Új Szó, 2008. október (61. évfolyam, 227-253. szám)

2008-10-20 / 243. szám, hétfő

www.ujszo.com ÚJ SZÓ 2008. OKTÓBER 20. Sportvilág 17 A DAC hazai bajnokijai JEGYZŐKÖNYV, 12. FORDULÓ TÁBLÁZAT, MŰSOR A fantasztikus DAC-szurkolók a 82. percben azonnal kiegészítetek a transzparenst (Somogyi Tibor felvétele) „Az angyalok ott ültek a felső kapufán" - mondta a kapus Kolár zicceréről Novota: 508 perc gól nélkül SZABÓ ZOLTÁN Ötszáznyolc perce érintetlen Novota János hálója. A DAC hu­szonnégy esztendős csapatkapi­tánya utoljára a szeptember 13-i, eperjesi bajnoki 32. percében - Takáč lövése után - kapitulált. Azóta négy Corgoň ligás találko­zón (Zl. Moravce 1:0, Artmedia 0:0, Žilina 2:0, Nitra 1:0), s köz­ben a Lipany elleni kupameccsen (1:0) nem kapott gólt. Gratulálunk a remek soroza­tához. Ötszáznyolc perce gól nélküli a csapat, nem pedig én. Wemer Lo­rant mester érkeztével feljavult a védőjátékunk, ennek tudható be, hogy kevés gólt kapunk. Tudta, hogy megdöntheti az 500 perces határt? A meccs előtt szóltak a fanklub tagjai, hogy valamire készülnek, de nem tudtam, hogy mire. Ami­kor kirakták a transzparenst, ki­néztem oldalra - ilyenkor nem le­het nem kinézni. Nagyon megha­tó volt. Amint túljutott az 500 per­ces határon, a hangosbemon­dó azonnal közölte a nézőkkel, s a drukkerek is módosították a transzparenst. Nem tartott attól, hogy a hajrában véget ér a sorozata? Dehogynem. Úgy tűnt, pályafu­tásom leghosszabb tíz percét töl­töm a kapuban. Szerencsére, Atti- láék magabiztosan játszottak, s a nyitraiaknak a végén nem is akadt komoly lehetőségük. Az első félidőben viszont két alkalommal rendkívül meleg helyzet adódott a kapuja előtt. A huszadik percben Lüuasvili közeli lövését sarokkal hárítot­tam, majd az ismédést tenyérrel kiütöttem, az érkező Racko bom­bájába pedig Gerich vetődött be­le. Ami pedig Kolár ziccerét illeti - három lépésről fölé bikázott - az angyalok ott ültek a kapufán... Pályafutása során volt már hasonló sorozata? Még annak idején a szenei ifjú­sági csapatban 790 percig nem kaptam gólt. De az nem hasonlít­ható össze a mostani szériával. győzelmünket, de az a legfonto­sabb, hogy begyűjtöttük a három pontod’ - értékelt Wemer Lorant, a DAC német szakvezetője. Ján Ilavský, a nyitraiak másodedzője így látta az összecsapást: „Kulcs- fontosságnak bizonyult, hogy míg mi elpuskáztuk a helyzetein­ket, a hazaiak kihasználták az egyik tapasztaladan labdarúgónk szarvashibáját. A hajrában nem tudtuk beszorítani a DAC-ot, amely megérdemelten nyert.” Meglepetésre Rák Róbert, a ven­dégek mesterlövésze csereként csak a 60. percben lépett pályára. „A hét elején voltak kisebb egész­ségügyi problémáim, de szom­batra teljesen rendbejöttem. Ját­szani akartam, ám az edző csu­pán a kispadra jelölt. Már késő volt, amikorra szóhoz jutottam, hiszen ekkor csak vaktában előre­ívelt labdákkal próbálkoztunk, ami egyáltalán nincs ínyemre. A a fejpárbajoknál pedig a hórihor- gas DAC-védőkkel szemben nem volt esélyem” - mondta lapunk­nak a nyitrai csatár, (sz. z.) DAC-FC Nitra 1:0 (1:0) Góllövő: N’lend (23.). Játékvezető: Šuniar, 5980 néző. Sárga lap: Stájer. DAC: Novota-Adiaba, Pinte, Marcin, Gerich-Opoku (89. Landerl), Boya, Abena, Moughfire (65. Hassan)-Kweuke, N’lend (59. Regedei). NITRA: Hroššo- Harbuľák, Čeman, Stájer, Ďatko- Liluasvili (78. S. Bališ), Barak, Saüer, Martin Tóth, Kolár (65. Gruber)-Racko (62. Rák). MFK Ružomberok-MFK Košice 0:0 Játékvezető: Smolák, 3759 néző. Sárga lap: Palát, Zošák, Lačný, ill. Cicman, Smrek, Kuzma. RUŽOMBEROK: Hajdúch-Palát, J. Maslo, Peter Majemík, Jurč-Zošák (76. Lačný), P. Maslo (68. Hodúr), Kucka, Ďubek-M. Bakoš, Mašek. KOŠICE: Pulen-Cicman, Kammský, Džogan, Smrek-K. Kuzma, Viazanko (54. Janič), N. Maries (89. Škutka), Kolbas-Milinkovics (60. Dobias), J. Novák. FC ViOnZlatéMoravce-MŠKŽilina0:2 (0:2) Góllövők: Štyvar (6.), Adauto (29.). Játékvezető: P. Hrčka, 1346 néző. Sárga lap: Mores, Bakongolia, Peter Farkaš, ill. Adauto, Zd. Štrba. Piros lap: Vomáčka (44., Žilina). ZLATÉ MORAVCE: Bolek-Klabal (63. Náther), Mores, Peter Farkaš, Jirí Liška- Cand- rák (46. Minarčík), Greguška, Kuračka, Salomon Wisdom (63. Ščepko)-Kožiak, Bakongolia. ŽILINA: D. Pemiš-Šourek, Piaček, Vomáčka, Leitner-Jež, Zd. Štrba, Martin Ďurica (46. Pekarík), Tesák-Adauto (68. Vladavič), Štyvar (87. Karoglan). MFK Dubnica-Spartak Trnava 0:1 (0:0) Góllövő: Amdy Gueye (74.). Játékvezető: Havrilla, 4680 néző. Sárga lap: Devátý (Trnava). DUBNICA: R. Zajac-I. Obert, Nősek, Jánošík, Pleva-Držík (81. Kiška)-T. Zápotoka, Seye, Zapalač (81. Ľupták)-Porázik, M. Kuzma (74. Grendel). TRNAVA: Rybánsky- V. Pončák, Amdy Gueye, Doležaj, Ľ. Hanzel-Lukáš Došek, Devátý (68. Procházka), Jelenkovics, M. Hruška-Kožuch (14. Bemáth, 90. Filipovics), Klinka. Dukla Banská Bystrica-Slovan Bratislava 2:3 (2:0) Góllövők: Miroslav Tóth (9., 13.), ill. Masaryk (69., 75., 90., a harmadikat 11-esből). Játékvezető: Hracho, 2278 néző. Sárga lap: Debnár, Ľ. Vyskoč, ill. Diogo Pires. B. BYSTRICA: J. Ďurčo- Janečka, Debnár, Poljovka, M. Pančík-Pečovský, Šulek, Hučko- Miroslav Tóth (66. T. Pančík), V. Gajdoš (84. Ľ. Vyskoč)-Michal Ďuriš. SLOVAN: Rodinger-Dobrotka, Valachovič, Hanek, Diogo Pures (46. Ľ. Meszároš)-Obžera (89. Štepanovský), Čemák (46. Slovák), Serrano, Breznaník-Masaryk, Halenár. Tatran Prešov-Artmedia Petržalka 1:0 (0:0) Góllövő: Prekop (77.). Játékvezető: Kráľovič, 4600 néző. Sárgalap: Guedé, Velický. Kiállítva: Saláta (91.). PREŠOV: Buchta- Piter- Bučko, Farbák, Čep, Papaj-Prekop-Vrsajevic, Kobylík, Šafranko (62. Lui Kleber)- Katona (91. Pekár)-E. Takáč. ARTMEDIA: Kame- nár-Velický (86. Cleber), Saláta, Pavol Farkaš, Szabó-Czinege, Guedé, Kozák, Fodrek (77. Anderson)-Piroska, Oravec. A kameruni csatár már másodszor szerzett három pontot érő gólt, az örökifjú Pinte ezúttal is remekelt Feljavultak a 2. félidőre Rák későn érkezett Dunaszerdahely. A DAC-Nitra találkozó után az edzők közül ér­hetően a hazai mester volt az elégedettebb. „Nem úgy játszot­tunk az első félidőben, ahogyan azt elterveztük, a védekező zó­nában sok párharcot elvesztet­tünk. Szerencsénkre, jókor jött N’lend szép gólja. Szünet után feljavultunk, ebben az is közre­játszott, hogy a vendégek kitá­madtak. A hajrában gyors kont­rák után bebiztosíthattuk volna a A bajnokság állása 1. Žilina 12 7 3 2 22:6 24 2. Slovan 12 7 3 2 22:10 24 3. Košice 12 7 3 2 21:15 24 4.Trnava 12 6 4 2 16:9 22 5. DAC 12 5 3 4 16:13 18 6. Prešov 12 5 2 5 16:22 17 7. Ružomberok 12 3 5 4 13:13 14 8. Nitra 12 4 1 7 11:24 13 9. Petržalka 12 3 3 6 14:17 12 10. B. Bystrica 12 3 3 6 8:12 12 11. Dubnica 12 3 2 7 15:19 11 12. Zl. Moravce 12 1 4 7 4:18 7 Következik 13. FORDULÓ - október 25., 16.00: Ružomberok-Prešov; 16.30: Košice-B. Bystrica; 17.00: Tmava-DAC, Slovan- Dubnica; 17.30: Nitra- Zl. Mo­ravce. Október 26., 17.15: Žilina-Petržalka, (ú) Pavol Masaryk (balról) mesterhármasával 0:2-ről fordított a Slo­van Besztercebányán (SITA-felvétel) Dunaszerdahelyre élmény meccsre járni. Mindegy, milyen a játék - mindenki ott van, mindenki tapsol. BŐDT1TAN1LLA A DAC az első fordulóban nagyszerűen játszott Nyitrán, de 2:l-re kikapott, 11 fordulóval ké­sőbb nem játszott annyira nagyszerűen a Nitra ellen, de l:0-ra nyert. „Jean Michel...” „N’leeeend!” A gólt N’lend lőtte, az a N’lend, aki már a Zlaté Moravce ellen is három pontot érő találatot szer­zett, de kellett a gólhoz Sailer hibá­ja is, aki visszarúgta saját kapuja elé az onnan már elfelé tartó a lab­dát, N’lend pedig fejjel átemelte a félig kint álló kapust. Addigra már a Nitra is túl volt az első helyzetén, Liluashvili és Racko lövéseit Novo­ta (egyszer sarokkal, egyszer kéz­zel) és Gerich (bevetődve) közös erővel hatástalanította. Volt egy vendéglehetőség a 36. percben is: Kolár három méterről az égbe lőtt, a 85. percben meg a DAC került óriási helyzetbe, Boya remek akció után a kapufát találta el. „Ki a jobb?” „D-A-C! ” A szurkolási láz mindenkit megfertőzött Dunaszerdahelyen, az élet immár a „nyugdíjas­tribünön” is zajlik, ahol pedig annak idején avatott DAC-druk- kerek szerint „mindig csend volt, legfeljebb tapsoltak”. Most már kiabálnak is, ki a jobb, D-A-C, még akkor is, ha DAC éppen annyira nem is jó, s még akkor is, ha a DAC már a 60. percben el­kezdi őrizni az egygólos előnyt, mint a Nitra ellen. A hajrában a remekül játszó Pinte (középen) asszisztálása mellett Novota felszedi a labdát, balról a csere­ként beállt Rák (Örzsik Ödön felvétele) „Robi, velünk vagy! ” Mikor Wemer Lorant lehozta a kiválóan (és Kweukénél is veszé­lyesebben) játszó N’lendet, a ven­dégek edzője, Marián Süttő is tak­tikát változtatott, pályára küldte a Jolly Jokernek szánt Rákot. Rák viszont nem sok labdához jutott, azért sem, mert a DAC-védelem közepén megingathatatlanul, át­játszhatatlanul, legyőzhetetlenül ott állt Pinte Attila, aki még akkor is mentett, amikor előtte hárman hibáztak. „Gólnélküli János” Novotának nem volt sok dol­ga, de azt a keveset nagysze­rűen végezte, a közönség pedig éltette: már 500 perce érintet­„Slovan, are you ready?” Az tíz darab nyitrai szurkoló reményvesztetten nézte, hogyan telik le lassan a 90 perc, a DAC-tá- bor pedig ünnepelt: Lórántot, No- votát, Pintét, s úgy általában a futballt, és mindent, ami szép benne. Két hét múlva pedig jön a Slo­van. ^forduló forduló 6. forduló 9. forduló 11. forduló 12. forduló DAC-Trnava DAC-Košice DAC-B, Bystrica DAC-ZI. Moravce DAC-Žilina DAC Nitra 5100 néző 5000 néző 4500 néző 4500 néző 6075 néző 5980 néző len a hálója. Wemer Lorant el­ső dunaszerdahelyi napjaiban tréfásan megjegyezte, milyen kapus az, aki hét meccsen 12 gólt kap, Novota hallgatott a mesterre, és azóta 5 bajnokin csak egy gólt kapott (és azt az egyet is nagyon régen, több mint egy hónapja). N’lend góljával nyert a DAC