Új Szó, 2004. április (57. évfolyam, 77-100. szám)

2004-04-05 / 80. szám, hétfő

ÚJ SZÓ 2004. ÁPRILIS 5. Sportvilág - labdarúgó corgon liga 21 Zilina-Ruzomberok 1:1 (1:0) - Jurkemik a kispadon Lemaradóban a címvédő TÉNYÉK A bajnokság állása ÚJ SZÓ-TUDÓSÍTÁS Zsolna. Győzelemmel mutat­kozott be a zsolnai kispadon La- dislav Jurkemik - 2000 őszén. Ak­kor a zöld-sárga társaság a Petrzalka ellen győzött 4:2-re. Nem egész négy év múlva ismét a zsolnai kispadon találta magát a szlovák válogatott volt szövetségi kapitánya. Ezúttal a Ruzomberok ellen debütált. S bár az első félidő után több góllal vezethetett volna a hazai csapat, végül csak egy pontot szerzett. Óriási lendülettel, nagyon ag­resszívan kezdett a zsolnai csapat. Főleg a gyors Stanislav Sesták okozott sok gondot a rózsahegyi védelemnek. A rengeteg hely­zetből csak egyet használt ki a Zilina, ami a későbbiek során megbosszulta magát. A fordulás után megváltozott a játék képe, és Trabalík kapus óriási hibája után egyenlített a Ruzomberok. „Sze­rencsétlen meccset játszottunk. A játékosaimnak nem mondhatok semmit: az egész meccset becsü­lettel végighajtották” - nyilatkoz­ta Ladislav Jurkemik, a zsolnaiak mestere. Mivel a Banská Bystrica legyőzte az Intert, a bajnoki cím védőjének a hátránya az első Duk- lára már kilenc pont. Van még esé­lye a Zilinának az első hely meg­szerzésére? „Még semmit sem vesztettünk el! Megyünk tovább” - mondta optimistán Jurkemik. A találkozóhoz tartozik Igor Zofcák sérülése, aki Zdeno Strba kemény belemenője után elhagyta a pá­lyát. „Még nem tudom, hogy mi­lyen súlyos a sérülésem. Lehet, hogy izomszakadást szenvedtem. Barcík és Durica szabálytalansá­gai után még visszamentem a pá­lyára, de Strba belépője után már nem bírtam lábra állni” - mondta szomorúan Zofcák. Góllövők: Bazík (23.), ül. Jelsic (65.). Játékvezető: Jaska, 4300 néző. Sárga lap: Durica, Strba, Sninsky, ill. Skolník, Sapara, Hel- bich, Jelsic. ZILINA: Trabalík-Za- bavník, Sninsky, Labant, Drah- no-Strba (82. KosmeO-Barcík (82. Dolezaj), Bazík, Durica-Fa- bus (65. Gottwald), Sesták. RUZOMBEROK: Mucha-Skolník, Mikulás, Laurinc, Pospísü-Zofcák (42. Svento, Sapara (80. Zosák), Helbich, Laciak (46. Jelsic)-Ur- ban, Stevko. (at) ZTS Dubnica-AS Trencín 0:0 Egy pont és más semmi SITA-JELENTES Máriatölgyes. A hazaiak már a második percben vezetést szerez­hettek volna, Kiska hatalmas hely­zetet hagyott ki. A mérkőzés szín­vonalára jellemző, hogy a legfon­tosabb esemény Kopacka kiállítása volt, akit második sárga lapja után küldött le a pályáról Eubos Michel. A máriatölgyesiek a tavaszi idény során először nem tudták megsze­rezni a győzelmet hazai pályán. Játékvezető: Michel, 4400 né­ző. Sárga lap: Kopacka, Sevela, ill. Hanko, Homér. Piros lap: Kopacka (22., ismételt szabálytalansá­gért). DUBNICA: Pemis-Zimen, Spendla, Svestka, Pleva-Izvolt (46. Sevela), Drzík, Kopacka, Do- vicovic (72. Doktor)-A. Nemec, Kiska (90. Svikruha). TRENCÍN: Volesák-Palsa, Skrtel, Micenec, Homér-Vascák, Sémán (66. Kuba- la), Velicky, Hanko, Kamensky- Suhaj (59. Lietava). Dukla Banská Bystrica-Inter Bratislava 2:1 (1:1) Hárompontos hajrá SITA-JELENTÉS Besztercebánya. Jobb kezdést nem is remélhettek a vendégek: a 7. percben egy kapu előtti kavaro­dás után Tomcák elé került a lab­da, aki nem hibázott. A folytatás­ban egykapuztak a vendéglátók, s előbb a 45. percben Semeník ré­vén büntetőből egyenlítettek, majd a ráadás perceiben Vyskoc eszmélt leggyorsabban egy kipat­tanóra, és mattolta Hyllt. Góllövők. Semeník (45., 11­esből), Vyskoc (94.), ül. Tomcák (7.). Játékvezető: Ligocky, 6200 néző. Sárga lap: Vyskoc, Kulik, Se­meník, ül. Paulüc, Hyll, Kunzo. Pi­ros lap: Tomcák (89., szabálytalan­ságért). B. BYSTRICA: Zajac- Vyskoc, Vesely, Dzúrik, Kentos- Pecovsky, Kulik, Svintek, Pancík (76. Urgela)-Jakubko (73. Bartos), Semeník. INTER: Hyll-Sedivy (17. Petrán), Barmos (76. Horváth), Kunzo, Chalupka-Cisovsky, Mráz, Paulík (73. Oprsal), Tomcák-Sebo, Lembakoali. 1. B. Bystrica 2411 8 5 34:24 41 2. Ruzomberok 2411 6 7 41:33 39 3.Trnava 2411 5 8 32:26 38 4. Zilina 24 7 11 6 35:30 32 5. Dubnica 24 8 8 8 27:27 32 6. Petrzalka 24 7 10 7 30:28 31 7. Trencín 24 9 4 11 23:30 31 8. Inter 24 8 6 10 23:26 30 9. Slovan 24 6 9 9 25:32 27 10.Púchov 24 7 3 14 23:37 24 Csipetnyi futballcsoda Pozsony. Különleges él­ményben lehetett részük azoknak, akik vasárnap délelőtt kilátogattak a lige­ti pályára. S nem a hadse­regnyi rohamrendőr, de még csak nem is a nagy- szombati szurkolók tűzijá­tékai miatt. J. GAZDAG JÓZSEF Az ok első hallásra talán prózai: a nézők futballt láthattak egy lab­darúgó-mérkőzésen, az élvonal­ként aposztorfált Corgon Ligá­ban. Ritka esemény ez, még akkor is, ha a csoda csak egy félidőnyi volt is, s a hazai csapatot legalább annyira meglepte, mint a közön­ség szkeptikusabb részét. Gyors és egyszerű játék, oldal­váltásokkal, egyérintéses akciók­kal, lendületből megjátszott kény­szerítőkkel - a nagyszombati Spar­tak az első félidőben megmutatta, hogy nem is olyan ördöngös dolog a korszerű futball. A 19. percben Pinte hibázott a középpályán, Uj- laky egyből indította Kozuchot, aki egyből a jobb alsó sarokba lőtt: 0:1. Öt perccel később Jezík beadásánál ismét az erőszakos Kozuch csapott le a labdára, lövése a felsólécen csattant. A ligeti védők (élükön a Maixnert helyettesítő Hanccal), so­kára tudatosították, hogy a futás hasznos is lehet egy futball­meccsen, s mire rájöttek, már késő volt. A 28. percben Ujlaky emelt a védősor mögé, Kozuch kilépett, le­kezelte a labdát, és hét méterről esélyt sem adott Cobejnek: 0:2. A közönség egyik ámulatból a másik­ba esett, egy Spartak-drukker pe­dig annyira megmámorosodott a gólörömtől, hogy előbb váratlanul a pálya szélén, a következő pilla­natban pedig már a kommandósok kaijaiban találta magát A ligetiek - gólhelyzet híján - műesésekkel próbálkoztak a Spartak tizenhatosán belül (Krejcí, Pinte), majd Húsár meg­tette nekik azt a szívességet, hogy lerántotta Miroslav Kozákot az ötösön. Ján Kozák büntetőjét azonban a remekül védő Cech há­rította. A kipattanóra Straka érke­zett nyújtott lábbal, a sárga lap azonban elmaradt, csakúgy, mint a Strakát bosszúból felöklelő Pol- jovka esetében a piros. A futball- nak ekkor már vége volt, mert bár a meccsből még egy félidő ma­radt, említésre méltó esemény vi- zsont már nem. Talán ha Suchá- nek három zicceréből egyet érté­kesít, akkor még parázs lehetett volna a vége. így is az volt, de már csak a színfalak mögött: a sajtótá­jékoztatón, ahol Weiss edző beje­lentette lemondását, és a stadion kapujánál, ahol a Spartak híveit a lovasrendőrök csillapították le. Petrzalka-Trnava 0:2 (0:2) Gólszerző: Kozuch (20., 29.). Játékvezető: Olsiak, sárga lap: Poljovka, Fali. 6500 néző. PETRZALKA: Cobej-Burák, Borbély, Hanc (46. Kusalík), Tchuí-Pinte (37. Suchánek), J. Kozák, Straka, Soltis-Krejcí, M. Kozák. TRNAVA: Cech-Fall (78. Gasparík), Poljovka, Slano-Jezík, Duris, Filip, Ujlaky, Husár-Kriss (19. Masaryk), Kozuch (46. Molnár). Slovan Bratislava-Matador Púchov 2:0 (2:0) - szabálytalan második gól Még passzolni sem tudnak Üldözőverseny. Petrán és Cisovsky (mindkettő Inter) próbálja utolérni a besztercebányai Pancíkot. A Dukla végül a 94. percben lőtt góllal nyerte meg a meccset. (Ján Kroslák felvétele) TOMI VINCE Pozsony. Focizzatok, otthon vagytok - kiabálták a nézők az égszínkékek felé a mérkőzés ele­jén, mert nem tudták nézni, hogy a kezdeményező vendégek irá­nyítják a meccset. A hazaiak nem fogadták meg a tanácsot, tovább­ra sem játszották a futballt, de azért megszerezték a vezetést (Onofrej szabadrúgása a bal sa­rokban kötött ki), majd a 20. percben belőtték a második gólt is, méghozzá úgy, hogy Bukvics beadása az alapvonalon túlról ér­kezett Onofrejhez, aki nem této­vázott, a hálóba vágta a labdát. Bernady és a védők tiltakoztak, erre fel a kapus kapott egy sárga lapot. Hogy a második gól után mit láthattak 70 percen át a szur­kolók? Erőlködésbe fulladt tö­mény unalmat, ilyen gyenge ta­lálkozóra tavasszal még volt pél­da Pozsonyban. A játékosságban jobb, de agresszivitásban félénk puhóiak ugyan védekezésre kényszerítették ellenfelüket, a veszélyes zónáig, a 16-osig még csak-csak eljutottak, de ott rend­re elakadtak az akcióik, a fizikai­lag bikaerős vendéglátók masz- szív küzdőképességgel mindig hárítottak (egyszer az állandóan kiabáló Kiss kapus tett ki magá­ért, bravúrral védte az egyébként csak kínlódó Breska löketét), te- kintélyteremtó belépésekkel be­bemostak puhóiaknak. Aztán rúgták a labdát, amerre álltak, vonszolták, amíg el nem vesztet­ték. Minden labdaérintésnél ki­ütközött technikai fogyatékossá­guk, alig-alig akadt épkézláb passzuk, s ennek következtében az összjátékuk nem hogy dado­gott, hanem egyenesen siralmas volt. Ilyen a mostani Slovan... Az első félidőben mindkét oldalon két-két lövés tartott kapura, a másodikban egy sem. És a leszál­lított igényszintű, fanatikus szur­kolók tapsoltak a meccs után; győztünk! A pártatlan nézők vi­szont azt mondhatták maguk­ban: annyi fútballélménnyel let­tünk gazdagabbak, mintha ott­hon maradtunk volna. Góllövő: Onofrej (10., 20.). Já­tékvezető: Tornak, 2480 néző. Sár­ga lap: Demeter, ÜL Bernady, Hric- ko, Pavol Vavrík, Peter Vavrík SLO­VAN: Kiss-Pecko, Polgár, Demeter, Homyák (46. Ed. Hmcár)-Bednár, Krsko, Obsitník (77. Takác), Onof- rej-Bukvics, Slahor (43. Fodrek). PÚCHOV: Bemady-Hricko (46. Pe­ter Vavrík), Ovad, Pavol Vavrík, Holcík-Papaj, Gúla (59. Skripec), Bélák, Jambor-Breska, Mir. Nemec (72. Bakos). EDZ0MERLEG LADISLAV MOLNÁR (B. Bystri­ca): „A szünet után elkezdtük ját­szani saját játékunkat, sok gólhely­zetet dolgoztunk ki, azt hiszem megérdemelten nyertünk.” PECZE KÁROLY (Inter): „Az egész mérkőzésen harcoltunk, sike­rült úgy futballoznunk, ahogy azt elképzeltük. Bosszant, hogy a ráját­szásban kaptuk a második gólt.” JOZEF JANKECH (Dubnica): „Győzni akartunk, de tervünket ke­resztülhúzta, hogy Kiska óriási helyzetben hibázott és Kopackát ki­állították.” KAROL KISEL (Trencín): „Táma­dó felfogásban futballoztunk, de nem tudtunk eredményesek lenni, mert a játékosokon kiütközött a ta­vaszi mérkőzések fáradtsága.” JOZEF ADAMEC (Slovan): „A fi­úk hosszadalmasan vonszolták a labdát, nem tudtak kétszer egymás­hoz passzolni. A Púchov tulajdon­képpen 70 percig fölényben ját­szott, de Onofrej két jól eltalált lö­vése döntött.” STEFAN ZATKO (Púchov): „Nem koncentráltunk eléggé a meccs ele­jén, az ellenfél könnyedén szerzett kétgólos vezetést.” STANISLAV JARÁBEK (Trnava): „Szünetig nyújtottunk jó teljesít­ményt, később több hibát vétet­tünk. A Petrzalkának négy nagy helyzete adódott, de segítségünkre sietett a szerencse.” Az idei szezonban Barcík, a zsolnaiak középpályása (jobbra) is adós a jó játékkal. A címvédőn as edzőcsere sem lendített, Jurkemik csak döntetlennel debütált a rózsahegyiek ellen (TASR-felvétel. Rohamrendőrök asszisztáltak a partjelzőnek az oldalvonal mellett a ligeti rangadón Góllövőlista 14 gólos - Stevko (Ruzomberok 12 gólos - Krejcí (Petrzalka) 10 gólos - Bazík (Zilina), Ko I zuch (Trnava) 9 gólos - Dovicovic (Dubnica) I Semeník (B. Bystrica) Következik A következő forduló műsora, áp j rilis 10., szombat, 15.30: Trnava- I Slovan, Inter-Petrzalka, Ruzom I berok-Dubnica, Púchov-Zilina f Április 11., vasárnap, 17.30: Tren 1 cín-B. Bystrica (az STV2 közvetíti) 5 1 Utoljára a kispadon Vladimír Weiss befejezte Pozsony. „Utoljára ültem az Art media kispadján” - jelentette be t- Trnava elleni vesztes meccs után r sajtótájékoztatón Vladimír Weiss, £ : ligetiek edzője. „Nincs értelme to t vább dolgozni, ha egyesekbei- nincs meg ugyanaz az akarat, min- bennem. Hogy a klubnál maradok ) e, azt egyelőre még nem tudom, d( t az biztos, hogy már a vágsellyeiel- elleni kupameccsen sem én irányi- tom a csapatot”-nyilatkozta Weiss r A Corgon Liga idei szezonjábar- Weiss a hetedik edző, aki távozil- posztjáról. Rózsahegyen Erik Bog danovskyt a 7. fordulóban Joze Vukusic, Zsolnán Milan Lesickyt £ t 7. kör után Juraj Simurka, Simur r kát pedig egy hete Ladislav Jurke- mik váltotta. Nagyszombatbar ■ Stanislav Jarábek érkezett Miros t lav Svoboda helyére, a Slovant pe i dig Jozef Valovic és Libor Fasianj után a 12. forduló óta Jozef Ada mec irányítja, (jgj)