Új Szó, 2007. szeptember (60. évfolyam, 202-224. szám)

2007-09-03 / 202. szám, hétfő

www.ujszo.com ÚJ SZÓ 2007. SZEPTEMBER 3. Sportvilág - labdarúgó corgon liga 17 Gólözön a ligeti pályán, kimaradt helyzetek után a ráadásban rúgta győztes gólját a rózsahegyi csapat Vége a nyitraiak veretlenségének Megszakadt a listavezető nyitraiak sikersorozata: Pa­vel Hapal védencei a labda­rúgó Corgon Liga 8. forduló­jában kikaptak a Slovan ven­dégeként, és elvesztették ve­zető helyüket a táblázaton. ÖSSZEÁLLTÁS Könnyű falatnak ígérkezett a baj­nok zsolnaiaknak a végeken kullo­gó szenei csapat. Pavel Vrba siker­együttese ezúttal hajtott, jól zárt a védelem, de a támadások befejezé­sénél nem volt szerencséjük, vagy Novota védett. Kétszer pedig a ka­pufa mentett. Végül Styvar mentet­te meg a hazai reményeket (2:0), és megszületett a szenciek idei ötödik veresége. Rózsahegyen nagy volt a nyomás a vendégek kapujára, a kassaiak ki­lencven percig megúszták kapott gól nélkül, de a ráadásban már Jure lövése utat talált a kapuba. Tegnap gólparádét láttak a nézők a ligeti pályán (6:3). Össze­sen kilenc találat esett, s a hokie­redmény végül a hazaiak sikerét hozta. Aranyosmarotón is jó meccset láttak a szurkolók, csak ép­pen a gól hiányzott (0:0) Lapzárta után játszották a Tren­cín-Dubnica meccset, (ú) Piroska (jobbra) egyik találatát ünnepli az Artmedia-Banská Bystrica bajnokin (TASR-felvétel) EDZŐMÉRLEG Déja vu-érzés a harmincnegyedik másodpercekben Lendítő erejű győzelem PAVEL VRBA (Zilina): „Hatal­mas fölényben játszottunk, szám­talan helyzetünk volt. Rengeteget azonban kihagytunk, a befejezés esetenként nagyon rosszra sike­rült. Emiatt fölösleges idegesség lett úrrá rajtunk. Szerencsére be­állt Styvar, adott két gólt, és sze­rencsésen győztünk. Támadójáté­kunk nem érdemel dicséretet, mert másképpen kell bánni a helyzetekkel. Elégedett vagyok vi­szont a védekezéssel, hátsó alak­zatunk nagyon megbízhatóan működött.” IVAN GÁLÁD (Senec): „Egyet­len téren, a taktikai fegyelmezett­ségben vehettük fel a harcot a ha­zaiakkal. Erre épült a taktikánk is. Játékosaim sokáig teljesítették utasításaimat. Nem szemet gyö­nyörködtető focira, hanem az esetleges pontszerzésre figyel­tünk. Jobban is végezhettünk vol­na, de a zsolnaiak igazságosan nyertek, egyértelműen jobbak voltak.” BORIS KITKA (Slovan): „Le a kalappal a fiúk előtt, nagyon jól játszottak. Jó képességű ellenfelet győztünk le. Nagyobb motivációt jelentett, hogy a listavezetővel ta­lálkoztunk. Külön öröm számom­ra, hogy a gyorsan bekapott gól után nem omlottunk össze, rákap­csoltunk és nyertünk. Mindegyik játékosomnak segít a siker, mert növeli az önbizalmukat.” PAVEL HAPAL (Nitra): „Nem le­hetek elégedett az eredménnyel, hiszen hosszú időn után vesztet­tünk, főleg az első félidei hiba kö­vetkeztében. Csapatom teljesít­ménye azonban kielégített. Nem ijedtünk meg a Slovantól. Jól ját­szottunk, színvonalas, a nézőket is kielégítő meccs volt.” PREMYSL BICOVSKY (Ruzom- berok): „Teljesen megérdemelt a győzelmünk. Az első félidőben beszorítottuk ellenfelünket, ekkor még a kapunkig sem jutott el. Szünet után már kiegyenlítődött a mezőnyjáték, de ekkor is több helyzetünk volt, mint a kassaiak­nak. Igaz, a hosszabbításban rúg­tuk a gólt, de ismétlem, megérde­melt a sikerünk.” JÁN KOZÁK (Kosice): „Az ele­jén még úgy-ahogy ment a labda­tartás. Aztán már jött a hazai nyo­más, de valahogy túléltük. Arra számítottunk, hogy a második fé­lidőben fogytán lesz a hazaiak ereje. Később már nem diktáltak olyan nagy iramot, de sok hibával játszottunk, és nem kerültünk helyzetbe. Túl sok feszültség volt a pályán, ami helyenként durva­ságba torkollott.” JÁN ROSINSKY (ViOn): „Nem is tudom, hogy kielégít-e a pont. Nagyon jó a volt a meccs, a nézők mindvégig támadásba hajszolták játékosaimat. Nekem csak a gólok hiányoztak a nagyszombati kapu­ban.” JOSEF MAZURA (Trnava): „Két ellentétes félidőt láttunk. Az elsőben két helyzetünk is akadt, de nem lett belőle semmi. A máso­dikra azonban mintha kicserélték volna a csapatunkat, ezért elége­dett vagyok a ponttal.” (sita) ÚJ SZÓ-TUDÓSÍTÁS Pozsony. A hétvégi állami ün­nep pozsonyi kicsúcsosodását a Slovan-Nitra derbi szolgáltatta. A vendégek listavezetőként érkez­tek a fővárosba, ráadásul hét baj­noki mérkőzésükből haton még csak mattolni sem tudták őket, sőt Pavel Hapal védenceinek utolsó négy találkozójukon egyszer sem kellett bekapott találat után a kö­zépkezdést gyakorolniuk. Boris Kitka legényei azonban vérbeli sorozatgyilkosként visel­kedtek az este folyamán. Egygólos (2:1) győzelmüknek köszönhetően véget vetettek az összes nyitrai szé­riának. Pedig a meccs elején keve­sen fogadtak volna a Slovan idei harmadik sikerére. Éppen hogy csak megköszörülték torkukat a fővárosi drukkerek, máris kapitu­lált imádott csapatuk. A 34. má­sodpercben Simoncic lövése pat­tant meg az egyik hazai védőn, így a magatehetetlen Mucha kapus csak nézte, ahogy a labda átre­pült a gólvonalon. A második já­tékrész elején déja vu-érzése lehe­tett a négyezer nézőnek, mivel a változatosság kedvéért ismét csak a 34. másodpercben született egy újabb találat. Megint a hazaiak jóvoltából került a labda a háló­ba, de micsoda különbséggel: Mé­száros fejese 2:l-re alakította az állást, ami egyben a győztes talá­latot is jelentette. Milyen érdekes egybeesés - a Téglamezőtől nem messze fekvő Kuchajda-tó fölött gyönyörű tűzijáték kezdődött. A Slovan fanatikusainak sem kellett több: percekig minden egyes rob­banást üdvrivalgással kísértek. És hogy mikor éledtek föl először a fővárosi remények? A 21 éves Ib­ragimov a 10. percben bün­tetőből vetett véget Senecky ka­pus góltalansági sorozatának (ke- zezés előzte meg a tizenegyest). „Ez a siker óriásit lendíthet a csapaton. Biztos vagyok benne, hogy egyre feljebb araszolunk majd a tabellán“ - örvendezett fülig érő mosollyal az öltözőfo­lyosón Szabó Ottó, az égszínké­kek balhátvédje, (kb) TÁBLÁZAT, MŰSOR A bajnokság állása 11. Senec 8 0 3 5 4:12 3-------------------------------- 12. Trencín 7 1 0 6 7:22 3 1. Zi lina 8 6 1 1 19:7 19 2. Nitra 8 6 1 1 11:4 19 Következik 3. Artmedia 8 5 1 2 19:8 16 4. Ruzomberok 8 5 1 2 12:7 16 9. FORDULÓ - szeptember 14., 5. Trnava 8 4 2 2 14:8 14 péntek, 19.30: Senec-Artme­6. Zl. Moravce 8 3 2 3 7:14 11 dia. Szeptember 15., szombat, 7. Kosice 8 2 3 3 7:8 9 19.30: Dubnica-Zlaté Moravce, 8. Slovan 8 3 0 5 11:13 9 Trnava-Zilina, Banská Bystri­9. Dubnica 7 1 4 2 4:8 7 ca-Slovan, Nitra-Ruzomberok, 10. B. Bystrica 8 2 0 6 11:15 6 Kosice-Trencín. (ú) Ibragimov (jobbra) tizenegyesből egyenlített a Slovan-Nitra meccsen (SITA-felvétel) JEGYZŐKÖNYV - 8. FORDULÓ MSK Zilina-FC Senec 2:0 (0:0) msk zilina Góllövők: Styvar (65., 87.). Játékvezető Straka, 3335 néző. Sárga lap: Pecalka, ill. Pecha. ZILINA: D. Kuciak-Pekarík, Vomácka, Pecalka, Leitner (70. Szó- rád)-Zd. Strba-Vladavic, Deváty (56. Breska), Jez-Porázik, Lietava (63. Styvar). SENEC: Novota no, Marcin, Gábris, Pecha-Kois (73. Kúrán), Kitas, Matej MilanLukác-Ujlaky (80. Augustín)-Najman (73. Kozár). Slovan Bratíslava-FC Nitra 2:1 (1:1) i-Drah­Kovác, . ★ . Góllövők: Ibragimov (10. - 11-esből), Mészáros (46.), ill. Simoncic (1.). Já­(&) tékvezető Havrilla, 4008 néző. Sárga \|§g/ lap: Kosmel’, Poliacek, Dobrotka, ill. Ja­nícek, Curgali. SLOVAN BRATISLAVA: Mucha-Kosmel, Dobrotka, Hanek, Szabó-Slovák, Chlebek, Sed- lák, Breznaník (57. Poliacek)-Meszáros (76. Sylvestr), Ibragimov (90. + Struhár). NITRA: Senecky-Ceman, Martin Tóth, Janícek, Datko-Grajciar, Simoncic (81. Curgali), Gruber, M. Farkas (67. Machovec)-A. Hesek, Simonek (59. Babic). MFK Ruzomberok-MFK Kosice 1:0 (0:0) Góllövő: Jure (90.). Játékvezető Trutz, 3548 néző. Sárga lap: Kucka, M. Bakos, ill. Kiss, Majoros. Piros lap: Kucka (81., Ruzomberok). RUZOMBEROK: Haj- dúch-Siva, J. Novotny, J. Maslo, Jurc-Zosák, Kucka, Mackó, Pilár (75. Szivcsevics)-M. Bakos, Ku- kof (85. P. Maslo). KOSICE: Putnocky-Kiss, Kaminsky, Skolník, R, Simko-Pavol Majerník-Kolbas, R. Cicman, Matic (58. Majoros), Pavol Jurco (26. Milinkovics)-Piatka. FC ViOn Zlaté Moravce-Spartak Trnava 0:0 Játékvezető Vlk, 4386 néző. Sárga lap: Choma, Hőzl, ill. P. Duris. ZLATÉ MO­fVjvíÖaft RAVCE: Peskovic-Pavlenda, Greguska, wMI Choma, O. Cíz-Hőzl-Ondrejka (58. Chren), Cérnák, Kuracka, Juska (88. Peter Farkas)-M. Gibala. TRNAVA: Kamesch-Cífersky, Poljovka, Dolezaj, Hruska-P. Duris, Barcík (81. Filipovics), Kopacka-Ber náth (89. Poncák), Kozuch, M. Tomcák (46. R. Michalik). Artmedia Petrzalka-Dukla B. Bystrica 6:3 (3:1) Góllövők: Fodrek (23., 27.), Piroska (54., 66.), Halenár (30.), Guédé (77.), ill. Duris (14.), Saláta (50.), Sémán (90.). Játékvezető: Vnuk, 2830 néző. Sárga lap: M. Durica, Guédé, Cisovsky. ARTMEDIA: Hyll (80. Cobej)-Burák, Borbély, Dosoudil (58. Pavol Durica), Urbánek-Cisovsky, Guédé, M. Durica, Fodrek-Piroska (69. Patrik Mráz), Halenár. BANSKÁ BYSTRICA: Boros-Pancík, Saláta, Semeník, Kotrys (32. Kulík)-Seman, Strnad (42. Sulek), Pecovsky, Herda-Duris (85. Medved), Vukovic. (sita) FORDULÓMOZAIK A kétszínű Slovan-tábor Pozsony. „Fel a fejjel fiúk!” - olvashatták egy kifeszített dra­périán a Slovan-Nitra bajnoki­ra kilátogatok. „Boris, Lackó, Majo, bízunk bennetek!” - üzenték egy másikon az égszín­kékek drukkerei a Boris Kitka, Ladislav Pecko, Marián Zeman edzői hármasnak. A Slovan ugyanis egyre mélyebb gödör­be került az utóbbi időben. A listavezető elleni győzelemmel meghálálták Szabó Ottóék a bi­zalmat, a szurkolókhoz azon­ban nem mentek- ünnepelni. Miért? „Fanatikus drukkereink néha nagyon bután szurkol­nak. Tíz percig minden rend­ben van, aztán jön a szitokára­dat. Tudatosíthatnák, hogy mi is emberek vagyunk, és hibáz­hatunk. Azt szerettük volna je­lezni, hogy a fantasztikus buz­dítás ellenére mi sem felej­tünk” - árulta el Szabó Ottó az érdekes gesztus okát. (kb) Styvar-dupla és gólképtelenség Zsolna. Nem rúgott még gólt a szenei csapat a bajnok zsolnai tizenegynek, mióta visszake­rült az élvonalba. Ezúttal is taktikai küzdelemben, védeke­zésben vehette csak fel a Ga- lád-legénység a harcot a hazai­akkal. Végül a sok kimaradt helyzet után a csereként beállt Styvar két találata billentette a mérleg nyelvét a bajnok javára. Hosszú idő után ismét Novota János védte a szenciek kapuját. Volt egy-két bravúrja meg sze­rencséje is, de a góloknál ő is tehetetlennek bizonyult, (ú) Cobej (balra) tíz percre beállt az Artmediába (TASR-felvétel)