Stadion - húsvéti ajándékújság (1995)

STADION ri-Vilezsál, Kocsis-Friedmanszky, Rá­kosi, Albert, Orosz, Fenyvesi dr. Miután a két csapat kivonult a pályá­ra, a gyepszőnyeg közepén kis ünnepség volt, ahol Bozsik József játékos pálya­futásának 25. évfordulóját ünnepelték. Aztán az egész Honvédőt ünnepelték - a 25. percben már 4-0-ra vezettek! A II. félidő elején ráadásul Kocsis a kiállítás sorsára jutott. Meglepetésre a 10 főre olvadt Fradi játéka feljavult, ez­után két gólt is szereztek! 0 1961. augusztus 13. FTC-Honvéd 3-0 G: Albert, Albert, Kökény FTC:'Landi-Novák, Mátrai, Dalno­ki-Kocsis, Göncz-Kökény, Orosz, Al­bert, Rákosi, Fenyvesi dr. Honvéd: Kiss-Dudás, Marosi, Roz- mis-Bozsik, Kotász-Nagy, Bozsik, Tichy, Komora, Katona Albert az első gólt szögletrúgást kö­vetően vágta a hálóba, míg a másodikat futtából, mintegy 11 méterről. Bozsik- nak ez volt az utolsó gólja, amit bajnoki mérkőzésen rúgott - az idény végén visszavonult. A ferencvárosi gárda két legjobbja ez­úttal a védelemben volt: Mátrai és No- vák sokat tettek a győzelemért. 0 1962. augusztus 19. Honvéd-FTC 3-2 G.: Albert, Tichy, Nógrádi, Novák, Komora Honvéd: Takács-Lévai, Marosi, Roz- mis-Perecsi, Kotász-Nagy, Tichy, Ko­mora, Nógrádi, Vági FTC: Horváth-Novák, Mátrai, Dal­noki-Kocsis, Vilezsál-Kökény, Orosz, Albert, Rákosi, Fenyvesi dr. Jó kezdés után - talán Albert sérülése miatt is a Fradi vesztes pozícióba került. A mérkőzés hajrájában azonban erősí­tett, kiegyenlített, sőt 2-2 után a győztes gól is majdnem megszületett. A 2 pont sorsát végül egy nagy kapushiba döntöt­te el... 0 1963. március 31. FTC-Honvéd 1-0 G.: Fenyvesi dr. FTC: Aczél-Novák, Mátrai, Dalno- ki—Vilezsál, Havasi-Kökény, Rákosi, Rátkai, Fenyvesi II., Fenyvesi dr. Honvéd: Faragó-Lévai, Marosi, Mó- ricz-Tussinger, Kotász-Nagy, Tichy, Nógrádi, Komora, Katona A tartalékos Ferencváros bravúros győzelmet aratott. Mindössze egy gól döntött. Novák cseles szabadrúgása után Fenyvesi elé került a labda, aki nehéz szögből a hosszú sarokba vágta a labdát. A bajnokság későbbi megnyeréséhez döntő gól volt... © 1963. november 17. Honvéd-FTC 7-2 G.: Nagy, Katona, Tichy, Albert, Komora, Katona, Komora, Tichy, Albert Honvéd: Takács-Dudás, Marosi, Mi- halecz-Tussinger, Kotász-Nagy, Nóg­rádi, Komora, Tichy, Katona FTC: Aczél-Mátrai, Páncsics, No- vák-Vilezsál, Perecsi-Fenyvesi II, Ju­hász, Albert, Rákosi, Fenyvesi dr. „A bajnokság legnagyobb meglepeté­se ezen a rangadón született. A közel egy éve veretlen bajnokcsapat súlyos ve­reséget szenvedett a hajrára nagyon fel­javult Honvédtől. A zöld-fehérek ezen a mérkőzésen annyi gólt kaptak, mint az előző kilenc találkozón együttvéve! A Honvéd nagy­gólarányú győzelmének értékét növeli, hogy a Ferencváros sem játszott rosszul. Legalább 45 percig mezőfölényben volt, s olykor nagy nyomást is gyakorolt Ta­kács kapujára. Nem lehet megmondani, hogy hogyan alakult volna az eredmény, ha például 3-1 után a játékvezető meg­adja Juházs buktatásáért a 11 -est, vagy ha ugyanebben az időszakban Fenyvesi II, Albert és Juhász is berúgja helyzetét! De hát a játék végeredményben gólra megy...” 0 1964. május 17. FTC-Honvéd 2-1 G.: Tichy, Novák (11 -es), Fenyvesi dr. FTC: Géczi-Novák, Mátrai, Dalno- ki-Perecsi, Orosz-Firedmanszky, Var­ga, Albert, Rákosi, Fenyvesi dr. Honvéd: Takács-Dudás, Sipos, Mi- halecz-Marosi, Vági-Nagy, Nógrádi, Tichy, Komora, Katona A Ferencváros óriási küzdelemben harcolta ki a győzelmet. A győztes gólt Fenyvesi dr. óriási nagy lövéssel szerez­te. A befejezés előtt a Honvéd majdnem egyenlített, de Géczi óriási bravúrral ki­védte Tichy gólnak látszó lövését. 0 1964. augusztus 26. Honvéd-FTC 4-1 G.: Tóth, Tichy, Komora, Tóth, Rákosi Honvéd: Takács-Marosi, Sipos, Du­dás-Nógrádi, Vági-Nagy, Tóth, Tichy, Komora, Katona FTC: Géczi-Novák, Mátrai, Havasi- Galambos, Orosz-Fenyvesi II, Varga, Juhász, Rákosi, Fenyvesi dr. A 65 ezer néző a mérkőzés elején Fra- di-győzelmet sejthetett - a csatárok há­rom ordító helyzetet puskáztak el. A Honvédnak ezután minden bejött, szép gólokat szerezve nyerték az izgalmas, nagyiramú meccset. 0 1965. április 11. Honvéd-FTC 3-0 G.: Tichy, Tussinger, Tichy Honvéd: Takács-Posch, Marosi, Du­dás-Nógrádi, Sipos-Nagy, Komora, Tussinger, Tichy, Nagy FTC: Géczi-Novák, Mátrai, Horváth L.-Havasi, Perecsi-Karába, Varga, Al­bert, Juhász, Rákosi A rangadó izgalmas, érdekes találko­zót hozott. Elsősorban a két fedezetpár közötti különbség döntött. A legna­gyobb ferencvárosi helyzet - még 1-0 után - Albert előtt volt, de kivárt... 0 1965. augusztus 7. FTC-Honvéd 2-2 G.: Tichy, Havasi, Nagy A., Havasi FTC: Géczi-Novák, Mátrai, Horváth L.-Havasi, Orosz-Karába, Juhász, Né­meth M. Rákosi, Fenyvesi dr. Honvéd: Takács-Posch, Marosi, Du- dás-Tussinger, Sipos-Nagy Gy., Tóth, Tichy, Vági, Nagy A. Érdekesség, hogy a ferencvárosiak góljait a nem éppen eredményességéről híres Havasi szerezte. Élete egyik kitűnő teljesítményét nyújtva a két gól mellett plusz Tichyt is lefogta... 0 1966. június 12. FTC-Honvéd 3-1 G.: Albert, Tichy, Varga, Albert FTC: Géczi-Novák, Mátrai, Pán- csics-Juhász, Szűcs-Karába, Varga, Al­bert, Rákosi, Fenyvesi dr. Honvéd: Bicskei-Marosi, Sipos, Mi- halecz-Dorogi, Tussinger-Nagy Gy., Nagy A. Tichy, Komora, Tóth K. Albert látványos góllal szerezte meg a vezetést, Varga pedig úgy lőtt a hlóba 25 méterről, hogy a labda a kapufát sú­rolva jutott oda. A „kegyelemdöfést” a 87. percben egy látványos Albert-Varga akció végén a középcsatár adta. 0 1966. augusztus 20. Honvéd-FTC 3-2 G.: Sipos, Marosi (11 -es), Novák (11-es), Tussinger, Novák (11- es) Honvéd: Erdősi-Tajti, Marosi, Miha- lecz-Tóth Gy., Sipos-Tóth K., Tussin­ger, Nógrádi, Komora, Nagy A. FTC: Géczi-Novák, Mátrai, Pán- csics-Perecsi, Szűcs-Rátkai, Varga, Al­bert, Rákosi, Fenyvesi dr. A csalódást keltő kilencven perc után még a győztes Honvéd sem kapott jó kri­tikát. Az öt gól közül három 11-esből, egy rossz hazaadásból, egy pedig rövid­re sikerült felszabadító rúgásból esett... 0 1967. június 10. FTC-Honvéd 2-0 G.: Albert, Albert FTC: Géczi-Horváth, L. Mátrai, Pán- csics-Juhász, Szűcs-Karába, Varga, Al­bert, Rátkai, Katona Honvéd: Bicskei-Marosi, Zimonyi, Vági-Tóth Gy., Tussinger-Németh, Ko­csis, Tichy, Komora, Tóth K. Albert két parádés gólja mellett még Mátrai és Horváth László is gólhelyzetbe került! Albert a második gólt előrevetődve fejelte Bicskei kapu jába. Bejött a vastaps... 0 1967. szeptember 10. FTC-Honvéd 7-1 G.: Varga, Novák (11 -es), Rákosi, Rákosi, Tóth K., Szőke, Varga, Albert (11-es) FTC: Géczi-Novák, Mátrai, Pán- csics-Juhász, Horváth L.-Szőke, Varga, Albert, Rákosi, Katona Honvéd: Bicskei-Marosi, Sipos, Lá- za-Tóth Gy., Tussinger-Fekete, Komo­ra, Tóth K. Vági, Szendrei Már az első percekben látszott a zu­hogó esőben - valószínű, hogy ferenc­városi góleső születik... A fradisták fo­ciparádét rendeztek egykapura Albert és Varga egymást múlták feül. Varga Zoli élete egyik legjobb játékát nyújtotta ezen a vasárnap délutánon. A gólok sorát is a 7. percben Varga kezdte - négy lépésről talált a kapuba. A 78. percben viszont 18 méterről bom­bázott a hálóba! A hetedik gól „közkí­vánatos 11 -es” volt: a közönség üteme­sen kiabálta Albert nevét, játékostársai pedig valósággal odatuszkolták a 11-es ponthoz. A villanyújságon ugyanis már ott csillogtak a csatártársak nevei, de Flórié még nem. Hiszen kétszer csak a kapufát találta el... Mondani sem kell, hogy kitörő ováció fogadta Albert köz- kívánatú gólját... 0 1968. április 7. Honvéd-FTC 4-1 G.: Komora, Novák, KOmora, Kocsis, Tóth K. Honvéd: Bicskei-Kelemen, Ru­zsinszki, Marosi-Sipos, Vági-Kocsis, Tussinger, Szendrei, Komora, Tóth K. FTC: Takács-Novák, Bálint, Havasi- Horváth L., Szűcs-Karába, Mezei, Ju­hász, Rákosi, Fenyvesi Cs: Katona Lakat Károly a Ferencváros edzője úgy nyilatkozott a mérkőzés után, hogy a Honvéd győzelme megérdemelt, de az első félidő alapján a eredmény túlzott. Tény, hogy Juhász kapufára fejelt egy labdát, valamint Fenyvesi és Horváth is közelről hibázott. 0 1968. szeptember 7. FTC-Honvéd 1-0 G.: Varga FTC: Géczi-Novák, Páncsics, Hava­si-Juhász, Szűcs-Szőke, Varga, Albert, Rákosi, Katona Cs: Branikovits Honvéd: Bicskei-Kelemen, Ru­zsinszki, Marosi-Tóth Gy., Vági-Ko- csis, Fekete, Szendrei, Tussinger, Tóth K. Cs: Vári Óriási fölényben játszott a Ferencvá­ros - Bicskei nem véletlenül volt a me­zőny legjobbja. Aztán a 69. percben ő is tehetetlen volt. Varga mintegy 22 m-ről nekifutás nélkül szabadrúgásból lőtte a labdát a hálóba. A 90. percben ismét gólt kiáltotta néhányan, de Novák lövését a kapufa hárította... 0 1969. március 9. FTC-Honvéd 3-2 G.: Pusztai, Szőke, Albert, Pusztai, Juhász FTC: Géczi-Novák, Páncsics, Szűcs, Havasi-Juhász, Albert, Rákosi-Szőke, Branikovits, Katona Honvéd: Bicskei-Kelemen, Ru­zsinszki, Tussinger, Marosi-Tóth Gy., Komora, Tóth K-Pusztai, Kozma, Kara- kas Cs: Szurgent Az öt gól közül Alberté volt a leg­szebb: Szőke beadását a levegőben úsz­va fejelte a hálóba! A mérkőzés vége felé Rákosi mintegz 40 m-ről ívelt lab­dáját Bicskei könnyedén fogta, de hát­rálva és talán a gólvonalon belül. A já­tékvezető azonban nem ítélt gólt... 0 1969. december 7. Honvéd-FTC 5-2 G.: Vajda, Komora, Pusztai, Novák (11 -es), Horváth (öngól), Pusztai, Karakas Honvéd: Bicskei-Kelemen, Ru­zsinszki, Vági, Marosi-Komora, Tichy- Pusztai, Kocsis, Szurgent, Kozma Cs: Tajti, Karakas FTC: Géczi-Novák, Horváth Á., Me- gyesi-Juhász, Szűcs-Szőke, Vajda, Bra­nikovits, Németh M. Füsi Az FTC sorozatos vereségei és a mos­toha idő miatt csak 800-1000 néző voll kíváncsi a mérkőzésre! Ez a negatív ran­gadó „nézőcsúcs”... A tartalékos FTC a 60. percig nyílttá tudta tenni a mérkőzést. Az utolsó fél­órában viszont a Honvéd már henge­relt... 0 1970. április 5. FTC-Honvéd 1-0 G.: Füsi FTC: Géczi-Novák, Páncsics, Me- gyesi-Juhász, Vépi-Füsi, Kü, Braniko­vits, Mucha, Rákosi Honvéd: Bicskei-Ruzsinszki-Mol­nár, Vági, Vári, Marosi-Tóth Gy. Ko- mora-Pusztai, Szurgent, Kocsis Cs: Haj­dú, Pál, Varga Hosszú-hosszú szünet után 50 000 szurkoló ült a lelátókon! A Fradi nagy mezőnyfölénye csak egy gólt hozott: a 45. percben Branikovits beadását Füsi 3 méterről fejelte be a kapuba. 0 1971. június 123. FTC-Honvéd 4-2 G.: Pusztai, Füsi, Mucha, Kozma, Németh M., Németh M. FTC: Géczi-Novák, Páncsics, Bálint. Vépi-Juhász, Mucha-Szőke, Braniko­vits, Rákosi, Füsi Cs: Németh M: Honvéd: Lévay-Kelemen, Ruzsinsz- ki, Szűcs, Marosi-Pál, Kocsis, Dudás- Pusztai, Pintér, Kozma Cs: Bicskei Mucha fejesgóljából szerezte a Fradi a „félidei győzelmet”. A második félidő óriási izgalmak közepette zajlott, a gó-