Váci Hirlap, 1927 (41. évfolyam, 1-98. szám)

1927-08-31 / 67. szám

4 váci hírlap Az anyakönywezeíö härei 1927 aug. 23-tól.-1927 aug. 30-ig szüléitek-. Kiss Antal szöbafestőmester leánya Mária, rk. —, Garai János földmives leánya Julianna, rk. - , Selmeczi László cipészmester leánya Julianna, Mária, rk. —, Kurdi Sándor molnármester leánya Gábriella, Mária rk. —f Klein István géplakalossegéd leánya Sári, Ilona, rk —j Mészáros István ácssegéd fia István, rk. , Hodák Pál autóvezető leánya Irén, rk. —, Nábelek János gyárimunkás leánya Ilona, ref. —, Prékopa János földmives leánya Mária, rk. —, Králik János földmives leánya Borbála, rk. , Rácz Lajos lakatossegéd fia Gyula, rk. Meghaltak; Lehóczky Ferenc 11 hónapos, rk. —, Báján Julia 17 éves, rk. —, Simon Erzsébet 8 hónapos, rk. —, Rostetter János kereskedő, 58 éves, ref. —. Leszenszky Mária 8 hónapos, ref. —, Koós Ferencné 88 éves, rk. Házasságot kötöttek: Glózer Pál vasöntősegéd, rk. és Hanák Erzsébet rk. —, Czotter János magántisztviselő, rK. és Kettler Anna, rk. —, Mathisz László droguistasegéd, rk. és Szabados Margit rk, —, Schaffer Oszkár vegyész, izr, és Márton Piroska, izr. Panicz István asztalossegéd, rk. és Galántai Ju janna, rk, Kihirdetést nyertek: Biró János és Seipel Matild —, Mészáros Ferenc és Tóth Rozália. Vizsgálatok az izr. polgári iskolában A váci izr. polgári iskolában a javitó- vizsgálatok szeptember hó 12-én, hétfőn reggel 8 órakor kezdődnek. Ugyanazon napon, valamint 13-án, kedden lesznek a pótbeirások is. Fiú és leánynövendéke­ket felekezeti különbség nélkül vesz fel az iskola. Vogel Mihály « Vizvezeiék és egészségügyi ■ berendezési " vállalkozó l ® ■ i Vállal; Intézetek és magánházak ■ g ■ vízvezeték és csatornázási [ g munkáit, | a valamint a már meglevő, régi ■ házi vízvezeték átalakítását ■ ■ a városi vizműigazgatóság által előirt szabá- ■ g lyok szerint jutányos áron, teljes garanciával. Fürdő, mosdó és klozett t berendezési tárgyak, J az ujonan berendezett műhelyem mintaszobá- J s jaban bármikor megtekinthetők ■ Petróczi-utca 3 sz., földszint Tisztelettel értesitem Vác város és a vidék nagyrabecsült közönségét, hogy épülei- és búlormázolást a legmodernebb igényeknekmegfelelően vállalom. Szakszerű munkámmal igen tisztelt megrendelőim megelégedését óhajtom kiérdemelni. Kiváló tisztelettel Hoys Gyula fényező és mázoló Jó házból fiút tanulónak felveszek Mérlegtulajdonosok figyelmébe^ Értesítem az igen tisztelt mérleg­tulajdonosokat, hogy mérlegek készítését, szakszerű javítását és hitelesíttetését jutányosán vállalom 5 Blunár István mérlegkészitő Vác, Rákóczy-utca 18 — 21. A VÁCI HÉT Megtörtént. Egy öreg váci néniké, a ki még soha semmiféle törvénybe ütköző cselekedetet nem csinált, hogy, hogy nem, lekerült Pestre, a törvényszékre, valami állítólagos tyúklopás miatt. Roppant zavartan állt az elnök előtt, a zsebkendőjét tépegetve, a mikor az elnök meg- k érdezí tőle ; — Hát tudja-e néniké, hogy az ügyész úr azzal vádolja, hogy tyúkot lopott? A néniké izgatottan tekint jobbra, balra, majd hevesen felkiált: j — Micsoda ? . . . Engem ? . . . ügyész úr ? . . . óh, a gyalázatos . . . A történet hiteléül fel kell még jegyeznünk, hogy az általános nagy nevetés miatt fel kellett függeszteni a tárgyalást. Egyik vendéglősünk nagy építkezésbe fogott. Ezzel kapcsolatban felkereste Andor Károlyt, a vízvezeték.építés főigazgatóját, azzal a kéréssel, hogy lehetne megoldani a vendéglő pincéjének csatornázását. Tudniillik a pince nagyon mély és vízvezetéket akar bevezetni, de a csatornázás künn az utcán magasabb, mint a pince, épen ezért aziránt érdeklődött Andornál, hogy hogyan fog onnan a víz kifolyni ? Mire vízmüveink mindenható fejedelme így válaszolt : — Ugyan, ne nagykép " sködjőn, kedves barátom, magának az a fontos, hogy a víz be- follyon s nem fontos, hogy kífollyon. A fotball fekete vasárnapja Váci SE—Alagi SC 2 : 2 (2 : 1). Fekete vasárnapjuk volt a váci csapatoknak. A VSE is nagy balszertncsével játszott Ala- gon. Tartalékjai dacára az első félidőben szép összjátékkal, hatalmas lendülettel játszott a váci csapat és már 2 : 0 arány­ban vezetett; sőt egy harmadik szabályos gólt is ért el, a mikor a lehetetlenül bí­ráskodó Holló biró akcióba lép; — a gólt nem adja meg, szabadjára engedi az alagi támadást s ezzel szemben a váciak min­den erőteljesebb akcióját megakasztja. Az alagiak vérszemet kapnak és a támadó váciakat egymásután vagdossák fel. Az alagiak kapujánál minden veszélyesebb helyzetnél egy alagi drukker kezében ha­talmas bot bólongat a biró felé és a vége — kiegyenlités. Ilyen mérkőzésekhez ha­tározottabb, rutinirozottabb birák kellenek, olyanok, kiket az egyik ellenfél sem tisz­tel meg azzal a sóhajtással: „No, ezt az Isten küldte nekünk!“ Szép a kollegálitás, de egy birónak a legszebb erénye talán mégis csak a pártatlanság lenne! Csillaghegy— VAC 2:1 (1:0). Biró: So­mogyi. A váci Atlétikai Club az őszi első bajnoki mérkőzését saját pályáján a csillag- hegyi csapattal játszotta. Nappal szemben kezd a VÁC, de a lassú csatárai­tól csakhamar elveszik a labdát a fürge s gyors Csil­laghegy heves támadást intéz a VÁC kapuja ellen, de a védelem biztosan áll a helyén. A 7. percben azon­ban egy védelmi hibát kihasznál Csillaghegy s éles lövéssel a kapuba juttatja a labdát. (1:0) Némiképen felvillanyozza ez a váciakat s támadást támadásra intéznek, de a kapu előtt tehetetlenek a csatárok. A VÁC védelmi vonala'állandóan osztogatja a csatárok­nak a labdát, de eredmény nélkül. A II. félidő 17-jk percében végre Szálainak sikerült gólt rúgni. Innen kezdve megint igen unalmas játékot mutatnak, de azért Csillaghegy egy szép lefutása a 24-ik percben ismé* gólt hoz. A VÁC támadásai gyengék, nem tudja a lab­dát az ellenfél kapujáig vinni. Pilisvörösvár—VTE 4:2 (1 : 1). Biró : Engel. Meg nem érdemelt vereséget szen­vedett a váci Testgyakorlók csapata. Vé­delme, mint csatárai dolgoztak s állandóan fölényben voltak, de Lobi kapusnak igen rossz napja volt. Az első gólt Pilisvörös­vár a 15-ik percben érte el, a mit a 40-ikben Pásztor révén VTE kiegyenlit. A második félidő 4-ik percében ismét Pilisvörösvár lő gólt, mire a váciak igen heves táma­dást intéznek. A 10 ik percben VTE tizen­egyest ér el, de Glück kapu mellé rúgja. Néhány pillanatra rá ismét tizenegyest mg a VTE, de Jäger lövését a pilisvörös- vári kapus ügyesen kornerre lövi. Ezután pilisvörösvár intéz erős támadást s a 20-ik percben újra gólt rúg. A 23-ik percben Schik ügyes kiszökése gólt eredményezett. A 30 ik percben Pilisvörösvár 11-est lő, a mi be is jut a hálóba. A kapus mind a négy gólt védhette volna. Pilisvörösvár szépen, nyugodtan játszott. Legjobb em­bere a jobb szélső volt. A VTE játékosai közül Márkus tűnt ki. Dunakeszi SC—V Törekvés. 6:2. A Burgundia-utca hőse Csak nemrég adtunk hirt egy alsópetényi napszámos állati tettéről s most újból akadt egy magát embernek nevező váci napszámos, a ki kivetkőzve emberi mi­voltából, éretlen hét éves kislányokkal fajtalankodott. A Burgundia utcában lakik s Messina Józsefnek hívják. Van családja, családos fia, őmaga negyvennyolc éves, féllábú rokkant, a ki nem törődött családja tisztességes nevével, cukorral és pénzzel csábítgatta magához a kislányokat. Eddig három kislány családja tett ellene felje­lentést, az egyik kislány hét éves, a másik kettő nyolc. A mikor már félt tettét otthon elkövetni, lecsalta áldozatait a ligetbe s csónakon átvitte őket a szigetre s ott űzte velük borzalmas szórakozását. Az egyik kislányt testi épségében is tönkre­tette. A rendőrség még áldozatok után nyomoz, Messinát pedig a törvény igaz­ságot osztó kezébe adták. A szerkesztő távolléte alatt a szerkesz­tésért és kiadásért felelős KÖVI ISTVÁN. Kitűnő házi tejet kaphat az Iparudvarban APRÓ HIRDETÉSEK. pmm fillérért közölheti hir­Jp detését ebben a rovat- ban mindenki Bélyegzőket rézből, vagy gummiból jutányos áron szállít a Pestvidéki Nyomda Vácon. Menyasszonyi és al­kalmi fésüléseket vállal Weisz Sándorné fodrásznő Vác, Rakóczy-tér 3. Zománc táblákat Ízléses kivitelben szálút a Pestvidéki Nyomda Vácon Telefonszám: 17. Négy szobás utcai la­kás, mellékhelyiségekkel együtt azonnal kiadóBuda- pesti-főút 37 alatt. Bőveb­Pengőpenztárcák, n­bet Budapesti-főűt 35 2 dikiilök minden kivitelben Blau M. és Társánál Vác, gr. Csáky-út 7. Gépész, oklevéllel ren­delkező műszaki s.tiszt. Művezető, gépész, v.egyéb megfelelő állást keres. Cint a kiadóban 4 Eladó egy jó fejőstehén Burgundia-utca 6. szám alatt Figyelem. Váci kültel­ken, a Gajáry-telepen la­kom, keresek 55- 60 éves egyedül álló embert, aki házkörüli munkát, telié.i- fejest és kerti munkát vé­gezne. Fizetésben és meg­becsülésben részesítem, de Zongora, uj Bössendor- fer, olcsón eladó. Baranyai Mihály, Tabán-utca 19. A Modern kölcsön- könyvtárból Mária Te- rézia-rakpart 4. sz. a leg­újabb irodalmi műveket is olvashatja. Kölcsöndij havi 2 pengő Tanulónak jó házból fiút felvesz Schmidl Samu fűszernagykereskedő Vác, Széchényi-utca 5, 1 Iskolatáskák, rajz- és Írószerek, hegedűk, hang­szerek és húrok legolcsób­ban Blau M. és Társánál, Vác, Gróf Csáky-főút -7. becsületben megőszült em­berre van szükségem. Le­velek Bosányi kézbesítő­höz cinizendők Vác, város­háza. Zsebkések, ollók, bo­rotvák, Gilette készletek és pengék, fenőszijak, szap­panok Blau M és Társánál, Vác, Gróf Csáky-főút 7. Értesítés. Üzletemet gr Csáky Károly-út 13, a régi adóhivatal épületébe he­lyeztem át. Blum József szabómester Készítette a Pestvidéki Nyomda Vácon