Váci Hirlap, 1934 (48. évfolyam, 1-100. szám)

1934-03-28 / 25. szám

váci hírlap 3 OLVASSA EL MINDEN HIRDETÉSÜNKET, MERT A VÁCI HÍRLAPBAN MINDEN ÜZLETET MEGTALÁL ! ! ! ban a Herczeg-könyveket fogja élénkebben keresni. Ezután az előadónak két tanítványa, Re­mete és Szraptó tanitónövendé- kek előadták az elsötétített te­remben Herczegnek a Bánya c. drámai jelenetét, nagy hatással. Meleg tapsokat kaptak. i^agygiyüiés less az idegenforgaloméit Hirt adott a Váci Hírlap arról a mozgalomról, mely a polgár­ság kebelében már több hete megindult, hogy megakadályozza a város elnéptelenedését és hat­hatós propagandával megindítsa a város idegenforgalmát. Vasár­nap délután újra összejöttek en­nek a kis bizottságnak tagjai és beszámoltak arról, hogy a múlt vasárnapi határozatokat a polgármester elé terjesztették, aki megigérte, hogy támogatni fogja kívánságaikat illetékes he­lyen. Úgy tudjuk, hogy elhatá­rozták egy nagygyűlés megren­dezését, melyet Husvét utáni va­sárnapon április 8-án tartaná­nak meg a városháza nagytermé­ben. Ennek a nagygyűlésnek a célja, hogy a váci érdekeltek egységesen szánjanak síkra egy­részt a Vácot pusztulásra Ítélő vasuttarifa reformjának érdeké­ben, másrészt pedig a város idegenforgalmának emeléséért. A Reménység értékes győzelme A VSE nem tud idegenben játszani Vasárnap itthon csak a Re­mény-pályán volt meccs. Győ­zött is mindkét csapat s a Re­mény profimeccsén meglepe­tésre legyőzte nemrég még erős ellenfelét, Szentlőrincet. Amat­őrcsapata a Fóti Testvériség felett diadalmaskodott, nagy gól­arányú győzelemmel. A VSE- VAC I. Csillaghegyen küzdött s csak eldöntetlent tudott kicsi­karni. A VSE-VAC legénysége újabban idegenben megtorpan s különösen csatársora becsüli túl az ellenfél „megfélemlítő“ ere­jét. A jól helyezett csapat fel­adta talán a bajnoki reménye­ket? A VSE-VAC II. Foton kö­szörülte ki a múlt vasárnapi csorbát, legyőzve az ottani SE-t. Az ifjak veretlenül küzdenek a bajnokságért, újabb két pontot szerezve. Reménység FC—Szentlőrinc 4 : 3 (2:2). Bajnoki. Biró Lengyel. Köbl 1-el erősödve s még min­dig Hingyi nélkül állt fel a Re­ménység a szentlőrinciek ellen. Gyors iramú támadásokkal in­dul a játék. Már az első percek­ben látni, hogy szép mérkőzés lesz. Mindkét csapat a legna­gyobb igyekezettel fekszik a játékba. Az első 5 perc két ve­szélyes, de sikertelen támadása után a szentlőrinciek jönnek fel szépen a váci kapu elé s Skarka í. hibájából Paksi megszerzi a vezetést. Utána megint csak a szentlőrinciek támadnak s most ugyancsak Paksi, tiszta lesállás­ból, berúgja a második gólt. Ezután a váci fiúk is észhez térnek és szép támadásokkal ostromolják a vendégek kapuját s teljes sikerrel, mert 3 perc alatt Tóth és Újhelyi góljával kiegyenlítenek. A II. félidőben Molnár megy hátra bekkelni, Brandt jobb- halfnak s Skarka I. előre, a csa­társorba. A védelemnek ily mó­don való erősítése előnyére vált a csapatnak. Most egy 11-esből Tóth szerzi meg a vezetést a váciaknak, majd ismét, egy sza­bályos gólt lő, de a bíró nem adja meg. Utána Szentiőrinc kiegyen­lít, de Köbl II. bombalövését a kapus nem tudja fogni s a visz- szapaítanó labdát Tóth gólba vágja. Reménység amatőr—Fóti Test­vériség 5:1 (2:0). Bajnoki. Biró Takács. A fiatal csapat lelkes és szép játékkal győzött. VSE-VAC-Csillaghegy 1 : 1 (1 : 1). Bajnoki Csillaghegyen. Bíró: Kecskeméti. Az első félidőben hamar ki­domborodik a váci legénység nagyobb technikai tudása, ám erejét a mélyen homokos pályán érvényre juttatni nem bírja. A füves pályához szokott fiúk minduntalan úsznak a homokban s akcióik eredménytelenek. Jól kidolgozott összjátékból születik meg a váciak első és egyetlen gólja, Drajkó lövéséből. Csillag­hegy otthon van a homokban s hamar kiegyenlít. A II. félidőben már bontakoz­nak a váci csatársor hibái. Hiába a sziklaszilárd védelem, a fel­első osztályának húzásai április 14-én kezdődnek Legnagyobb nyeremény szerencsés esetben 5 0 3.030 vagy 4 0 0.0 0 0 pengő jutalom és nyeremények 390.300 © © ö 2 0 9 1 o 0 50.000 40.000 30.000 0 0 0 25.000 20.000 15.000 sib., stb. pengő összesen 7,722.000 pengő Állandó állami felügyelet és ellenőrzés 84.000 sorsjegy közül 42.000 biztosan kisorsoltatik Minden második sorsjegy nyer! A sorsjegyek hivatalos ára: Egész I I Fél 11 v* pengő I I pcDgő* I Negyed[ 6 pengő Nyolcad pengő az összes főárusitóknál kaphatók ■^mKUrTUR-MOZGO^^ ———«—1B— Nagyszombaton 7 és 9 órakor. Husvétvasárnap 3, 5, 7, 9 órakor 20 — 70 filléres mozin! AN NY ONDRA: SZŐKE BESTIA Husvét hétfőjén és kedden 2 SLÁGER 20—70 filléres mozin» ¥i€lJÄ¥Sl€»SS¥ STAN és PAN jj ÉLJEPJ AZ ÉLET AZ AGGLEGÉNY-APÁK jj 1000 menyasszony — 1 vőlegény JÖN! Közkívánatra a világ legjobb Gustav S'i’őhHíh—Szőke Szakáll—B.iaue Iffaíd-filmje: j IVEM KÉít9>EM, KI VAGY — filléres mozin — reprizben — Természetesen a Kultur-Mozgóban I tűnőén jól működő halfsor, ha a csatársor nem teljes s egy két pontján feltűnően gyengén mo­zog. Az egész félidőben „fél“ a csapat az ellenféltől, pedig az is tehetetlen, hiszen fölénybe kerül s nem bir a váci véde­lemmel. Lett volna helyzet nem egy a váci győzelemhez, de a csatárok kapkodnak s lőhelyzet- ben mindig bizonytalanok. Nem is-változik a helyzet s még sze­rencse, hogy az itthon játszó csapat nem vitte el Váctól az egy megszerzett pontot is. VSE-VAC II.—Fóti SE 3 : 2 (2 : 0). Bajnoki Foton. Az első félidőben nagy elánnal támad Vác s lelkes játékát sze­rencse és két gól kiséri. Mind­kettőt Csáky lövi. A második félidőben már Fót lelkesebb a pályán, gyorsan egyenlítenek, mely után Csáky szerzi meg a győzelmet jelentő gólt s hogy csak egy gólt rú­gott, annak a kapuba tömörülő fóti taktika volt az oka. VSE-VAC ifj.—Fóti SE 2:0 (1:0) Bajnoki Foton. Az ifjúsági csapat lelkesen halad az élen, veretlenül s biz­tosan megy a serlegért. A gólo­kat Zafiry lőtte. Nagymarosi KSE-VSE-VAC ifj. II. 7 :3 (2:2). A VSE-VAC negyedik s legif- jab csapata egy félidőn át méltó eRenfeie volt a nagymarosiak­nak. Jói sikerült az újjáalakított Fürge bemutatkozása — Sebet olcsón kiránduini Megirta a Váci Hírlap, hogy az öreg Fürge uj nyersolaj mo­tort kapott, valamint azt is, hogy ujjáalakitása alkalmából a hajó­zási felügyelőség le is vizsgáz­tatta az uj motorost, a mely a hozzá fűzött reményeknek min­denben megfelelt. Két óra alatt tette meg az utat Budapestről Vácra, tehát annyi idő alatt, amennyi ideig a nagy hajók szoktak feljönni. Vasárnap több, mint száz személlyel Csillag­hegyen járt, hasonlóképen min­den fennakadás nélkül bonyolí­totta le a hétfői vásár hajófor­galmát. Az átalakítási munká­latok még nem fejeződtek be teljesen, még hátra van egy két változtatás, de már most is meg lehet állapítani, hogy üzem- bentartásának költségeit közel egyharmadára sikerült redukálni így most már hosszabb jára­tokra is rentábilis lesz. Terve­zik, hogy péntekenként állandó járatot indítanak Dunabogdány— Visegrád — Kisoroszi vonalon. Valamint egyes kirándulásokra, most már lényegesen csökken­tett bérért lehet a Fürgét bérbe­venni. így pi. az esztergomi út 120 P-be kerül. Budapestre 90 pengőért, Visegrádra 60 pengő­ért, Verőcére pedig 40 pengőért megy fel a Fürge. Tekintetbe véve, hogy 80 személy kényel­mesen elfér a hajóban, az árak valóban olcsók. Hiszen az esz­tergomi út 150 pengőbe kerül, mig a filléres hajó l-80-at kér ugyanezérP^áz útért. Mivel a Fürge olcsóbb, mint a Vác, a két part közötti forgalmat is a Fürge fogja lebonyolítani így a íl év óta szolgáló Vác lesz most a tartalék hajó. Mérleg karbantartás! Tisztelettel értesíteni Vác és környéke mérlegtulaj­donosait, hogy március hó 15-étől vállalom a gyors, balancz, tizedes, százados és szekér mérlegek évi karbantartását. Szükség esetén kölcsön mérleggel díjtalanul szolgálok. Jómunkámgaranciája 8évi önállóságom, mely idő óta a legnagyobb cégek és uradalmak, úgy helyben mint vidéken teljes meg­elégedésüket érdemeltem. Elvem a tökéletes munka és a mai gazdasági viszo­nyokhoz alkalmazkodó al­# csony árak. Szives párt­S I u n á r István Rákóczy-tór 8. sz. Vác I város until Ambró- és Eötvös- utcára nyíló, jó fek­vésű HÁZTELKEK jutányos áron és kedvező fizetési fel­tételek mellett el­adók. Esetleg már meg lévő tervek, vagy tetszésszerinti házak felépítve. Bő­vebbet : Biisitz-fatelepen ftruáil-lltca Telefon 113