Zöld Sasok (1990-2005)

1995 / 3.

Renault Kft. Barcs - Almos István A Kispest elleni „kilences”... AZ ÚJSÁG főszponzora A ferencvárosiaknak a kilencedik ke­rületiek kilencedszer játszanak az „ötös években” tavaszi mérkőzést a kispesti­ekkel. Először 1925-ben, utoljára termé­szetesen 1985-ben. 1925. május 10. Hungária krt.: FTC-KAC 1-0 0-0-nál Kohut ugyan kihagyott egy 11 -est, de végül a meccs egyetlen gólját mégis ő szerezte. A mezőny legjobbja Biri, a kispestiek kapusa volt. 1935. április 7. Üllői út: Ferencvá- ros-Kispest 4-0 Ezúttal ferencvárosi játékos volt a me­zőny legjobbja! Móré mesterhármast szerzett, valamint Lázárnak is ő adta a gólpasszt... 1945. május 20. Üllői út: Ferencvá- ros-Kispest 7-0 A gólbő mérkőzésen Sárosi dr. volt a legeredményesebb - háromszor talált a kispesti kapuba. Puskást egyébként a 62. percben a Rudas elleni durva játékért a bíró kiállította. 1945. május 21. Kispest: Kispest- Ferencváros 3-1 A csapatok a sűrített fordulók okozta időhiány miatt 24 órán belül lejátszották a bajnoki visszavágót is! Rudas 2-0-as állásnál 11-est hibázott! A Ferencváros vezetősége viszont sportszerűségből nem hibázott. Puskás jogosulatlan sze­replése miatt ugyan óvhatott volna a Fradi, de nem tette. Puskás egyébként egy 11-es gólt is szerzett „jogtalan meccsén”... 1955. március 27. Népstadion: Bp. Kinizsi-Bp. Honvéd 0-0 A találkozó nevezetes nézőcsúcsot hozott: 98 000 szurkoló volt a Népstadi­onban! Ennyi néző bajnoki meccsünkön soha nem volt. A Honvéd aranycsapat nem bírt a lelkes „piros-fehérekkel”, ugyanis akkor a Fradi színe is az volt - de „a mez alatt vert a Fradi-szív”... Íme az összeállítás: Gulyás-Mátrai, Kispé- ter, Dalnoki-Szabó, Dékány-Láng, Orosz, Ombódi, Vilezsál, Fenyvesi. Honvéd: Faragó-Rákóczi, Palicskó, Bányai-Bozsik, Kotász-Czibor, Kocsis, Tichy, Puskás, Babolcsai. 1965. április 11. Népstadion: Bp. Honvéd-FTC 3-0 Albertet és Vargát a Honvéd védők si­kerrel fogták, a Fradi gólok elmaradtak. A legnagyobb ferencvá­rosi helyzetet Albert hagyta ki - illetve Si­pos az utolsó percben szerelte. Ekkor még csak 1-0 volt az eredmény... Honvéd: Takács-Posch, Marosi, Du­dás-Nógrádi, Sipos-Nagy Gy., Komora, Tussinger, Tichy, Nagy A. FTC: Géczi-Novák, Mátrai, Horváth L.-Havasi, Perecsi-Karába, Varga, Al­bert, Juhász, Rákosi. 1975. április 19. Népstadion: FTC- Bp. Honvéd 1-1 A második félidő volt az izgalmasabb, Kozma egy akció végén gólt szerzett. Csak negyedóráig vezettek a piros-fehé­rek, Máté átadásából Magyar egyenlí­tett. FTC: Géczi-Martos, Bálint, Rab, Me- gyesi-Juhász, Branikovits, Mucha-Ke- lemen, Máté, Magyar. Cs: Takács Honvéd: Gujdár-Egervári, Páncsics, Szűcs, Lukács-Pál, Pintér, Weimper- Bartos, Kozma, Fehérvári. Cs.: Virágh 1985. április 6. Népstadion: Bp. Honvéd-FTC 3-0 A Fradi a kiesés ellen, a Honvéd a baj­noki címért játszott... És mégis a Fradi az első félidőben jól tartotta magát, már- már a pontszerzés sem volt elképzelhe­tetlen. Aztán jött két Détári gól... Honvéd: Andrusch-Sallai, Nagy, Ga- raba, Varga-Sikesdi, Détári, Gyimesi- Bodonyi, Dajka, Kovács K. Cs.: Gere, Tóth FTC: Zsiborás-Szántó, Pintér, Hor­váth R., Takács-Jancsika, Rubold, Bán- ki-Zsinka, Szabadi, Pogány. Cs.: Fis­cher, Kovács 1995. április 15. ? ? ? Az FTC kiemelt rangadómérlege - három nagy riválisával szemben A mérleg mindenkor az FTC szempontjából értendő - szerencsére... FTC-UTE (1905-1994) 173 mérkőzés 79 FTC gy. 46 d. 48 LITE gy. 347-252 FTC-Kispest (Honvéd) 1916-1994 159 79 46 48 347-252 Az örökrangadók mérlege - FTC-MTK (1903-1994) 168 67 38 63 278-267 A FRADI FUTBALLMÚZEUM ajándékújságja Szerkeszti: Nagy Béla 11 ^ ZÖLD SASOK Kedves emlék a Fradistáknak: FTC-Honvéd 7-1 (1967) Novák így lőtte a tizenegyest...