Délmagyarország, 1964. április (54. évfolyam, 76-100. szám)

1964-04-14 / 86. szám

Debreceni támadások, szegedi győzelem SZEAC—DVSC 1:0 (1:0) Jó! kezdtek a kézilabdások és a röplabdósok A debreceniek nagy győz- nül hullott a szegedi kapu-. Bi akarással készültek a va- ba. amikor a berohanó Sándor a gól­vonalról mentett. — Így még nem játszott az idén a DVSC — mondták kodóan játszó szegediek me'e- ellen 22:13 (14:5) arányban Góldobó: Csalla 8, Szabó L. a debreceni szakvezetők. A - — - • - — szurkolók is sárnapi SZEAC elleni mér­kőzésre Reményeik fokozód­tak azzal, hogy a Szeged kénytelen volt tartalékosan felállni, mert a mérkőzés előtt Gilicz bejelentette: fáj a lába és nem vállalhatja a várták, hogy majd csak góllá Játékot. Moór edző válasz- érik az óriási fölény, de tása Patakira esett és a ahogy múltak a percek, úgy SZEAC a tisztes eredmény váltották fel a dicsérő jel­elérése jegyében 200 lelkes zöket az aggodalmaskodó IBUSZ-turista, szegedi szur. szavak: ennyi helyzetet nem koló biztatása mellett az lehet büntetlenül kihagyni, alábbi összeállításban lépett a 40. percben aztán meg­pályára: Korányi — Pataki, született a "büntető*. Ártat- radtság jelei a csapaton, s Kürtösi dr.. Sándor — De­Az újszegedi Kisstadionban a 11-es pont tájékáról jobb vasárnap délelőtt élénk érdek­lábbal a kimozduló Jakab lődés mellett bonyolították le mellett a jobb alsó sarok- az idénynyitó NB Il-es férfi ba lőtt: 1:0. kézilabda-mérkőzést, amelyen dött, a makóiak pedig sok­A gól után az eddig kap- a Szegedi Előre a Makói VSE szor "falhibából* kaptak gólt, megérdémelten szerezte meg a nagyon értékes két bajnoki pontot. Védelmük különösen az első félidőben jól műkö­, , , nyugodtak, s már tartani re menykedve tudták a labdát ^ egyre sűrűbben lendültek táma­dásba. A második félidőben újra hajrával kezdtek a nyert. 7, Hunyadkürti 4, Szabó T., Az első félidőben nagysze- Ábrahám és Ludányi, illetve: rűen kijött a lépés a szege­dieknek. Néhány percnyi vál­tozatos játék után gyors indí­tásokból egymásután érték el deimecerüek,~"de~ rnár "nem B°lia*at * 3:2-r£110:2-re sokáig bírták szusszal. Mindjobban kiütköztek afá_ növelték az előnyt. Különösen Ludányi elhajlásos lövéséből Oláh 6, Vízi S. 4, Sütő 2 és Németh. * A Szegedi Kender NB l-es női röplabda-együttese Buda­pesten vívta meg idei első mérkőzését, ahol jó játékkal, esett negyedik gól tetszett a Miklós, Ábrahám. Zsiga, Kre­lannal látszó szegedi tárna- ezután már a szegedi védők közönségnek. Szünet után fel­zsőfi, Kővári — Arató. Ne- dás indult el Sándor felsza- könnyen választották el őiket jöttek a makóiak és akkor mes. Hajós, Reményik, Bo- baditó rúgása nyomán. Előbb a labdától, és indították tá- változatos volt a játék. Az Előre ilyen arányban is ros dr. Mint várható a labda Dezsőfihez jutott, madásba a most már kiegé­volt, nagy aki a felezővonal tájékáról a szült szegedi csatársort. kuska. Molnár, Pálfyné (cse­re: Bartók és Doktor) összeál­lításban a Bp. Pedagógus el­len 3:0 (7, 12, 4) arányban győzött. így kelleti volna tippelni 1. Vasas—Győr x ta 2. MTK—Csepel 1 2:1" :s. DVSC—SZEAC 2 0:1 Pécs—Dorog 2 1:3 .1. MAV-DAC—SBTC X 1:1 6 Egyetértés—Ozd 2 0:1 7. Székesf.—Szállítók x 1:1 8. Dunaújváros—MVSC 1 3:0 9. Lecco—Verona x 0:0 10. Varese—Padova x 1:1 11. Prr.to—Alessandrla 1 2:0 12. Cosenza—Cagliarl 2 1:3 13. Palermo—Pro Patria X 0:8 13+1 14. Budai Sp.—PBTC X 0:0 13 és 13 plusz 1 találatos szel* vény nem volt. 12 találatot 14 fogadó ért el. a nyerentányösz­szeg egyenként 46 477.50 Ft. 11 találatos szelvények száma 188 db. a nyereményösszeg egyen­ként 1385 Ft. 10 találatos szel­vények száma 1906 db, a nye­reményösszeg egyenként 205 Ft, A 399 961 Ft-os jutalomalap a következő fogadási héten 13 plusz 1 találatot elérő pályázó között kerül felosztásra, a 16. fogadási héten léhát a , nyere­ményalap már 500 000 forint fö­lött lesz. erővel támadták a debrece- balra húzódó Hajóshoz to- A szegedi csapatból Korá­niek. Hosszú percekig nem­vábbított. ö Borost indította nyi és Hajós játéka emel­csak a szegedi térfélen időz- bal szélen, aki csak a 16-os hető ki, mindketten lelkesen te!k, hanem Bodai, Szarka és sarkáig tudta előreverekedni harcoltak. A megerősített vé­magát, itt Magyar és Nagy- delem jól állta a debreceni kaposi közös erővel igyekez- rohamokat és szerepe volt SZEAC tek elválasztani a labdától. A abban, hogy végül is győae­balszélső visszagurított Ha- lemmel tért haza Debrecen­jóshoz, majd középre húzó- bői a szegedi csapat. Majzik révén több ízben meleg helyze­tet teremtettek a kapuja előtt. Többször csak a jó formá­ban levő Korányi mentette dott A középcsatár is né­meg a góltól a szegedi ka- han>\ te" labdával put A debreceni hajrára és a Pálya közepe fele, s a ra­Nagy Pál nyomásra jellemző volt, hogy Arató, Hajós és Boros, az előretolt három csatár alig jutott el az ellenfél 16-osáig. Sőt Arató csak a 13. perc­ben találkozott első ízben a labdával. rohanó három debreceni já­tékos között Boroshoz ját­szott. A debreceni 16-os vo­nal közepe táján tartózko­dó Boros jól vette át a lab­dát és a megdermedt deb­receni védők között (akik 1. Ferencv, 2. Györ 3. Bp. Honvéd 7 4. Tatabánya 7 5. Üjpest 6. Vasas 7. MTK 8. Szeged 9. Dorog 10. Pécs 11. Komló 12. Diósgyőr 13. Csepel NB I 6-6 13: 3 12 7 4' 3 — 10: 4 11 4 2 1 16: 7 10 3 1 12: 4 9 2 — 8: 3 8 4 A 30. percben érte el te- k?zül lef, reklamált) tőfokát a debreceni hajrá. harmat elore- s De a megerősített szegedi védelem mindent hárított. S ha át is játszották a hátvé­deket, Korányi jól időzített biztos kifutásaival. bajor előrevetődéseivcl szedte fel a labdát a debreceni csa­tárok lába elöl. A 31. percben parázs jele­net alakult ki Korányi ka­puja előtt. Bodai erős lövé­sét hárította a szegedi ka­pus, s a visszapattanó lab­dát Somodi lőtte rá. Az erős 14. Debrecen erejű bomba irányt változ­tatott az egyik védőjátéko­son. s már-már védhetetle­Még egy győzelem Debrecen ellen Nemcsak a SZEAC labda- DMTE ellen, nagy küzdelem rdgó-csapata győzött debre- után, 10:8 aranyban. A szege­Sándorfalva pontot szerzett Alsóvároson A megyei labdarúgó-baj- Sándorfalva: Tari — Ma- A 17. percben Sebők Károly nokságban mindig vannak gony I., Hegedűs, Gera I. — egy róla visszapattanó lab­meglepetések. Az ötödik for- Szél, Gera II. — Darázs, Ma- dával elfutott, de tiszta hely­dulóban a Sándorfalva dön- gony II., Szabados, Lakostik, zetből fölé lőtt. A 34. perc­tetlent ért el a Szabadság té- Perneki, Alsóváros: Kanalas ben Kókai ment el és köz­re n, s ezzel ugyancsak felbo- — Csúcs, Domonkos, Jójárt vetlen közelről hibázott A rította a papírformát. Nagy — Vajas, Bakacsi II. — Fo- második félidő hazai tárna­meglepetés a Spartacus szen- dor, Dudás, Pacsika, Bánfi, dósokkal kezdődött, de az tesi veresége is. Batki. Szegedi Honvéd— Dorozsma 1:0 (0:0). Az alsóvárosiak támadá­saival kezdődött el a mérkő- méav- ellenére a 30 de a csatárok lövései 10 T áu' első harminc percben emlí­tésre méltó esemény nem történt. A Rákóczi nyomasz­A labdarúgó bajnokságok állása 3 3 2 3 2 1 1 2 1 6 1 7 — NB II 1. Békéscsaba 6 4 2 — 11: 3 10 2. SzolIK MúW 5 4—110:3 8 3. Kecskemét 6 3 2 1 12: 7 8 5: 4 8 9: 9 7 6: 8 5: 7 2: 4 3:l(j 3: 9 5: 8 6 1:18 4. Baglyasalja 5. Nyiregyh. 6. Bp. Előre 7. Kistcrenye 8. Bp. Spart. 9. Gyulai MEDOSZ 10. Szoln. MTE 11. Jászberény 12. K1STEXT 13. Miskolci B. 14. Egri Dózsa 15. Debr. Dózsa 6 3 2 1 6: 4 6 3 1 2 12: 9 6 3 1 2 8: 7 6 3 1 2 11:10 5 2 2 1 11: 3 Dorozsma, 500 néző. Vezet­te: Farkás. Honvéd: Pusztai — Várhe- jutott a Sándorfalva, és He­lyi, Hájas, Lippai — Csen- gedűs 18 méterről a sorfal des, Tápai — Kun, Szél, So- fölött a hálóba talált 1:0. mogyfalvi, Zádori, Kiss. Do- A második félidő elején Du­zes, de a sorra elkerülték a kaput. A , . , ,, , ........ , , 17. percben szabadrúgáshoz ^mozdutó kapus folott a ha­percben Tóth elfutott, és a 6 2 2 2 fk 6 6 6 3 — 3 7: 11 6 6 2 1 3 5: 7 6 2 1 3 7: 9 5 2 — 3 9: 10 5 2 — 3 9:11 6 — 4 2 3: 8 rozsma; Borbély — Losonc, Fekete, Abranov — Tóth, Bernáth — Szabó, Joó, Gá­bor, Tutrai, Benke. dás egy előreívelt labdával elindult, és 14 méterről ki­lóba lött. A hátralevő percek­ben is a szőregiek támad­tak. A 38. percben a játékve­zető Sebők Bélát kiállította, mert Gera arcába szándéko­san belefejelt. Ezen a mér­eeni ellenfelével szemben, ha­nem Szegeden a Spartacus NB Il-es női együttese is megszerezte a két pontot a diek párosmérkőzést nem nyertek, Csikós Erzsébet és Bodóné négyszer-négyszer. Csikós Márta és Gilly Marta egyszer-egyszer győzött. A csiUagszcrző sakkbajnokság állása a 10. forduló után 16. Vasas Izzó 6 1 1 4 5: 13 17. Nagybátony 5 1 1 3 1: 4 18. SZVSE 5 — i 4 5:13 NB in 1. HódmezőVj 5 2. Martfű 5 3. Orosháza 5 4. Békéscs. H. 5 5. Békéscs. VTSK 4 6. UTC 5 7. Kiskunhalas 5 8. Szegedi Ép. 5 9. Csongrád 4 10. Kecskem. TE 5 11. Mezőtúr 4 12—13. Nagykörös 5 12—13. Töröksztm. 5 — 14. Mezőhegyes 5 1 15. Makói V. 4 16. Jászber. V. 4 l - 8: 2 9 mellé lőtt 2 3 — 4: 1 7 3 1 1 10: 9 7 3 11 10:10 7 2 2 — 9: 4 6 3 — 2 12: 6 6 3 — 2 9:9 6 egyenlített Mindjárt utána továbbfolytatódott a szöglethez jutottak a vendé- balszerencséje Jo: Tóth, Fodor I., Gera, ílletvie: Tóth, Balla, Puskás. Kistelek—Szegedi Ruhagyár 3:2 (0:2). Kistelek, 500 néző. Vezette: Dukai. KITE: Molnár — Németh; Francia, Kordás — Csűri, Honvéd szebben játszott, Továbbra is támadott a ha- Muhel — Vándor, Kiss Zs, gyorsabban szőtték támadá- zai csapat, a sándorfalviak Bischof, Pigniczky Stuhi! saikat, és szünet után az el- erősen védekeztek. Jó; He- Ruhagyár: Szilágyi — Jáhny, Mind a két csapat végig gek. Perneki beadását Kana­nagyon lelkesen játszott, de las a kapufára ütötte, és a a kapuk meglehetősen ritkán kipattanó labdát Lakostik kerültek veszélybe. A játék- közelről a hálóba sodorta, idő első részében a hazaiak 2:1. A 37. percben Vajas 22 hagytak ki óriási helyzetet: méteres szabadrúgásába Bán­Benke közelről az üres kapu fi belenyúlt, és a labda lá­A mezőnyben a báró! a kapuba került. 2:2. 5: 8 5 3: 2 4 2: 3 4 ső 20 percben fölényben vol- gedűs, Szabados, illetve: Va­tak. Az egyetlen gól 10 perc- jas, Batki, Bakacsi H. 1 1 3 1 — I . - — 1 MEGYEI BAJNOKSÁG 1. Szegedi Honvéd 2. Alsóváros 3. H. Vasas 4. Szentesi K. 5. Dorozsma 6. SZAK 7. Szegedi Dózsa 8. Szegedi Spart. 9. Textilművek 10. Kistelek 11. Móraváros 12. Szentesi Vízmű 13. Szentesi H. 14. Szőreg 15. Sándorfalva 16. Ruhagyár 17. H. Honvéd Versenyen kívül: SZVSE IL cel a befejezés előtt esett: Szél szögletet ívelt be, és 5: 7 3 Somogyfalvi az ötösről fe­S: 5 3 jessel küldte a hálóba a lab­dát. A gól után erősen ro­6:io 3 hámozták a dorozsmaiak, de 4 nem tudlak kiegyenlíteni, 2: 6 2 5: 9 1 Szentesi Kinizsi—Szörcgi Rákóczi 1:0 (0:0). Szőreg, 200 néző. Vezette: Tóth F. Szentes: Gágyor L. — Tóth, Csanyik, Laudisz — Huszár; Cserháti — Jenei, Dékány, Sarkadi, Drencsényi, Oltvá­nyi. A gólok a következő sor­rendben estek: Jenei (15. perc), Jened (20. perc), Ván­dor (második félidő 25. perc), Laudisz (öngól, 26. perci, hiába volt több helyzetük. Gágyor J„ Süli - Halász, vádor (44 , Jó. 'Németh, T : '1 J ' _a 1„L- 1 —i'l Pml-ni-ft ÍJ 1 -r-r\ U'oci/ar- I f /x _ * 5 7: : 2 t 5 13: : 4 • 5 7: : 4 7 4 5: : 2 6 5 8: : 5 ( 5 7: : 5 8 4 4: : 3 5 3 6 : 5 5 4 4: : 5 5 4 8: : 6 4 4 3: : 4 4 4 4 : 6 4 4 4: : 9 3 5 4 : 8 2 3 4 :11 2 4 4: : 7 1 5 6 :12 1 3 te 7 • ben a helyzetek alapján dön- Kócsó — Varga, Szántó, Se­tetlen lehetett volna az ered- bők J. — Tóth, Balla — Pus­mény, de a Honvéd győzelme kás,_ Kókad, Sebők B„ Lévai, nem érdemtelen, mert a ven­dégcsapat technikásabb volt. Jó: Tápai, Zádori, Kiss, il­letve: Borbély, Fekete, Joó. Szentesi Vízmű—Szegedi Spartacus 1:0 (0:0). Sebők K. A játék Sándorfalva— Alsóvárosi MAV 2:2 (1:0). Szabadság tér, 500 nézó. Vezette: Szabó (Szentes). Az UTC a hatodik helyen szer Sonkó hibázott. Fordu­lás után szinte kapujukhoz szegezték az ellenfelet. A 9. percben Sonkó kapuba tar­tó labdáját a védők a gólvo­nalról mentették. A félidő közepén Sonkó egyedül tört a NB Il-es és NB III-as lab­darúgó-csapataink vasárnapi eredményei a következők: Egri Dózsa—Szegedi VSE 2:1 (0:1). Egerben a szegedi csapat a .„..„. következő összeállításban kapura, de lövését Gomon _ szerepelt: Uhrin — Juhász, nagyszerűen védte. Már ugy ga> Farkas. Övári, Galam­Halász, Möszmer — Karsai, nézett ki, hogy döntetlen lesz bos, Pusztaszeri. A 14. perc­Szalai Vörös, Biltsik, Ko- az eredmény, amikor a befe- ben Pusztaszeri szerezte meg csis. Zöldi, Szécsi. Az SZVSE jezés előtt öt perccel Lányi a vezetést, majd nem sokkal javuló teljesítményt nyúj- a jobb szélen elfutott, be- később Gyürki egy tiren­tott, de ez kevés volt a pont- adásszerú lövésére Apjok egyest kivédett. A második szerzéshez. Különösen Vörös, aláfutott, és a szemfüles Kor- félidő 12. percében Varga Biltsik és a még ifjúsági Sza- nyik egy méterről a kapuba góljával 2:0-ra alakult az rúgta a labdát. Az Építők eredmény, amin a hazaiak fölényére mi sem jellem- csak az utolsó percekben zőbb, hogy 16:l-es szöglet­arányt értek el. Jó: Gömö­ri, Aszódi, Szomolányi, illet­ve: Török, László. Papp. Szentes, 800 néző. Vereb­enyhe iramban, te: Maróti (Békés megye), változatosan kezdődött Sok Szentes: Rang — Garai, szabálytalansággal "tarkít- Karasz, Abonyi — Szurmik, va*, gól nélkül telt el az el- Maroskerti — Kávási, Vi­ső félidő. A szentesiek jól rágh, Fodor I., Bulik, Far­ai kalmazták a lestaktikát A masi. Spartacus: Kollár — szőregieknek ebben a félidő- Stefán, Apró, Ördög — Bá­bén is sok helyzetük akadt, ló. Dunai — Salánki, Varga, Bite, Nyári, Hódi. Nagy küzdelemben a lel­kesebben játszó hazaiak megérdemelt győrelmet, arat­Űjszegedi TC—Jászberényi tak. A Spartacus techniká­Vasas 2:1 (1:0). sabb volt, de a csapatnak ez­Jászberényből értékes pon- úttal nem ment a góllövés, tokát hozott haza az UTC, Az egyetlen gólt Fodor I. sre­amely a következő össreállí- rezte. Jó: Garai, Karasz, tásban játszott: Gyürki — Szurmik, illetve: Ördög, Var­Ábrahám, Bakó, Siha — He- ga, Bite, gyes II., Havrincsáik — Var­Szentesi Honvéd— Hódmezővásárhelyi Honvéd 2:1 (0:0). Szentes. lai játszott jól. Góllövő: Mé­száros, Nagy K-, illetve: Biltsik. (Diebmami fdvj Karakasné 9,5, Bilekné 9, Verőczi 7,5, Kmetovics 6, ff függő), Skamla Pálné 5, Liebmanné 5, Hamvasné 4 (1 függő), dr. Nemessányiné 4 (1 függő), Jaszainé (1 függő), Lantosné 3,5 (1 függő), Lisch káné 3 (1 függő), Tokaji Nagyné 2,5 (2 függő), Veres Kati 2,5, Tusnoki feles. A verseny még tart, a versenyzők még három fordulón vesznek részt Névnapi ajándék Vasárnap Gyula napja volt, la az edző, s így a szép győ­és az UTC labdarúg-csapata, zelmek egyben mintegy név­továbbá a Kender női röp- napi ajándéknak is számi­labda-csapata is győzött. Hogy tottak. Csak Faragó Gyula, a szőtt, hogy a vendégek vé­mi összefüggés van az ada- SZEAC II. edzője nem kapott dekező taktikával játszanak. tok között? ... A labdarúgók- vasárnap ajándékot fiaitól. Az Építők az első félidőben nál Polyák Gyula, a röplab- Debrecenben csapata ugyanis három nagy helyzetet hagyott Nyirádi 14-14, illetve: Sahin dósoknál pedig Ribizsár Gyu- 4:l-es vereséget szenvedett. ki: először Papp, majd két- Tóth 18, Király 16. Nagykörösi Kinizsi—Szege­di Építők 1:0 (0:0). SZAK-pálya, 200 néző. Ve­zette: Szlancsik. A szegediek Apjok — Tö­rök, Molnár, Enesei — So­mogyi, László — Kiss II., Sonkó, Papp, Tóth, Németh összeállítású csapata veszé­lyes támadásokkal kezdte a mérkőzést, és mindjárt lát­tudtak szépítem. Az újsre­gediek ezzel a győzelemmel a táblázat hatodik helyére kerültek. =S=0=R=0=K=B=A=N= A Szegedi Postás NB Il-es kosárlabda-csapata megőrizte veretlenségét. Vasárnap a Rókusi Tornacsarnokban a Kecskeméti Petőfi ellen Elmaradt két ökölvívó­mérkőzés Hódmezővásárhe­lyen a H. Vasas felnőtt csa­pata nem állt ki a Szegedi VSE ellen, s ezzel a vasuta­69:63 (20:25) arányban nyert sok 16:0-ra nyertek. Szegeden Legjobb dobó: Török 15, Kecskeméti II., Kovács és dr. az SZVSE nem tudott ifjúsá­gi csapatot kiállítani a Kis­kunfélegyházi Honvéd ellen, és a vendégek 18:0-ra győz­tek. DÉL-MAGYARORSZÁG A Magyar Szocialista Munkás­párt Csongrád megyei fts Szege* városi bizottságának lapja. Megjelenik hétfő kivét elévM mindennap. Szerkeszti a szerkesztő bizottság Főszerkesztő: or. LOkóa zoltáa Szerkesztőség: Szeged. Magyar Tunácefcfiztár­saság útja 18. Telefon: 85-35. 30-M Éjszakai telefon: 35-06 Kiadja a Csongrád Megyei Lapkiadó VáUalat Felelős kiadó: Kovács László Kiadóhivatal: Szeged. Magyar Tanácsköztár­saság útja 10. sz. Telefon: 35-00. 31-16. (Beküldött kéziratot nem őrzünk meg és nem adunk vissza.) A lapot nyomja a Szegedi Nyomda Vállalat Szeged. Kárász u. 0. INDEX 25 053 Terjesztik a Csongrád megyei postahivatalok. Előfizetési dl) egy hónapra 12 Ft. Előfizethető bármely postahivatalnál és ké» besi tőnél. 6 DÉL-MAGYARORSZÁG Vasárnap, 1964. április 12.