Zalamegyei Ujság, 1935. január-március (18. évfolyam, 1-73. szám)

1935-02-19 / 41. szám

4 Zalamegyeí Újság 1935 február 19. est különben méltó jutalma an­nak a nagy, fáradhatatlanul nagy buzgalomnak, amit a Leánykon gregáció kifejt és biztató jövő munkájára is. HÍREK Róm. kát. és új görög: Konrád. Prot. Zsuzsa. Izr. Adar 16 Napkelte 7 óra 02 perc. Nyug­szik 5 óra 28 perckor. IDŐ: Tovább gyengülő északi­északnyugati szél, változó felhő zet, kisebb futó eső elvétve még lehetséges. A nappali hőmérséklet még nem változik lényegesen, éj­jel azonban a hideg fokozódik. — Vas megye a hercegprí­más házassági javaslata mel lett. Vas vármegye kisgyülése Szendy László dr. teológiai tanár indítványéra egyhangúan java­solja a közgyűlésnek, hogy a tör­vényhatóság üdvözölje Serédi hercegprímásnak a polgári há­zasságról szóló törvény megvál­toztatására előterjesztett javaslatát. Felkérik a kormányt, hogy a her­cegprímás javaslatát törvényjavas­lat formájában mielőbb terjessze az országgyűlés elé. ' — Rótt Nándor dr. veszpré­mi megyéspüspök holnap Bécs- be utazik, ahol résztvesz a Szent Család Zarándokház gyűlésén. — A postaaltisztek egyesü­letének zalaegerszegi csoportja szombaton tartotta tisztújító köz­gyűlését, amelyen Miron Lajos hivatalfőnököt diszelnökké válasz­tották. Elnök lett Szabó Pál szak­altiszt, jegyző Balogh István I. oszt. altiszt, pénztáros Fatér Ist­ván, ellenőrök Pásztor Lajos és Kulcsár Károly altisztek. — Szociális akadémia. Az Országos Szociálpolitikai Intézet rendezésében március második felében Budapesten hat hétre ter­jedő szociális akadémia nyílik meg. Az intézel vezetősége a megnyitásra meghívta a polgár- mestert s kérte, hogy a város az akadémiára egy fiatal tisztviselőt küldjön. Jól szórakozhat a Katolikus Köp táncesté" lyén március 2-án. — Nemzeti szocialista gyű lés Pacsán, Vasárnap délelőtt nyilaskeresztes gyűlés volt Pacsán mintegy másfélezer ember jelen­létében. A gyűlésen Árvay István dr., dr. Dücső Jánosné, Eitner Ákos és Helmeczi István dr. mondottak beszédet. Tartós ondoláláa tökéletes szépségétteljes garanciával végzem VERASZTÓ hölgyfodrász. i —■ Tolnay mégis bocsánatot kért. Tolnay Andor kaposvári színigazgató mégis megváltoztatta álláspontját. Marad továbbra is Kaposvárott és levelet intézett a kaposvári újságok szerkesztősé geihez. A lévé ben bocsánatot kér azért a sértésért, mellyel a lapo­kat a szilveszteri kabaré alkal­mából irt kritikáik miatt illette. Angol szövetek Tóth szabónál — Gyomor és bélzavarok­nál, hasüregbeli vérpangásnál, étvágytalanságnál,(szorulásnál, fel­fúvódásnál, gyomorégésnél, fel­böfögésnél, szédülésnél, homlok­fájásnál, hányingernél egy két- két pohár természetes „Ferenc József“ keserüviz alaposan ki­tisztítja az emésztőutakat. Köz­kórházi jelentésekben olvassuk, hogy a Ferenc József vizet még a hosszú idő óta fekvő be­tegek is nagyon szívesen isszák és általánosan dicsérik. — A keszthelyi Iparoskör Lang Józsefet diszelnökévé vá­lasztotta, elnökké pedig Ludwig Sándort. Tökéletes gép és gépnélRUIi DAUER leszállított árban VERASZTÓ hölgyfcdrásznál. — Farkasovszky Teri érte­síti növendékeit, hogy kedd este helyeit ma, hétfőn este lesz a táncóra a Marsz székházában. Fővárosi cipökülönlegességek: Elegáns és tartós kivitelben Kiss János cipésznél Batthyái y u. 17. Tekintse meg minta cipőimet. — A zalai borpiac a ked vezőtlen időjárás miatt az elmúlt héten kissé ellanyhult és a keres­let szünetelt. Az árak továbbra is tartottak. A Katholikus Köp far­sangi estje mápciue 2-án — Elfogott betörő. A múlt év decemberében Keszthelyen be­törtek az uradalmi lejcsarnokba éB 35 pengőt elvittek. A tettest elfogták Tóth János fiatal csa­vargó személyében. Bútorok, konyhaberendezés jó kaiban olcsón eladók, meg­tekinthető Kossuth Lajos utca 23. naponta délelőtt 11 — 12 ig és délután 4—6-ig. Kézimunka, fiié, storok, térítők olcsó vására Havasnál Zalaegerszeg. Sí szövetek Tóth szabónál. Felelős Kiadó. A R A IS Y KÁROLY. Kiadja: a .ZRÍNYI* Nyomdaipar és Könyvkereskedés Rt. Zalaegerszeg. Piékszerkesztóség és kiadóhivatal; Nagykaaiaea, Petőfi utca 24. Vehetője: Hermann ;Józ«ef. Move ZSE—NTE 8:1 (4:0). Barátságos mérkőzés Zalaeger­szegen. A szezon első mérkőzése természetszerűen nem hozhatott kifogástalan sportot, de azért máris sok szép akciót láttunk, főleg a Move részéről, amely megérdemelten győzte le kanizsai ellenfelét a mélytalaju pályán. A Move már kezdés után lendüle­tes támadásokat vezetett, mig a kanizsai csapat az első félidőben csak ritkán jutott szóhoz. A 6. percben Glaser és Horváth Fe­renc átadását Horváth Béla jut tatja kapuba. Két perc múlva Gláser a gólszerző, a 27. perc ben pedig Horváth Ferenc 20 méteres rúgása jut a kapus kezei között hálóba. A 29. percben Szép fejese eredményes. A má­sodik félidőben a fáradt Move- val szemben az NTE magára ta­lál és a félidő első 30 percében jóval többet támad ellenfelénél, de akciói gyengék és szerencse sem kiséri. Majd a Move ismét felélénkül és egymásután éri el újabb góljait. A 30. percben Glaser, egy perc múlva Horváth Bé!?, a 36. percben Szép és a 37. percben ismét Szép a gól­szerző. A kanizsai csapat csuk a 42. percben tud szépíteni az eredményen. — A győztes csa patkói máris biztató formát mu­tatott Friiz kapus, Varga és Hász a védelemben, jó állagmunkát végeztek a Kelemen, Bubics, Szabó fedezetek. A csatársorban Horváih Béla és Glaser tűntek ki, de eléggé jól dolgoztak Szép, Horváth Ferenc és Léránt is. NZTE-ZTE 4:1 (1:1) Barát­ságos mérkőzés Nagykanizsán. Ragyogó napsütésben, húsz cen timéteres sárral borított pályán, Zrínyi támadásokkal kezdődik a játék, a csatársor erősen ostro­molja az egerszegiek kapuját. A 6. percben Púm szabadrúgása belső kapufáról pattan a mezőny­be. A játék a mély talaj dacára változatossá fejlőd k és hamaro­san a ZTE adja vissza a kapu- fakölcsönt a kanizsaiaknak. A 20. penreben egy vérszegény öss?já­tékból Csöngei szerzi meg a Zrínyinek a vezetést (1:0). A gól láthatólag felrázza az egerszegi csapatot, erős ostromba kezd, melynek a 26. percben meg is van az eredménye : Mariinka lö­vését Hetyei nem tudja védeni (1:1) A kanizsai együttes gyors ellentámadásba kezd, de náluk is ugyanaz a baj, mint a ZTE­nél, puha és gólképtelen a csatár­sor. A 42. percben Boronics a gólvonalon csip el egy labdát. Nagyon kétes a helyzet, mindenki gólt lát, de a biró nem adja meg. A tribünön óriási zaj támad, ami pillanatok alatt parázs han­gulattá fokozódott. A játékvezető ugyani» ki akarta állítani Szakáit, aki megtagadta az engedelmes­séget és nem ment le a pályáról, mire a biró egyszerűen lefújta a mérkőzést. A csapatok levonultak a pályáról, s amíg az öltözőben a biró magyarázza az esetet, ad­dig a tribünön rendőrök kezdték igazoltatni az eközben egymás­sal majdnem kézitusára kelő druk- kerokat. Félórái szünet után új bíróval az élén fut ki a két csa­pat. Már az első percben meg­állapítható, hogy a kanizsai csa­pat veszélyesebb, bár a ZTE le­génysége is latba veti minden erejét. A 11. percben Hetyei a gólvonalon fogja el bőrt, ugyanaz a helyzet, mint Boronicsnal az első félidő végén, de az uj biró is irgalmas, nem ítéli meg gól­nak. Nyolc percen keresztül ost­romolja a zalaegerszegi csatársor a Zrínyi kaput, Hetyei azonban gyönyörűen véd. A 21. percben Villák, a 24. percben Ciöngei juttatja eredményhez a kanizsai­akat (3:1) Már a félidő végefelé járunk, amikor a biró Bacsait le- küidi a pályáról, majd nemsokára Csöngei beállítja a végeredményt (4:1). Az egerszegi csapatból ki­tűnt Boronics, Szakáit, Stubán, Mariinka és Ciirkovics, a Zrínyi­ből Hetyei, Kárpát, Babos, Csön­gei és Beke. Boda nem a csa­patba való, nagyon rossz volt. Flumbor*, az első félidő játék­vezetője a lesállások megítélésé­nél ingadozott, különben jól ve­zette a mérkőzést. Nagy biró a kanizsaiak javára igen elfogultan ítélkezett Komolyalanul vezette le a második félidőt, ami a játék fairságára és az eredmény kiala­kulására nagy befolyással veit. Zalaegerszeg megyei város polgármesterétől. 1814/1935. Hirdetmény. Az 1894. évi XII. t. c. 50. §-a alapján felhívom a zalaegerszegi birtokosokat, hogy a belsőségek­ben, szőlőkben, majorokban és kertekben levő fáikat és bokrai­kat a hernyófészkektöl, vértesek­től, lepketojásoktól és darázsfész­kektől, még a tél folyamán meg­tisztítsák és az összegyűjtött da­rázs és hernyófészkeket, valamint a lepketojásokat elégessék, mert az irtás a hernyók kikelése után csak nagyobb munkával és több költséggel lesz keresztülvihető. Akik ezeket a munkálatokat március hó 31-ig nem teljesíte­nék, azoknak költségére az 1894. évi XII. t. c. 52. §-a értelmében az irtást a hatóság fogja fogana­tosíttatni, ezenkívül az elkövetett kihágásért ugyanezen t. c. 95. §-ának k/. pontja illetve az 1921. évi XXVIII. t. c. értelmében 40 pengőig terjedhető pénzbüntetés­sel fognak büntettetni. Zalaegerszeg, 1935. febr. 14-én. Polgármeter. Tekintse meg Schütz Áruház kirakatait. ■RÉKA 90 | 1 GAÁL kárpitosnál Ml lengő Zalaegerszeg, E1 Rákóczi R ír. 44. KULIFFAI drogéria _ _ » ... . . ZALAEGERSZEG fotoszahuzlet A .Zrínyi" Nyomdaipar Részvénytársaság nyomása Zalaegerszeg, Széchenyi-tér 4. Nyemdáért felelős: Arany Károly.