Zalamegyei Ujság, 1934. július-szeptember (17. évfolyam, 147-220. szám)

1934-08-07 / 178. szám

4. Zalait egyel Újság Í934 augusztus 7. — Kutya a gyermekkocsi« ban. A Veszprémi Hírlap írja: A mai szomorú erkölcsi viszo­nyainkra jellemző eset történt az egyik balatoni fürdőhelyen. A délelőtti korzóra, amikor az em­berek a fürdőbe mennek, egy kis gyermekkocsit toltak ki. Azt gondolná az ember, hogy újszü­lött gyermek volt benne! De nem az volt, hanem puha párnák kö zött egy kis kutya szőrös feje és lába kandikált ki. Nem volt meg­állapítható, hogy ki volt a gaz­dája a kutyának és a kocsinak, de bárki lehetett is, úgy gondol­juk, nem sok érzéke lehet a sok nyomorgó, rongyos gyermek szen­vedése iránt, mert, ha volna, ak­kor nem kis kutyát rakna gyer­mekkocsiba, hanem ezek közül venne egyet magához. így talán kevesebb feltűnést érne el, de annál nemesebb volna a cseleke­dete. Olyan régen beszélnek már arról, hogy a többgyermekes csa­ládokat adó- és egyéb kedvez­ményben kell részesiteni a gyer­mektelen családok és agglegé­nyek terhére. A fenti kirívó és megdöbbentő példa csak még jobban sürgeti ennek a szociális intézkedésnek a bevezetéséi I — Elitéit támadók Nyers Ilona gyenesdiási leányt a közel­múltban az országúton megtá­madta három legény és a gyűrű­jét elvették. A törvényszék most a támadók egyikét, Jancsakics Árpán 19 éves legényt 5 havi fogházra, két fiatalkorú társát egy hónapra és íiz napra Ítélte. SPOUT. Move ZSE — Nagykanizsai Zrínyi TE 5:1 (2:1). Barátságos Zalaegerszegen. Biró Singer dr. A bajnoki szezonra való ké­szülésnek számított a vasárnapi mérkőzés és a csekélyszámu kö­zönség csak helyenként láthatott élvezetes játékot. A mérkőzés a Move támadásaival kezdődött, s bár erőtlenek voltak az akciók, a Zrínyi még ennek sem tudott el­lenállni. Horváth Ferenc már a 6. percben pompás gólt rugóit, majd a 11. percben újabb góllal ter­helte a kanizsai hálót. A Move fölé­nye ezután is folytatódott, a ka­nizsaiak nem tudtak lábrakapni. Végre a 25. percben egy tizen­egyest értek el, ds azt mellé rúg­ták, közvetlen befejezés előtt pe­dig megszerezték egyetlen gólju­kat. A második félidőben már a Zrínyi tetszetősebb játékot muta­tott és negyed órán keresztül sok szép akciót vezetett, de a puhán játszó csatárok nagy helyzeteket is kihagytak. Ezzel szemben a Move a 25. perctől kezdve nagy lendülettel támadott és egymás­után érte ei góljait. A 27. perc­ben Horváth Béla volt a gólszer­ző, a 30. percben Szép fejese jutoti a hálóba, a 36. percben pedig Léránt rúgta az ötödik gólt. A félidő végén ismét a kanizsaiak támadtak. A Move csapatából egyénileg Horváth Béla, Hász, Varga és Fritz tűntek ki. A ka­nizsai csapatban a jobbszélső volt jó. Győzött a Move tenniszcsa- pata. A Move ZSE tenniszcsa- pata vasárnap szép győzelmet aratott a szombathelyi Haladás együttese ellen. Különösen érté­kes Bozzay Tunci győzel­me a női egyesben és Briglevits István dr. é a férfi egyesben. A versenyt a Move csapata 6:4 arányban nyerte. A női párost a besötétedés miatt nem fejezték be. Eredmények: Férfi egyes­ben :Brig!eviís dr.(Move) — Csa­thó (Sz.) 6:2, 6:3, Simonits (M) — Pados (Sz.) 7:5, 6:2, Czékus (Sz) — Ján dr. (M) 8:6, 6:1, Ajtay dr. (M) — Szüts (Sz) 2:6, 6:3, 6:4. Női egyes : Bozzay Tunci (M) — Mayerné (Sz) 4:6, 6:4, 6:3, Borbély Zsófia (M) — F reifeldné (Sz) 8:6, 3:6, 6:3. Férfipá­ros : Csathó, Czékus (Sz) — Borbély dr., Briglevits dr. (M) 9:7, 6:2, Ajtay dr., Ján dr. (M) — Pados, Szüts (Sz) — 6:4, 6:3. Vegyespáros: Csathó, Mayerné (Sz) — Briglevits dr., Gyömörey Boriska (M) 6:1, 6:4, Czékus, Freifeldné (Sz) — Bor­bély dr., Gyömöry Éva (M) 6:3, 7:5. A Davis Cup tenniszmérkő- zésen a magyar csapat 3:2 arány­ban győzött Norvégia csapata ellen. A három nemzet uszó- mérkőzésén Magyarország győ­zött 43 ponttal. Második Olasz­ország 27, harmadik Jugoszlávia 7 ponttal, Műugrásban, 1500 mé­teren és a 4x200 méteres stafé­tában az olaszok, 200 méteren a magyarok győztek. Vizipoló—mérkőzés Kani­zsán. Csikók-NTE 4:3 (3:1) Az a kevés közönség, amelyik egy ritka, élvezetes sportcsemege reményében kereste fel vasárnap este a városi strandfürdőt, nagy csalódással állapította meg, hogy gyerekcipőben botorkál a vizisport Kanizsán. Először is derékig érő vízben nem lehet vizipolót játsza­ni és feltétlen elvárja a közönség, gondoskodjék a rendezőség legkö­zelebbi alkalomra a medence feltöl- téséről. Sok bosszankodásra adott okot az a körülmény is, hogy a biró nem határozott és átengedte magát a közönség hangulatának. A tréner is beállt a játszók sorába és hi­báival sokszor hangos megjegy­zésekre késztette a nézőket. Egy megítélt büntetőnél elkezdett ma­gyarázni a bírónak, ki azután megváltoztatta határozatát. De nincs L »;J;ö fegveiem a csapa­tok között. Sok időbe kerül, mig ilyen körülmények között számí­tásba jöhet Kanizsa vizisportja. Tüttő biró sípjelére a következő felállításban állt ki a két csapat: Csikók: Lieb, Klinger, Stampfe!, Begidsan, Krása I, II, Reinitz, NTE: Zalai, (Csáki) Slosser, Csáki, Berke, Kálmán, Sultheisz, Mérei. Már az első percben Stampfel- Begidsán-Krása I. akcióból az utóbbi szép góllal megszerzi a Csikóknak a vezetést. (1:0) Kál­mán félpályáról cgyenlit, (1:1) melyet Begidsán védheíeílen gól­ja követ. (2:1) Kis mezőnyjáték után Begidsán állítja be a félidő végeredményét. Szünet után Csáki megy a kapuba, de Reinitz pél­dás dobása védhetetlen. (4:1) Itt elfajul a játék, a közönség erősen tüntet, hogy a biró Berkét állítsa ki, ez meg is történik. A durva­ság fokozódik és egy kapuelőtti kavarodásból az NTE gólhoz jut, (4:2) Siosser kiállítása után Mé- rei állítja be a végeredményt. A Csikókból Lieb, a két Krása, Begidsán, Stampfel és Reinitz, az NZTE-ből Suitheisz,Csáki,Slosser érdemelnek említést. Tüttő hoz­záértően vezette a mérkőzést. HJ­Zrínyi könyvkereskedés ke­res msgvételrs I Marton, Mu­zulmán s Irakon c. könyvet. Kiadja ; a „ZRÍNYI“ Nyomdaipar és Könyvkereskedés Rt. Zalaegerszeg. Felelő« kiadó : ARANY KÁROLY. Flókszerkesztőség és kiadóhivatal; Nagykanizsa, Petőfi utca 24. Vezetője: Hermann József. Keszthely, Kossuth Lajos u. Kirándulásra Stauffer dobozos emmenthalit vigyen, mert az hygienikHS csomago­lásával megbízható ! Csak jobb üzletekben kapható, Budapest, augusztus 6. 77 kg-os tvki 15 80—16—, egyéb 15'65-1580 78 kg-os tvki 1595— 16.15, egyéb 15.80-16 00, 79 kg-os tvki 16-10—16-30, egyéb 15-95—1615, — 80 kg-os tvki 16.20-16,40, egyéb 16 05 16’20, rozs 10.00—10.10, takarmányárpa 1100—11.30, sörárpa 10 50-11.— zab 11 50-11-75, tengeri 10.00-10-20,— i korpa 8 70 - 8-80 pengő. Varrodák figyelmébe! jMindenféle plissét legszebben, leggyorsabban, legolcsóbban készít Molnár, Keszthelyen (Anirássy-tér i.) — Yidéti megreiáeléssAet postaioramtáTai száiiitíuK. Legszebb szövetek nagy választékban Elsőrendű munka garanciával. jády utóda SZEKERES FERENC szabónál. ZALAEGERSZEG, PETŐFI SÁNDOR [U. 23 fisaaBB^ag^aBBBCBaBaagaamgamBgaBgaBBBffiaBBe^afflBs^ ÚJDONSÁGI 3 perc alatt kész egy tartós bullám. A világ legújabb eljárásával utolérhetetlen szépséget garantálja. GÁSPÁR 1934. Nemíetkozi Dauer-verseny V. dij nyertese. MMSMHgBMMBWWBHPMaagMBI Elegáns férfi ruháit és uridivestcilkfeellt Téth-nál s ja © r 2 i he. A gazdaságos cséplés feltételes goiyés ésgörgőscsapágy, EltiSERGÉ gumitextil hsjlóssij. Beszerezhető egyedül a képviseletnél : műszaki cégnél Zalaegerszeg, Kossuth L-u. 9. Traktor, g&sgégs, autó, mot r- alkatréizek, tömítések a legolcsóbban. A „Zrínyi“ Nyomdaipar Részvénytársaság nyomása Zalaegerszeg, Széchenyi-tér 4. Nyomdáért felelős: Arany Károly.