Déli Hírlap, 1973. március (5. évfolyam, 51-77. szám)

1973-03-26 / 72. szám

Veréb volt a mezőny legjobbja SBTC—DVTK hO {0:0) Nyomasztó hazai fölény! — ezt a címet adta tudósításának az MTI salgótarjáni munkatársa, aki a következüket jelen­tette a mérkőzésről: Vívás 7 * MÉMTE—Statisztika 7:18. A Miskolcon játszóit MB bet női mérkőzésen a főt'árosiak ,,tartalékosán” szeretteitek, de Magosék (ő két jobb lábbal!) így is biztosan nyertek. (Szabó István felvételei) Jó verseny - rendezési problémákkal A sztaiitenisz Magos és a két jobb láb Salgótarján, 7000 néző előtt, Bana játékvezető irá­nyításával a következő csa­patok szerepeltek. Salgótar­ján: Magyar — Gecse, Kmetty, Sáfrány, Horváth — Vertig (Varga), Kajái (Ke­gye) — Répás, Kovács, Bás- ti, Jede. Diósgyőr: Veréb — Kovács, Hajas, Kolláth (Föl­dest a 80. percben) — Gál, Váradi — Kiss, Ruttkay (Hajdú a szünetben), Hor­váth, Tatár, Fekete. Az első percben Básti szög­letét Kovács alig fejelte fölé. A 19. percben tűzijáték volt a diósgyőri kapu előtt, egy­más után három-négy lövés pattant le a tömörülő vé­dőkről. A 28. percben Répás fordulásból leadott 13 méte­res lövése alig ment mellé. A 40. percben Kajái fejese a kapufán csattant, egy perc­cel később Sáfrány 25 méte­res páratlan bombáját a jobb felső sarokból tornázta ki Veréb. A második félidő elején a salgótarjániak szinte a ka­pujukhoz szegezték a DVTK-t. Az 57. percben Bás­ti 20 méteres szabadrúgása a sorfalról vágódott le a 60. percben, Hajdú reklamálásért sárga lapot kapott. A 75. percben érett góllá a hazai fölény. Básti ívelt be szabadrúgást a 16-os sarká­ról, a Varga előre vetődve a bal alsó sarokba fejelt, 1:0. A mérkőzés végéig állan­dóan a hazaiak támadtak, a DVTK sokszor 11 emberrel védekezett. Érdekes, hogy Bana játékvezető csak a 93. percben fújta le a találkozót. A mérkőzés a salgótarjáni­ak fölénye jegyében zajlott le, s a DVTK-t csak Veréb kitűnő védése mentette meg a nagyobb arányú vereségtől. Jók: Kmetty, Varga, Bás­ti, illetve Veréb (a mezőny legjobbja, Hajas és Váradi. * Eddig az MTI beszámoló­ja. Salgótarján azonban nincs messze, hamar haza lehet érni, s így még arra is volt lehetőségünk, hogy Hőrich Tiborral szót váltsunk — mintegy kiegészítendő a tar­jám tudósító (érthetően kis­sé „hazai ízű”) beszámoló­ját. A következőket tudtuk meg: Akadt azért helyzete a DVTK-nak is. Váradi példá­ul — még 0:0-nál — 5 mé­terről bombázta fölé a talál­kozó legnagyobb helyzetét. A gól után pedig Kissnek nyílt még alkalma, de a 16-oson belül ellökték. Nem állítható egyértelműen, hogy 11-es volt, de nagyon gyanús ... Az összeállításról is érdeklőd­tünk. Salamon „hiányzásán” nem lepődtünk meg, Sikorá- ról pedig megtudtuk, hogy szombaton kiújult korábbi sérülése, s így hiába utazott el, a játékot nem vállalta. Bana játékvezető — a szakosztályvezető szerint — döntő hibát nem vétett, mi azonban érthetetlennek tart­juk, hogy hagyta a felrúgott Kolláthot két percig a föl­dön feküdni (az ellenfél 16- osa előtt). És ez pontosan akkor történt, amikor a tar- jániak a győztes gól szerez­ték, s éppen abból a „körzet­ből”, ahol Kolláth közbelép­hetett volna. A DVTK végeredményben tisztes vereséggel távozott Salgótarjánból, a csapat já­téka nem keltett rossz be­nyomást, csakhát... Ez mos­tanában még akkor is kevés, ha a bennmaradást elsősor­ban a hazai mérkőzéseken kell kiharcolni. A tartalékok eredménye egyébként jobban megfelelt volna a „nagyok” játéka végeredményének, ők ugyanis 0:0-ra végeztek. HORVATH KALMAN Ökölvívás A borsodiak tuljadonkép- pen „felmérésnek” szánták az április 2-, 3-, 4-i Felsza­badulási emlékverseny előtt Nem kell bizonygaini, hogy milyen ragyogó idő volt már vasárnap kora délelőtt is. Az emberek többsége a szabad­ba igyekezett, s ilye.nkor bi­zony már nehéz valakit rá­venni arra, hogy beüljön a sportcsarnokba. Pedig érde­mes volt bemenni, még an­nak ellenére >s, hogy már a bejáratnál „riasztó” hírekkel fogadtak: odabent éppen nagy vita folyik — mondot­ták —, mert a nagyterem­ben vívni és kosarazni is szeretnének, s mindezt egy- időben. Bent valóban kiderült, hogy valami hiba csúszott a műsoregyeztetésbe, hiszen azonos időre adták oda a a Gyöngyösön megrendezett „Nemecz József” ökölvívó tornát, s maguk sem számí­tottak arra, hogy ez az erő­próba ilyen kitűnően sikerül. A MÉMTE 6 és az ÓK SE 5 ökölvívója közül tízen érem­mel a birtokukban tértek ha­za! A viadalon II sportkör versenyzői vettek részt, s legeredményesebben a Sal­gótarjáni BTC öklözői szere­peltek. 20 ponttal ők végez­tek a csapatversenyben első helyen, megelőzve a 16 pon­tot szerzett Bp. KSI együtte­sét és a 14 pontos MÉMTE csanatát. A borsodi szakve­zetők számára külön örömet jelentett az. hogv a torna két legjobb mérkőzését olyan súlycsoportokban vívták, me­lyekben miskolci, illetve ózdi versenyző volt az érdekelt. A kisváitósúlv döntőjében Mus­tos (ÓKSE) ugyan pontozá­sos vereséget szenvedett a Bp. KSI öklözőjével, Hruská- val szemben, de ha ..szépség­díjat” adott volna ki a zsű­ri; minden bizonnyal a két kitűnő versenyző kapta vol­na azt. Hasonlóan szép ta­lálkozón diadalmaskodott Bara (MÉMTE) az ÉVIG szí­neit képviselő Iiódosival szemben. A borsodiak közül arany­érmet nyert Németh (MÉM­TE), a pehely, Bara (MÉM­TE) a könnyű, és Csepcsányi (ÓKSE) a félnehézsúlyban. Második helyezést szerzett Nagy (ÓKSE) a pehely- és Mustos (ÓKSE) a kisváltó- súlyban. A dobogó harmadik fokára került Debreceni, Györkei ( mindkettő MÉM­TE) a papír-, Kovács (MÉM­TE) a könnyű-, Kovács II. (MÉMTE) a kisváltó- és Var­ga (ÓKSE) a középsúlyban. nagytermet a II. osztályú női tőrverseny és a MEAFC II. bajnoki kosárlabda mérkőzé­se számára. Komolyabb konf­liktus mégsem történt, hi­szen a kosaras fiúk megvár­ták, amíg a vívók elődöntői befejeződnek és a vívók ez­után bevonultak az edzőte­rembe. A zökkenők ellenére kitű­nő versenynek lehettünk szemtanúi, hiszen a DVTK II. osztályú női tőrversenyén 7 egyesület 29 vívója indult, s közülük 16-an már a rajt­nál II. osztályú minősítéssel rendelkeztek. A vendégek voltak többségben, legalább > is a döntőben, ahol a házi­gazdákat egyedül Varga Ma­riann képiselte. Kiemelke­dett a mezőnyből a sárospa­takiak legjobbja, Tamáska Krisztina, aki veretlenül nyerte a döntőt, s ezzel I. osztályú minősítést is szer­zett. Érdekes, hogy a 7 résztve­vő egyesület mindegyikének volt döntőbe jutott verseny­zője, s csupán a Sárospatak és az OSC tudbtt egynél több versenyzővel a legjobbak kö­zé kerülni. A végeredmény a sárospatakiaknak kitűnő munkáját dicséri. A DVTK II. osztályú női tőrversenyének végeredmé­nye: 1. Tamáska Krisztina (Sárospatak) 8, 2. Radácsi Erzsébet (Sárospatak) 6, 3. Varga Mariann (DVTK) 5, 4. Faragó Györgyi (OSC) 4, 5. Arató Éva (Tatabánya) 3, 6. Bem Ágnes (Rába ETO) 3, 7. Fali Andrea (OSC) 3. 8. Vi­rányi Ágnes (Ózdi Kohász) 2, 9. Horváth Mária (Egri Dó­zsa) 2 győzelemmel H. K. Pelé „lebegtet"’ Pelé, a világhírű csodacsa­tár „lebegtet”. Dollárt, köve­telést és újabb szenzációt. Az angol hatóságokkal való vi­tája után most a saját klub­jával folytat háborút. Csak akkor hajlandó pályára lépni, ha klubja, a Santos, mérkő­zésenként 1650 dollárt fizet neki. A klub vonakodik fi­zetni, a fekete gyöngyszem pedig nyilatkozik. Pelé túl van azon a labda­rúgó-koron, amikor különös formajavulására számíthat­nánk. A dollár viszont vál­tozik ... Vasárnap délelőtt a magyar bajnok Statisztika női aszta­litenisz csapata volt a MÉM­TE vendége a népkerti torna- csarnokban. Az NB I-es női mérkőzésre már csak azért is kíváncsiak voltunk, mert azt reméltük, hogy itt együtt látjuk azt a négy versenyzőt, akit a szövetség a szarajevói világbajnokságra, Magyaror­szág képviseletében beneve­zett. Reményünk csak félig vált valóra, hiszen csupán Magos Juditot és Molnár Annát láthattuk, mert a Sta­tisztika Kisházi és Lotaller nélkül, „tartalékosán” állt ki a találkozóra. Jellemző a Sta­tisztika játékerejére, hogy a Papp Anéglát is nélkülöző együttesük így is 18:7-re nyert a, teljes csapattal kiál­ló MÉMTE ellen. így természetesen meg kel­lett elégednünk azzal, hogy Magost és Molnárt lássuk. Molnár játékán érezhető volt az edzőtábor, a VB-re való felkészülés fáradtsága. Hiába győzte le a pénteki Úszás A versenynaptár kissé ko­rai időpontot szabott meg az úszók fedett uszodai megyei bajnokságának, ám a formá- bahozás időszaka sem ma­gyarázhatja azt a tényt, hogy végül is háziversennyé zsu­gorodott ez a viadal. Igaz, a különböző versenyszámokban több mint kétszáz úszó állt rajtkőre, ám miskolciakon — lényegében az MVSC ver­senyzőin — kívül más nem volt a Szabadság Gőzfürdő medencéjének vendége. Üde színfoltot jelentett a versenyen az MVSC úszó- sportiskolája kis versenyzői­nek részvétele, hiszen nekik ez volt első „érmes” bemu­tatkozásuk. Erőteljes úszá­sukkal, biztató időeredmé­nyeikkel többen is felhívták magukra a szakemberek fi­gyelmét. A felnőttek mező­nyében Kovács Bertalan, az MVSC oktatója, — aki eb­ben az évben még az Egri válogatott edzésen Magost, most simán 2:0-ra kikapott tőle. Magos Jutkának ezúttal nem a kezére, hanem a lá­bára kellett figyelni — pe­dig végig melegítőben ját­szott. Egyre feltűnőbb volt, ahogy a bal lábát „igazgat­ta” — úgy tett, mint akinek fáj a lábfeje. Fehér cipőben játszott, s ezért csak hosz- szabb idő múlva vettük ész­re, hogy mindkét lábán jobb­lábas cipő van. Ez azonban csak a lépésben zavarta, ab­ban már kevésbé, hogy mind az öt ellenfelét simán 2:0-ra győzze le. Meg kell még emlékez­nünk Brilla játékáról is, aki különösen nagy küzdelem­ben győzött (2:1 arányban) Juhos ellen. A mérkőzés vég­eredménye tehát: Statisztika—MÉMTE 18:7. Gy.: Magos (5), Kushár (4), Juhos (3), Bogyó (3), Vasvá­ri II. (3), illetve Molnár (4), Brilla (3), Dr. Kolos, Czim- ma és Ditrói nem nyert mér­kőzést. Dózsa színeiben versenyez — ért el kitűnő időt az 100 yar- dos pillangóúszásban. A leg­nagyobb küzdelmet a nők 200 yardos gyorsúszó száma hoz­ta, melynek eredményeként Payrits Erika és Csibrik Ag­nes ideje is az átlag fölé emelkedett. Egyébként a 100 yardos férfi pillangó és a 200 yardos férfi gyorsúszó szá­mok kivételével, — melyek­ben az Egri Dózsa színeiben versenyző Kovács Bartalan diadalmaskodott —, minden más úszószámban az MVSC versenyzői végeztek az első három helyen. 100 y. férfi pillangóúszás: 1. Kovács (Egri D.), 1,0,02 p., Lé­náit. 3. Kalapos. 100 y. férfi hát: 1. Valkó 1:08,8 p. 2. Éder, 3. Bencze. 200 y. férfi gyorsúszás: 1. Kovács (Egri Dózsa) 1:55.1 p., 2. Kuttor, 3. Valkó. 200 y. férfi mellúszás: 1. Kalapos 2:35.4 p., 2. Valkó, 3. Kovács. 2C0 y férfi vegyesúszás: 1. Valkó 2:22.9 p.. 2. Lénáit, 3. Kalapos. A női versenyszámok eredmé­nyei: íoo y. pillangcúszás: 1. Csibrik 1 ;09.5 p., 2. Bacsa. 3. Mestyán. 100 y. hátúszás: 1. Ko­vács 1:10.4 p., 2. Bacsa, 3. Pay­rits. 200 y. gyorsúszás: 1. Pay­rits 2;19.2 p., 2. Csibrik. 3. Mes­tyán. 200 y. mellúszás: 1. Mes­tyán 2;47.7 p., 2. Angyalffy, 3. Sallay. A „béka” korcsoportos fiú ver­senyszámok eredményei: 50 y. gyorsúszás: 1. Toronya 40.1 mp., 2. Pászti, 3. Nagy. 50 y. mell­úszás: 1. Kardos 54.1 mp. 2. Ko­vács, 3. Cseh. 50 y. hátúszás: 1. Vavrek 55.1 mp., 2. Szemes, 3. Dávid. A „béka" korcsoportos leány versenyszámok eredményei: 50 y. mellúszás: 1. Tóth 57.9 mp, 2. Urgonyi, 3. Fabricius. 50 y. hátúszás: 1. Bódi. 1:02.3 p., 2. Al-Hakim, 3. Béres. Minden boltban mást talál! könpárieszállítás március 26-tól április 7-,g Jogi végzettséggel és lehetőleg államigazgatási gyakorlattal rendelkező dolgozót CSOPORTVEZETŐI MUNKAKÖRBE FELVESZÜNK. Fizetés megegyezés szerint. Jelentkezni lehet a Miskolc megyei város Tanácsa V. B. I. kerületi Hivatal titkárságán, részletes önélet­rajzzal. (I. kér., Vörösmarty u. 16.) Siker Gyöngyösön Háziverseny a megyei bajnok'ágon