Békés Megyei Népújság, 1967. augusztus (22. évfolyam, 179-205. szám)

1967-08-22 / 197. szám

Kedd W#7., augusztus 22. 7 A Gyulai MEDOSZ győzött a vasárnapig veretlen Szegedi VSE ellen Ismét nyert a feljavult Szalvai SE — Pontosztozkodás Mezőberényben és Mezőhegyesen Gyulai MEDOSZ—Szegedi VSE 4:2 (1:2) Gyula, 2000 néző. V: Kaposi. Gyula: Csomós — Géczi, Szilágyi, Sás, Guti, Dávid, Mészáros, Nagy n, Himmer, Nagy I, Boruzs. Edző: Szigeti István. Gyulai rohamokkal kezdődött a rendkívül változatos, izgalmas mér­kőzés. Már az 5. percben a veretlen szegediek kapujában táncolt Boruzs éles szögből leadott nagy lövése. A gól fellelkesítette a MEDOSZ-t, a 10. percben Himmer szöglete átszállt a felugró Giliczen és a kapuba vá­gódott. Meglepetésre — az egyébként kitűnően bíráskodó Kaposi — gól he­lyett kirúgást ítélt a játékvezető. A 20. percben váratlanul egyenlített a jó képességű vendégcsapat. A .védők állandóan hátráltak és Vörös mint­egy 17 méterről a hosszú sarokba lőtt. Ezután mintha a gyulaiak meg­zavarodtak volna, a 30. percben Sa- lánki 25 méterről lőtt bombagóljával az SZVSE megszerezte a vezetést. A vezetés birtokában inkább a szege­diek veszélyeztettek a félidő végéig. Szünet után sokáig úgy látszott, hogy az eddig veretlen vendégcsapat to­vábbra is megőrzi eddigi sikersoro­zatát. A 65. percig sikerült tartani a gyulai rohamokat. Ekkor Nagy I ugrott meg a védők között és be­adását Nagy n vágta a kapuba. A kiegyenlítést jelentő gól fellelkesí­tette a hazai csapatot. A 68. percben kavarodás támadt a vendégek ka­puja előtt és Nagy II a kapu bal felső sarkába lőtt. A végeredményt jelentő gólt Nagy I lefutása után Nagy n fejese eredményezte. Mezükovácsházi Petőfi— Jászberényi Leltei 2:0 (2:0) Mezőkov6cshá2a, 1000 néző. V: Ha­lász. Petőfi: Budácsik — Csepregi, Gajdos, - Bányik, Kenyeres, Bucsek, Cikkely, Gábor, Gigacz II, Sári, Szil- bereisz. Edző: Herjeczky József. Nagy lendülettel kezdett a Petőfi. A hazaiak már az első percekben ve­szélyeztettek, s két alkalommal csak a kapufa mentett. A 8. percben Csi- csely szépen Ívelt szögletéből a jól helyezkedő Sárihoz került a labda, aki égy lövőesel után nagy erővel a hálóba lőtt. Az elért gól kissé megnyugtatta a hazaiakat de to­vábbra Is nagy lelkesedéssel támad­tak. A vendégek elkeseredetten vé­dekeztek. A 30.. percben a 16-os vo­nal közeléből közvetett szabadrúgás­hoz jutottak a hazaiak. Szilbereisz Sári elé gurított, aki a bal sarokba bombázott. Ezután rövid Ideig a ven­dégek is veszélyeztettek, sőt akadt gőlszerzési alkalmuk is, de az utolsó pillanatban, némi szerencsével ugyan, de hárítani tudtak a hazaiak. Szünet után a vendégek irányították sokáig a játékot, nagy erővel támadtak, de a hazai védelem , jól állt a lábán és mindent hárítani tudott. A hajrában a Petőfi ismét sokat támadott, de az eredmény már nem változott. Jók: Budácsik, Gábor, Gajdos. Ceglédi VSE-Bcs. Előre 6:0 (1:0) Cegléd, 2000 néző. V: Lakatos. Előre: Kisfalai—Kvassz, Litauszky, Szűcs, Papp, Kiss, Száraz, Zahorán, Batke, Rakonczás, Hoffmann. Az első félidőben színvonalas, szép játék ala­kult ki. Mindkét kapu gyakran for­gott veszélyben, mégis a 40. percben a csabai védők csak nézték, hogy Kábák a félpályáról elindulva 20 mé­terről gyengén kapura lő. Kisfalvi . benézte” a labdát. A másik félidő­ben már a második percben Kvassz hibázott, Liptai elé fejelte a labdát, aki gólt szerzett. Ezután a védelem teljesen megzavarodott, s ezt a ha­zaiak jól kihasználták, ugyanis hat perc alatt még négy gólt rúgtak. A játékvezető Hoffmant a második fél­idő 13. percében indokolatlanul ki­állította. A mérkőzés nem úgy in­dult, hogy a csabaiak ilyen nagy gólarányú vereséget szenvedjenek. A második gól után letört a vendégcsa­pat, a játékosok szinte állva nézték a ceglédiek rohamait. A látottak alapján a 6:0 túlzott. A csabaiak kö­zül egyetlen játékos sem nyújtotta azt, amit tud és elvárható tőle. Kü­lönösen érthetetlen volt a védelem kapkodó, gyatra játéka. A játékve­zető elsiette Hoffmann kiállítását, aki vétlen volt. További eredmények: Szolnoki MTE—Szolnoki MÁV 3:1, B. Spartar cus—Pénzügy őr 4:2, KISTEXT—Kecs­keméti TE 4:1, Kiskunfélegyháza— Goldberger 2:0, MGM Debrecen— Martfű 5:3. ß Keleti csoport állása 1. Szolnoki MTE 17 12 3 2 33:12 27 2. Szeg. VSE 17 9 7 1 36:23 25 3. Budai Spart. 17 9 3 5 28:17 21 4. KISTEXT 17 7 5 5 25:10 19 5. Jászberény 17 7 5 5 27:24 19 6. Kecsk. TE 17 7 4 6 18:18 18 7. Szóin. MÄV 17 $ 7 5 28:20 17 8. Cegléd 17 6 3 8 31:21 15 9—10. Békéscsaba 17 6 3 8 19:25 15 9—10. Kiskunf. 17 6 i 3 8 19:35 15 11. MGM Debr. 17 5 5 7 21:28 15 12. Gyula 17 ■ 1 1 9 23:33 15 13. Goldberger 17 5 4 8 23:33 14 14. Pénzügyőr­17 6 1 10 27:35 13 ig. Mezőkovácsh. 17 6 1 10 12:28 13 16. Martfű 17 4 3 IQ 19:28 11 Szalvai SE—Kiskunhalasi MEDOSZ 4:2 (1:0) Békéscsaba, 400 néző. V: Tóth F. Szalvai: Ujj — Sail, Nagy, Kollár, Zavodil, Gaál, Pataki, Seregi, Krasz- ni, Szőke, Kairadi. Edző: Gurbán Lá- viusz. Mindjárt á Szalvai támadott.,, s a vendégek kapusa kétszer is bra­vúrosan védte Gaál lövését. Ezután Karadi szögletét Szőke a kapu tor­kából föléfejelte. Formás Szalvai tá­madás végén a labda Karadihoz ke­rült, akinek éles, lapos beadását Kraszni egyből a hálóba vágta. Kez-f dés után Vanyicska tiszta helyzetből csúnyán a kapu mellé lőtt. Szünet után a Szalvai szép támadásokat ve­zetett. A labda Seregihez került, aki két védőtől és a kifutó kapustól szo­rongatva a hálóba fejelt. Kezdés után gyors MEDOSZ-gól következett. Bal­oldali támadás után Mészáros lőtt szép gólt. Az ellentámadás során Se­regi—Kraszni volt a labda útja*ós.a középcsatár §?ép gólt rúgott. A MEPOSZ-védője nem. bírták tartani a gyors ^zalyai-csátárokat.. Karatíi lefutotta őket és a kifutó kapus mellett a hálóba bombázott. Ezután még Kraszni, *majd Karadi lövését hárította a vendégcsapat kapusa. Az egyik ellentámadás után Vanyicska 4:2-re szépített. Seregi szorongatott helyzetből a MEDOSZ hálójába fejeli a Szalvai második gólját. Fotó: Esztergály Mezöberényi Spartacus- Bcs. VTSiC 0:0 Mezőberény, 1300 néző. V: Kormá­nyos. Spartacus: Winter — Botyánsz- ki, Kohut II, Hoffmann, Kovács, Csók, Szenteszki, Kohut I, Zolnai, Drenyovszki, Vigh. Edző: Kóta György. VTSK: Papp — Havasi, Szarvas, Hegedűs, Román, Mázán, Sarkad!, Varga, Bertók, Kiszely, Nel- ler. Edző: Dombóvári György. Igen színvonalas mérkőzést ígért a me­gyei rangadó, azonban a játékot in­kább a küzdelem jellemezte. Mind­két kapu gyakran forgott; veszély­ben, de a hazai kaput a jól védő Winter, a vendégekét pedig a sze­rencse mentette meg a góltól. Az első félidő után felülkerekedett a hazai csápat, de előbb Kohut I, majd Zolnai hibázott szózSzázaléko9 gólhelyzetben. A mérkőzés végét jel­ző sípszó a VTSK-nak jelentett örö­met, hiszen megszerezte az egyik pontot. A múlt hetinél lényegeseb­ben jobban játszó hazaiak győzel­met érdemeltek volna. Jók: Dre­nyovszki (a mezőny legjobbja), Win­ter! Csók, illetve Szárvas, Bertók, Neller. Kiskunhalasi MÁV—Sarkadi Kinizsi 1:1 (0:0) Kißtoumhaias, 400 néző. V.: Csepregi. Sarkad: Erdei — Házi, Boros, B-urázs, Gurzó, Tobad, Kaszás, Kovács, Kocsis, Kiss, Tóth. Edrző: Vasvári Péter. Óva­tosan kezdett mind a két csapat. Az első félidőben váltakozó mezőnyjáték folyt, a két I6700 között.. Komoly gól­helyzet egyik kapunál sem akadit, mert a .csatárok sokat pepecseltek. Szünet után megváltozott a ját^k. Mind a. két csapat lendületesebben ját­szott és a váltakozó támadások most- már veszélyt jelentettek mind a ké* kapunál. Ä gólhelyzeték ellenére jól működtek a “védelmek. Már úgy lát­szott, hogy gól nélkül végződik a ta­lálkozó, amikor a 81. percben Tobai átadásából Kovács a hálóba talált. Nem tartott azonban sokáig a vendé­gek öröme, mert egy perc múlva Oláh kiegyenlített. Mezőhegyes! Kinizsi—Orosházi Kinizsi 2:2 (2:2) Mezőhegyes, 400 néző. V.: Lenkei. Mezőhegyes: Turcsán Kató, Ki^s, Hemző II., Bakai, Hemző I., Csizmás, Dull, Csordás., Varga, Nagy. Edző: Ma­rosvölgyi Károly. Orosháza: Miki te — Foirtörő,. Fusch, Bogár, Rucz, Halupa, Hajdú, Bognár, Fejes, Túri, Petrina. Edző: Gzdráki József. Közepes iramot, változatos játékot hozott a megyei Ki­nizsi-rangadó1. A hazaiak lendületesebb játékkal kezdték, és a 11. percben Varga egy formás támadás végén ügyes csél után a hálóba talált. A gól mintha nagyon megzavarta volna á vendégeket, mert két perc múlva nagy kavarodás támadt áz Orosháza kapujá­nál, s ekkor a szemfüles Csordás a hálóba kotorta az ide-oda pattogó lab­dát. A vendégek azonban nem adták fel a küzdelmet. Rövid idő múlva Ruez • 29^métertől küldött .szabadrúgá­sából a labda Turcsimról visszapattant Túri elé, akti egyből a hálóba küfdte. A gól utáni támadásnál Kiss megsé­rült, ápolásira szorult, s a hazai vé­delem rövid időre megzavarodott Ezt a vendégek jól kihasználták és a 22. percben Hajdú kiegyenlített. Szünet után váltakozó volt a játék, mindkét csapat megszerezhette volna a győ­zelmet, de az idegeskedő csatárok sor­ra kihagyták a helyzeteket. Szegedi AK-Mezfthegyesi MEDOSZ 6:0 (4:0) Szeged, 100 néző. V.: Lajkó. ME­DOSZ: Pintér — Erdei, Csiger, Fekete, Kovács, Borok, Feje®, Madácsi, Gi­gacz, Balogh H., Keresztes. Edző: K. Szabó János. Jól indult a mezőhegye­slék Játéka, nagy lendülettel támadtak. A 10. percben azonban biztos gólhely­zetben hibáztak a MEDOSZ csatárai. Rövid időn beiül kétszer is megismét­lődött a gólszerzés! alkalom, a labda azonban mégsem került a hazaiak há­lójába. Ez úgy látszik, meg bosszúi ta magát mert a szegediek egy jelenték­telennek tűnő ellentámadásból és ka­pushibából váratlanul vezetéshez Ju­tottak. Ez annyira megzavarta a ven­dégek védelmét és egész csapatát, hogy a szegediek ezután könnyedén, sorozatos hibákból érték el góljaikat. További eredmények: Makó—Kun Béla SE 1:1, Szegedi Dózsa—Szegedi Spartacus ' 1:0, Szentes—Kossuth SE 2:2. ß Délkeleti csoport állása 1. Szegedi Dózsa 17 9 5 3 19:11 23 2. Szegedi Spart. 17 8 6 3 28:16 22 3. Mezőberény 17 9 3 5 28:16 21 4. Sarkad 17 6 8 3 18:25 ;o 5. Bcs. VTSK 17 7 5 5 26:26 19 6. Orosháza 17 7 4 6 30:26 18 7. Kh. MEDOSZ 17 6 5 6 25:23 17 8. Mhegyesi K. 17 6 5 6 22: >3 lI 9. Makó 17 6 5 6 17:19 17 10. Szegedi AK 17 5 6, 6 19:14 16 11. Szentes 17 2 12 3 16:19 16 12. Kossuth SE 17 4 8 5 29:38 16 13. Szalvai SE 17 6 3 8 30:31 15 14. Mhegyesi M. 17 6 2 9 20:32 14 15. Kun B. SE 17 4 3 10 19:28 11 16. Kh. MÄV 17 2 6 9 15:30 10 Eladó 2 darab belga ló, egy 3 es fél tonnás gumis kocsi és 3 éves országos méretű melegágy! ablak. Gyula, Rá­kóczi F. u. 26. .136623 Kettő darab hasa® koca részes fialás- ra kiadó. Gyula, Bánom 27. 136505 407-es Moszkvics sürgősen eladó, Gyu­la, Katona J. tér 3. (Kastélyként) 136658 Simson 250-es és Wartburg OOÖ^as el­adó. Gyula, Bdcere 37. Érdeklődni 4. után, »36560 Skoda Octaviá Super elfogadható áron eladó. Békéscsaba, Kulich Gyula Lakó­telep, V/24., III. em. 9. 82173 1102-es Skoda eladó. Gyula, Első ut­ca 9. 82164 Trabant 500-as eladó. Érdeklődni Bé­késcsaba, Felsőkörös sor 14. 17 óra után. 82167 RT 250/2 DKW motorkerékpár eladó. Mezőberény, Mátyás utca 26. 3216C Benzines hordók és hidrofor eladó. Békéscsaba, Temesvári u. 4. Érdeklőd­ni délután 5-től. 82175 Tanuló gyermeknek szoba kiadó. Gyu­la, Csiga u. 14. Érdeklődni hétköznap este és vasárnap. 336519 Gyula, Gyár utca 11 számú ház beköl­tözéssel eladó. Érdeklődni lehet 37—18 óra között. V 3365&0 Gyula város belterületén száraz istálló vagy kamra helyiséget keresek raktá­rozása,1 céljára. Bajza utca 2/a. 136521 m Hidegvízű strandot keresek, ahol nyu­godtan lehet fürödni, pihenni. „Nem messze” jeligére szarvasi hirdetőbe. 42887 Gyula, Sándorhegy 36 számú Tanya 5 lánc földdel eladó. Téglagyár közelé­ben, villany is van. 136&13 Vályogtégla eladó. Érdeklődni Békés­csaba, Kolozsvári út 45. 410 Eladó 2329 sz. tanya, kétszobás, kony­ha, kamra, nagy istálló, disznóól, 350 négyszögöl gyümölcsössel 45 ezerért. Iskola, munkahely közei városihoz a kilométer. Vandhát, szeszfőzde mellett. Békéscsaba. 408 Sportcélra alkalmas négyévesekből álló fekete ötösfogat, valamint kettő darab négyéves sportmutatvány >kra betanított arab lovak eladók. Hunyadi Tsz, Hunya. x Gyulán, sarkad! mű útnál, Remete 4 számú jó tanyaépület telekkel ek.dó. Köves, pados, villany van. 136514 Egy nagyméretű (h= 2,29 m, sz.= 1,20 m.) jó állapotban levő asztali tűzhely közület részére eladó. Megtekinthető Füzesgyarmat, Klapka úti napközi ott­honos óvodában. x 900-as Wartburg, 600-as Trabant eladó. Békéscsaba, Orosházi u. 69. 403 Éladó 50 darab melegágy! ablak és 12 fiókos nyúlketrec. Orosháza, Nagyhe­gyi Út 56. 71695 Lap gitár eladó. Szarvas, I. kér. Zalka Máté u. 2. -42888 Közületek munkaerőigénye A Budapesti Lakásépítő Vállalat azonnal telvesz — budapesti munka helyekre kőműveseket, ácsokat, köny nyügépkezelőket, villanyszere lókét, kubikosokat és férfi segédmunkáso­kat. Különélés! díjat rendelet «érint fizetünk. Munkásszállást és napi két­szeri / étkezést biztosítunk. Tanácsig* zolás és munkaruha, szakmunkások nak szerszám szükséges. Jelentkezés: Budapest, v., Kossuth Lajos tér 13—15. földszint. *96 Magasépítő technikust felvesz a Szarvasi Városi Tanács V. B. házi­lagos kivitelező részlege. Jelentkezés a lészleg irodájában, fizetés meg­egyezés szerint. 42884 A Magyar Viscosa Gyár (Nyergesúj­falu, Komárom megye) beruházói mun­kakörbe ÉPÍTÉSZMÉRNÖKÖKET ÉS ÉPÍTÉSZTECHNIKUSOKAT keres fel­vételre a műszálfejlesztési program megvalósításához. Jelentkezés szemé­lyesen, vagy írásban a gyár személy­zeti osztályán. x A Gyulai Cementipari Vállalat be­tonipari munkára segédmunkást fel­vesz. Jelentkezési hely: Gyula, Szt. István u. 15. 136522 A Szarvasi MÉH-telep fizikai dolgo­zókat vesz fel állandó munkára. 42886 Pályázati (elhívás! A Kétegyházi Mezőgazdasági Gépészképző Szakiskola pályázatot hirdet egy fő mezőgazdasági munkagépek szakoktatójának állására. Az áhás betöltéséhez mezőgazdasági gé­pésztechnikusi oklevél, büntetlen előélet, és 5 év szakmai gyakorlat szükséges. Jelentkezni személyesen az intézmény igazgatójánál. 82155 Felhívás! „AlITOPRESS” kávéfőzők Javítását KIZÁRÓLAG SZAKSZERVIZBEN, AZ ÉRINTÉS­VÉDELMI SZABVÁNYOK BETARTÁSÁVAL VÉ­GEZTESSÜK. Ajánlatos a garanciaidő letelte után, időnként a ké­szülékeket felülvizsgáltatni. Szervizünkben díjmentes tanácsadást és felülvizsgá­latot végzünk. Szükséges javítás, alkatrészpótlás hatósági áron történik. Cím: AUTOPRESS szerviz Budapest, XIII., POZSONYI ÜT 1. XIII., FRANGEPÁN U. 77. 1559 an«n■»■■er -----«Bonns _______IBMINI » BBSsiwwB moiexsm w*on*iw«*B-----­« BBiCADlUI c BHBSIiaflBMMRNBKHe tnaiiinmiiiiiiiiiiHii obi ■ ■■■BRdBBBBBBBBBBCIBBaaBB BBl ----------- RiOIIBBBBaaBtlBBBBB B BBBSBBB URBBHBBEBBBBBBBB antriBiiiitMVBfli: Ibibbbbbbbbbbbbbb BMBBABBafiBBBaiIBB BBHHBBBB sbjmumubb BBBBBIBBDBBBBBgBBBBBBBlI SBBBBHBBBBBBBWBB l«9(BBBI :SJ*eiaBB«BBNBBHB!«aNBBnMr. •BBflBaflBBBBflBBBH IBBBBBBB HBBBBBB«BBaBaBBlBBBBBaBBIBBBBBBBBBBBBBBIBBBBBBBB ■ xmcBD !taiBBunagS&BK«11 -ib ikbidrb»bbbbbbbb bbubbbíb BBBBBBBBSB ■MOTOTSQV a ■ a a k 3 a ti <s« ■ a b n b b b b i