Petőfi Népe, 1961. április (16. évfolyam, 78-101. szám)

1961-04-14 / 87. szám

A Félegyházi Vasas kerékpárosai Szolnokon A Félegyházi Vasa« keretén belül a kerékpáros-szakosztály is egyre jobban működik a tél óta. Az otthon rendezett verse­nyek után legutóbb idegenben te alkalmuk volt versenyezni a Vasas fiatal kerékpárosainak. A Szolnoki Kinizsi meghívására városok közötti versenyen veit részt a csapat. Első vidéki ver­senyükön sikeresen szerepeltek a félegyháziak, s reméljük, hogy a jó kezdet további lendületet ad a szakosztály működéséihez. A félegyháziak eredményed a versenyen: a in. osztályú férfi kategóriában 80 kilométeres tá­von 2. Fricska, 2 óra 34 perc, 3. Rádi. .Az ifjúsági férfi kategó­riában 68 kilométeres távon Maikra József X óra 50 perccel a negyedik lett Az ifjúsági vaskerekes kategóriában 30 ki­lométeres távon Vass György másodiknak futott be 51 perc, 20 másodperces idóveL Félegyházi sporthírek A szán ki községi sportkör vendégül látta a Kecskeméti MÄV tekecsapatát, mefly szép be­mutatót tartott a nagy lelkese­déssel küzdő azanki fiatalok­nak. A versenyzők 100—100 do­bást végeztek. Eredmény: Szánk 1782 fa, Kecskemét 2046 fa. Kecskemét 264 fa különbséggel 8:0-ra győzött. • A Fáklya Sportkör rendezte meg Kiskunfélegyháza városi egyéni felnőtt sakkbajnokságát 13 versenyző részvételével. El­ső lett Brecsfcai János 10, má­sodik Harsányi Lajos 9, harma­dik Pallos József 8,5, negyedik Huszár Ferenc 8,5 ponttal. • A Budapesti Honvéd Kiskunfélegyházán Vasárnap a Budapesti Hon­véd serdülő- és úttörőcsapata Kiskunfélegyháza válogatót fai­val labdarúgó-mérkőzést játszik a Kiskunfélegyházi Honvéd pá­lyáján. Délután 3 órakor a Bp. Hon­véd úttörőcsapat—Kiskunfél­egyháza válogatott úttörőcsapat, 4 órakor pedig a Bp. Honvéd serdülőcsapat—Kiskunfélegyháza válogatott serdülőcsapat mérkő­zéseket tartják. Befejezés előtt a Kilián Testnevelési Mozgalom szabályzatának oktatása Kecskeméten A megyei és városi TST ápri­lis elején megkezdte a Kilián Testnevelési Mozgalom szabály­zatát ismertető tanfolyam elő­adásait mindazok részére, akik a mozgalomban mint szervezők, nyilvántartók, versenybírók és eredményhitelesítők fognak köz­reműködni. Az eddig megtartott előadáso­kon a megjelenés aránya meg­felelt a tervezettnek. A sport­felelősök, testnevelő tanárok, KISZ-aktívák és nyilvántartási feladatokat ellátó társadalmi munkások igen élénk érdeklő­dést mutattak a tanfolyam anyaga iránt. Emondhatjuk: a tanfolyam hallgatóinak az el­méleti tananyag a tapaszta­latok szerint-nagr segítséget je­lent majd a gyakorlati munká­hoz. Ugyanakkor ezek a jól kép­zett szakemberek fontos pillé­reivé lesznek a Kilián-mozga- iom sikerének. Mindazok részére, akik el akarták ugyan végezni a tanfo­lyamot, de elfoglaltságuk, vagy egyéb ok miatt a meghirdetett napokon nem tudtak az előadá­sokon megjelenni, a TST pót­lólag még egy előadást szervez. Ezt április 15-én, szombaton Barátsános ökölvívó falatozó Kiskunfélegyházi Honvéd— Makói Vasas 13:7 Az NB H-s hazai csapat utol­só barátságos mérkőzésén he­lyenként színvonalas összecsa­pásokkal biztosan győzött az ugyancsak NB 11-s ellenfele ellen. Molnár pontozással, Simon, Harsányi, Szatmári, Knezsik ki­ütéssel győzött, Piroska, Rutka, Bugyi döntetlent ért el. A leg­szebb összecsapás Harsányi és makói Molnár közötti horog- * csata volt a középsúlybán. KATONA JÓZSEF SZÍNHÁZ Április 14-én, pénteken este 7 órakor: Darvas József: Hajnali tűz Színmű 3 felvonásban. Katona József bérlet 11. szelvény. 07JK USORA Április 14-én, pénteken: Baja Központi: Pique Dame, Baja Uránia: Kenyér, szerelem. Andalúzia, Bácsalmás: Serdülő lányom, Dunavecse: A szevillai borbély, Izsák: Zápor, János­halma: A böl csodál, Kalocsa: Rovere tábornok. Kecel: A Noszty fiú esete Tóth Marival. Kecskemét Árpád: Házasodni akarunk, Kecskemét Városi: Therése Raquin, Kiskunfélegy­háza: Alba Regia, Kiskunhalas: Dr. Faustot elvitte az ördög. Kiskunmajsa: Elloptak egy vil­lamost, Mélykút: Zápor. Sza­badszállás: Rovere tábornok, délután 3 órakor tartják a me­gyei TST nagytermében a bel­sővárosi pályán. Bontsó László Serdülők és ifjúságiak részére IV. osztályú minősítő városi egyéni bajnokságot rendezett a Fáklya Sportkör 16 versenyző részvételével. Első lett Vadász László 13, második Magány Já­nos 12,5, harmadik Pallos László 11,5 ponttal, * A Félegyházi Járási Asztali­tenisz Szövetség az úttörők ré­szére a tízek bajnokságát ren­dezte meg a vasutas kultúrte­remben. Eredmények: lányok: 1. Bor Margit, 2. Fekete Mar- git, 3. Seres Magdolna. Fiúk: 1. Danis Mihály, 2. Réczi László, 3. Tóth Bence. Bajai roplabdások Felszabadulási A Budapesti Röplabda Szövet­ség az idén is megrendezte Fel- szabadulási Emlékversenyét. A versenyen a rendező Budapes­ten kívül Bács-Kiskun, Baranya megyék, valamint Sopron és Szeged városok válogatottjai szerepelték. Bács-Kiskun me­gyét a Bajai III. Béla Gimná­zium fiúcsapata képviselte. Örömmel jelenthetjük: a bajai fiúk teljes egészében megfelel­tek a beléjük helyezett biza­lomnak éa nagyszerű játékkal megérdemelten vívták ki a tor­na győzelmét. A háromnapos versenyre nagy akarással készültek megyénk röplabdásal-Röplabda csapatunk szereplé­se elé bizakodással tekinthet­tünk, hiszen a bajai fiúk már­cius végén az országos középisko­lás bajnokságot is megnyerték. Az első napon megyénk vá­logatottja szabad volt Így al­kalom nyílt az ellenfelek meg­figyelésére. Különösen érdekes­nek ígérkezett a Budapest—Sze­ged mérkőzés. A találkozót Bu­dapest I. csapata nyerte a nem teljes gárdával felálló szegedi­ek ellen. Hétfőn nem túlságosan színvo­nalas mérkőzésen győztük le Budapest II. csapatát 51:30 (28: 13) arányban. Második mérkő­zésünket a soproniak ellen vív­tuk. Itt szóhoz jutattak a csere- játékosaink is, ennek ellenére 60:25 (23:14) arányú biztos győ­zelmet arattunk. A másik csoportban Buda­pest I. győzedelmeskedett Ba­ranya ellen, így a döntőbe is­mét a két régi rivális — Buda­pest és Bács-Kiskun megye — került össze. A döntőre a harmadik nap délutánján került sor. A mér­kőzésre Horváth Péter nélkül kellett kiállni, mert a fiú az előző mérkőzésen csuklósérülést szenvedett. Csapatunk a követ­kező összeállításban kezdett: Vörös — Völgyi — Tüske — Lantos — Hamar — Bakonyi. A bajai fiúk kicsit kapkodó játékkal kezdenek, aminek kö­vetkeztében Budapest csapata pár pontos vezetésre tesz szert. Bár többször sikerül fiainknak egyenlíteni, a félidő végén 18:23- as vezetést szereznek a főváro­siak. — A mérkőzés forduló­pontja a II. félidő 5. perce volt, amikor csapatunk egy páratlan szép labdamenet után visszasze­rezte a nyitás jogát. A buda­pesti csapat megtorpant. Fiaink, átvették • kezdeményezést és diadala a budapesti Emlékversenyen egymásután nyolc pontot elérve 34:29-re fordították az ered­ményt. A játéknak ebben a ré­szében kidomborodott a csapat­munka egysége és a lankadatlan küzdőszellem. A nagyszerű vé­dőmunka után Tüske jól elhe­lyezett leütésed biztos pontokat jelentettek. A továbbiakban Bu­dapest csapata még megkísérel­te átvenni a játék irányítását, azonban fiaink nem engedték át a megszerzett vezetést. Vég­eredményben azután Bács-Kis­kun megye öt ponttal 40:35-re megnyerte a mérkőzést és a ver­senyt A győzelem elérésében nagy szerepe volt a fiúk kollektív játékfelfogásának és határtalan lelkesedésének. Egy-k^j játékos halványabb teljesítménye sem rontotta a csapatmunkát A fiúk felkészítése Rácz Sán­dor testnevelő tanár, s edzőjük érdeme Bács-Kisikun megye férfi csa­pata a Budapesti Hazafias Nép­front által felajánlott gyönyörű kristályvázát kapta. Nagyszerű sikere ez a vidék röplabda-sportjának. Reméljük, hogy ez a siker kiinduló pontja lesz a röplabda-sport megyei fellendülésének. Alakítsák meg megyei fiataljaink minél előbb csapataikat és a májusban Kez­dődő Kilián-versenyeken indul­janak el. Ez a sportmozgalom kitűnő alkalom lesz a röplabda­sport tömegbázisának a megte­remtésére. Ehhez a KISZ és a szakszövetség minden segítséget megad. Kollár Gyula *00000ooooooooo Hétvégi sportprogram Kiskunfélegyházán Pénteken délután 6 órakor Matura Mihály állami edző szakelőadást és bemutató ed­zést tart a megyei birkózó szö­vetség szakvezetői és edzői ré­szére a Kiskunfélegyházi Petőfi Gimnázium tornatermében. * A járási TST a Kilián-moz­galom utolsó ismertető előadását tartja pénteken délután 6 óra­kor a városi tanács kistermében. * A kiskunfélegyházi üzemi lab­darúgó-bajnokság április 16-án indul tíz csapat részvételével. * A járási asztalitenisz-szövet­ség vasárnap reggel 8 órai kez­dettel rendezi meg a járási ti­zek asztalitenisz-bajnokságát a Petőfi Gimnázium tornatermé­ben.^. Az asztalitenisz világbajnokságról Csütörtökön utolsóelőtti nap­jához érkezett a 26. asztalite­nisz-világbajnokság. — Sidó a nyolc közé jutásért lejátszott ta­lálkozón, elkeseredett küzdelem­ben szenvedett vereséget a fia­tal japán Mikitől. A férfi egyes­ben ha* kínai és két japán játé­kos jutott a legjobb nyolc közé. Női egyesben több siker kí­sérte a magyar játékot Földiné és Máté is értékes győzelemmel verekedte be magát a legjobb nyolc közé. A legjobb nyolc között négy kínai, két magyar, egy angol, s meglepetésre csak egy japán játékos mérkőzik. A férfi párosban a Bérezik, Sidó és a Rózsás, Péterffy ket­tős ,is győzött Vegyespárosban a Földi, Máté pár* x>oooooooooooooooo<x Ifjúsági labdarúgó-válogatottunk Szegeden Vasárnap a labdarúgó-baj­nokságban nem lesz forduló a válogatott mérkőzések miatt. Megyei ifjúsági válogatottunk Szegeden veszi fel a küzdelmet Csongrád megye ifjúsági csapa­tával. A találkozó nagy küzdel­met hoz. Bács-Kiskun megye valamivel jobb, de a hazai pá­lya és a közönség ezt kiegyen­líti. A megyei ifjúsági csapat ke­rete három játékossal bővült: Jónás II. (K. Dózsa), Tüske (B. Bácska) és Jeremiás (H. ME­DOSZ). Reméljük, hogy ifjúság csapatunk megállja a helyét és szép győzelemmel tér ham, A kertemét! csapatok közöl — mint már megírtuk — a KTE vasárnap délután 3 órakor ide­haza játszik barátságos mérkő­zést a Bajai Építőkkel. — A Kecskeméti Dózsa az NB II. Nyugati csoportjának éllovasá­hoz, a Komlói Bányászhoz láto­gat el, szintén barátságos mér­kőzésre. Kecskeméti kosaras-sikerek az elmúlt vasárnap Kecskeméti Petőfi—Debreceni ASE 80:76 (36:42) NB H-s férfi mérkőzés. — Debrecen, vasutas tornacsarnok, 200 néző, vezették: Gedeon és Tarcsafalvy. — K. Petőfi: Fe­kete (4), Székely (28) — Tabajdi (4) — Országh (21), Király. — Csere: Csemus (4), Torma (19), Balázs, Galgóczi, Pál, Tóth. Nagy becsvággyal állt ki erre az igen fontos mérkőzésre a Pe­tőfi. Fűtötte őket a visszavágás az őszi kecskeméti vereségért. A mérkőzés nagy hazai hang­orkánban kezdődött és a hazai közöségtől biztatott DASE a 4. percben tízpontos vezetésre tett szert. Sikkor a Petőfi áttért az emberfogásra és a félidő végéig sikerült hátrányukat hat pontra csökkenteni. — A II. félidőben a kecskemétiek két beállós kö­zépjátékossal harcoltak, ami azután sikerre vezetett. A fél­idő közepéig kiegyenlítettek és innen kezdve fegyelmezett csa­patmunkával tíz pontra növel­ték előnyüket. A hazai csapat nem adta fel a küzdelmet és sikerült is nekik téves játékve­zetői ítéletekkel 4 pontra csök­kenteni a hátrányukat, de a jól küzdő Petőfi ellen az ered­ményt már nem tudták megfor­dítani. — A K. Petőfi a fontos két bajnoki pontot fegyelmezett játékának és kitűnő védekezé­sének köszönheti. Minden játé­kosuk tudása legjavát nyújtotta. Kecskemet! Dózsa—Nagykőrösi Kinizsi 39:3* (14:15) NB II-s női mérkőzés. Kecs­kemét, vezették: Homyák és Wein. — K. Dózsa: Fodor (12), Az uioisu yeiouen bodor be­tört a palánk alá. Sikeres dobá­sával egy ponttal győzött a Dó­zsa. Mányokl — Kerepesiné (7) — Rozsó (4), Karátsony (4). Csere: Szekeres (11), Péter (1), Magyar Molnár. Az első itthoni tavaszi NB II-s női mérkőzés a kecskeméti csapat pályabetiltása miatt — a közönség kizárásával — zárt kapuk mögött került lejátszás­ra. Az első percekben még a Dózsa vezetett, majd csakhamar átvették a vendégek az irányí­tást és állandóan 4—5 pont volt az előnyük. Mindkét csapat ke­ményen védekezett és így sok személyi hibát ítéltek meg a játékvezetők. A nagykőrösiek szoros emberfogása ellen a Dó­zsa nehezen találta meg az el­lenszert. — Szünet után a nagy­kőrösiek jól kezdenek és sike­rül 7—8 pontos előnyüket állan­dósítani. A befejezés előtt öt perccel még mindig 7 pont volt a vendégcsapat előnye. A Dó­zsa nagy hajrába kezdett, a nagykőrösiek védelme néhány­szor kihagyott és három perc múlva már a kecskeméti lá­nyok vezettek 6 ponttal. Izgal­mas utolsó percekben a ven­dégcsapat 8 alkalommal jutott büntetődobáshoz, de ebből csak ötöt sikerült értékesíteni. így, ha csak egy pontal is, de a Dó­zsa hagyta el győztesen a pá­lyát. — A kecskeméti csapat­nak kissé gyengén ment a já­ték. Az együttes erőnléte sem kielégítő, látszik, hogy alig volt szabadtéri edzésük. A Kecskeméti Katona József Gimnázium női csapata az országos döntőben A hét elején Szegeden a Ró­kusi tornacsarnokban rendez­ték meg az országos középisko­lás kosárlabda-bajnokság négy területi döntői közül az egyiket. Megyénk színeit a Kecskeméti Katona József Gimnázium együttese képviselte. Az első mérkőzésen rendkí­vül idegesen és elfogódottan kezdtek a kecskeméti lányok és Törökszemtmiklós csapatától 40:38 arányban vereséget szen­vedtek. Szerencsére a vereség nem törte le őket, s a követke­ző napon már javuló játékkal biztosan győzték le 37:24 arány­ban a Szentesi. Gimnázium csa­patát. A harmadik napon került sor a döntő jellegű mérkőzésre az addig még Veretlen Budapesti I. László Gimnázium ellen. A csa­pat nyugodtan és magabiztosan játszott A második félidő köze­pén már 17 pontos vezetést sze­reztek. Ekkor gyors egymás­utánban ^négy Katona-iátékos került kipontozásra. Hihetetle­nül izgalmas hajrában azután sikerült az előnyből megtartani az éppen szükséges 6 pontot, s így a kecskeméti csapat nyerte meg a területi bajnokságot és jutott be az országos döntőbe. — A kecskeméti játékosok ezen a mérkőzésen egymást múlták felül. A Kecskeméti Katona József Gimnázium csapata e hét végén újabb erőpróba előtt áll a szin­tén . ,r d<m sorra kerülő or­szágos döntőben. Nagy ered­ményt talán nem várhatunk tő­lük. de igy is az ország legjobb négy csapata között vannak. A jövőre nézve biztató, 'hogy a csapatban csak két III. osztá­lyos szerepel, a többiek I. és II. osztályosok.