—Bologna 0-0 x 11. Plstoicsc—tldlnesc l-l * 12. Varé só—Milán 0-0 X 13. Verona—Lazlo l-l X + 1 Taranto—Lanerossi 0-0 X A 38. heti totónyeremények az Ueték levonása után a kővetke­zők: 13 találatos szelvény 1 da­rab. amely egyben 13 plusz 1 ta­lalatos ts. A nyeremény és a Jutalom együttesen 3 mtlto 294 ezer 432 forint. 12 találatos szel­vény 14 darab. nyereményük egyenként 82 ezer 330 forint. 11 talalutos szelvény 283 darab, nyereményük egyenként 4044 fo­rint- A 10 talalatos szelvények száma 2456 darab, nyereményük egyenként 734 toriul. CMTt) SZEOL AK—DOROG 2-0 (1-0) Tisza-parti stadion. 3 ezer néző. Vezette: Gyóri (gyen­gén). SZEOL AK: Nagy 1. — Hevesi. Kozma Z.. Kutasi — Furkó (Tóth. az 57. percben). Szabó. Kovács B., Repka — Szeghalmi. Kun, Kollár F. (Polyvás. a 64. percben). Ed­ző: Kovács József. Dorog: Andrusch — Gu­zsik. Engelbrecht J., Kollár L. (Mészáros, a 79. percben). Kovács F. — Sikesdi. Schalk. Varga. Merényi (Gyurgyák, a 46. percben) — Benkó. En­gelbrecht Z. Edző: dr. Ma­mar György. A SZEOL AK kezdte a já­tékot és nagy védelmi hiba után már az első percben megszerezte a vezetést. Kun tört a 16-oson belülre, de hosszan szöktette magát. így Engelbrecht J. érte el ha­marabb a labdát, nem vette észre, hogy Andrusch kint áll a kapujából, magasan ha­zaívelt. a dorogiak kapuvé­dője a gólvonal előtt még be­le tudott ütni a labdába, amely a felső lécről az akciót kísérő Repka elé pattant, aki aztán az ötösről egyből az üres kapuba lőtt. 1-0. A 8. percben Szeghalmi húzott el a jobb oldalon, beadását Kollár kifejelte. Repka ka­pásból ismételt, labdája azon­ban Kollárról vágódott a me­zőnybe. Ahogy teltek a per­cek. úgy laposodott el a já­ték is. A vendégek szoros emberfogással játszottak, s ennek a taktikának az ellen­szerét nem találták meg a szegedi játékosok. A csatárok keveset mozogtak, nehéz volt őket helyzetbe hozni. A 20. percben Szabó iveit középre. Andrusch a vonalon ragadt. Kun azonban gólhelyzetben rosszul találta el fejjel a labdát. A 23. percben Szeg­halmi meredek beadását há­rította a dorogi kapus. Négy perccel később Repka ívelt előre. Szeghalmi továbbper­dítette a labdát, mely alig kerülte el a jobb felső sar­kot Ezután, a szünetet ielző sípszóig, szinte egyetlen em­lítésre méltó esemény sem történt a pályán Szünet után a 48. percben Hevesi, megunva csatártársai tehetetlenségét. előretört, nagy erejű lövése azonban a bal oldali léc mellett zúgott el. Az 58. percben kirúgás helyett szögletrúgást ítélt a dorogiak javára Győri játék­vezető. A beívelt labdát Var­ga mintegy 10 méterről fejel­te centiméterekkel a bal sa­rok mellé. Valamit javult a játék színvonala. A 66. perc­ben Kutasi Indította Repkát. a középpályás visszagurított, Andrusch azonban merész vetődéssel hárított a berob­banó Kun elől. A 72. percben megbosszulta magát a ven­dégek les taktikája. Kovács B. mesterien indította a fel­futó Hevesit. Andrusch rossz ütemben vetődött a labda elé, az kezéről Hevesi elé perdült, igv a hátvéd az alapvonaltól az üres kapu előterébe vezette a labdát, majd a hálóba lőtt. 2-0. A második gól megnyugtatta a SZEOL AK-ot. Pontosabb, átgondoltabb lett játéka. A 78. percben. szögletrúgás után már mindenki gólt ki­áltott. Kun közeli fejese azonban a jobb kapufa mel­lett suhant eL A 84. percben Kun nagy lendülettel tört kapura, Engelbrecht J. és Mészáros szabálytalanul sem tudta szerelni, már a 16-oson belül járt. amikor a lövés pillanatában Kovács F. buk­tatta a szegedi csatárt. Nagy meglepetésre Győri játékve­zető il-es helyett Kun ellen itelt szabadrúgast?! A szegedi csapat, tovabbra sem tud hazai pályán fel­szabadultan. könnyedén, de leginkább meggyőzően fut­ballozni. Ennek ellenére két­gólos győzelmük megérde­melt. Jók: Hevesi, Kozma Z„ Repka. Szeghalmi, illetve Varga. Sikesdi. B. L. DÉLÉP SC—BUDAFOKI MTE 4-1 (l-l) DÉLÉP-pálya. 1000 néző. Vezette: Maczkó. DÉLÉP SC: Leskó — Hol­ler (Kovács, a 86. percben). Terhes S., Zádori. Parti — Mészár (Diószegi, a 60. perc­ben). Csurka, Mészáros I., Wenner — Miklós J.. Töröli. Edző: Mészáros Imre. Budafok: Lengyel — Bé­res. Tunner, Mészáros II., (Huszár, a 63. percben). Tóth — Paizs. Kapitány. Kargjos — Pozsár, Mörtel. Kocsányi. Edző: Dobesch Gyula. A kezdés után azonnal a hazaiak léptek fel támadólag. A 7. percben Mészár beadá­sát Csurka kapásból lőtte kapura. Lengyel azonban védte a lövést Tíz perccel később Wenner jó ütemben tálalt Török elé. a középcsa­tár nagy helyzetben nem ta­lálta el a kaput. A 23. perc­ben Kacsányi nagy erejű lö­vését védte Leskó. A soroza­tos DÉLÉP-rohamok a 36. percben értek góllá.' Mészá­ros szabadrúgásból Mészár­hoz továbbított, aki 6 mé­terről. a jobbösszekötő helyé­ről a kapu bal oldalába lőtte a labdát, 1-0. Már-már úgy tűnt. hogy a kék-fehérek a szünetig megőrzik egygólos előnyüket, amikor a 45. perc­ben Tóth beadását követően Pozsár lekezelte a labdát és 10 meterről a' jobb sarokba lött. l-l. Szünet után az első fel­jegyzésre méltó esemény: Kacsányi jó helyzetben fölé lőtt. A másik, oldalon Csurka lövését védte Lengyel. A 61. percben Wenner a bal ol­dalról végzett el szögletrúgást, és Miklós J. 8 méterről a jobb felső sarokba fejelt, 2-1. öt perccel később ismét Lengyel kapujába került a labda. Diószegi nagyszerű labdával ugratta ki Törököt, aki 15 méterről bombagólt zúdított a kapu bal oldalába 1-1. A vendégek is több ve­szélyes támadást ve/ettek. A 7 í percben Parti az utolsó füllanatban szerelte szögletre a kiugró Pozsárt. A 80..perc­ben Kacsányi lövését védte Leskó. A jó iramú, színvona­las mérkőzés hajrája is bő­velkedett eseményekben. A vendégek elkeseredetten köz­döttek. hogy legalább a vere­ségük különbségét csökkent­sék. Ami nem sikerült a budafokiaknak, sikerült Wen­neréknek. A 89. percben Ko­vács lövését Lengyel csak kiütni tudta. Török 14 méter­ről a kapu közepébe lőtt: 4-1. A hazaiak elsősorban jól játszó középpályásaik révén végig többet birtokolták a labdát. számos veszélyes helyzetet teremtettek ellen­felük kapuja előtt. A ven­dégek nem álltak be véde­kezni. nyílt sisakkal küzdöt­tek ám ezen a délutánon nem volt ellenszerük a nagy­szerű teljesítménnyel kiruk­koló DELÉP SC-vel szemben. Jók: Wenner (a mezőny legjobbja), Parti. Csurka, Zádori. illetve Tóth. Pozsár. KOSSUTH KFSE—SZEGEDI DÓZSA 2-1 (0-1) Szentendre. 1000 néző. Ve­zette: Balázs. Sz. Dózsa: Merley — Ka­kuszi Pocsik, Olasz. Nagy — Ladányi. Pipicz (Ménesi, a 7,4. percben). Antal — Kozma Gy. (Nádasdi. a 65. percben). Puskás. Gerecz. Edző. Rábay Laszlo. Kossuth KFSE: Varga 1. — Szabó J., Geller. Polonyi, Szabó L. — Schaffer. Ru­bold, Flórián — Bodnár, Gás­pár (Csomány, az 55. perc­ben). Göcző (Dalnoki, a 87. percben). Edző: Nagy János. Dózsa-támadások vezették be a mérkőzést helyzetei voltak a szegedi csapatnak, de kihasználatlanul marad­tak. A 25. percben újabb gól­szerzési lehetőséget szalasz­tottak el a lila-fehérek. An­tal a bal oldalon tisztára ját­szotta magát a kapu előteré­ben. Puskáshoz továbbította a labdát akinek lövése a tö­mörülő védőkről szögletre pattant A hazaiak ebben az időszakban többször is szög­Ieírúgáshoz jutottak, magas játékosaik révén uralták a kapu légterét, veszélyes ak­cióikkal azonban nem tudtak gólt cicrni. A 43. percben Puskással szabálytalankodtak a védők. A szabadrúgást An­tal Puskás elé gurította, a középcsatár 17 méteres lö­vése a kapuban kötött ki, 0-1. Szünet után hosszú ideig kiegyensúlyozott volt a küz­delem a jól záró védelmek mellett nem boldogultak a támadósorok. A 61. percben ártalmatlannak látszó táma­dés végén szerezte egyenlíiő gólját a kaíonacsapat. Ru­bo'd átadását a kaputól 20 méterre levő Göcző rúgta cl, Merley kimozdult — beadást várt — a labda pedig a rö­vid sarokba vágódott. l-l. (Nagy kapushiba.) A gól után a Dózsa szétesően. el­képzelés nélkül játszott, kap­kod ásá t kin asznál va. átvette az irányítást a szentendrei csapat. A 76. percben esett a mér­kőzést eldöntő gól. A felező Vönalnál Antal cselezgetett. Flórián elvette tőle a labdát. 30 méteren át vezetve, több Dózsa-játékost kicselezett, a kifutó MaLtit is elfektette, majd a kapuba helyezett. 2-1. Az eset után — „kissé" meg­késve eszmélt a szegedi csa­pat — próbálkozott ugyan a Dózsa de támadásaiban nem volt átütő erő. A 80. percben a kapu előterében Nádasdi lőhetett, labdáját Varga ki­ütötte. Puskás, majd Ladá­nyi ismételhetett, de a védők minden alkalommal hárítani tudtak. Az utolsó percekben a hazaiak labdatartással igyekeztek fékezni a Dózsa­rohamokat. Az első félidőben a lila-fe­hérek irányítottak, góljuk után azonban —> a második játékrész elején különösen —, érthetetlenül megeléged­tek az eredménnyel. A szü­netet követően a Kossuth KFSE kapott előbb lábra, az egyenlítő gól után átvette az irányítást, és megérdemelten jutott a két pont birtokába. Jók: Gellér (a mezőny leg­jobbja). Polonyi. Rubold, Flórián, illetve Pócsik. La­dányi Puskás. Két két győzelem A SZEOL AK OB l-es ví­zilabdacsapata az elmúlt hét végén mindkét bajnoki mér­kőzésén győzelmet aratott. Szombaton a fővárosban az FTC volt a kék-feketék el­lenfele. Tizenöt percen át egyenrangú ellenfelek küz­delme folyt a medencében, a hajrában azonban ellen­állhatatlanok voltak a szege­di pólósok. Eredmény: SZEOL AK—FTC 7-4 (l-l, l-l, 2-2, 3-0). Komjádi uszo­da, 600 néző. V.: Gulyás, Szarka. A S/SEOL AK össze­állítása: dr. Esztergomi — Molnár L., Pottyondi, dr. Gál, Lengyel, Bozsó, Kuczora. Csere: dr. Kiss, Sike, Zámbó. A szegediek góljait Pottyon­di (3), Molnár L., Lengyel, Zámbó és Kuczora szerez­ték. Jó: dr. Esztergomi, Mol­nár L„ Pottyondi. Vasárnap délután a Bp. Vasas Izzó látogatott Sze­gedre: SZEOL AK—Bp. Vasas ízzé 7-6 (0-1, 3-3, 2-0, 2-2) Üjsze­gedi Sportuszoda, 500 néző. Vezette: Puskás, Kiss. SZEOL AK: dr. Esztergo­mi — Molnár L., Zámbó, Ku­czora, Bozsó, dr. Gál, Poty­tyondi. Csere: dr. Kiss, Si­ke. Edző: Debreczeny Pál. Bp. Vasas Izzó: Hajmássy — dr. Lutter, Schmidt, Tóth E., Keszthelyi, Rebró, Ne­mecz. Csere: Szórádi, Hor­váth V. A gólok sorrendje: Rebró (e), Nemecz, Schmidt (e) Pottyondi (e), Molnár Lu, Pottyondi (4 m-esből), Szó­rádi, Molnár L., dr. Gál, Mol­nár L., Rebró (e). Nemecz Pottyondi (4 m-esből). A második negyedben Pus­kás játékvezető dr. Kisst — megjegyzés miatt — cseré­vel végleg kiállította. A be­fejezés előtt két másod­perccel 4 m-esből lőtt góllal nyert a hazai csapat. Jó: dr. Esztergomi, Molnár L., illetve Rebró, Nemecz. Mindszenten nyert a KSZV SE A középcsoport további ered­ményei: Ganz-MAVAG—Építők SC 4-2 (1-2). Bp. Spartacus— BVSC 4-0 (1-0). KSC—Váci Izzó 1-0 (0-0). BKV Előre—22. sz. Vo­lán 2-1 (l-l). Oroszlány—Bem J. SE 2-1 (l-l). Balassagyarmat­Dunaújváros 1-0 (0-0). A Keleti csoportban: HMSE— Gyula 2-1 (2-0). Hódmezővásár­hely, 4500 néző. Vezette: Nagy B. Góllövő: Bálint dr.. Vad, illetve Vágó (11-esből). A Közepesoport állása 1. SZEOL AK 8 4 3 1 13- C 11 2. Szegcdi D. 8 5 - 3 18-12 10 3. Budafok 8 4 2 2 18-16 10 4. Pénzügyőr 8 3 4 1 13-12 10 5. Kecskemét 8 4 2 2 9-10 10 6. G.-MAVAG 8 4 1 3 18-14 * 7. Oroszlán}* 8 4 1 3 12-10 9 8. B.-gyarmat 8 3 3 2 10- 8 9 DÉLEP KC 8 2 4 2 13- 9 8 10. Bn. Soart. 8 3 2 3 11-12 8 11. BKV Előre 8 3 2 3 9-11 t 12. BVSC 8 4 • 4 10-IS 8 13. Enítök SC 8 3 2 3 7-13 8 14. KKFSE 8 3 1 4 14-10 7 15. Váci Izzó 8 2 3 3 14-11 7 IC. MAV Előre 8 2 3 3 7- 9 7 17. Dorog 8 3 1 4 9-12 7 18. Bem SE 8 1 4 3 11-13 C 19. 22. Volán 8 1 3 4 9-13 5 30. D.-UJV Ép. 8 1 1 C S-M 3 Szombaton és vasárnap az ötödik forduló mérkőzéseivel folytatódott a megyei I. osz­tályú labdarúgó-bajnokság 1980/81. évi küzdelemsoroza­ta. A forduló legnagyobb meglepetését a KSZV SE együttese szállította: ottho­nában fektette két vállra a listavezető Mindszentet. Eredmények: Kinizsi Húsos—Szentesi Ki nizsi 3-2 (0-tt). Szentes, 600 néző. Vezette: Kovács (jól) Kinizsi Húsos: Szabó — Miklós II., Szilágyi I., Jura­tovics. Vértes —_ Frányó, Lé­vai, Miklós I. —Bajusz (Handler), Sándor J., Gránitz (Lukács). Edző: Szekeres László. Nagy küzdelem, sportszerű játék, biztos Kinizsi Húsos győzelem. Góllövők: Gránitz, Sándor J., Bajusz, illetve Ga­rai, Kiss. Jó: Szilágyi I., Lé­vai, Sándor J. SZVSE—Apátfalva 6-1 (0 1). Apátfalva, 300 néző. Vezet­te: Téli. SZVSE: Nagy — Deák, Bánfi, Tihanyi, Kuszka — Szelják, Xertai (Kovács S.) Kolozsvári — Nemes, He­gyesi, Kanász. Edző: Zallár Andor. A 65. percben már 4-1-re vezetett az SZVSE, s amenyi­ben csatárai a helyzeteik tö­redékét kihasználják, úgy kétszámjegyű győzelmet arat­nak. Góllövők: Nemes (3), Szelják (2), Bánfi. Jó: Bánfi, Szelják, Nemes. KSZV SE—Mindszent 1-0 (0-0). Mindszent, 300 néző. Vezette: Berta. KSZV SE: Pozsár — Pe­recz, Magyar, Lovász, Stumf — Stefkovics (Daru), Havasi (Juhász), Sándor, Kürti — Tumó, Öze. Edző: dr. Hajós Imre. A végig fegyelmezetten, szervezetten játszó vendégek megérdemelt győzelmet arat­tak. A találkozó érdekessé­ge: a csereként beállt Ju­hász mindössze 30 másod­percig tartózkodott a pályán, mert a játékvezető piros lap­pal „honorálta" első beavat­kozását. Szentesi Vízmű—Tápé 1 0 (1-0). Tápé. 300 néző. Vezet te: dr. Jármai (jól). Tápé: Kormányos — Kc­szó M., Miklós S., Lele, Mol­nár L. — Gál, Molnár J.„ Miklós I„ Nagy (Szekeres), Kazi (Kószó P.), Zödi. Edző: Tóth János. Egyenrangú ellenfelek küz­delme. A 20. percben lőtt góllal nyertek a szentesiek. Jó: Kószó M., Miklós S., Mol­nár J. Kistelek—Kiskundorozsma 3-1 (2-0). Kiskundorozsma, 400 néző. Vezette: Andó T. (jól). Kistelek: Krizsán — Vigh Z„ Molnár L„ Molnár J„ Guba — Bitó. Nagy T„ Vas­tagh — Vígh T. (Bogár), Czeigerschmidt (Becsei), Czi­rok. Edző: dr. Kürtösi László. Dorozsma: Mihálffy — Far­kas Á. (Nagy), Ottlik, Farkas L. (Farkas J.), Kószó — Ézsi­ás, Török, Vass — Gábor, Farkas Z„ Horváth. Edző: Takács Imre. Kemény, de sportszerű mérkőzésen megérdemelten nyert a vendégcsapat, a to­vábbra is gyengélkedő do­rozsmaiak ellen. Góllövök: Vígh T. (2), Nagy T„ illetve Vass. Jók: Vigh T„ Molnár J., Nagy T„ illetve Ézsiás, Gábor, Horváth. H. Porcelán—Alsóvárosi MÁV l-l (10). Szabadság tér, 200 néző. A 14. percben lőtt góllal jutottak előnyhöz a vendé­gek, amit a csereként beállt Varga B. egyenlített ki a 78. percben. Nagy M. és Varga B voltak az alsóvárosiak leg­jobbjai. Makó—Sándorfalva 4-0 (2-0). Makó, 400 néző. Vezet­te: Szilágyi. Góllövők: Patócs (2), Nagy L., Kovács F. Csongrád—Mártély 3-0 (0 0). Csongrád, 400 néző. A bajnokság állása: 1. SZVSE 5 4 ­1 14- C 8 2. Szentesi V. 5 3 2 ­C- 1 8 3. Mindszent 5 4 -I 5-2 8 4. Kinizsi H. 5 3 1 1 14- 8 7 5. Kistelek S 2 2 1 11- 6 C C. Makó 5 3 ­2 9-5 6 Szentesi K. 5 2 2 1 »- 5 6 8. Alsóváros 5 2 2 1 12- 8 6 9. Csongrád 5 2 2 I 7-8 6 10. H. Porcelán ' 5 2 1 2 14-10 3 11. Tápé 5 2 ­3 7-7 4 12. KSZV SE 5 1 1 3 7-9 3 13. Sándorfalva 5 - 2 3 3-10 2 14. Mártély 5 1 -4 7-14 2 IS. Apátfalva 5 1 ­4 7-20 í IS. Dorozsma 3 • 1 4 3-12 1