Új Szó, 2007. szeptember (60. évfolyam, 202-224. szám)

2007-09-03 / 202. szám, hétfő

16 Sportvilág - labdarúgó soproni liga ÚJ SZÓ 2007. SZEPTEMBER 3. www.ujszo.com •> MÉRKŐZÉSRŐL MÉRKŐZÉSRE - 7. FORDULÓ Tatabánya-Paksi FC 2:4 (1:1) Tatabánya, 2000 néző. Játékvezető: Bognár. Góllövők: Filó (17.), Hajdú (82.), ill. Heffler (36., 70.), Molnár Z. (57.), Horváth F. (74.). Sárga lap: Ba­logh B., ill. Heffler, Búzás. TATABANYA: Polekszics-Pastva, Balogh B., Filó, Németh A.-Kriston (46. Farkas V.), Megyesi (60. Balogh Z.), Weisz, Hajdú-Horváth P. (56. Takács M.), Kozák PAKS: Kovács A.-Molnár Z., Salamon, Éger (21. Heff­ler), Hanák-Kiss T., Horváth S., Tamási, Búzás (92. Böde)-Márkus, Horváth F. (83. Vári). Győri ETO-FC Sopron 1:1 (1:1) Győr, 3000 néző. Játékvezető: Berger. Góllövők: Fehér Z. (30., öngól), ill. Hul­lám (9.). Sárga lap: Brnovics, ill. Gyöm­bér, Farkas A., Tchana, Hullám, Fehér Z., Birtalan. GYŐR: Sztevanovics-Müller (46. Böőr), Stark, Szupics, Varga R.-Nikolov, Bank (82. Völgyi), Urban (71. Brnovics), Józsi-Bajzát, Bogdanovics. SOPRON: Varga Z.-Reinhardt, Sifter, Fehér Z.-Hullám (75. Birtalan), Farkas A., Csontos, Danes (46. Freud), Gyömbér (46. Ködöböcz)-Belic, Tcha­na. REAC-Fehérvár FC 0:2 (0:2) Budai II László Stadion, 1000 néző. Já­tékvezető: Solymosi. Góllövő: Simek (22., 34.). Sárga lap: Horváth G., Sallai, Kőhalmi, ill. Sitku. REAC: Farkas B.-Horváth G. (46. Virág), Dinka (73. Kovács), Sallai, Cseri-Madar, Kapcsos, Erős, Kőhalmi-Nyerges, Torma (57. Kiss). FEHÉRVÁR FC: Sebők-Fehér, Baranyai, Horváth G., Mohl-Simek, Farkas B. (75. Csobánki), Bozsics-Vayer (50. NagyD.), Dajic (70. Dvéri), Sitku. Kaposvári Rákóczi-BFC Siófok 4:3 (3:1) Kaposvár, 4000 néző. Játékvezető: Fá­bián. Góllövők: Alves (1., 39.-11- esből), Oláh (45.), Vasiljevic (69.), ill. Kuttor (32.), Fülöp (48.-ll-esből, 62.). Sárga lap: Vasiljevic, Grúz, ill. Fülöp, Kuttor. Kiállítva: Homonyik (87.). KAPOSVÁR: Milin- te-Suljic (74. Szakály D.), Grúz, Mező-Pest K., Maród, Vasilje­vic, Szakály R, Pintér-Oláh, Alves (89. Bozovic) SIÓFOK: He- gedűs-Miklósvári, Kuttor, Forgács, László A. (83. Köntös)-Nagy L., Tusori, Sütő (46. Homonyik), Kanta Sz., Melczer-Fülöp (81. Lipcsei). Nyíregyháza-Újpest FC 1:2 (0:1) Ena iSoprqI i Nyíregyháza, 6000 néző. Játékvezető: Mészáros. Góllövők: Zaleh (50.), ill. Ra- dulovic (34.), Roiha (79.). NYÍREGY­HÁZA: Lazareanu-Zaleh, Ambrusz, Ba­goly, Cornaci-Minczér, Zabos, Hegedűs, Miskolczi (76. Vukadinovic)-George (70. Montvai), Moldovan (62. Szilágyi). ÚJPEST: Balajcza-Korcsmár, Böjté, Vermes, Sad- jo-Radulovic, Sándor Gy. (78. Li Do Kvon), Habi, Foxi-Kovács Z. (67. Theobald), Tisza (56. Roiha). Vasas-Diósgyőri VTK 0:0 Illovszky-stadion, 1500 néző. Játékve­zető: Veizer. Sárga lap: Katona, Farkas V., Vitelki. VASAS: Németh G.-Balog Zs. (40. Mundi), Pandur, Unierzyski, Tóth A.-Kincses, Németh N., Tandari (64. Kiss K.), Pavicevic-Lázok, Rebryk (78. Somorjai). DI­ÓSGYŐR: Köteles-Farkas N., Elek, Hegedűs, Katona-Sipeki, Vi­telki, Ebala (72. Huszák), Lipusz (74. Ngam)-Douva, Simon A. (84. Victor). TÁBLÁZAT, MŰSOR A bajnokság állása: 1. Honvéd 6 4 1 1 15:7 13 2. Fehérvár 7 4 1 2 17:10 13 3. Debrecen 6 4 1 1 14:7 13 4. MTK 6 3 3 0 12:6 12 5. Újpest 7 3 3 1 12:8 12 6. Kaposvár 7 3 3 1 11:11 12 7. Zalaegerszeg 6 3 2 1 12:6 11 8. Vasas 7 3 2 2 11:11 11 9. Győr 7 3 2 2 6:6 11 10. Nyíregyháza 7 3 1 3 6:7 10 11. Sopron 7 2 3 2 6:7 9 12. Paks 7 2 0 5 12:17 6 13. REAC 7 2 0 5 7:13 6 14. Siófok 7 1 2 4 10:13 5 15. Diósgyőr 7 0 4 3 7:14 4 16. Tatabánya 7 0 0 7 6:21 0 Következik 7. FORDULÓ - szeptember 3., 18.00: MTK7ZTE. 8. FORDULÓ - szeptember 14., 19.00: DVSC-Vasas. Szeptem­ber 15., 15.00: Újpest-Tatabá­nya; 16.30: Paks-REAC; 18.00: ZTE-Kaposvár, Fehérvár-Sop- ron, Diósgyőr-Nyíregyháza, Si­ófok-Honvéd. Szeptember 17., 18.00: MTK-Győr. Góllövőlista 6 gólos: Waltner (ZTE) 5 gólos: Fülöp (Siófok) 4 gólos: Urbán (MTK), Herceg­falvi (Honvéd), Kouemaha (Debrecen), Márkus (Paks) 3 gólos: Abraham (Honvéd), Alves (Kaposvár), Bárányos (Honvéd), Bozic (Fehérvár), Dzsudzsák (Debrecen), Filó (Tatabánya), Foxi (Újpest), Lázok (Vasas), Kanta J. (MTK), Sitku (Fehérvár), Oláh (Kaposvár), Simek (Fehér­vár). (ú) Öt 11-esből csak kettőt értékesítettek Kaposvárott; fehérvári siker a REAC-pályán; újabb tatabányai kudarc Hétgólos somogyi rangadó Újabb vereséget szenvedett a seregható Tatabánya, ezúttal a paksi együttes távozott három ponttal a bá­nyászvárosból (nbl.hu-felvétel) Hét gól és kaposvári győze­lem született a somogyi rangadón, de potyogtak a gólok a sereghajtók paksi si­kerrel végződött tatabányai találkozóján is. Az Újpest nyert az újonc Nyíregyháza otthonába. A Fehérvár győzött a REAC vendége­ként, ezzel pontszámban beérte a listavezetőt. A Hon- véd-Debrecen meccs lap­zárta után ért véget. ÖSSZEÁLLÍTÁS Ritkán látható, első félidőt pro­dukált a Kaposvár-Siófok somo­gyi rangadó. A hazaiak közönség­szórakoztatójátéka ezúttal gólok­kal is párosult, és a 45 perc külön érdekessége, hogy a három meg­ítélt 11-esből kettő kimaradt. Szü­net után is jó iramú volt a játék, a siófokiak ledolgozták kétgólos hátrányukat, de Vasiljevic gólja végül a Kaposvár győzelmét hozta meg. A mérkőzésen Fábián játék­vezető öt 11-est adott, amelyből mindössze kettőt értékesítettek a játékosok. A látottak alapján a vendéglátók megérdemelten nyertek. Meglepetésre változatos, jó ira­mú játékot hozott a két alsóház­ban tanyázó csapat tatabányai összecsapása. Egy szerencsés gól­lal a hazaiak szereztek vezetést, ám ez nem zavarta meg a paksia­kat, akik a szünet szinte százszá­zalékosan kihasználták kínálkozó lehetőségeiket, négyszer találtak Polekszics hálójába, így teljesen megérdemelten vitték el a három pontot. Egyre jobban leszakad a Tatabánya. Eléggé mozgalmas de sok hibá­val tarkított első félidőt hozott a soproniak győri vendégjátéka. Hullám révén gyorsan vezetést szerzett a Détári-legénység, ame­lyet Fehér öngóljával egyenlített ki a hazai csapat. Fordulást kö­vetően unalmas mezőnyjátékot látott a háromezer szurkoló, a ka­puk alig forogtak veszélyben. A játék képe alapján a döntetlen igazságos. Hiába uralta a játékot a vendég­látó Nyíregyháza, az újpestiek első valamire való helyzetüket az ausztrál Radulovic révén gólra váltották. Fordulás után aztán ha­mar egalizált a Szpari: a volt új­pesti, az argentin Zaleh fejese ta­lált utat Balajcza kapujába. Az egyenlítés meghozta a csapatok kedvét a futballhoz, és rendkívül jó iramban, ám sajnos sok apró szabálytalansággal tarkítva foly­tatták a csapatok, és a nyíltsisakos küzdelem végén a második zicce­rét is gólra váltotta az Újpest. A finn Roiha volt eredményes, talá­latával a lilák bebiztosították a győzelmüket. Több veszélyes helyzetet alakí­tott ki REAC, mint a Fehérvár, mégis kétgólos vendégsikerrel zá­rult a találkozó. A pénteki Vasas-Diósgyőr mérkőzés gólt nem, csak rendkí­vül alacsony színvonalú játékot hozott. Ma az MTK-ZTE mérkőzéssel zárul a 7. forduló, (n, ú) MESTERMÉRLIG BORBÉLY LÁSZLÓ (Tatabá­nya): „Úgy érzem, egy ilyen talál­kozót hazai pályán nem lett volna szabad elveszítenünk. Valóban el kell gondolkodni azon, hogy vala­mi tényleg nincsen rendben a csa­patnál. Sajnos, csak huszonöt per­cet futballoztunk jól. Ennél többet kell futnunk, és aki ennek nem tud eleget tenni, attól elköszö­nünk.” LENGYEL FERENC (Paks): „A helyzetek alapján megérdemelten nyertünk, igaz, a két bekapott gól megnehezítette a dolgunkat. Gra­tulálok a csapatomnak.” EGERVÁRI SÁNDOR (Győr): „A gyors gól alapvetően megváltoz­tatta első félidőre tervezett játé­kunkat. Jól szervezett ellenféllel szemben több gólszerzési le­hetőségünk is adódott, de ezeket kihagytuk, így összességében csa­lódott vagyok.” DÉTÁRI LAJOS (Sopron): „Mindkét csapat nyílt támadójáté­kot nyújtott. Sok fiatal játékosból álló együttesem kezd összeérni. A kényszerű cserék miatt a második félidő elején kicsit visszaestünk, de sikerült rendezni a sorokat. Az eredményt reálisnak nézem.” ACZÉL ZOLTÁN (REAC): „Az első félidő két hatalmas helyzet után kaptunk egy szerencsétlen gólt. A második félidőben hiába mentünk előre becsülettel, csak futottunk az eredmény után. Az elmúlt három mérkőzésen leg­alább egy tucat százszázalékos ziccert hagytunk ki, ezen minden­képpen változtatnunk kell.” MARIJÁN VLAK (Fehérvár): „Nagyon motiváltán kezdtük a ta­lálkozót, talán azért is, mert a RE­AC az elmúlt mérkőzéseken sok problémát okozott nekünk. A má­sodik félidőben túlságosan vissza­álltunk, de csapatként és egyéni­leg is felülmúltuk a rákospalotaia­kat.” RÉVÉSZ ATTILA (Nyíregyhá­za) : „Nem sok pozitívumot tudok említeni a meccsel kapcsolatban. Hogy úgy mondjam, szimpatikus vereséget szenvedtünk. A fe­lelősséget magamra vállalom, én vettem ki a baloldalról Csékét, és ez mérkőzés ott, illetve a két belső védőnkön ment el. Nyüt játékba mentünk bele, úgy érzem, közép­pályán jobbak is voltunk, és a lilák mondhatom, helyzet nélkül nyer­tek, két villanásuk döntött.” URBÁNYI ISTVÁN (Újpest): „Ha az elmúlt meccseinken a ka­pussal szembeni helyzeteink felét berúgjuk, a tabella élén is állhat­nánk. Alakul a csapatunk, az ilyen győzelmekkel lehetünk masszí­vak.” PRUKNERLÁSZLÓ (Kaposvár): „Flúgos futam volt ez a meccs. Az első félidőben eldönthettük volna a három pont sorsát, nagyon jó futballal rukkoltunk elő, ezt mu­tatja a kétgólos vezetésünk is. Mégis azt kell mondjam, hogy a szerencsének köszönhető a győzelmünk, mert a második fé­lidőben egyéni'hibák után a sem­miből kiegyenlített a Siófok. Összességében a győzelmünk megérdemelt.” BOTOS ANTAL (Siófok): „Én is csatlakozom kollégámhoz, flúgos egy 90 perc volt ez. A 35. másod­percben gólt kaptunk, ami óriási hátrányba taszított bennünket. Az első kihagyott hazai büntető után visszajöttünk a játékba, de meg kellett hajolnunk a mérkőzés összképét nézve jobb csapat előtt.” MÉSZÖLY GÉZA (Vasas): „Be­csülettel küzdött a csapat, azon­ban a kreativitás és a koncentrá­ció hiányzott a játékunkból, ma ennyire voltunk képesek.” PAJKOS JÁNOS (DVTK): „Mindkét oldalon voltak apróbb lehetőségek, de a döntetlen reális­nak tekinthető. Azt gondolom, ha így játszunk, hamarosan megsze­rezzük első bajnoki győzelmün­ket.” (nbl.hu) Az újpesti csatar azonnal igent mondott Rajczi a Pisához igazolt ÖSSZEÁLLÍTÁS Budapest. Rajczi Péter, az Új­pest huszonhat éves támadója Olaszországban folytatja pályafu­tását, és a Serie B-ben szereplő Pisa csapatát erősíti. Rajczi 2003 nyarán szerződött át Kaposvárról az Újpesthez, és három és fél éven keresztül szerepelt a főváro­si együttesben. Összesen 92 baj­noki mérkőzésen lépett pályára lila színekben, összesen 48 alka­lommal talált be az ellenfél kapu­jába. A fordulópontot számára a 2006/2007-es bajnokság jelen­tette, amikor tizennégy meccs után tavasszal az angol másod- osztályú Barnsley csapatához tá­vozott kölcsönjátékosként, ahol tizenöt találkozón egy alkalom­mal volt eredményes. Ebben az évben a játékos meg­hosszabbította szerződését az Új­pesttel azzal a feltétellel, hogy olasz csapat érdeklődése esetén a klub átigazolási díj nélkül járul hozzá a szerződésbontáshoz. A Pisa ajánlata az utolsó pillanatban érkezett, a játékos nem habozott, s azonnal igent mondott, (ns, ú) Rajczi Péter Olaszországban foly­tatja (NS-felvétel) FORDULÓMOZAIK Borbély sem tett csodát Tatabánya. A sereghajtó Tata­bánya bízott benne, hogy győzelemmel tudja megörven­deztetni szurkolóit a szombati Bányász-napi ünnepség alkal­mából. A paksiak viszont nem tisztelték a bányászokat, s 4:2- re nyertek. Az érsekújvári Bor­bély László edző együttese az elmúlt két bajnoki során tizen- egy gólt kapott, s úgy tűnik, rendkívül nehéz lesz kikecme­regnie a mély kátyúból. A gárda az új mester irányításával ott folytatja, ahol Mészáros Fe­renccel abbahagyta, továbbra is pont nélkül áll. (ú) „Az ötből csak kettő volt jogos” Kaposvár. Őrült 90 percet ho­zott a somogyi rangadó, Fábián játékvezető 5 büntetőt ítélt meg, és a négy sárga lap mellett egyszer a piros is előkerült az alapvetően sportszerű mérkő­zésen. A szokatlanul sok bün­tető miatt szót is emelt a mérkőzés után Botos Antal, a siófokiak edzője: „Egy megyei rangadón nem engedhető meg az ehhez hasonló játékvezetés. Nem azt mondom, hogy a Rá­kóczinak kedvezett Fábián, ha­nem azt, hogy az öt büntetőből talán egy-egy volt jogos mind­két oldalon.” (nbl.hu)