Petőfi Népe, 1974. augusztus (29. évfolyam, 178-203. szám)

1974-08-16 / 191. szám

1974. augusztus 16. 9 PETŐFI NÉPE • 1 Csak a MEDOSZ győzött a Felszabadulási Kupában CSEPEL—KECSKEMÉTI SC 5:0 (3:0) Kecskemét, Széktói Stadion, 500 néző. Vezette: Tóth L. Csepel: Lévai (Hajdú) — Vel- lal," Ruzsinszki, Kovács — Godán, Varga — Gulyás, Karajos (Szur- gent), Osváth, Csordás, Buronyi. Edző: "Thómann Antal. KSC: Gór (Winter) — Kecskés, Lantos (Gyiffkó dr.), Herbály — Diószegi, Kurucsai — Oskolás, Pasek, Szabó, Ónodi, Kókai. Ed­ző: Bányai Nándor. ­Már a második percben Os­kolás beadását Lévai előrevetőd­ve hárította. A 11. percben Os­kolás szöglete után a csepeli ka­pu előtt pattogott a labda, Végül Pasek csak centiméterekkel lőtte a léc mellé. A 13. percben Dió­szegi közvetett szabadrúgása át- ívelődött a sorfalon. A vissza­pattanó labdát Szabó lőtte rá és Lévai szögletre ütötte. A 17. percben Gulyás labdája a kapufa oldaláról pattant ki. A 18. perc­ben Csordás—Osváth adogatás után Varga lőtt és a. labda a hálóba csúszott. 1:0. A 26. percben Buronyi lövését védte Gór. A 28. percben Os­váth lövése Lantosról pattant szögletre. A 32. percben Godán legurította a szabadrúgást Gu­lyás elé, aki 20 méterről a háló­ba vágta. 2:0. A 39. percben Buronyi egyéni játék után lőtt gólt. 3:0. A szü­netben búcsúztatták az aktív já­téktól visszavonuló Lantost. A 49. percben Szabó beadását Hajdú szögletre ütötte. Az 59. percben Oskolás beadása után Kókai lövését ütötte szögletre Hajdú. A 65. percben Szurgent lövése a kapufáról pattant visz- sza. A 75. percben Gulyás egy cselsorozat után lőtt a hálóba. 4:0. A 77. percben Kókai a kifu­tó kapusba vágta a labdát. A 85. percben Kókai a kapust is kicse­lezte, majd a jobb kapufát talál­ta el. A 90. percben Buronyi lab­dáját Szurgent vágta a kapuba. 5:0. A fiatalokkal tűzdelt Csepel a mezőnyben nagyon mutatósán játszott és. sokkal gyorsabbak is voltak mint a kecskemétiek. A kecskeméti csapatnak is volt né­hány helyzete. Jók: Lévai; Ruzsinszki, Godán, Gulyás, Csordás, illetve Kecskés, Herbály, Diószegi, Szabó. Merényi Béla KOSSUTH KFSE—KECSKEMÉTI TE 3:2 (2:1) Kecskemét, Városi pálya, 300 néző. Vezette'; Teuschler. Kossuth KFSE: Kenesei — Pa- licskó, Hatvanger, Forintos, Al­berti — Nagy J., Fauszt (Stal- ler) — Rimbacher, Nagy M., Mé­szöly (Lipták), Jónás. Edző: Bu­dai László. KTE: Nagy — Görbe, Francz­kó, Gyorsa (Csurka) — Komáro­mi II., Bende — Zubornyák, Má- nyoki, Porhanda, Virágh, Bohács. Edző: Varga Béla. Az első támadás végén szabad­rúgáshoz jutott a KTE. Bohács ívelte a kapu elé és Komáromi II. közelről' mellé fejelt. A 2. percben Bohács Ugrott ki, de há­tulról átlökték a labdán. A 13. percben Gyorsa tört előre, de Má- nyoki átadását elcsípték a védők. Ez talán még nem lett volna baj, de a hátvéd elől ragadt és a vendégek gyors-támadást indítot­tak a megüresedett helye felé. A hosszan előrevágott labdát Nagy kapus játszva elérhette volna, de késlekedve indult kifelé. Rim­bacher az alapvonalról középre lőtte, ahol Mészöly nagy nyuga­lommal lekezelte és a hálóba rúg- ta. 1:0. Váltakozó támadásokat láthat­tunk. A Kossuth KFSE két gyors szélsője révén veszélyeztetett. Különösen a baloldalon, az ügye­sen cselező és gyors Jónás lát­szott veszélyes csatárnak. A 16. percben egy szép cselsorozat után Jónás lövését ütötte szögletre Nagy. A 22. percben a kiugró Bohács elöl az ötösön — amikor fejelni készült — magasra emelt lábbal rúgta el a labdát Hatvan­ger. A játékvezető, továbbot in­tett, pedig csúnya, veszélyes do­log volt. A 25. percben egy elő­revágott labdánál Nagy ismét bentragadt és Jónás éles szögből PÉCSI VSK—JÁNOSHALMA 3:0 (2:0) Jánoshalma, 1000 néző. Vezet­te Oravecz. PSK: Sulyok—Kanya, Szabó, Hamar — Balázs I., Grünwald — Balázs II., Radics, Nagy, So­mogy vári. (Kaszás), Rózsahegyi. Edző: Leridvai László. Jánoshalma: Csermák — Faddi (Szécsi), Maráczi, Bucsi —Feny­vesi IV., Ádám, Angeli — Mi- zser, Korányi, Csermák, Fenyve­si III. (Bátyai). Edző Gacs Ti­bor. Változatos, jóiramú játékkal telt el az első negyedóra. A 15. percben Radics fordult le védő­jéről és a kapust is kicselezve a hálóba gurított. 1 :p. A 18. perc­ben Ádám lövését védte Sulyok. A 25. percben Somogyvári balról KISKUNHALASI MEDOSZ—NÖVÉNYOLAJ 4:0 (2:0) Kiskunhalas, 200 néző. Vezet­te: Kószó. Kiskunhalas: Dömény — Gu­lyás, Kocsis II., Tóth — Kiss R. (Csáki), Udvari I., Udvari II. — Szőke, Nagy,- Csermák, Oláh (Csengeri). Edző: Zag József. Növényolaj: Aradi — Neubau­er,'(Malik), Szili, Tanács —Ger­gely, Dohony — Kertész, Gresa, Plasek, Egri, Paksi. Edző: Bá­lint István. A vasárnapi, várhatóéin nehéz bajnoki mérkőzés miatt tartalé­kos csapattal állt fel a MEDOSZ, de így is remek játékkal győzte le azonos osztályú ellenfelét. Nagy halasi fölény után a 23. percben " Neubauer kézzel nyúlt a labdához. A 11-est Dömény lőtte hálóba. 1:0. A 36. percben Plasek lövése a felső lécet érint­ve ment fölé. A 3B. percben Csermák beadását Nagy a bal­oldali lécre ■ fejelte. A 41. perc­ben Csermák Nagy elé adott,' aki a kapust is kicselezve lőtt' a ka­puba. 2:0. A szünet után 15 a MEDOSZ volt fölényben és a 64. percben Udvari II., majd a "66. percben Csengeri átadása után Csermák SPORT* SPORT Vasárnap kezdődik Becsben az EB KOSÁRLABDA A FÉRFI NB I. ŐSZI SORSOLÁSA Vasárnap délelőtt Bécsben meg­kezdődik a 13. úszó, műugró és vízilabda Európa-bainokság. La­tolgatva az esélyeket, a férfi gyorsúszószámokban a francia Rousseau, a szovjet Bure és Szamszonov. a nyugatnémet Nocke és Steinbach, s az NDK- bajnok Pyttel indul nagy remé­nyekkel. A 400 méteren a svédek a legnagyobb favoritok. 1500-on rendkívül kiegyensúlyozott a me­zőny, meglepetést okozhat a dön­tőben a magyar Tóth Csaba. Mellúszásban az Európa-bajnok szovjet Pankin, az angol Wilkie, és a nyugatnémet Kusch éremre számíthat. A 100 méteres pillan­gón dr. Szentirmay és Hargitay András is ott lesz az indulók kö­zött. utóbbi a 200 méteres távon remélhet nagyobb sikert. A két hátúszó szám továbbra is Matt­ies győzelmét ígéri, a tavalyi VB-ezüstérmes Verrasztó Zoltán viszont 'most is kemény vetély- társa lehet, s ..betörhet” Rudolf Róbert, a vegyesúszás ígéri a legszebb magyar sikert: Hargitay világbajnoki címmel indul, a női számokban a magyarok közül Kaczander Ágnes a mellúszásban szerezhet érmet, hozzá csatlakoz­hat Kiss Éva. Lázár Eszter, aki a 400 és 800 méteres gyorsúszás­ban reménység. A mű- és toronyugrásban az olasz—szovjet—NDK hármas az esélyes, így az olimpiai, és vi­lágbajnok Dibiasi. valamint Cag- notto. Hoffmann. Taubert, Sztra- hov és Mihajlin. A nőknél a svéd Knape, a csehszlovák Európa- bajnok Duchkova. az ugyancsak EB-aranyérmes Becker (NDK) a szovjet Szafonoisa és Kalinyina gyűjtheti össze a legtöbb pontot. Két-két magyar versenyző is sze­repel. (MTI) Előkészületi mérkőzés a hálóba csavarta a labdát. 2:0. A 27. percben Bohács remekül sarkallta a labdát Zubornyák elé, aki a védők közül kiugorva a hosszú sarokba lőtt. 2:1. A 31. percben szabadrúgás után Zubornyák lábát a 16-oson belül elhúzták, de Teuschler nem látott szabálytalanságot. A szünet után a KTE nagy fö­lénybe került. Az 50. percben Bohács szabadrúgását Porhanda nagy helyzetből fölé fejelte. Az 52. percben Bende 25 méteres nagy bombája a kapus kezét érintve a felső kapufán csattant. A 60. percben újabb nagy vé­delmi hiba előzte meg a vendé­gek gólját. Teljesen ártalmatlan helyzetből Franczkó röviden adott haza. Nagy is későn indult ki, és Lipták előbb érte el a lab­dát, s átemelte a kapuson. 3:1. A 75. percben Mányoki befelé cselezett, majd mintegy 20 mé­terről hirtelen lövésre szánta el magát. A lapos labdára a kapus későn vetődött és már csak a gólvonalon túl tudta megfogni. A partjelző és a játékvezető is rögtön jelezte a gólt. 3:2. A befe­jezésig a KTE keményen küzdött az egyenlítésért. Olykor egészen beszorult az NB Il-es csapat, de komoly helyzet már nem alakult ki. A kecskeméti csapat nem tisz­telte a magasabb osztályban ját­szó éllenfelet. Bátor támadójá­tékával a KTE végig fölényben játszott és csak bosszantó védel­mi hibák és kihagyások miatt volt kénytelen vesztesként el­hagyni a pályát. Jók: Hatvanger, Forintos, Fa­uszt, Rimbacher, Jónás, illetve Franczkó, Komáromi II., Bende, Mányoki, Bobács. Szabó Zoltán Mezőfi SE—K. Fémmunkás 3:1 (1:1) Széktói edzőpálva. Alacsony színvonalú, gyenge játék folyt 90 percen át. A 20. percben Bakó öngólt vétett. 1:0. A 45. percben Márkli egyenlített. 1:1. A 70. percben Patyi, a 74. Angeli II. lőtt gólt. 4:0. Jók: Il­lés, Meggyes. Miklós, illetve Ben­de. Bakó. Kállai II. I. ,forduló, szeptember 22.: Cső­szerelő—Csepel, G.-MÁVAG— BSE, Bajai SK—Kecskeméti SC, MAFC—V. Izzó, Bp. Honvéd— Székesfehérvári Videoton, SMAFC —BKV Előtte, TFSE—Pécsi VSK. II. forduló, szeptember 29.: TFSE—Csőszerelő, PVSK—BKV Előre, SMAFC—Bp. Honvéd, Vi­deoton—MAFC, V. Izzó—Bajai SK, Kecskeméti SC—G.-MÁVAG, BSE—Csepel. III. forduló, október 6.: Csősze­relő—BSE, Csepel—Kecskeméti SC, G.-MÁVAG—V. Izzó, Bajai SK—Videoton, SMAFC—MAFC, Bp. Honvéd—PVSK, BKV Előre —TFSE. IV. forduló, október 13.: BKV Előre—Csőszerélő, TFSE^-Bp. Honvéd, PVSK—MAFC, SMAFC Bajai SK, Videoton—G.-MÁ­VAG, V. Izzó—Csepel, Kecske­méti SC—BSE. V. forduló, szeptember 22—ok­tóber 30.: Csőszerelő—Kecskeméti SC, BSE—V. Izzó, Csépel—Vide­oton, SMAFC—G.-MÁVAG, Ba­jai SK—PVSK, MAFC—TFSE, Bp. Honvéd—BKV piőre. VI. forduló, október 20.: Bp. Honvéd—Csőszerelő, BVK Elő­re—MAFC, TFSE)—Bajai SK, PVSK—G.-MÁVAG, SMAFC— Csepel, Videoton—BSE, V. Izzó- Kecskeméti SC. VII. forduló, október 27.: Cső­szerelő—V. Izzó, Kecskeméti SC —Videoton, BSE—SMAFC, Cse­pel—PVSK G,.-MÁVAG—TFSE, Bajai SK—BKV Előre, MAFC— Bp. Honvéd. VIII. forduló, november 3.: MAFC—Csőszerelő, Bp, Honvéd —Bájai SK, BKV Előre—G.-MÁ­VAG, TFSE—Csepel, PVSK— BSE, SMAFC—Kecskeméti SC, Videoton—V. Izzó. IX. forduló, november 7.: Cső­szerelő—Videoton, V. Izzó— SMAFC, Kecskeméti SC—PVSK, BSE—TFSE, Csepel—BKV Előre, G.-MÁVAG—Bp. Honvéd, Bajai SK—MAFC. X. forduló, november 9.: Bajai SK—Csőszerelő, MAFC—G.-MÁ­VAG, Bp. Honvéd—Csepel, BKV Előre—BSE, TFSE—Kecskeméti SC, PVSK—V. Izzó, SMAFC—Vi­deoton. XI. forduló, november 17.: Cső­szerelő—SMAFC, Videoton— PVSK, V. Izzó—TFSE, Kecske­méti SC—BKV Előre, BSE—Bp. Honvéd, Csépel—MAFC, G.-MÁ­VAG—Bajai SK. XII. forduló, november. 24.: G.- MÁVAG—Csőszerelő, Bajai SK— Csepel, MAFC—BSE, Bp. Hon­véd—Kecskeméti SC, BKV Illőre —V. Izzó, TFSE—Videoton, PVSK—SMAFC. XIII. forduló, december 1.: Cső­szerelő—PVSK, SMAFC—TFSE, Videoton—BKV Előre, V. Izzó— Bp. Honvéd, Kecskeméti SC— MAFC, BSE—Bajai SK, Csepel— G.-MÁVAG. A NŐI NB I. ŐSZI SORSOLÁSA Sportnapközi Kiskunfélegyházán Július 29-én kezdődött és két hétig tartott Kiskunfélegyházán, a Kun Béla SE sporttelepén a sportnapközi tábor. Ez, alkalom­mal kilenc testnevelő, mintegy százötven serdülő korú fiatallal foglalkozott A fiatalok kosár­labdában. labdarúgásban, atléti­kában és úszásban sajátították el a sportág alapfogalmait. A városi tanács nani háromszori étkezést biztosított a táborozók- nak. akik sok-sok élményt sze­reztek a két hét alatt. 9 Kezdődik a labdás gyakorlat (Rádi József felvétele.) I. forduló, szeptember 22.: KSI MTK, Ganz-MÁ VÁG—Kecske­méti SC, Bp. Spartacus—DVTK. VM Egyetértés—PVSK, BSE— BEAC, TFSE—Csepel, Vasas Iz­zó—Székesfehérvári Építők. II. forduló, szeptember 29.: V. Izzó—KSI, Szív Építők—TFSE, Csepel—BSE, BEAC—VM. Egyet­értés, PVSK—Bp. Spartacus, DVTK— G.-MÁVAG, Kecskeméti SC—MTK. III. forduló, október 6.: KSI— Kecskeméti SC, MTK—DVTK, G.-MÁVAG,—PVSK, Bp. Sparta­cus—BEAC, VM Egyetértés—Cse­pel, BSE—Szív. Építők, TFSE— V. Izzó. IV. forduló, szeptember 22.— október 30 között kell lejátszani: TFSE—KSI, V. Izzó—BSE, Szív. Építők—VM Egyetértés, Csepel— Bp. Spartacus, BEAC—G.-MÁ­VAG, PVSK—MTK, DVTK— Kecskeméti SE. V. forduló, október 13.: KSI— DVTK, Kecskeméti SC—PVSK, MTK—BEAC, G.-MA VÁG—Cse­pel, Bp. Spartacus1—Szfv. Építők, VM. Egyetértés—V. Izzó, BSE— TFSE. VI. forduló, október 20.: BVSE— KSI, VM. Egyetértés—TFSE, V. Izzó—Bp. Spartacus, Szív. Épí­tők—G.-MÁVAG, Csepel—MTK, BEAC—Kecskeméti SC, PVSK— DVTK. VII. forduló, október 27.: KSI —PVSK, DVTK—BEAC, Kecske­méti SC—Csepel, MTK—Szív. Építők, G.-MÁVAG—V Izzó, Bp. Spartacus—TFSE, VM. Egyetér­tés—BSE. VIII. forduló, november 3.: VM. Egyetértés—KSI, BSE—Bp. Spartacus, TFSE—G.-MÁVAG, V. Izzó—MTK, Szív. Építők— Kecskeméti SC Csepel—DVTK BEAC—PVSK. IX. forduló, november 7.: KSI —BEAC, PVSK—Csepel, DVTK —Szív. Építők, Kecskeméti SC— V. Izzó, MTK—TFSE, G.-MÁ­VAG—BSE, Bp. Spartacus— VM. Egyetértés. X. forduló, november 9.: Bp. Spartacus—KSI, VM. Egyetértés —G.-MÁVAG, BSE—MTK, TFSE —Kecskeméti SC, Szív. Építők— PVSK, Csepel—BEAC. XI. forduló, november 17.: KSI —Csepel, BEAC—Szív. Építők, PVSK—V. Izzó, DVTK—TFSE, Kecskeméti SC—BSE, MTK— VM. Egyetértés, G.-MÁVAG—Bp. Spartacus. XII. forduló, november 24.: G.- MÁVAG—KSI, Bp. Spartacus— MTK, VM. Egyetértés—Kecske­méti SC, BSE—DVTK, V. Izzó— BEAC, Szív. Építők—Csepel, TFSE—PVSK. XIII. forduló, december 1.: KSI —Szív. Építők, Csepel—V. Izzó, BEAC—TFSE, PVSK—VM-. Egyetértés, Kecskeméti SC—Bp. Spartacus, MTK—G.-MÁVAG. A MEGYEI KÉZILABDA- BAJNOKSÁG TAVASZI VÉGEREDMÉNYE NŐK középre gurított és Radics az üres kapuba lőtt. 2:0. A 31. perc­ben Ádám lövését védte a kapus. A 38. percben Fenyvesi III. be­adásét Csermák hibázta el. A fordulás után a PVSK, a biztos vezetés tudatában tetszetős játé­kot produkált. Komoly gólhely­zet azonban a 75. percig nem alakult ki. Ekkor szögletből Korá­nyi ívelt be és Csermák az üres kapu fölé fejelt. A 84. percben egy cseles szabadrúgás után a jánoshalmi védelem lqállt és újból Radics lőtt a kapuba. 3:0. Végül, megérdemelten nyert a PVSK. Jók: Szabó, Radics, Ró­zsahegyi;. Hamar, illetve Cser­mák, Angeli, Ádám. 1. Bajai Posztó 11 10 — 1 246:75 20 2. Soltvadkert 11 10 — 1 169:70 20 3. Jánoshalma 10 9 — 1 176:41 18 4. Kiskunhalas 11 7 — 4 105:106 14 5. Kiskunmajsa 10 5 1 4 74:69 11 6. Kiskör. IGV ♦ 11 4 2 5 94:131 10 7. KTE 11 4 1 6 92:127 9 8. Szánk 11 4 1 6 84:127 9 9. Császártöltés 11 3 1 7 91:155 7 10. Tiszakécske 11 3 — 8 91:157 6 11. Kiskőrös 11 2 — 9 67:146 4 12. Méntelek 11 1 — 10 67:155 2 Horgászoknak Megjegyzés: A Jánoshalma—Kiskun- majsa mérkőzés ! Jegyzőkönyve nem érkezett be. 1. FÉRFI I. Bajai SK 11 0. 10 — 1 283:205 20 2. Kiskunhalas 11 9 —, 2 255:177 18 3. Gara 11 9 — 2 240:194 18 4. Kiskőrös 10 6 1 3 172:159 13 5. Kalocsa 11 5 2 4 207:209 12 6. Dávöd 10 5 — 5 193:194 10 7. Kunbaja 10 5 — 5 190:225 10 8. Bácsalmás 11 3 1 7 218:213 7 9. Balotaszállás 11 3 — 8 221:240 6 10. Nagybaracska 10 2 2 6 159:193 6 11. Tiszakécske 11 2 — 9 166:262 4 12. Baiai Ifinizsi* 11 2 — 9 199:241 2 Megjegyzés: A *-gal jelzett csapattól (két büntetőpont levonva. I FÉRFI II. O. két újabb góllal vette be a Nö­vényolaj hálóját. A végig nagy fölényben játszó MEDOSZ ilyen arányban is megérdemelten győzött. Jók: Ko­csis II., Szőke, Csermák, Kiss R., illetve Tanács, Dohányi, Paksi. Szalai László 1. K. Építők 10 8 1 1 169:101 17 2. ■Kiskunmajsa 10 8 1 1 21t:144 17 3. K. MFSC 10 6 1 3 219:205 13 4. Kecel 10 4 1 5 196:174 9 5. Sz. Radnóti* 10 5 1 4 152:195 9 6. Bácsbokod 10 4 — 6 162:184 8 7. Izsák 10 4 — 6 121:152 8 8. Hajós 10 4 — 6 153:197 8 9. Lajosmizse* 10 4 1 5 139:138 7 10. Mathiász* 10 4 1 5 122:141 7 11. Kiskunhalas* 10 — 1 9( 143:203-^1 Megjegyzés: A *-gal jelzett csapa­toktól két büntetőpont levonva. A MOHOSZ Bács megyei Te­rületi Bizottsága a szelidi-tavi horgásztanyán tartotta vezetőségi ülését. Magony Imre. a TB el­nöke a megnyitójában tájékoz­tatta a vezetőséget az elmúlt 2 hónapban végzett munkáról, a .határozatok végrehajtásáról. Jäger Antal a TB versenyfe­lelőse beszámolt a 2 területi hor­gászverseny tapasztalatairól. Meg­állapította. hogy a területi ver­senyeken igen jó eredmények születtek. A megyei első helye­zést a Tiszákééskei HE csapata érte el. A MOHOSZ „B” kategó­riás országos versenyén Kun- szentmártonban a Bács megyei csapat a 4.\ helyezést érte el, l ponttal elmaradva a 3. helyezett mögötti Az ország 18 TB-csapata közül ez a helyezés igen szép eredmény egy új TB-től. Továb­biakban arról is beszámolt, hogy az Orfűi tavon, a Herman Ottó­emlékversenyen is képviseljük megyénket. Selmeczi Ernő a TB pénztáro­sa ismertette a TB 1974. évi költ­ségvetését és az eddigi műkö­dési és gazdálkodási kiadásokat. Bartos Gyula a TB ifjúsági, ok­tatási és propagandafelelőse a beszámolója első részében az egyesületek ifjúsági és propagan­dafelelőseinek az 1974—75. évi továbbképzésével kapcsolatos ta­pasztalatairól számolt be, vala­mint a célfeladatokat ismertette az qszi-téli oktatási tervidőszak­ra. Beszámolója második részé­ben a társadalmi halőrök első félévi munkáját ismertette. Külön kiemelte a Tass környékén mű­ködő halőrök példamutató ered­ményeit. A dunavecsei társadal­mi halőrök munkáját értékelve elmondotta, hogy a 41 ellenőrzés eredménye 3 pénzbírság, egy személy 4 hónapi börtönbünte­tés. egy személy örökre kitiltása a horgászatból. Külön dicséretre terjesztette elő Nagy József tár­sadalmi halőrt. Hangsúlyozta, hogy a Kunsági öntözőcsatornán (Kígyós) egy hálóval felszerelt orvhalász banda garázdálkodik, nagy mennyiségben rabolva a ha­lat. Célfeladatnak jelölte meg en­nek felszámolását és bíróság elé állítását. Pór István a TB titkára beszá­molójában a TB második félévi munkatervét ismertette, valamint az első félévi munkaterv részletes végrehajtás eredményeit. Asbóth Géza megyei halászati felügyelő igen értékesnek tartot­ta a TB eddigi munkáját. Ígére­tet tett. hogy a jövőben jobban támogatja a horgászok igényeit, és így a jobb működés jegyé­ljen kívánt további jó munkát. Ivicz Vilmos az MSZMP Me­gyei Bizottsága nevében jónak értékelte a TB eddigi munkáját. Továbbra is hathatós támogatást ígért a párt- és az állami szer­vek részéről. B. Gy. MAI MŰSOR TELEVÍZIÓ ül. Renata KrKCÍTTTlI 15.25: Népszerű fúvősátiratok. 22.30: Lemezmúzeum. Scotto énekel (színes!).' nunauin 15.39: Prix Bratislava 1973. Be- 23.23: Oliver Nelson 20.30: A felügyelő. Magyarul be- a 20- Szimfonikus zene mutatjuk a díjnyertes nép- játszik. szélő NSZK filmsorozat. Közben: ' zenei felvételeket. II. rész. 0.10: Operaári^k. „A névtelen telefonál A”. ,, on • a Magyar Népköltészet 16'0B! A világgazdaság hírei. 21.35: Olombetűs vallomások. ' ' Hcte 15.05: Tanács a tanácsnak. Dokumentumfilm-sorozat 9.15; a szimfonikus zene foly- 17,05: Külpolitikai figyelő. PETŐFI XI. Törzslap. 22.15: TV-híradó 3. tatása. ..... Tífmir ----------- ---------- ” 10.05: Édes ‘anyanyelvűnk. 1 7.40: Szerencse mindenek felett. 2. MŰSOR: líuííjKamaíaícné. k. TV zenés *^n" 20.00: A kalandra hivő tenger 11.00: Hol járt, mit csinált? i, (színes!) Ismeretterjesztő 11.10: Irina Arhipova és Kim &per? ,m®te0L°íf íu, filmsorozat. VI. (befeje- Borg énekel. 18.15: Műsorainkat ajánljuk! 7,5) rész: A polip. 11.49: Kritikusok fóruma. 18.40: Monitor. Lesseps két csa- 20.25: Zenés TV-szinház: 12.35: Tánczenei koktél. tornája. I. rész: A világ Nyári kaland. Zenés víg- 13.20: Verbunkosok,, népdalok. 20.28: Andor vÉva és Korondy zenekara György énekel. 21.00: Emlékezetes találkozások hangképei. 4. rész (ism.). 21.20: Dani Rudolf népi zenekara játszik. 21.40: Zenekritikusok hangleme­zekről. 22.10: Daljátékokból. 23.15: Kórusok, hangszerszólók. 3. MŰSOR legdrágább árka. 19.10: fleklámműsor. 19.15: Esti mese. 19.30: TV-hfradó. 17.20: Űj Eterna lemezeinkből. 18.20: Á reggelnek a fele kakas. 8.05: Barokk-áriák. Helih Cevdet Anday tőrök 8.20: Nóták, költő versei. 9.03: Ezeregy délelőtt. 18.36: Andó Mihály nótákat éne- 10.00: Zenés műsor üdülőknek, kel, Balogh Elemér cim- 12.03: Chopin: g-moll szonáta, balmozik. 12.30: Mindenki könyvtára. 19.30: „Szikrából pattan ki a 13.03: Zenekari muzsika. láng”, p 14.00: Kettőtől hatig ... ___ A szocialista irodalom mű- 18.05: Külpolitikai figyelő (ism.). 19.17: Zongoraszonáták, játék. (Ism.) r 13.59: A Közgazdász Világkong- helyei Angliában. 18.20: Huszas stúdió. 20.40: Külföldi tudósoké a szó. 21.15: TV-hfradó 2. resszus témáiból. III. rész. 20*30:' örökzöld dallamok. 19.18: Gitárral angolul. 20.55: A Bécsi Concentus Must­21.35: Reklámműsor. 14.14: Csicseri bolt. • 21.20: Láttuk, hallottuk 19.33: Haydn: G-dúr szimfónia cus kamarazenekar hang» 21.40: Éjszakai tárlat. * Magyarul 14.39: Péntek és környéke. 21.40:. Vavrinecz Béla féld.: Ma- No. 94. ..Ustdob*’. versenye a Hamburgi Rá­beszélő amerikai film 15.10: Magyarán szólva... v. gyár képeskönyv. 20.25: Üj könyvek (ism.). v dió Stúdiójában. 18.05: Szimfonikus könnyűzene. 18.42: Bruckner zeneszerző! arc. képe.