Új Szó, 2008. október (61. évfolyam, 227-253. szám)

2008-10-20 / 243. szám, hétfő

16 Sportvilág - labdarúgó soproni liga ÚJ SZÓ 2008. OKTÓBER 20. www.ujszo.com MÉRKŐZÉSRŐL MÉRKŐZÉSRE - 11. FORDULÓ Budapest Honvéd-Szombathelyi Haladás 0:1 (0:0) Bozsik-stadion, 1500 néző. Góllö­vő: Sipos (63.). Játékvezető: Ber­ger. Sárga lap: Genito. HONVÉD: Rabóczki-Vincze Z., Smiljanics, Benjamin, Debreceni-Sztojakovics (60. Dobos), Maróti (77. Abass), Genito, Diego (65. Moreiraj-Hercegfalvi, Abraham. HALADAS: Rózsa-Csontos, Guzmics, Balassa, Tóth P.-Vörös, Molnár B., Kovács Zs., Sipos N. (84. Thiago)-Oross (85. Schimmer), Simon A. (64. Andorka). MTKBudapest-BFCSiófok2:l (0:0) Hidegkúti-stadion, 500 néző. Góllö­vők: Hrepka (87.), Lencse (91.), ill. Ndjodo (64.). Játékvezető: Kassai. Sárga lap: Sütő, Tusori. Kiállítva: Sü­tő (53.). MTK: Végh-Rodenbücher, Lambulics, Pintér, Melczer-Nagy G. (66. Lencse), Szabó Á., Zsidai, Kecskés-Urbán (45. Gosztonyi), Hrepka. SIÓFOK: Milinte-Mogyorósi, Hegedűs, Sütő, Bojtor- Koós (45. Horváth G.), Tusori, Nagy L., Kanta Sz. (81. Lip- csei)-Magasföldi (86. Fülöp), Ndjodo. ZTE FC-FC Fehérvár 2:0 (1:0) Zalaegerszeg, 3162 néző. Góllö­vők: Balázs (21.), Waltner (90., 11-esből). Játékvezető: Sulyok. Sárga lap: Hajdú, Botis ill., Hor­váth G., Vujovic, Sitku. Kiállítva: Vujovic (61.). ZTE: Vlaszák-Kocsárdi, Miljatovic, Botis, Szamo- si-Tóth Z. 66. (Trnavacs), Máté, Dávidov (61. Petneházi), Hajdú-Pekic (13. Balázs), Walmer. FEHÉRVÁR: Sebők-Andics, Horváth G., Koller, Mohl-Simek (71. Kulcsár), Sifter (74. Nagy D.), Polonkai (45. Pavlicic), Farkas-Vujovics, Sitku. Paksi FC-Nyíregyháza Spartacus 1:2 (1:1) Paks, 2000 néző. Góllövők: Kriston (35.), ül. Bárányos (23., 91.). Já­tékvezető: Solymosi. Sárga lap: Pandur, Tamási, ill. Shevel, Perc­nyi, Zabos. Kiállítva: Éger (89.), ill. Odrobéna (90.). PAKS: Kovács-Kriston, Éger, Pandur, Hanák-Heffler (83. Márkus), Böde, Sipeki (67. Tamá­si), Csehi (67. Báló)-Kiss T., Tököli. NYÍREGYHÁZA: Lazarea- nu (85. Ilyés D.)-Perényi, Mboussi, Goia, Comaci-Miskolczi, Zabos, Ramos- Bárányos-Apostu (86. Odrobéna), Shevel (75. Dosso). REAC-Kecskeméti TE-ERECO 0:1 (0:0) Budai II László Stadion, 400 néző. Góllövő: Hegedűs Á. (64.). Játék­vezető: Bognár. Sárga lap: Kap­csos, Lisztes, ill. Farkas L, Alempi- jevic. REAC: Esterházy-Sallai (45. Rása), Cseri, Kapcsos, Kovács B.-Jeremiás (45. Danes), Pomper (74. Lisztes), Erős, Kőhalmi-Torma, Nyerges. KECSKEMÉT: Mitrovics-Farkas I., Némedi, Gyagya, Schindler-Alempijevics, Szavics (58. Hegedűs, 88. Balázs J.), Csukics, Csordás (76. Francis)-Yannick, Montvai. Gabona Trans-Kaposvár-DVSC-TEVA 0:1 (0:1) Kaposvár, 3000 néző. Góllövő: Rudolf (30.). Játékvezető: Vad III. Sárga lap: Grúz, Bozovic, ül. Kiss Z., Dombi. KA­POSVÁR: Kovács Z.-Grúz, Petrók, Zahorecz-Kovácsevics, Obrics, Pest K. (45. Farkas Z.), Gujic, Bogdán (83. Graszl K.)-Bozsovics, Nikolics (72. Jovánczai). DVSC: Polek- szics-Bemáth, Komlósi, Takács, Leandro-Demjén (61. Dombi), Kiss Z., Varga J., Szakály P. (73. Czvitkovic)-01áh, Rudolf (80. Sándor T.). Vasas-Győri ETO 2:1 (0:1) Illovszky Rudolf-stadion, 1000 néző. Góllövők: Németh N. (61.), Tóth A. (79.), ill. Bajzát (4.). Játékvezető: Iványi. Sárga lap: Dobrics, ill. Völgyi, Euge­ne. VASAS: Borszéki-Balog Zs., Unierzyski, Tóth A., Püler-Németh N., Dobrics (78. Sowunmi), Pavicsevics, Laczkó-B. Tóth (85. Somoijai), Divics (90. Gyánó); GYŐR: Sztevanovics-Nikolov (70. Bicák), Zámbó (82. Brnovics), Su- pics, Völgyi-Koltai, Jaki, Józsi, Kovács Z. (58. Eugene)-Böőr, Bajzát. Diósgyőr-Újpest 0:0 Diósgyőr, 5000 néző. Játékvezető: Arany T. Sárga lap: Bori, Pollák, Rajcszi. DIÓSGYŐR: Köteles-Laka­tos, Sebők V., Müicsics, Gohér-Pin­tér Z. (72. Búrány), Sztanics, Kam- ber, Hómmá (61. Ghana)-Ahodikpé (80. Szélpál), Lipusz. ÚJPEST: Balajcza-Dudics, Lipták, Korcsmár, Mijadinoszki (67. Simon)-Bori, Sándor, Bozsics, Pollák-Kabát (25. Foxi), Rajczi. Bombagóllal győzött a Haladás a Bozsik-stadionban; vendégsikerek Pakson, Rákospalotán és Kaposvárott Csank győztes zalai bemutatkozása Szokatlanul eredményesek voltak a vendégek a labda­rúgó Soproni Liga 11. for­dulójában: Budapestről a Haladás és Kecskemét, Ka­posvárról a DVSC, Paksról a Nyíregyháza távozott há­rom ponttal. ÖSSZEÁLLÍTÁS Győzelemmel mutatkozott be Csank János korábbi szövetségi ka­pitány a Zalaegerszeg kispadján. Váratlanul szerzett vezetést a ZTE. A folytatásban több lehetősége volt a hazai csapatnak. A második 45 percben a vendégcsapat kezdett lendületesen, de a kiállítást köve­tően a ZTE átvette az irányítást. A hajrában a fehérváriak játszottak veszélyesebben, de a vendéglátók a 90. percben tizenegyesből bebizto­sították győzelmüket. Az újonc Haladás Sipos Norbert bombagóljával győzött a Buda­pest Honvéd otthonában. Az első félidőben inkább a hazaiak irányí­tottak. A folytatásban is a Honvéd volt kezdeményezőbb, ám a Ha­ladás szerzett vezetést. A hajrá­ban a kispestiek nagy erőket moz­gósítottak az egyenlítés érdeké­ben, de nem találtak a kapuba, így a szombathelyiek elvitték a pon­tokat a Bozsik-stadionból. Pakson az első félidőben a ha­zai csapat játszott fölényben, a vendégek egyeden akciójukat gól­lal fejezték be, de Kriston még a szünet előtt egyenlíteni tudott. A találkozó a hajrában pörgött fel, amikor is a játékvezető két piros lapot is felmutatott. Az már csak hab volt a tortán, hogy az addig gyengén futballozó vendégek az utolsó percben a három pontot érő gólt is belőtték. A Kecskemét egy góllal nyert a REAC otthonában. Eseménytelen első félidőben a REAC állt köze­lebb a gólszerzéshez, de Torma lö­vése elkerülte a kaput. A második játékrészben feljavult a csapatok támadójátéka, a csereként beállt Hegedűs juttatta előnyhöz a Kecs­kemétet, a REAC-nak büntetőből sem sikerült a kapuba találnia. Kaposvárott az első félidőben többet birtokolta a labdát a Debre­cen, és a 30. percben a vezetést is megszerezte. A vendéglátók sok hibával futballoztak és igazán nagy helyzetet sem tudtak kialakítani. Á második félidő első 15 percében a hazaiak játszottak fölényben, de a legnagyobb helyzeteket is kihagy­ták. Nem szakadt meg a Kaposvár sorozata: utoljára 1987-ben tudta megverni a Debrecent, (mtí) Kavarodás a REAC kapuja előtt a Kecskemét elleni meccsen Bajzat gyorsan vezetest szerzett a Győrnek Angyalföldön (képünkön), de a győzelemhez ez nem volt elég (nbl .hu-felvétel) FORDULÓMOZAIK 1987 óta nem nyertek Újabb alkalmat szalasztott el a Kaposvár a Debrecen ellen, miután Rudolf góljával nem a hazaiak, hanem a vendégek nyertek a szombati bajnokin, így folytatódik a ritka hosszú so­rozat: a Kaposvár 1987 óta nem verte meg a DVSC-t. (ú) Kutyajelenet Kispesten Nem kezdődött valami iz­galmasan a Honvéd-Haladás meccs, kapura tartó lövés nem is nagyon akadt, a mezőnyben folyt a játék. Aztán a 21. percben egy kutya szaladt be a pályára, amit a játékosok teljesen értetle­nül néztek, majd a rendezők próbálták meg lecsalogatni a fel- alá. rohangáló kedves állatot, nem túl nagy sikerrel. Elég ko­mikus volt az egész jelenetsor, végül négy perc múltán az eb megunta a dolgot és önként tá­vozott a stadionból, (ns) Farkas már biciklizik A Kaposvár támadójátékáról mindent elárul, hogy a házi góllövőlistát a rutinos középső hátvéd, Zahorecz Krisztián ve­zeti. A zöld-fehérek maródi­listáján van valaki, nevezete­sen Farkas Krisztián, aki egészségesen a csapat sikeré­nek letéteményes lehetne. Az illető viszont súlyos térdsza- lag-sérüléstől szenved, ponto­sabban már nem, mert a hét eleje óta végzi a könnyített edzéseket. A fiatal ék ősszel legfeljebb Ligakupa-meccsen kerül bevetésre, ami érthető, mert rendkívül kockázatos lenne, ha egy ilyen komoly probléma után igazi tét­meccsen is bekerülne a daráló­ba. „Már biciklizik, és futó­edzéseket végez Krisztián” - számolt be röviden Farkas ál­lapotáról Prukner László, a Ka­posvár vezetőedzője. (nbl.hu) Oláh gólpasszt adott Oláh Lóránt szombaton egyko­ri csapata, a Kaposvár eüen lépett pályára. A DVSC támadója nem titkolta, számára ez az összecsa­pás nem volt olyan, mint a többi. „Öt évet húztam le a Kaposvár csapatánál. Ott lettem NB I-es já­tékos, ezúttal ellenfélként tértem vissza.” Oláh gólt nem rúgott ko­rábbi csapatának, de a válogatott Rudolf az ő átadásából volt ered­ményes, s azzal a góllal nyert a DVSC Kaposvárott, (nbl.hu) Ismét Esterházy a kapuban Ezúttal is Esterházy Mátyás állt a REAC kapujában, akárcsak a Debrecen elleni bajnokin. Miért nem Szántai Levente védett, netán sérült? Kutasi Róbert klubigazga­tó elárulta, hogy nem erről van szó. „Esterházy Mátyás egy na­gyon tehetséges j átékos, így most ő kap lehetőséget.” (nbl.hu) Gróf hazavitte a feleségét Dupla öröm érte Gróf Attilát, az ETO ellen győztes Vasas ka­pusedzőjét. Mint ismert, az an­gyalföldiek kapusedzőjének fele­sége két héttel ezelőtt rablótá­madás áldozata lett. Szerencsére Grófné túlélte a támadást, ám eh­hez komoly orvosi beavatkozáson keüett túlesnie. Gróf Attila a fele­ségét a Vasas-Győr meccs előtt vitte haza, neje a körülmények- hezképestjólvan. (nbl.hu) Waltner bukdácsol, csapata, a ZTE viszont megverte a Fehérvárt, és otthon tartotta a három pontot (nbl.Hu-felvétel) TÁBLÁZAT - MŰSOR A bajnokság állása 1. Debrecen 11 7 3 1 25:11 24 2. Újpest 11 7 3 1 21:13 24 3. Haladás 11 7 2 2 20:8 23 4. Vasas 11 7 0 4 20:17 21 5. Kecskemét 11 6 1 4 18:12 19 6. Nyíregyháza 11 5 3 3 16:11 18 7. MTK 11 5 2 4 20:19 17 8. Győr 11 5 1 5 20:14 16 9. Fehérvár 11 5 1 5 12:12 16 10. ZTE 11 4 2 5 15:16 14 11. Kaposvár 11 3 3 5 13:15 12 12. Honvéd 11 3 3 5 12:16 12 13. Paks 11 3 3 5 17:25 12 14. Diósgyőr 11 2 4 5 12:21 10 15. REAC 11 1 2 8 14:28 5 16. Siófok 11 1 1 9 3:20 4 A versenykiírás értelmé­ben azonos pontszám esetén előbb a több győzelem, majd a jobb gólkülönbség hatá­rozza meg a sorrendet. Következik 12. FORDULÓ - október 24., 19.00: Debrecen-Hon- véd. Október 25., 17.00: Szombathelyi Haladás­MTK; 18.00: REAC-Vasas, Kecsekemét-Kaposvár, Sió- fok-Diósgyőr, Fehérvár FC-Győr. Október 26., 17.30: Újpest-Paks; 18.00: Nyíregyháza-Zalaegerszeg. MiSTERSZEMMEL A 11. forduló szombatig le­játszott mérkőzései után a vezetőedzői nyüatkozatok- ból az MTK-Siófok (2:1) után elhangzott Détári Lajos (Siófok) mondatot idézzük: „Kicsit unalmas már, hogy minden meccs után gratulál­nom kell a csapatomnak, pe­dig nem voltunk eredménye­sek. ” (nbl.hu)