Új Szó, 2009. április (62. évfolyam, 76-99. szám)

2009-04-07 / 81. szám, kedd

www.ujszo.com ÚJ SZÓ 2009. ÁPRILIS 7. Sport 23 A német mester ma hazautazik Németországba Werner Lorant lemondott ÚJ SZÓ-ÉRTESÜLÉS Dunaszerdahely. Tegnap délután lemondott Wemer Lorant, a DAC él­vonalbeli futball­csapatának vezetőedzője. Khashayar Mohseni klubelnök próbálta maradásra bírni a 60 éves német szakembert, ám ő hajthatatlan maradt. Lorant a tavaszi gyenge eredmények és a pénteki szurkolói támadás miatt - ököllel megütötték - távozik Dtmaszerdahelyről. A tapasztalt mester a tegnap délutáni gyakorlás előtt az öltö­zőben elköszönt a játékosoktól, így az edzést a Radványi Miklós, Németh Krisztián páros irányí­totta. Várhatóan ez a duó vezeti a csapatot a szerdai, eperjesiek elleni bajnoki találkozón is. Khashayar Mohseni hivatalos közleményében leszögezte: Lo­rant szóban már szombaton le­mondott, s elhatározását tegnap hivatalosan is megerősítette. A klubelnök szerette volna, ha to­vábbra is a német edző ülne a kispadon. „Lorant mester szépen elbú­csúzott tőlünk, s minden jó kí­vánt nekünk. Elmondta, ősszel nagyon szép időszakot töltött nálunk, s ha ideje engedi, egy­két meccsünkre majd eljön” - nyilatkozta lapunknak Novota János, a DAC csapatkapitánya. Értesüléseink szerint Wemer Lorant ma reggel hazautazik Németországba, (sz. z.) JÉGKORONG EXTRALIGA - DÖNTŐ, 4. MECCS HK 36 Skalica-HC Košice 8:2 (3:1,1:1,4:0) HK 36 Gólütők: T. Višňovský (13.), 18. D. Pašek (18., 20.), Pálfiy (21.), Šátek (45.), Hartmann (51.), Ďurák (57.), Novák (60.), ill. Kmiť (7.), Michel Mi­Inc?" klík (33.). Játékvezetők: Baluška, J. Konc, 4291 néző (telt ház). SKALICA: Rybár-Gründling, Hranáč, Škápik, Ďurák, Škadra, Jendek, Beňa, Gula-Pálfťy, J. Mikúš, R. Hartmann-R. Školiak, Zálešák, D. Pašek-T. Višňovský, Kocák, Šátek-Kutálek, F. Novák, Malik. KOŠICE: Lipovský-M. Sterbák, J. Tabaček, T. Slovák, P.Mocek, M. Grman, Špelda-J. Kopecký, Juraj Faith, P. Bartoš-Rudolf Huna, S. Gron, Jenčík-Michel Mikiik, Húževka, Kmiť-Šimurda, Juraj Sýkora, Ščurko. A négy győztes mérkőzésig tartó párharc állása: 1:3. Holnap (17.00) Kassán ta­lálkozik a két csapat, (ú) Cozma-gyilkosság: bűnpártolással vádolják őket Újabb két gyanúsított MTl-JELENTÉS Budapest. Egy budapesti nő és egy férfi ellen indított büntetőel­járást a rendőrség a Cozma- üggyel összefüggésben - tájékoz­tatott a Veszprém Megyei Rend­őr-főkapitányság szóvivője. Mindkét személyt bűn­pártolással gyanúsítják, a férfit 30 napra előzetes letartóztatásba helyezte a bíróság, a nő szabad­lábon védekezhet - mondta Vá- radi Piroska, aki az üggyel kap­csolatosan részletekre nem kí­vánt kitérni. Lapértesülések szerint a gyü- kosság másnapján Ausztriában elfogott R. Sándor barátnője a bűnpártolással gyanúsított nő, aki azt a gépkocsit vezette, amellyel R. Sándor és bűntársa, N. Győző menekült Olaszország irányába az osztrák A2-es autó­pályán. A Cozma-gyilkosságnak eddig öt gyanúsítottja van, vala­mennyien előzetes letartóztatás­ban: R. Sándort, N. Győzőt, Sz. Ivánt, P. Gábort és B. Csabát társ­tettesként elkövetett emberölés­sel, életveszélyt okozó, valamint súlyos testi sértéssel, továbbá csoportosan elkövetett garázda­sággal gyanúsítja a rendőrség. Marian Cozmát, az MKB Veszprém és a román válogatott 26 éves kézilabdázóját február 8-án hajnalban gyilkolták meg a veszprémi Patrióta lokál előtt. A nyomozás eddigi adatai szerint a bárban szórakozó kézilabdázóba N. Győző és társai belekötöttek, majd az utcán folytatódó dula­kodás közben halálos szúrás érte Marian Cozmát. A csapattársuk és barátjuk segítségére siető Ivan Pesics horvát válogatott kézilab­dázót vesén szúrták, Zarko Se- sum szerb válogatott kézilabdá­zónak pedig az arccsontja törött el egy rúgástól. Szalmonellafertőzéssel küszködnek a losonciak Elmarad a gömöri bajnoki SITA-JELENTÉS Pozsony. Elmarad a losonciak holnapi rimaszombati vendég­játéka az I. labdarúgóliga 19. fordulójában. Ugyanis a LAFC játékosai közül kilencen szal­monellafertőzéssel küszködnek. Ezért a Ligás Klubok Uniója el­halasztotta a találkozót. „A klu­boknak két héten belül meg kell egyezniük a mérkőzés új idő­pontjában. Ha április 22-ig erre nem kerül sor, akkor az unió dönt arról, mikor pótolják az összecsapást” - mondta Milan Vojtek, a Ligás Klubok Uniójá­nak képviselője. SPORTHÍRADÓ 4 Férfi kosárlabda extraliga, playoff-negyeddöntő, 3. meccs: Sp. N. Ves-Levice 81:70, az állás:2:l. 4 Miami férfi tenisztorna, döntő: Murray (brit, 4.)-Djokovics (szerb, 3.) 6:2,7:5. 4 Súlyemelő Eb, Bukarest - férfi 56 kg: 1. Goegebuer (belga) 252 kg (115 kg, 137 kg), 2. Dellino (olasz) 247 (109,138), 3. Grabu- cea (moldáv) 246 (110, 136) ...16. Ádám Róbert (magyar) 218 (98,120). Női58 kg: 1. Novikava (fehérorosz) 216 (96,120) (ČTK/AP-fel vétel Kakát (jobbról) a Real Madrid mellett a Chelsea és a Manchester City is csábítja Focivilág: Ribéiy pótolhatja Ronaldót, Adriano talán nem tér vissza az lnterhez Kaká a Reálhoz igazol? Bár hivatalosan még nem is elnökjelölt, már megegye­zett az AC Milánnál a világ- bajknok brazil focista, Ka­ká esetleges átigazolásáról Florentino Pérez, a Real Madrid lehetséges követ­kező vezetője. ÖSSZEÁLLÍTÁS A Marca című sportnapüap az olasz csapathoz közel álló forrá­sokra hivatkozva tegnap arról írt, hogy Pérez március 16-án tárgyalt Adriano Gallianival, az AC Milan ügyvezetőjével, és 60 millió euró körüli összegben megállapodott a brazil játékos átvételéről. A maj­dani végleges összeget állítólag négy év alatt fizetné ki a királyi klub. Az újság ugyanakkor megje­gyezte, hogy a Chelsea és a Man­chester City hasonló irányú érdek­lődése bonyolíthatja a helyzetet. A cikk szerzője arra is kitért, hogy Pérez, aki 2000 és 2006 között már irányította a Real Madridot, sze­retné a spanyol fővárosba csábíta­ni Xabi Alonsót a Liverpooltól és Cesc Fabregast az Arsenaltól. A tisztújításra június 7-én kerül sor. Ferguson dönt Ronaldo ügyében A napokban ismét felerősödtek azok a pletykák, hogy a Manches­ter United portugál klasszisa, Cristiano Ronaldo a nyáron a Re­al Madridba igazol. Á aranylab- dás játékos játékosa több angol lap állítása szerint már minden­ben megegyezett a madridiak ve­zetőségével, akiknek ezek után már csak a manchesteriekkel kel­lene dűlőre jutniuk. A spanyolok állítólag akár 82 millió eurónak megfelelő összeget is hajlandóak lennének kifizetni Cristiano Ró­náidéért, de a szerződés legfőbb akadálya nem is annyira a pénz, műit inkább az MU trénerének, Sir Alex Fergusonnak a makacs­sága lehet A skót mester ugyanis korábban kifejtette, hogy legszí­vesebben szóba sem állna a mad­ridiakkal, meglehet azonban, ha megfelelő utánpótlást találna Cristiano Ronaldo helyére, akkor könnyebb szívvel elfogadná a Real ajánlatát. A manchesteriek állítólag már ki is szemelték a Bayem francia klasszisát, Franck Ribéryt, akit eddig elsősorban a Barcelonával hoztak kapcsolatba. Eltűnt a brazil klasszis Adriano, a 2002-es vüágbajnok brazil futballválogatott pár napja eltűnt támadója Rio de Janeiróban lehet, valamelyik rokonánál. Leg­alább is ezt állítja a csatár mene­dzsere, Gilmar Rinaldi, aki ugyan­akkor bizonytalanul nyilatkozott arról, hogy a játékos visszatérhet-e az Intemazionaléhoz, és ha igen, mikor. Adriano hollétéről azóta nem tudni biztosat, hogy hiányzott arról a repülőgépről, amely az ide­genlégiós brazüokat vitte vissza a Peru elleni, szerdai vb- selejtezőt követően európai klubjaikhoz. Volt olyan találgatás is, hogy elra­bolták a játékost. A Brazil Labda­rúgó-szövetség viszont a hét végén közleményben azt tudatta, hogy ismeretei szerint Adriano Rióban tartózkodik. Rinaldi vasárnap azt nyilatkozta, hogy Adriano hozzá­tartozóival van, és cáfolta ama pletykákat, hogy gondjai támad­tak volna a rendőrséggel, vagy hogy baleset érte volna. A GloboEsporte.com honlap Rinal- dira hivatkozva azt közölte, hogy a menedzser abban sem biztos, hogy a játékos egyáltalán valaha is visszatér az lnterhez. (mti) LÉGIÓS FOCIHÉTVÉGE ANGLIA, 31. forduló: Ful- ham-FC Liverpool 0:1, Gera . Zoltán (F) - a 80. perctől, Mar­tin Škrtel (L) - 90 perc. NÉMETORSZÁG, 26. forduló: Wolfsburg-Bayem 5:1, Peter Pekarík (W) - a 85. percig; Bochum-Stuttgart 1:2, Stani­slav Šesták (B) - a 68. perctől; Hertha-Dortmund 1:3, Dárdai Pál (H) - a 67. percig, Hajnal Tamás (D) - 90 perc. FRANCIAORSZÁG, 30. forduló: Nantes-LUle 0:2, Róbert Vittek (L) - a 85. percig + gól. OLASZORSZÁG, 30. forduló: Reggina-Genoa 0:1, Matej Krajčík (R) - 90 perc; Sampdoria-Napoli 2:2, Marek Hamšík (N) - 90 perc. SPANYOLORSZÁG, 29. forduló: Atlético Madrid-Osasuna 2:4, Vadócz Krisztián (O) - 90 perc + gól. AUSZTRIA, 28. forduló: Rapid Wien-Kärnten 4:2, Pusztai Oli­vér (K) - a 73. percig; Salz- burg-Austria 4:1, Bodnár László (s) - a 85. percig + gól, Sáfár Szabolcs (A) - a 46. percig; Mattersburg-Sturm Graz 0:0, Peter Hlinka (S) - 90 perc. SKÓCIA, 31. forduló: Hearts- Kilmamock 3:1, Balogh János (H) - 90 perc; Dundee United- Hibemian 2:2, Rósa Dénes (H) - 90 perc. BELGIUM, 27. forduló: Lokeren-Anderlecht 0:0, Juhász Roland (A) - 90 perc; Genk- Westerlo 1:4, Adam Nemec (G) - 90 perc. HOLLANDIA, 28. forduló: Roda Kerkrade-Ajax 1:2, Bodor Bol­dizsár (R) - 90 perc; Sparta Rot­terdam-Eindhoven 0:2, Vermes Krisztián (S) - 90 perc, Dzsu- dzsák Balázs (E) - 90 perc + gól; MAGYARORSZÁG, 21. forduló: Honvéd-Győr 0:0, Mário Bicák (Gy)-a 80. percig. CSEHORSZÁG, 22. forduló: Ba­ník Ostrava-Viktoria Plzeň 1:4, Róber Zeher (O) - a 46. perctől, Tomáš Hájovský (P) - 90 perc + gól; Bohemians Praha-Pŕíbram 1:0, Jaroslav Belaň (B) - 90 pere, Michal Demeter (B) - a 71.perctől; Mladá Boleslav- Viktoria Žižkov 0:0, Lukáš Opie- la (M) - az 59. perctől, Peter Bartalský (Ž) - 90 pere, Pavol Straka (Z) - az 55. percig; Sigma Olomouc-Slavia Praha 1:0, Ma­rek Kaščák (O) - 90 pere, Dušan Švento (S) - 90 pere, Peter Graj­ciar (S) - a 88. perctől. Sparta -Liberec 1:1, g.: Kucka (74.), ill. Keric (71.); Zofčák (S) - 90 pere, Kucka (S) - 90 pere. OROSZORSZÁG, 3. forduló: Kazany-FK Moszkva 0:0, Martin Jakubico (F) - a 77. percig; Groznij-Dinamo Moszkva 1:0, Radoslav Zabavník (G) - 90 perc; Lokomotív Moszkva- Sza­mara 2:1, Ján Ďurica (L) - a 46. perctől; Tomszk-Zenit Szentpé­tervár 0:3, Németh Norbert (T) - 90 pere. (ú) NHL-KRÓNIKA DETROIT-MIN- NESOTA3:2, Ma­rián Hossa (D) 1+1, Marián Gá- borík (M) 1+0, Peter Olvecký (M) 0+1.WAS HINGTON-ATLANTA 6:4. FLORIDA-PITTSBURGH 4:2. COLUMBUS-CHICAGO 0:1 - hosszabbítás után. ANA- HEIM-SAN JOSE 2:3. VAN- COUVER-COLORADO 1:4, Pavol Demitra (V) 1+0, Ma­rek Svatoš (C) 0+1, Peter Bu- daj (C) végig védte a meccset. NHL-KRÓNIKA CLEVELAND- SAN ANTONIO 101:81. DAL­LAS-PHOENIX 140:116. DET­ROIT-CHAR­LOTTE 104:97. TORONTO- NEW YORK 103:112. OKLA­HOMA CITY-INDIANA 99:117. MINNESOTA- DEN­VER 87:110. HOUSTON­PORTLAND 102:88. NEW ORLEANS-UTAH 94:108 NEW JERSEY- PHILADEL­PHIA 96:67. SACRAMENTO- GOLDEN STATE 100:105. LOS ANGELES LAKERS-LOS AN­GELES CLIPPERS 88:85. SPORTMCNfl Labdarúgás CORGOŇ LIGA, 19. forduló -16.00: MFK Košice-FC Nit­ra (jv.: Pavlik). SPORTA KÉPERNYŐN ČT 2, STV 3 - 20.25: Man­chester United-Porto labda­rúgó BL-mérkőzés (élő) EUROSPORT - 16.00, 18.15: Súlyemelő Eb (élő) SPORT 1 - 19.30: Magyar- ország-Norvégia előkészüle­ti jégkorongmérkőzés (élő) Kedd, április 7. Cseh hokiliga, döntő, 3. mér­kőzés: 697. Slavia Praha- Karlovy Vary (az állás: 1:1) 1,7-4,2-3,1- 1,25-1,9-1,13. Labdarúgó Bajnokok Ligája, negyeddöntő, első mérkőzé­sek: 754. Villarreal-Arsenal 2,6-2,9-2,6-1,35-1,35-1,31; 755. Manchester Utd.-Porto 1,37-3,8-7,2-1,04-2,5-1,18. Labdarúgó Corgoň Liga: 791. Košice-Nitra 1,8-3,2- 3,8-1,2-1,7-1,25. SPORTFOGADÁS mmmmmmtimtaammimmmmmmmmmi A magyar TOTÓ 14. heti nyertes tipposzlopa: 2, X, X, 1,1,1,1, 2,X,X, 2,1,2-1. Nyeremények: telitalálatos és 13 találatos nem volt. A 112 találatosok 174 200, a 11 találatosok 7710, a 10 ta­lálatosok pedig 1280 forintot érnek. GÓLTOTÓ: telitalálatos és 5 találatos nem volt, a 4 talála­tosok 2895 forintot érnek. A KENŐ 10 tegnapi nyerő­számai a következők: 3,6,7, 23, 26, 32, 34, 35, 48, 51, 52, 54, 57, 60, 62, 63, 66, 68, 70, 72. Kenő Plusz­szám: 57. (ú)