Stadion - húsvéti ajándékújság (1995)

A LAP d£PUIN£UKA: PLLYVA3 U A IN ILL IVI Ala AIM VALLALI\U£U S TADION 3 lók is, a játékosok is szépen hullottak... Juhász a kiállítás sorsárs jutott. A Fradi azonban 10 emberrel is újítani tudott, a negyedik gólt ekkor rúgta a csereként beállt Németh Miklós. ® 1972. június 7. FTC—Népstadion 4—2 G.: Branikovits, Kocsis, Albert, Szőke, Kü, Kozma FTC: Géczi-Martos, Bálint, Vépi, Megyesi-Juhász, Kü-Szőke, Braniko­vits, Albert, Füsi Cs: Németh M., Hor­váth A. Honvéd: Bicskei-Dudás, Ruzsinszki, Szűcs, Lukács-Komora, Kocsis, Pintér- Csepregi, Kozma, Fehérvári Cs: Tajti Tulajdonképpen Branikovits már az első tíz percben eldönthette volna a mér­kőzés sorsát. A 6. percben 11-es hibá­zott, majd kétszer óriási helyzetben nem találta el a kaput! Az első gólt így i ső lőtte. A Honvéd szépítő gólja a 90. perc­ben esett, de a Fradi-tábor vastapsát ez sem halkította el ® 1973. március 25. F'l'C—Honvéd 4-4 G.: Juhász, Mucha, Mucha, Morgós, Kozma, Kozma, Albert, Pintér FTC: Géczi-Vépi, Páncsics, Bálint, Martos-Juhász, Mucha-Szőke, Brani­kovits, Albert, Bartosik Cs: Megyesi Honvéd: Bicskei-Ruzsinszki, Kele­men, Tajti-Szűcs, Egervári, Pál, Pintér- Morgós, Kocsis, Kozma Cs: Bódi, Lu­kács Bő negyedóra alatt a Ferencváros 3­0- ra vezetett! A 46. percben 3-2, a 60. percben pedig már 3-3 volt az ered­mény! Albert lőtte a negyedik, győztes­nek hitt gólt. A Honvéd azonban a 90. percben egyenlített... ® 1973. szeptember 9. FTC-Honvéd 2-1 G.: Szőke, Juhász, Pál FTC: Géczi-Vépi, Páncsics, Bálint, Megyesi-Juhász, Albert, Kü-Szőke, Máté, Ebedli Cs: Branikovits Honvéd: Bicskei-Egervári, Ru­/.sinszki, Szűcs, Lukács-Pál, Pintér, Csepregi-Pusztai, Kocsis, Kozma Cs: Morgós, Kelemen A 60. percben parádés gólt rúgott a Fe­rencváros: Máté középre ívelt labdáját a nagyszerűen érkező Juhász kapásból zúdí­totta a kapuba. A Fradi a 2-0 birtokában látványosan, nyugodtan játszott. A Hon­véd szépítő gólja a befejezés előtt esett. ® 1974. szeptember 6. FTC-Honvéd 1- 1 G.: Bálint, Bartos FTC: Géczi-Martos, Bálint, Mucha, Vépi-Juhász, Szabó, Nyilasi-Pusztai, Kelemen, Máté Cs: Megyesi, Takács Honvéd: Gujdár-Kelemen, Lukács, Szűcs, Virág-Pál, Kocsis, Pintér-Bar- tos, Kozma, Fehérvári Bálint szabadrúgásos gólja után Kele­men kétszer is megnyerhette volna a meccset - egyik labdáját a gólvonalról tejelték ki, a másikat a kifutó kapusba rúgta... Dalnoki Jenő edző a mérkőzés után így nyiltakozott: - Ilyen jó mérkő­zésen öröm a kispadon ülni! ® 1975. áprilisd 19. FTC-Honvéd 1-1 G.: Kozma, Magyar FTC: Géczi-Martos, Bálint, Rab, Megyesi-Juhász, Branikovits-Mucha- Kelemen, Máté, Magyar Cs: Takács Honvéd: Gujdár-Egervári, Páncsics, Szűcs, Lukács-Pál, Pintér, Weimper- Bartos, Kozma, Fehérvári Cs: Virágh Az egyenlítő gólról Magyar így nyi­latkozott: - Ereztem, hogy az akciót én fogom befejezni, az utolsó lépésnél be­dobtam magam és a cipő orrával sikerült megpöccintenem a labdát, mielőtt a ka­pus földet ért volna. ® 1975. szeptember 20. FTC-Honvéd 4-3 G.: Magyar, Pusztai, Kocsis (11 -es), Szűcs, Szabó, Szűcs, Pusztai FTC: Hajdú-Martos, Bálint, Rab, Megyesi-Nyilasi, Ebedli, Mucha-Pusz- tai, Szabó, Magyar Cs: Takács, Kelemen Honvéd: Gujdár-Egervári, Kocsis I., Szűcs, Páncsics-Pál, Lukács, Morgós, Kocsis L„ Pintér, Weimper Ez a mérkőzés ötcsillagos rangadó volt! A Fradi 2-0-ra, majd 3-2-re veze­tett, de a piros-fehérek mindig egyenlí­tettek. A győztes gólt Ebedli beadásából az ex-Honvédos Pusztai fejelte a hálóba. Egy perccel a befejezés előtt! A mérkő­zés végén a szurkolók helyükről feállva ünnepelték, vastaps köszöntötte az em­lékezetes rangadó résztvevőit. ® 1976. június 2. FTC-HOnvéd 3-1 G: Szabó, Szűcs, Szabó, Szabó FTC: Hajdú-Martos, Bálint, Rab, Megyesi-Nyilasi, Ebedli, Mucha-Pusz- tai, Szabó, Magyar Honvéd: Gujdár-KOhalmi, Kocsis I. Szűcs, Lukács-Pál, Weinper, Pintér- Morgós, Kozma, Fehérvári Cs: Varga A középpályás sor jobbnál jobb lab­dákkal indította a szélvészként szágul­dozó Pusztait, aki gólveszélyes helyze­tek sokaságát teremtette Szabóéknak. Nem véletlenül kapott Szabó és Pusztai egyaránt 8-as osztályzatot. A Ferencvá­ros pedig vastapsot. A zöld-fehérek 14 nap múlva bajnokságot ünnepelhettek! Ehhez azonban kellett a Honvéd elleni 2 bajnoki pont is.. ® 1976. augusztus 25. FTC-Honvéd 2-0 G.: Pusztai, Nyilasi FTC: Hajdú-Martos, Bálint, Rab, Vépi-Nyilasi, Ebedli, Mucha-Pusztai, Szabó, Magyar Cs: Onhausz, Kelemen Honvéd: Gujdár-Kocsis I-Kelemen, Szűcs, Lukács, Varga J.-Pintér, Póczik- Bodonyi, Kocsis L. Kozma Cs: Weim­per, Pál A Fradi félidőnként szerzett egy-egy gólt, ami bőségesen elég volt a győze­lemhez. A 64. percben Mucha parádés alakítást mutatott be. Ragyogó cselsoro­zattal három Honvéd védőt is becsap ott, mintaszerűen adott középre és a berob­banó, előrevetődő Nyilasi a kapuba fe­jelte a labdát. A Ferencváros játékosai odarohantak Muchához, felemelték és néhány métert vitték, ölelgették, csókol­ták a nagyszerűen játszó középpályást. Valóban megérdemelte az ünneplést...” (Népsport) ® 1977. június 1. FTC-Honvéd 2-0 G.: Mucha, Magyar FTC: Dombai-Markos, Bálint, Vépi, Megyesi-Nyilasi, Ebedli, Mucha-Pusz­tai, Magyar, Pogány Cs: Onhausz, Mé­szöly Honvéd: Gujdár-Varga II., Kocsis I. Fejes, Varga I.-Pintér, Szűcs, Lukács- Gyimesi, Weimper, Kozma Cs: Kocsis L. Bodonyi A bronzéremért folyt rangadón hamar eldőlt a 2 pont sorsa: a Fradi már a 17. percben beállította a végeredményt. Mu­cha úgy szerzett gólt, hogy előtte Ma­gyar lyukat rúgott, és ezért került eléjre a labda... ® 1977. szeptember 3. FTC-Honvéd 2-1 G.: Takács, Pusztai, Zsiborás (öngól) FTC: Zsiborás-Martos, Rab, Bálint, Major-Nyilasi, Ebedli, Takács-Pusztai, Szokolai, Esterházy Cs: Vépi, Pogány Honvéd: Gujdár-Paróczai, Kocsis I., Fejes, Lukács-Gyimesi, Pál, Pintér, Bo­donyi, Weimper, Kozma Cs: Póczik Zsiborásnak nagy balszerencséje okozta a piros-fehérek gólját. Pintér nagy lövése a kapufát találta el, a lécről a labda földön fekvő Zsiborás hátára, majd onnan a hálóba pattant... Zsiborás­nak ez volt élete első NB I-es mérkőzé­se: jó teljesítménnyel, de egy balszeren­csés öngóllal mutatkozott be. © 1978. április 19. Honvéd-FTC 3-2 G.: Kozma, Weimper (11-es), Gyimesi, Szokolai, Nagy (öngól) Honvéd: Gujdár-Paróczai, Kocsis I., Nagy, Varga 1—Pál, Török, Pintér-Gyi- mesi, Weimper, Kozma FTC: Zsiborás-Martos, Giron, Rab, Bálint-Ebedli, Nyilasi, Mucha-Pusztai, Szokolai, Magyar A Honvéd végig vezetett, a Fradi az eredmény után futott... 3-2 után Pusz­tai, majd Nyilasi is egyenlíthetett volna, a 88. percben pedig Gujdár hibájából nem tudták a ferencvárosi támadók gólra váltani. @ 1978. október 21. Honvéd-FTC 5-2 G.: Póczik, Weimper, Gyimesi, Pogány, Weimper, Pogány (11-es), Nagy Honvéd: Gujdár-Paróczai, Kocsis, Lukács, Varga I—Pál, Pintér, Nagy, Póc- zik-Weimper, Gyimesi FTC: Zsiborás-Tepszics, Bálint, Ma­jor, Vépi-Martos, Nyilasi, Ebedli-Pusz- tai, Szokolai, Pogány Cs: Takács Mindkét csapat fehér mezben vonult ki a melegítéshez, azután a Honvéd ka­pott egy piros kölcsönmezt... Gólért vi­szont nem mentek kölcsön a piros-fehé­rek, a 8. percben már 2-0 volt az ered­mény! ® 1979. május 5. FTC-Honvéd 2-0 G.: Nyilasi, Magyar FTC: Zsiborás-Vépi, Bálint, Rab, Tepszics-Takács, Ebedli, Magyar-Pusz­tai, Nyilasi, Pogány Honvéd: Gujdár-Paróczai, Kocsis, Nagy, Varga I—Pál, Pandur, Póczik-We- imper, Dajka, Gyimesi Cs: Fejes, Varga III Nyilasi még egy gólt szerezhetett vol­na, hiszen látványos cselekkel szinte az egész Honvéd védelmet átjátszotta, de a kivetődő Gujdárnak sikerült elütnie a csatár elől a labdát, így bravúrja góltól mentette meg a kaput. Kétszer azonban így is a hálóba nyúlt... © 1979. augusztus 29. FTC-Honvéd 1-1 G.: Bodonyi, Mészöly FTC: Zsiborás-Tepszics, Judik, Rab, Vépi-Takács, Ebedli, Jancsika-Pusztai, Nyilasi, Pogány Cs: Mészöly Honvéd: Gujdár-Paróczai, Kocsis, Garaba, Varga I—Pál, Dajka, Nagy-Bo- donyi, Weimper, Kozma Cs: Gyimesi A Honvéd a 86. percig 1-0-ra veze­tett, de ekkor az előretörő Judik nagy­szerű labdáját Mészöly a hálóba fejelte. A Fradinak így végül örülni kellett az 1 pontnak, pedig a mérkőzés során három kapufát is elért! © 1980. május 17. FTC-Honvéd 2-2 G.: Takács (öngól), Paróczai, Nyilasi, Pusztai FTC: Zsiborás-Tepszics, Judik, Jan­csika, Major-Nyilasi, Ebedli, Takács, Rab-Pusztai, Szokolai Cs: Mészöly, Murai Honvéd: Menyhárt-Paróczai, Kocsis, Garaba, Varga-Pál, Nagy, Dajka-Bodo- nyi, Esterházy, Kozma Cs: Lukács, Gyi­mesi Félórai játék után a Honvéd már 2-0- ra vezetett! Azután Nyilasi „talált” egy gólt, majd Ebedli ívelt labdájára Pusztai jól érkezett és 12 m-ről a hálóba lőtte az egyenlítő gólt. © 1982. október 9. FTC-Honvéd 3-2 G.: Szabadi, Dajka, Nyilasi, Détári, Nyilasi FTC: Zsiborás-Jancsika, Dózsa, Rab-Ebedli, Judik, Szokolai-Murai, Nyilasi, Szabadi, Pogány Cs: Pölöskei, Rubold Honvéd: Menyhárt-Paróczai, Grósz, Varga, Tóth-Kerepeczki, Nagy, Garaba, Dajka-Esterházy, Gyimesi Cs: Détári, Lukács A Ferencváros győztes gólja 92. perc­ben esett: Pölöskei középre ívelt labdá­ját Nyilasi lekezelte és a kapus mellett közelről a hálóba pöccintette. Ekkor már a piros-fehérek csak nyolcán voltak, hi­szen a 64. perctől kezdve Vargát, Tóthot és Grószt a játékvezető kiállította! Egyébként később Nagy Miklóst - mert ő volt a bíró - szintén „ kiállítot­ták”, heteking nem vezethetett mérkő­zést... © 1983. április 9. FTC-Honvéd 2-1 G.: Nyilasi, Esterházy, Pölöskei FTC: Zsiborás-Jancsika, Judik, Rab, Takács-Pogány, Nyilasi, Ebedli-Murai, Szokolai, Pölöskei Cs: Rubold, Szabadi Honvéd: Andrusch-Paróczai, Grósz, Garaba, Varga-Gyimesi, Nagy, Détári- Bodonyi, Gere, Esterházy Cs: Kozma, Kerepeczky Ennek a mérkőzésnek három „hőse” volt: a káprázatosán védő Zsiborás, aki lélegzetelállító dolgokat produkált, a lát­ványosan és gólratörően játszó Nyilasi és a megtáltosodott Pölöskei. A győztes gólt is ő szerezte. © 1983. szeptember 24. Honvéd-FTC 3-0 G.: Esterházy, Bodonyi, Détári Honvéd: Andrusch-Sallai, Nagy, Ke- repeczky-Gyimesi, Détári, Garaba, Var- ga-Bodonyi, Dajka, Esterházy Cs: Si- kesdi, Gere FTC: Zsiborás-Jancsika, Judik, Rab, Takács-Bánki, Koch, Rubold, Pogány- Kvaszta, Murai CS: Szántó: Mörtel Novák: - Tudtam, hogy ebben a baj­nokságban nehéz perceket kell átélnem a kispadon. De ilyen mélypontra gon­dolni sem mertem. A mutatott játékra még az sem lehet mentség, hogy olyan kulcsjátékosaink szerződtek külföldre, mint Nyilasi és Szokolai. A nyilatkozatból is kitűnik, hogy nem volt egy súlycsoportban a két csapat - a Honvéd minden nehézség nélkül nyerte a találkozót. ®